KOL GERME VE MEME DİKLEŞTİRME PROTEZLİ / SİLİKONLU AMELİYATI Doç Dr Murat Sarıcı

ELMAVETURTA

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2007
1.540
834
2. AY GÜNCELLEME
..................................................

Sol meme inmedi ve hoş durmuyor maalesef. Sağ meme gayet iyi.

Kollarım epey sarkık duruyor, bir kaç plastik cerrah gördü, tam germe yapılmadığını ve revizyon gerektiğini söylediler. Başarısız oldu, Dr kol germede iyi çıkmadı maalesef.

360 için başka bir Dr ile görüştüm, ona yaptıracağım. Uyluk germe yaptırırken, bu yeni Dr, kolları tekrar ameliyat edecek.

Dr murat sarıcı 'yı ameliyat sonrası 1 veya 2 kere gördüm. İlgili değil, sekreteri çok alakalı bir kız, tüm işi o yapıyor.

Dr murat sarıcı' yı tavsiye edemiyorum kendi tecrübelerime dayanarak. Belki başkası memnun olmuştur, yazsın buraya.

Bundan sonra yoluma Dr Özay Özkaya ile devam edeceğim. Hakkımda hayırlı olsun

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

Merhaba,Ben murat sarıcı nın ameliyat ettiği bir hasta ile tanışmıştım instagramda. Tüp mide ameliyatı olmuştu ve çok sarkması vardı, boyuda kısa bir kadındı.dr o kadar güzel dikiş atmıştı ve ince çalışmıştı ki, kadın çok az ağrı ile hızla ayağa kalktı ve muntazam, incecik çizgileri oldu. Feride hanımdı. 2 sene oldu. O zamanlar Dr bey kartal devlet hastanesinde plastik cerrahinin başındaydı hatırladığım kadarıyla. Sonra özel yer açtı. Ben ona gidip görüştüğümde Çok nazik davrandı, görüşme ücretsiz zaten, sekreteri Şüheda hanım var. O zaman bana Dr dedi ki, ister bana ister başkasına yaptır fark etmez ama önce kol gögüs olman gerek ve mutlaka kas altı protez şart demişti. İkisi bir olmalı ki, vücudun dönüp çekmesin demişti. Sonra istersen karın ve uyluk yaparız, daha düzgün olur demişti. Çok insancıl tavsiyeler vermişti. O zaman 22.000 fiyat vermişti, ben bir türlü parayı toplayamadım, pandemi oldu, bacağım kırıldı, zaman geçti. Sonra ben, başka bir doktora burun estetiği oldum. 6 ay geçti ve kolum ve memeler çok kafama takılmaya başladı. murat hocayı aradım, tekrar sekreterinden fiyat aldım, bana yine de güzel bir indirim yaptı, eski hastam sayıyorum seni diye ve 25 mart için Ok dedi. Muayene tekrar edecek cuma günü. Bu arada instagram sayfasına baktım ama ben, eşime özellikle Google da, onun için yorumları okuttum, bir tane bile kötü yorum yoktu. Hem yerli hem yabancı herkes, ortak bir şey söylüyor, 1. Dikiş izlerinin ne kadar hafif olduğunu ve jilet kesiği kadar ince olduğunu 2. Ağrı sızı ve ayağa kalkma olayının çabuk olduğunu. Bu ikisi benim için çok önemli. Bu sene inşallah bunu atlatayım, seneye karın ve uyluk olacağım diye şimdiden hayalleri kuruyorum. Ben 45 yaşımdayım ve 25 yaşında bir kızım var. 120 kg den 67 ye indim ve ayağımı kırdığım için 78 de sabit kaldım. Ama görenler 69-70 kg gibisin diyor. Ameliyatı tek tek resimli yazacağım

Son düzenleme:
Protezler mentor marka olacak, geniş tabanlı dual plan, kas altı, üst kısım yüzeye yakın. 350-400 cc benim için uygunmuş ama ameliyat esnasında duruma bakılacak. T kesisi ile, toparlama, dikleştirme olacak. Meme aerola küçülecek. Sütyenin kol altından gelen bağlarının orada ben de deri fazlalığı var, onun kesilmesini istemedim, hoca zaten o deri sırta bağlı olduğu için, bu ameliyatta olmaz, silikon öne çeker, o deri geriye doğru çeker, olmaz dedi, istersen ilerde karın yaparken bakarız dedi. Zaten çok dikiş istemiyorum, ben de dedim ki, hocam zaten liposuction yapacaksınız, orayı da alalım, belki deri skar oluşturup yapışır dedim, tamamdır, yaparız öyle, hala çok fırlarsa deri, sütyenin kenar lastiklerinden, 2.operasyonda alırım dedi. Kol ağır değil, sadece ne kadar aşağı indirip, oynatırsan o kadar dikişler genişler onu biliyorum.

Bu arada ameliyat öncesi çiğ olarak limonlu ıspanak salatası, füme balık, kemik suyu çorba, işkembe, paça, ceviz, fındık, büyük mor erik kurusu, kuru dut ve kendi yaptığım ekmeklerden tüketiyorum. Kesinlikle tavuk yemiyorum,şeker tüketmiyorum kanı ağdalaştırıyor, pıhtı riski var. Günde 3 litre su içiyorum, yarısını sıcak su ile karıştırarak. Eğer Dr başka bir şey demediyse günde 2 dilim ekmek yemeye çalışın, bunun 2 sebebi var
1. Vücut, ameliyat sonrası hızlı enerji tüketmek istiyor.
2. Bana da uyluk germe olan arkadaş söylemişti, ameliyattan 6 ay öncesi çok sıkı diyet yaptığı, ekmek yemediği ve çok bitki çayı içtiği için dokular ve cildi akma /gevşeme gibi bir şey olmuş, keserken fark etmişler ve çok zor kapatmışlar , ameliyatı 1 ay ertelenmişti, düzgün bir beslenme verildi, ondan sonra ameliyatı yaptı doktoru. Hatırlamıyorum ama ünlü bir doktordu. Dikkatli olun yani. Eğer çölyak yada alerji vb gibi bir durum yoksa ve kendi kendinize karbonhidratı kestiyseniz aklınızda bulunsun. Sevgiler, sağlıkla kalın.

Protezler mentor marka olacak, geniş tabanlı dual plan, kas altı, üst kısım yüzeye yakın. 350-400 cc benim için uygunmuş ama ameliyat esnasında duruma bakılacak. T kesisi ile, toparlama, dikleştirme olacak. Meme aerola küçülecek. Sütyenin kol altından gelen bağlarının orada ben de deri fazlalığı var, onun kesilmesini istemedim, hoca zaten o deri sırta bağlı olduğu için, bu ameliyatta olmaz, silikon öne çeker, o deri geriye doğru çeker, olmaz dedi, istersen ilerde karın yaparken bakarız dedi. Zaten çok dikiş istemiyorum, ben de dedim ki, hocam zaten liposuction yapacaksınız, orayı da alalım, belki deri skar oluşturup yapışır dedim, tamamdır, yaparız öyle, hala çok fırlarsa deri, sütyenin kenar lastiklerinden, 2.operasyonda alırım dedi. Kol ağır değil, sadece ne kadar aşağı indirip, oynatırsan o kadar dikişler genişler onu biliyorum.
Canım harikasın. Gıdıdan sonra büyük işlemlere girişmişsin. Inşallah sonuç güzel olur. Ne zaman ameliyat olacaksın ? Bir de tavsiyem uyluk germede dikey kesi yaptır. Kasıkta olunca cinsel organda aşağı çekme oluyor . Burada yazanlar var. Hem dikey hemde kasıktan olursa daha düzgün olur diye düşünüyorum. Bu arada mentor en iyi marka. Pürtüklü mü olacak ? Habersiz bırakma.

Merhaba kızlar, ameliyat oldum, 5. Gün. Durumum iyi, şişlerim %85 indi, çok zorlamak istemiyorum. Çok ama çok güzel oldum, mutluyum, ağrım yok, yazarım sonra, kolumu katlamak istemiyorum, korse hem memede, hem kollarda
Öpüyorum

Ellerindeki şişler %80 indi, kendi kişisel temizliğimi yapabiliyorum, yemeğimi yiyorum. Ağrı sadece sağ kolumun altında 10 üzerinden 4. O da sadece sabah uyandığımda. Hareket edince geçiyor, çok normal yani. Şu anda mutluyum yani 😊

375 cc, pürüzsüz, jel, mentor siltex takıldı, kutuda yazıyor. Ağır kaldırmak, germek yok, dikişler düzgün, meme uçları küçüldü, dikleştirme oldu, yanlara da Dr liposuction yapmış hatta gerekli gördüğü yerede ekstra müdahale etmiş, güzel olsun diye. Şu dikişli halde bile çok güzel ve simetrik. Sağ tarafım daha mor, liposuction tabii. Ama acı öyle çekmedim,öğlen saat 1.5 da girdim, 20:00 da odama geldim, ayılmak bu zamana dahil. 5.5 saat sürdü. Gece 10. 30 gibi de kalkıp yürüdüm. Herkesin ağrı eşiği farklı sanırım. Bu arada doktorumun plastik cerrah olmasının yanında mikro cerrahi alanında uzman olduğunu öğrendim. Gece sık sık kalkıp yürüdüm, sabah kahvaltı sonrası günlük 3 litre su içtim, hep yürüdüm, tuvalete kendim gittim ama klozet yüksek olduğu için, temizlik işimde yeğenim yardımcı oldu. 4 gün kaldım. Perşembe ameliyat pazartesi taburcu oldum, direnler vardı, pazartesi çıkarttılar. 2.gün yatağa kendim oturup kalktım. İlk günden beri kendim alt gövde ile doğruldum. 3.gün kaşık tuttum ve kendim yedim. Yüzümü yıkadım ve lenslerimi taktım. Memede ve kolda ağrıdan ziyade sızlama vardı, bana sabah akşam ağrı kesici yapıldı, belki hastanede uzun kalmanın avantajı bu oldu. Öyle yazıldığı gibi göğsümde ağırlık, nefes alamama olmadı. Kollarım ve ellerim ilk 3 gün şişti, parmaklarımı kapatamadım ama sıvı alıp yürüyünce çok azaldı, çok az yemek yedim, tuzsuz. Vücudu yormadım. 4 günde 2 çay tabağı kadar yedim. Bedenim aşağıda kollar kalpten yukarı yattım. Dr Murat Sarıcı her gün geldi, akşamları da hemşiresi Ela hanım geldi. Kollara incecik ip gibi diren koyuyorlar, onları Dr çıkarttı, anlamadım bile. Meme direnleri normal büyüklükteydi, yürürken elimde taşıdım, son gün Ela hemşire çıkarttı. Çok rahattı. Direnlerim düzenli boşaltıldı, ben pek anlamam ama olması gereken kadar dediler. Aklımda kalanları yazıyorum, soru olursa buraya yazın. Kesinlikle yalnız yapacağınız bir iş değil, birinin yedirmesi ve yardımcı olması şart.kollarınız ile ağır ve ani şeyler yapamazsınız, memeler de ağrı olmasa bile, aniden kaldırınca kolları sızlama, zonklama yapıyor ama abartılı değil. Benim bu işten anladığın kadarıyla iş beyinde bitiyor. Siz psikolojik olarak hazırsanız, vücut daha iyi uyum sağlıyor galiba. Korseler sımsıkı, kendiniz giyip çıkaramazsınız, bana Dr ve hemşire düzenli pansuman yapıp bandajla kapattı ve onlar korseyi giydirdi
Eve gelince sadece morlukların üzerine arnica sür dediler, bandajlı kalsın, perşembe biz açacağız dendi. Ben de korsenin altına ince çorap kesip, kollarıma geçirdim, hem korse kolay giriyor hem de boğum olmadı. Düzgün durdu. Kızım arnica sürüyor, hafifçe lenf drenaj masajı yapıyor, çorabı geçirip, korseyi çekip sırttan bağlıyor. Meme korsesi de sıkı, önden fermuarlı. Açıp mor yerlere arnica sürüyor. Meme üstünde sıkı bir elastik kemer takılı, memelerin tabanı otursun diye, şu anda yukarıdalar. O, korseden daha sıkı ve sabit bir ölçü var, meme başından 2 cm yukarıda durmak zorunda. Ona dikkat ediyorum. Her sabah kalkınca, memeler sert oluyor, kas donması gibi yada spordan sonraki kas sızısı gibi. Hareket eder etmez 5 dakika içinde açılıyor. Bana Dr bile, memede ağrı olacak demişti, hazır ol demişti ama dediği gibi büyük bir ağrım, şükür hiç olmadı, o bile şaşırıp memnun oldu. Bence hem onun cerrahi başarısı hem de benim kafaca ve vücud olarak çok hazır olmam bana olumlu etki yaptı. Dr'a güven de çok öbr9, ne zaman arasam ulaştım, hep kontrol etti. Beni hastanede başı boş hiç bırakmadı. Ben böyle şeylere kafamda çok kıymet veririm. Beni etkiler yani. Perşembe günü meme başı bandajları alınacak ve antibiyotikli Kreme geçeceğim. Biraz sonra resim paylaşacağım. İlk 3 gün resimleri. Soruları özelden değil buradan yazın kızlar, aklıma şimdilik bunlar geldi

Kolda ki dikişlerim sizi korkutmasın, onların üzerinde geniş şeffaf bantlar var, yani öyle geniş değiller. Kızım söyleyince fark ettim, o da başta dikiş sanmış onları, değil. Dikişler çok ince. Liposuction yapıldı, 300 - 400 gr yağ çıktı.2 adet 45 cm uzunluğunda 15 cm genişliğinde parça çıktı.

Canım harikasın. Gıdıdan sonra büyük işlemlere girişmişsin. Inşallah sonuç güzel olur. Ne zaman ameliyat olacaksın ? Bir de tavsiyem uyluk germede dikey kesi yaptır. Kasıkta olunca cinsel organda aşağı çekme oluyor . Burada yazanlar var. Hem dikey hemde kasıktan olursa daha düzgün olur diye düşünüyorum. Bu arada mentor en iyi marka. Pürtüklü mü olacak ? Habersiz bırakma.
Merhaba, ben protezli meme dikleştirme ve kol germe ameliyatı oldum, inşallah uyluk germe ve karın germeyi seneye düşünüyorum, dediğini aklımda tutacağım. O zaman mutlaka söylerim dr'a zaten. Uyardığın için teşekkür ederim. Sorduğun sorunun cevabını yukarıda bildiğim kadarıyla yazdım 🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

Bu resimler ameliyatın 2.günü
Şimdi daha az şiş ve lekeli. Ayrıca mor kalemle çizildiği için yayılmış renkler
Göründüğü kadar kötü değil, ben çok beğendim, ellerim de bu kadar şiş kaldı

Eklentiler

• IMG_20210330_162517.jpg
    IMG_20210330_162517.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 727
Bunlar da kollarımdan çıkan parçalar
45 cmx15 cm

Eklentiler

• IMG-20210330-WA0010.jpg
    IMG-20210330-WA0010.jpg
    139,8 KB · Görüntüleme: 987
Vücut şeklin çok güzel. Hem kilo verdiğin için hem de bu ameliyatları olduğun için seni kutluyorum. Karın ve bacak germe olayını da yaz gelmeden yaptır
Çok teşekkür ederim, çok zarifsin...bildiğin gibi bu operasyonlar oldukça masraflı. maalesef bu sene bütçem ancak bu ameliyatları kaldırabilir 😊seneye düşünüyorum.

X