Kolay vazgeçilmek!

ElaynaElif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2011
57
0
Bir aralık akşamıydı.. diye başlamıycam tabii:KK70: bu arada şunu belirteyim aşk acısı falan çekmiyorum Allahıma şükür o kişiyi unutalı çok oldu. yalnız ayrıldığımız günden beri kafamı kurcalayan tek şey benden çabucak vazgeçmesi oldu çabucakta değildi aslında düşünmek için biraz zaman istedi bende gayet tabi dedim çnkü sandım ki düşünüp taşınıp yine bana geri dönücek ama baktım ki 5 gün oldu 1 hafta oldu ses yok bende bu kadar çok düşünülür mü arkadaşım! mantığıyla aradım bu ne çok düşünmekmiş böyle görende devlet meselesi sanır sırf seni bi dertten kurtrmak için aradm bak dedim ben işin hala dalgasındayım tabi:) o da ztn bende seni arycktm dedi bende düşündün o zmn dedim evet düşündüm dedi sonuç? dedim olmuyor bitsin dedi. anaaaamm o anı size nasıl anlatsam nasıl tarif etsem hani bi kıyafeti çok beğenirseniz ve askıda ondan sadece kalmıştır tam ona yönelmişken biri gelir çat! diye kıyafeti 2 adım farkıyla kapıverir aman Allahım işte o anki kadar çaresizdim. ilk sorduğum şey biri mi var? oldu hayır dedi ses tonumu biraz daha yükselterek biri mi var? diyorum dedim o da hayır saçmalama öyle bişey olsa daha o gün ayrlrdm nye zaman isteyeyim dedi bende belli mi olur belkide hangimizin gideri var diye düşünmüşsündür dedim. Saçmalama ben o kdr aşağılık bi adam mıyım dedi? bende eğer sen bana ilk tanıştığımız günden beri sen benim evleniceğim insansın daha seni ilk gördüğümde işte bu benim evleniceğim kız dyip bana umut verip kendine bağlayp sonrada s... olup gdyrsan evet aşağılık bi adamsın dedim snrasnda da kavga ettk baktm ztn o kafasnda çoktan bitirmiş daha fazla çenemi yormama gerek yok diyip telefonu kapattım. Tabi bundan snrası en zor olan kısımdı her gece ağlamalar Rabbime dönsün diye dua etmeler ama ne gelen oldu giden olan benm biricik gözyaşlarıma oldu:) ama nedensizce hep bekledim bi gün arar mı mesaj atar mı acaba diye hep bekledim ondaki gururla bunun zor bi ihtimal olduğunu bile bile! eminm benden bişeyler bekledi kapısında köpek olmamı totoşu kaldırmamı falan ama daha çok bekler şahsen ben bi erkeğin ağzına laf vermektense(hele ki bu eski sevgilinizse) ölürüm daha iyi. diceksiniz ki ayırlık sebebi neydi? Sıkılmış.. evet sıkılmış sadece 8 harf ve ayrıldı. Sıkılmasındaki sebebi anlayabilsem birde o ki ne kdr baskıcı bi insan olmasına rağmen ben ona hep tahammül ettm tamam aşkım bi daha olmyck aşkım dikkt edicem aşkım diyip yıkama yağlama yaparken o sıkılmış bakınız hele.. onunla sevgili oldğm sürece f*cem hep kapalydı msne de grmycksn dedi tamam dedim ama bi gün dediği şey tam bi saçmalıktı. Neymiş dershneden çknca 30 dkda evde olucakmışım ya sabır dyp bunada tmm dedm neden sevyrdm güyaa peh. neyse bi gün geldm bak 30 dkda geldm aşkm mutlumsn dye şebeklikler yapym dedim vay efendim bu seferde demez mi hep 30dkda mı gelmek zorundasn bi kere de 28 dkda gelsen olmaz mı diye. öylece kaldm ve o dakika bi piskopata çattığımı anladm. neyse tabi bu katı kurallar arasnda bende bi iki söz dinlemezlik ettim mesela msne girdim eyvaaahh kellemin vurulması gerekti oysaki büyük suç:KK70: (düştüğüm duruma gülüyrm) eski hattımı açtm ki onuda bi arkdşmn numarasına bakmk için açtm ve kapattm tam da o sırada eski hattıma msj atmş cvp gelmeyncede hemen eski hattımı aradı kopmasn mı bi kıyamet telefnda bağırmasyla bütün ev başına topladı düşünün artık tabi bu bana ağıza alınmyck ne varsa söyledi ben buna rağmen affet diye yalvaryrm salakmışım harbiden snra bu affetti neyse bende durdum bi düşündüm acaba sen salak mısın pardon dedim? adama sana az önce saydırdı gtsn sen barştk dye sevnysn sana annen baban bile küfür etmedi bugüne kdr napysn dedim ve o dkika nasıl soğudum anlatamam o da anldı tabi bi de yüzsüz demez mi ben seni hatana rağmen affedyrm senin yaptğna bak dye görende herifi boynuzladım sanıcak. ertesi gün uzuuun bi msj atmş ben sevince böyle olyrm çok sevmemem gerekmiş oysaki falan dye en sonunada hoşçakal aşkm yazmş benim tabi çeşmeler açıldı hemen bi yandan ağlyrm bi yandan hattı kırmaya çlşyrm arkadşmdan rica ettim hattı götrrmsn dye sırf o istedi dye onun aldğı hattı kullanyrdm çnkü eski hattımı da o kırmıştı ben kaldm mı hatsız bi çare:) eve geldm ağlaya ağlaya uyudum snra ev telefnun sesine uyandm açtm sevgilim kardeşi ayrca benm liseden arkdşm olur kendisi dedi ki naptnz siz bende dedim abin istedi bunu olmz bu böyle barışıcksnz fln gel zmn gt zmn barştk ama nasıl barştk? ablamın hattını tam bi ay onunla konuşabilmk için gasp ettm hattını çıkarttrym mı dye sormaya tenezzül bile etmedi yanlş anlmyn ben onun çıkarttırıcağı hatta kalmdm çıkarttrmycksada söylesn gdp kendime hat alym ama hiç birşey dediği yok ztn barştktn snra bi daha hiç eskisi gibi olamadk bende patladım bign artk hat mevzusundan grdm beni eskisi kdr sahiplnmemesinden çktm bu da sen msn eteğindeki taşları döken diyip bi rahat ver dd ne dysn sen dedim ya bi rahat ver artk sıkıldm bunaldm kme yetişiceğimi şaşırdım dedi eski sevglm kasaptı ve bütün dükkanın mesulyti onun üstndeydi bu sitem fln etmeye başladı neymiş bn ona arkdşlrnn yanındaykn rahat vermymşm görende her dk msj atyrm sanıcak en fazla eve vaktnde gt demişimdr bide fazla içme o kdr. ama bu kdrck şey bile onun bunalması için yetermiş benm onun için katlandıklarmn yanında bunlar bi hiç aslında.. snrasnda ztn başında anlttğm durum oldu o zaman fln istedi ama gel gelelim bizim hikayemizde böyle bitti.. Yazarken o günleri tekrr yaşamadım değil yaşadım ama tekrr canım yandı.. çnkü ondan bana güzel hatrlybiliceğim hiç bişey kalmadı hep canımı yakışlarını hatrlyrm. evet neticde bu adam benden pat dye soğudu suçu hep kendimde buldum hala da kendimde bulyrm ama artk düşünmeninde bi anlamı yok doğrusu. başında demiştim ya nye benden bu kdr vazgeçti diye. niye vazgeçti biliyrmsnz evleniceğini düşündüğü kız hiç bi zaman ona yüz vermedi çnkü onunla öpüşmedi koklaşmadı o da aradıklarını bulamynca çekti gittiii.. her yeni gelene bu onlardan farklı dersiniz ama hiç biri farklı değil hepsi birbirinin o kdr aynısı ki.. ben şu hayatta 2 acı aşk tecrübesi yaşadım o gündr bugündürde hayatıma kmse girmedi çnkü ben istemedm öyle soğudum ki erkeklerden olsa da olur olmasada olur mantğndym bigün yeniden birini sevebiliceğimi ise hiç sanmıyorum ailemin münasip biriyle evlenr en azndn huzurlym demekle yetinirim..
Siz sakın benim gibi aşka tövbe etmeyn o güzel duyguyu nefes aldığınız sürece yaşayın.. Eğer vaktinizi ayırıp okuduysanız Allah razı olsun.. Burasıda bi terapi gibi anltp brz rahatlamak istedim:)

Ya o kadar güzel yazmışsın ki..
Okurken bende kendime sordum neden kolay vazgeçerler ?
Şuan bende böyle bir şeyden geçiyorum biliyor musun ?
Kolayca vazgeçilmiş durumdayım.
Bellki benim hatalarım sebep
Belki de sandığımız gibi hayatlarımızın aşkı değillerdir :)
Allah hakkımızda hayırlısını eylesin inşallah :nazar:

Ya o kadar güzel yazmışsın ki..
Okurken bende kendime sordum neden kolay vazgeçerler ?
Şuan bende böyle bir şeyden geçiyorum biliyor musun ?
Kolayca vazgeçilmiş durumdayım.
Bellki benim hatalarım sebep
Belki de sandığımız gibi hayatlarımızın aşkı değillerdir :)
Allah hakkımızda hayırlısını eylesin inşallah :nazar:

amin cnm.. vazgeçilmek herkese ağır gelir elbet ama eğer gerçktn sevyrsan onu kaybetmemek için elinden geleni yap ama baktn ki o gtmeye dünden hazır herşeyi sineye çek ve doğru zamanı bekle:) gidicek olana nasıl dur denilebilir ki zaten..

amin cnm.. vazgeçilmek herkese ağır gelir elbet ama eğer gerçktn sevyrsan onu kaybetmemek için elinden geleni yap ama baktn ki o gtmeye dünden hazır herşeyi sineye çek ve doğru zamanı bekle:) gidicek olana nasıl dur denilebilir ki zaten..

Dedim canım ama fayda etmedi galiba :KK43:

hiç çabalamaya gerek yok bence böyle durumlarda. durduk yere ben sıkıldım bitsin diyorsa., o onu çoktan düşünmüştür. gidene dur demenin anlamı yok. geleceği varsa kendi kendilerine de gayet rahat geliyorlar. bos yere çenenizi ya da kontorlerinizi harcayıp geri dönmesi için bin bir şebeklik yapmak gereksiz. daha bir de naza çekerler böyle durumlarda. sanki kız olan kendileri:KK9::KK9:

Canım ne güzel kendinle barışık yazmışsın genç yaşta erkekleri anlayamayacağını anlamışsın
erkekleri anlayan varsa banada anlatsın. Benden sana abla tavsiyesi pek takma , önemseme her dediklerinide yapma ,böyle yapınca erkeklere yaranamazsın aksine herşeyden suçlanabilirsin.Mesala benim eşim herşeyde beni suçlamayı başarabiliyor bu onların yetenekleri:KK53:
Bende bekarken eşimden önce çıktığım erkeklerden birşey anlamadım aslında eşimide çözemedim ya :KK37:bizden çok farklılar
Benimde bekarken yaşadığım bir ilişikimde göya birbirimizi çok seviyorduk her dakika beraberdik
akşamına elele gözözeydik , ertesi gününde adam birden değişti , 1 hafta aramadı sonra bana gelip birbirimize çok bağlandık evlenemeyiz deyip ayrıldı işte o zaman senin yaşadığın o kolay vazgeçilmek duygusunu yaşamıştım çok anlamsız gelmişti , çok üzülmüştüm , inanırmısın o kalp kırıklığını seneler geçmiş olmasına rağme halen yaşıyorum
bence sende o dengesizden kurtulduğuna üzülme , sevin zaten dengesiz sorunlu bir tipmiş böylesiylede ömür geçmez.
Allah'ın şanslı kuluyum deyip önüne bak , öyle bir değer kıymet bilmeyen değersiz biri yüzünden de , aşka kalbinide kapama çok nadirde olsa aşık olup sonradan evlenipte mutlu sona ulaşan kişilerde var inşallah Allah'ım seninde önüne çıkarır

Canım ne güzel kendinle barışık yazmışsın genç yaşta erkekleri anlayamayacağını anlamışsın
erkekleri anlayan varsa banada anlatsın. Benden sana abla tavsiyesi pek takma , önemseme her dediklerinide yapma ,böyle yapınca erkeklere yaranamazsın aksine herşeyden suçlanabilirsin.Mesala benim eşim herşeyde beni suçlamayı başarabiliyor bu onların yetenekleri:KK53:
Bende bekarken eşimden önce çıktığım erkeklerden birşey anlamadım aslında eşimide çözemedim ya :KK37:bizden çok farklılar
Benimde bekarken yaşadığım bir ilişikimde göya birbirimizi çok seviyorduk her dakika beraberdik
akşamına elele gözözeydik , ertesi gününde adam birden değişti , 1 hafta aramadı sonra bana gelip birbirimize çok bağlandık evlenemeyiz deyip ayrıldı işte o zaman senin yaşadığın o kolay vazgeçilmek duygusunu yaşamıştım çok anlamsız gelmişti , çok üzülmüştüm , inanırmısın o kalp kırıklığını seneler geçmiş olmasına rağme halen yaşıyorum
bence sende o dengesizden kurtulduğuna üzülme , sevin zaten dengesiz sorunlu bir tipmiş böylesiylede ömür geçmez.
Allah'ın şanslı kuluyum deyip önüne bak , öyle bir değer kıymet bilmeyen değersiz biri yüzünden de , aşka kalbinide kapama çok nadirde olsa aşık olup sonradan evlenipte mutlu sona ulaşan kişilerde var inşallah Allah'ım seninde önüne çıkarır

Biz ayrıldıktan sonra onların aile dostunun kızı bile sen ayrıldığına dua et onunla ömür geçer mi sanıyordun Allahın şanslı kuluymuşsun dedi.. biraz dğl bayaa dengesizdi bgn böyle olan ileride neler yapmazdı ki eminim kapıya kilidi vurur banada insan yüzü göstermezdi.. Tavsiyelerin içn sağol ablacıımm :)

hiç çabalamaya gerek yok bence böyle durumlarda. durduk yere ben sıkıldım bitsin diyorsa., o onu çoktan düşünmüştür. gidene dur demenin anlamı yok. geleceği varsa kendi kendilerine de gayet rahat geliyorlar. bos yere çenenizi ya da kontorlerinizi harcayıp geri dönmesi için bin bir şebeklik yapmak gereksiz. daha bir de naza çekerler böyle durumlarda. sanki kız olan kendileri:KK9::KK9:

Ah sormaa böylelerinden ayrı bi nefret edyrm ztn. En iyisi feminist olup bunların hiç birine yüz vermycksn arkadaşım:)

2 kez sevdim ve 2 kez kolayca vazgeçildim..Hangisine yanayım bilemedim..Severken ayrılmaya mı;kolayca vazgeçilmeye mi?Bir daha ki aşkın nasıl olacağını merak etmeme mi?Geçip giden zamana mı?

katılıyorum,dönmezse kendi bilir..

Kızlar, hala anlamadınız mı; aşkta 2 kural vardır.

1-Kaçan kovalanır.
2-Az verme hırsız edersin, çok verme arsız edersin :KK52:

Kendinizden pay biçin. Siz hiç birini peşinizden koşturmadınız mı, hiç birinden kolayca vazgeçmediniz mi, üstünüze düşen erkeğin hiç gitmeyeceğini sanıp ona binbir türlü trip ve naz yapmadınız mı, kovalanmadınız mı? Biz nasıl vazgeçiyorsak onlar da geçiyor işte.

Ya çok seviyoruz arsızlaşıyorlar, ya da sevgimiz yetersiz kalıyor, hissettiremiyoruz, gıcıklarına giden bişiler yapıyoruz, kaçıyorlar :KK14:

Kural budur şekerim. Ona ait olduğumuzu hissettikleri an ilişkide geri çekilmeye ve saçma sapan bencillikler yapmaya başlıyorlar. Erkekler eğer bizi elde ettiklerini düşünürse dakkasına değişiyor. Eski aramalar, mesajlar, romantik konuşmalar, güzel sözler yerini telefonu aloo diye açmaya ve her soruya geçiştirici cevap vermelere bırakıyor :26:

X