Çocuk Hastalıkları Kolik bebek anneleri 😕 bebeğim için ne gibi şeyler yapabilirim ? Lütfen yardım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
M Mevsim hep bahar Baharcim klavyem otomatik o yüzden damlanın adı yanlış olmuş bitanem.Dogrusu Bliss Grip Water🌸istanbulda misin bilmiorum canım ama biz İstanbul'da hicbiyerde bulamadık bu damlayı.Muadili vardı ama bu marka yoktu.Trendyolda var.Ama sor doktoruna kuzum.Onay verirse denersiniz.

filmdelisi filmdelisi canım sana katılıyorum.Kolik denen bebeklerin büyük çoğunluğunun huyu olduğunu dusunuorum.Benim bebeğimde bı ara haftanın 3 4 günü bu sekildeydi.Doktorumuz kolik dedi ama ben bebeğimi tanıyorum huyu böyleydi.O ara ataklar geçiriodu.Simdi düzeldi mesela.Cok daha iyi.Her bebek farklı.

Merhaba arkadaşlar 35 günlük kız bebek annesiyim ve ilk bebeğim,tecrübe deseniz 0 . 32 yaşındayım bu yaşa kadar ise bu kadar yakın bir bebekle olmadım . Bebeğimi uzun uğraşlar sonucu kavuştum çok şükür ancak şuan dert mıdır bilemiyorum , çocuğum çok huzursuz doğduğu günden beri . Ve iki farklı doktorla görüştüğümüzde kolik bebek olduğunu söylediler . Belirli şeyleri söylediler, bisiklet hareketi ,gaz çıkarma teknikleri ,damlalar ... 40ndan sonra düzelir diyenler oldu ancak şuan 35.gün öyle ki 24 saatlik gün içinde 20 saati ağlama nöbetleri, huzursuzluklar ile geçiyor . Zerre dinlenme şansım yok,yanımda kim olursa olsun hayretler içerisindeler . Ben ise aşırı takıntılı,panik bir insanım zaten şuan iyice tavan yapmış durumda bu halim 😔 lohusalık nedir inanın bilmiyorum dogurdugumun ertesi gün itibariyle hep ayakta ,uykusuz halde herşeye yetişmeye çalıştım çocuğumun. Napacagimi şaşırdım ,bana veya benim gibi olanlara önerileriniz var mı ? Şimdiden herkese teşekkür ederim 🙏🏻
Yaaa benim oğlumda kolikti bazı bebekler 40 ondan sonra bazı bebekler 3 aydan sonra bazıları da 6 aydan sonra atlatıyor. Biz 6 ayda atlattık. Ben de banyo yaptirirdım, karın ve bacak masaji gaz için çok etkili. Damlalardan bi fayda görmedim ben. Kendim rezene , anason ve kimyon çayı içtim . Hepsinden çok küçük ölçülerle yarım çay kaşığı kadar sıcak suyun içine koyup demleyip içtim. Taze olarak. Bir nebze bu rahatlattı. Yediğimiz her şey gaz yapıyo maalesef. Ayrıca emziriyorsanız eğer hava yutuyorsa bu da çok gaz yapıyor. Bebeklerin normalde emme araliklarina bakın her doneminki farklı sıklıkta. Gereğinden daha sık emzirmek de maalesef buna sebep oluyor. Ben 5 aylıkken 2 saatte bir emzirmeye başlamıştım öyle hatırlıyorum.

Çok teşekkür ederim 🙏🏻☺️ gerçekten çok sağol ,dilerim senin bebeğinde en güzel sekilde sağlıcakla buyur annesi ♥️ inşallah herşey daha güzel olacak bunun farkındayım ve örnek 1 saat uyudu ise ben o saatte kendimi dinlemeye alıyorum,bana uyun diyor annem ama kendimi dinlemem lazım gerçekten. Çok yorgunum bünye olarak , psikolojik olarak. Fıtığım vardı ameliyat olmuştum geçen yıl eminim şuan tekrar aynı yerde oluştu çünkü ağrıdan duramıyorum sebebi ise yorgunluk,sürekli bebeğimle ayakta kalmam
Kesinlikle kendini dinlemek de ihtiyac. Zaten o 1 saatte yorgunluktan uykuya dalana kdr zaman geçer daha cok stres olur insan. Cok sag ol canim aminnn 🙏 geçecek bu gunler, yoluna girecek her şey ❤️❤️ yardima birileri var mi hc?

Kg alımı çok güzel sorun yok gelişiminde ama aşırı gün içinde ben 3 saate razıyım artık en az 6 saat bir fiil ağlıyor huzursuz şekilde , (anne sütü hariç verme demelerine rağmen kg dan ötürü gelişimi iyi diye ) günlük mama en fazla 2 kere veriyorum doymuyor mudur acaba diye düşünüp. Ağlamaları görmeniz lazım ,sadece ağlamayı geçtim örnek bir şekilde uyuttum diyelim yerine koyunca ya da uykuya dalınca en fazla 10 dk içinde tekrar başlıyor ağlamaya susturma ise saatler sonrasını buluyor . Napacagimi cidden artık şaşırdım çünkü çok üzülüyorum ,çocuk konusunda aşırı hassas idim bebeğimize çok çabuk kavuşmadık şuan bu ağlamaları beni mahvediyor 😔 2 farklı Dr. Gördü ikiside aynısını söyledi,kolik olarak .
Merhaba, şuan için okuduğum kaynaklar ve yabancı araştırmalardan edindiğim bilgiye göre reflü yü kolik ile karıştıtıyor doktorlar bebeğinizin reflü olmadığına emin olmalısınız öncelikle malesef reflü konusuna gerkeli özen gösterilmiyor gibi görünüyor türkiyede. Reflü ise bunun çözümü farklı bildiğim kadarıyla.

Ayriyeten bende kolik bir bebekmisim dillere destan halde ,annem çok çekmiş ciddi mana da şimdi annem kızımı görünce aynısı diyor . Araştırdım bu koliklerde anne baba da varsa bebekte de olabiliyormus @WOMAN
Bu arada ekleyeyim, size de kolik var denmiş belki sizde reflüydünüz. Reflü genelde genetik oluyor anne baba bebeklikte geçirdiyse olma ihtimali yüksek deniyor mutlaka bu konudan emin olmalısınız.

Merhaba arkadaşlar 35 günlük kız bebek annesiyim ve ilk bebeğim,tecrübe deseniz 0 . 32 yaşındayım bu yaşa kadar ise bu kadar yakın bir bebekle olmadım . Bebeğimi uzun uğraşlar sonucu kavuştum çok şükür ancak şuan dert mıdır bilemiyorum , çocuğum çok huzursuz doğduğu günden beri . Ve iki farklı doktorla görüştüğümüzde kolik bebek olduğunu söylediler . Belirli şeyleri söylediler, bisiklet hareketi ,gaz çıkarma teknikleri ,damlalar ... 40ndan sonra düzelir diyenler oldu ancak şuan 35.gün öyle ki 24 saatlik gün içinde 20 saati ağlama nöbetleri, huzursuzluklar ile geçiyor . Zerre dinlenme şansım yok,yanımda kim olursa olsun hayretler içerisindeler . Ben ise aşırı takıntılı,panik bir insanım zaten şuan iyice tavan yapmış durumda bu halim 😔 lohusalık nedir inanın bilmiyorum dogurdugumun ertesi gün itibariyle hep ayakta ,uykusuz halde herşeye yetişmeye çalıştım çocuğumun. Napacagimi şaşırdım ,bana veya benim gibi olanlara önerileriniz var mı ? Şimdiden herkese teşekkür ederim 🙏🏻
Hayırlı olsun öncelikle, bebeğinizi sağlıkla büyütün insallah
Benim 6 aylık ikizlerim var ikisi de kolikti.
Kolik bir bebekten daha zor bir şey varsa o da kolik iki bebektir sizi çok iyi anlıyorum
Çılgınlar gibi agliyorlar, hiçbir şey fayda etmiyor
Çaresizliği son noktasına kadar yaşatan bi durum Allah önce size kudret versin
Koligin birçok sebebi var aslında, gaz sadece bir tanesi.
Eğer bebeğinizin gaz nedeniyle kolik olduğunu düşünüyorsanız işiniz bir nebze daha kolay
En azından damlalar, sıcak uygulamalarla biraz olsun rahatliyorlar
Onun dışında bize doktorumuz kundak önermişti
Ağlarken ellerini kollarını savuramadiklari için sakinleştirmek daha kolay oluyordu.
Ben kolik saati gelmeden 1,5 saat önce banyo yaptırıp beyaz gürültü açıyordum
Sonra kundak yapıp damlalarını veriyordum
Birinin 2,5 aylık, birinin 3 aylık geçti koliği
Yaklaşık bir ay da ara ara gaz sancıları yaşadılar sonra tamamen kurtulduk çok şükür
Inşallah sizde çok uzun sürmez, Allah yardımcınız olsun.

Burada yazılanları okuyunca bebeğim kolik mi yoksa başka bişey mi var bilmiyorum 😔 inşallah herşey hallolur gerçekten çok zormuş . Beyaz gürültü olsun,siyah ekran ,saç kurutma mak,anne karnı sesi vs herşeyi dinlettim benim uykum geliyo onun yok hayret ediyorum
Eğer ki bu yaptıklarınızla sakinleşmiyorsa kolik değildir.
Ben ilk bebeğimi her hafta doktora götürdüm bu çocukta bir şey var diye.
Uyumuyor, durmuyor, sürekli ağlıyor, gündüz uykuları 5 20 dk, çiş yapsa eti kopmuşca bir ağlama, altını açınca ayrı, emmez biberonla mama almaz vs vs.
Kucağımda ve ayakta durarak yaşadık.
Artık 4 ay civarıydı sanırım dr dedi ki ‘çocuk bu, ne kadar erken kabul edersen o kadar iyi, fizyolojik hiçbir sıkıntı yok ama huzursuz işte, yüksek duyarlı bebek’ dedi. O günden sonra biraz rahatladım, sorun aramayı kesip ağlamaları atak dönemleri normal görmeye başladım.

Şuan 5 yaşında, dün gece 3 kere oda değiştirdi uyurken, 2 saate yakın saçma sapan ağlama krizine girip öfke nöbeti geçirdi😂
Huy, mizaç, yaradılış ne ise adı değişmiyor.
Elbet azalacak, insan gibi oturacak yemek yiyecek ve uyuyacaksınız, emekleme döneminde zevk alacak kendi gezmekten ama benim bebeğim gibiyse başka bebeklerle kıyaslamak ya da düzelmesini beklemek sadece sizi üzer. Bazısı da böyle işte.

Kızlar tek tek yazamıyorum mesajlarınıza hepinize çok teşekkür ederim ,çok yoğun stresli bol ağlamalı birgün geçirdim kızım sayesinde sabah 6 dan akşam 22 ye dek asla uyumadı ,hep huzursuz şekilde ağladı yırtındi yine . Gerçekten başka bir problemin olduğunu net olarak düşünmüştüm, gözlerim kan çanağı o kadar ve inanın dalıp dalıp gidiyorum asla odaklanamiyorum,kafam üstümde değil, bünyemi ise yorgunluktan tasiyamiyorum. Gün boyu ağladı durdu 35 günlük bebeğim bu akşam 22 civarı üniversite hastanesinin çocuk aciline götürdük doğduğundan beri 3 kere özel doktora götürmüştüm ,çok sağolsun doktor beni çok güzel telkin etti bebeğim ile ilgili olumlu şeyleri anlatti . Bebeğimin her yerine özeller den hiçbir farkı olmadan baktı ,çok şükür herşey yolunda tek problem gaz 😔 maalesef bebeğim çok gazlı,doktor bayağı karnı ile oynadı gazları dinledi filan çok gazlı olduğunu söyledi diğer doktorlar gibi .yine klasik damlalar harici, gaz çıkarma teknikleri vs gösterdi . Sorun sadece gaz 😐

Kızlar tek tek yazamıyorum mesajlarınıza hepinize çok teşekkür ederim ,çok yoğun stresli bol ağlamalı birgün geçirdim kızım sayesinde sabah 6 dan akşam 22 ye dek asla uyumadı ,hep huzursuz şekilde ağladı yırtındi yine . Gerçekten başka bir problemin olduğunu net olarak düşünmüştüm, gözlerim kan çanağı o kadar ve inanın dalıp dalıp gidiyorum asla odaklanamiyorum,kafam üstümde değil, bünyemi ise yorgunluktan tasiyamiyorum. Gün boyu ağladı durdu 35 günlük bebeğim bu akşam 22 civarı üniversite hastanesinin çocuk aciline götürdük doğduğundan beri 3 kere özel doktora götürmüştüm ,çok sağolsun doktor beni çok güzel telkin etti bebeğim ile ilgili olumlu şeyleri anlatti . Bebeğimin her yerine özeller den hiçbir farkı olmadan baktı ,çok şükür herşey yolunda tek problem gaz 😔 maalesef bebeğim çok gazlı,doktor bayağı karnı ile oynadı gazları dinledi filan çok gazlı olduğunu söyledi diğer doktorlar gibi .yine klasik damlalar harici, gaz çıkarma teknikleri vs gösterdi . Sorun sadece gaz 😐
Baharcim annen seninle mi ya da gelmesi mümkün mü?En azından dönüşümlü bakardiniz sen de dinlenirdin bu arada.Yorgunluk,uykusuzluk insanın sinirlerini bozar seni çok iyi anlıyorum.

Merhaba benim oğlum da kolik bir bebek.. Şuan 3 aylık, doktor 3 aydan sonra koliklik geçer dedi ama nedense inanasım gelmiyor 😅 Bizimkinin özellikle akşam 19.00 gibi başlıyor kolikliği ve Gece 23.00(en iyi ihtimalle) sakinleşince uyutuyoruz. Sürekli sallanmak istiyor, kucakta tutmaktan ellerimiz ağrıdı. Uyurken kolik bebek müzikleri ile uyuyor, sabaha kadar anne karnı gürültüsü açık. Biogaia isminde bir damla kullanıyoruz, gaz sancıları için. Karın ağrısı çekiyor, kusuyor özellikle beslenme sonrası doktor bunun içinde çeşitli ilaçlar verdi. Testler de yapıldı çok şükür ki mideyle ilgili sorun görülmedi. Kucağında yüzü öne bakacak şekilde tut ve evin içinde gezdir gerçekten işe yarıyor gaz çıkarması ve rahatlaması için. Bisiklet çevirir gibi hareketler de fayda ediyor. Uyurken de otomatik sallanan ana kucağında uyutuyoruz ancak çözümü öyle bulduk. Sakinleşmesini sağlamak içinde mamasına birer damla rezene ve anason ekliyoruz. (Rezene ve anasonu aktardan aldık çay gibi demiyoruz.) Bebek arabasını temizleyip eve çıkaranlar da duydum ve okudum. Kolik bebekler malum en rahat arabada uyuyor (bizimki öyle) uyutmak için eve çıkarabilirsin bebek arabasını.

Baharcim annen seninle mi ya da gelmesi mümkün mü?En azından dönüşümlü bakardiniz sen de dinlenirdin bu arada.Yorgunluk,uykusuzluk insanın sinirlerini bozar seni çok iyi anlıyorum.
Annem mümkün olduğunca baktı ve bakiyor tek kişi değilim kvalide de birkaç gün kaldım ,şimdi bugün yine anneme geldim oradan oraya 😔 inan çok karmasigim çok sıkıntılarım var kendimle ilgili vücudumda yorgunluktan 😔 geçen sene ameliyat olmuştum bel fıtığından ileri derecede idi ,çok kötü idim . Hamileyken hiçbir sorun yaşamadım ama şuan perişan haldeyim kalkamıyorum yerimden ,annem şuan çocuğa bakıyor ama ben ise bütün sinir sistemim herşeyin bozuldu ben bu ağrıların ne olduğunu biliyorum ve çocuğum hiç durmuyor Allah korusun tekrar ameliyat derler ise çocuğum çok küçük memeden ayrı anneden ayrı kalmış olacak . Tek sorun 36 gündür bir fiil dinlenemeden ayakta kalıp kosturmam evladım için 😔 şuan bile saatlerdir ağlıyor nedir çaresi drlara göre herşey normal seyrinde . Çok teşekkür ederim canım sana ♥️🙏🏻

M Mevsim hep bahar Baharcim biliorum durumunu bitanem.Ne mutlu ki annendesin.Keske ben de bı sure annemde kalabilsem😓Bel ağrın için vakit kaybetmeden doktora git kuzum.Ameliyattan başka bı tedavi önerir belki daha da gecikmeden.Su bahsettiğim damlayı sor doktoruna canım.Yorumlarda çok memnundu kullananlar.Ben hekim değilim tavsiye edemem sadece yorumlarını okudum doktorumuz bize reçete edince.Bi danış belki işe yarar.Sana kolaylıklar diliyorum canım benim🌸

M Mevsim hep bahar Baharcim biliorum durumunu bitanem.Ne mutlu ki annendesin.Keske ben de bı sure annemde kalabilsem😓Bel ağrın için vakit kaybetmeden doktora git kuzum.Ameliyattan başka bı tedavi önerir belki daha da gecikmeden.Su bahsettiğim damlayı sor doktoruna canım.Yorumlarda çok memnundu kullananlar.Ben hekim değilim tavsiye edemem sadece yorumlarını okudum doktorumuz bize reçete edince.Bi danış belki işe yarar.Sana kolaylıklar diliyorum canım benim🌸
Canımsın kuzum ☺️ Allah razı olsun hepinizden burada gerçekten çok güzel insanlar var sende onlardan birisin canım benim ♥️
İnşallah durumum ilerlemez , inşallah bebeğimin su yana yana ağladığı sancılar gecer artık ben eridim bittim çünkü dayanamıyorum bu şekilde ağlamasına,ben ki zaten zorluklardan sonra çiçeğim açmış titreye titreye her kontrolümüze giderdim hamileyken . Resmen hasta olacağım . 🙏🏻 Herşey düzelsin,çocuklar hiç hasta olmasın .

Merhaba, benim de kızım 2 aylık ve kolik. Gerçekten sizi çok iyi anlıyorum, tükeniyorum çoğu zaman. Sizin gibi 1 aylıkken en maksimum hale gelmişti, doktor da 1-1.5 ay en maksimum hali olur demişti. Sonra da devam etti ben de bitmesini bekliyorum. Ama şunu söylemek isterim ki öncelikle bizim psikolojimiz çok çok önemli stres hormonu direk sütle geçiyor dedi doktor, kendimizi sakinleştirmeliyiz ki o da mutlu olsun. Diğer söyleyeceğim şey ise, sizin zamanlarınızda emmesinde bir sorun yoktu ama bu kolik sıkıntıları nedeniyle mesela bir süre sonra emmeden de soğumaya başladı buna çok dikkat edin. Ben şuan en çok ona üzülüyorum. Sancılı halde emzire emzire bebek artık memeyi de istemez oldu gerginlikten. Böyle olursa daha çok üzülürsünüz. Ben de çok acillere gittim, ama bence şimdiden durumu kabul edip geçecek, en azından besleniyor diye düşünmelisiniz. Ben de Sab Simplex ve Forbiome bir de Gripe Water Night veriyorum bazen, akşam 5 gibi. Gripe uykuya biraz yardımcı oluyor, öneririm. Sakın kendini yalnız hissetme, yalnız değiliz, ben de çoook zorlanıyorum ama sabır 🙏🏼

Uzun zamandır siteye girmiyordum. Bugün bir göz atayım dedim ve sizin konunuzu okudum.
Kolik bebeğin nasıl olduğunu çok iyi bilirim. Annenin sabrının ve enerjisinin nasıl tükendiğinide.
Herşeyi denediğimi sanıyordum ki, birgün benden büyük ve tecrübeli bir abla, çörek otu çayının nasıl uygulanacağını anlattı.Son bir umut bunuda denedim. Bizde gerçekten çok işe yaradı.

Uzun zamandır siteye girmiyordum. Bugün bir göz atayım dedim ve sizin konunuzu okudum.
Kolik bebeğin nasıl olduğunu çok iyi bilirim. Annenin sabrının ve enerjisinin nasıl tükendiğinide.
Herşeyi denediğimi sanıyordum ki, birgün benden büyük ve tecrübeli bir abla, çörek otu çayının nasıl uygulanacağını anlattı.Son bir umut bunuda denedim. Bizde gerçekten çok işe yaradı.
Nasıl uygulayacağımi anlatır mısınız 🙏🏻☺️ bende iyi değilim gerçekten örneklerim hiç tukenmiyor dün akşam 21.00 da başlayıp sabah 8 buçukta bitti ağlama ,gazdan kivranma nöbetimiz 😔

Çörek otunu ben de kabızlık çeken oğlum için denemiştim. Bir miktar çörek otunu kaynatıp içtim. 5-6 günde bir ağlayarak, hatta çoğu kez mi Müdahale ile kaka yapan çocuk o gün kendş kendine yapmıştı.
Onun dışında sling yada kanguru tavsiye edebilirim.

45 günlük olduk bizde de şimdilerde başladı gaz durumu meme ile mücadele kızarma ağlama ne yapacağımı bende bilmiyorum valla ağlamaklıyım

X