Kolposkopi hpv

Kızlar biyopsi sonucu cin 1 çıkmış ne demek bu özeldeki doktor hemen leep yapılacak dedi beynimden vurulmuşa döndüm. Cin 1kötü mü
Hayır hayır cin 1 ‘ de leep olmaz, ticaret kurbanı olmayın sakın, cin1 demek hücrede hafif bir bozulma demektir.

Lütfen Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan’ ın videolarını izleyin, cin1 de asla leep önermiyor, sadece o değil, çoğu dr önermiyor, takip altında kalacaksınız, yaşınız kaçtı?

Hayır hayır cin 1 ‘ de leep olmaz, ticaret kurbanı olmayın sakın, cin1 demek hücrede hafif bir bozulma demektir.

Lütfen Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan’ ın videolarını izleyin, cin1 de asla leep önermiyor, sadece o değil, çoğu dr önermiyor, takip altında kalacaksınız, yaşınız kaçtı?
Yaşım 36 çok moralim bozuldu. Ne olacak peki süreçten bahseder misiniz

Benim size tavsiyem biran önce doktorunuzu değiştirmeniz olacaktır, doktorunuz hemen leep dediğine göre hpv ye çok hakim olmadığını anladım, bir de ticari yaklaşıyor tamamen, yani sizi bıçak altına yatırıp paranızı alacak, sonrasında rutin aralıklarla smear vereceksiniz, cin 1 de gerileme oluyor zaten.
Gerileme için;
Sigara kullanıyorsanız lütfen bırakın,
Sağlıklı beslenin
Spor yapın.

Bir de burayı okuyun lütfen;

Yani ben kaç senedir bir üniversitede prof’a gidiyordum, smear aldırıp her sene de hpv baktırırdım. Son 2 senedir negatif çıkıyordu. Geçen gün özelde başka bir doktora daha görüneyim diye düşündüm orda da testler yaptırdım pozitif çıktı ve geçmişte çıkan tip(yani test doğru çıkmış olarak düşündüm). Nasıl oluyor böyle bir şey anlamadım. Doktorla konuşamadım henüz ama moralim çok bozuk. Atılmıyor demek ki vücuttan kolay kolay 😔
Esinize de test yaptirdiniz mi? Esiniz negatif sizde negatif cikiyosaniz nasil tekrar pozitife ceviriyo anlamiyorum bende. Dr lar vucuttan atildigini soyluyo yenilerdeki bilgilerden bahsediyorum. kimisi hep bagisiklik dusunce cikuyo diyo. E hayat boyu bununla mi yasanacak. Cok sinir bozucu bi hastalik

Esinize de test yaptirdiniz mi? Esiniz negatif sizde negatif cikiyosaniz nasil tekrar pozitife ceviriyo anlamiyorum bende. Dr lar vucuttan atildigini soyluyo yenilerdeki bilgilerden bahsediyorum. kimisi hep bagisiklik dusunce cikuyo diyo. E hayat boyu bununla mi yasanacak. Cok sinir bozucu bi hastalik
Evet aynısını bana kendi doktorum söyledi, negatife dönsen bile bir kaç yıl sonra yoğun üzüntü, stres yaşadığında nüks edebilir ve hpv yine ortaya çıkabilir dedi, ama çoğu doktor da negatife dönen tekrar pozitif olamaz diyor, çok karışık bir konu gerçekten😕

Evet aynısını bana kendi doktorum söyledi, negatife dönsen bile bir kaç yıl sonra yoğun üzüntü, stres yaşadığında nüks edebilir ve hpv yine ortaya çıkabilir dedi, ama çoğu doktor da negatife dönen tekrar pozitif olamaz diyor, çok karışık bir konu gerçekten😕
Bela bi hastalik gercekten. Kimse ayni seyi konusmuyo. Baska bi forum sutesinin kurucusu son 5 6 yildir negatif oldugunu soylemisti. Ve guncel olarak dr lerin vucuttan tamamen atildigina dair konustugunu duymustum. Ama gorunen o ki atilmiyo.

Acaba viral yukun azligi ve fazlaligiyla mi alakali ki ozel de daha mi hassas bakiliyo bu tamamen benim dusuncem sacmalamista olabilirim🤣

Bela bi hastalik gercekten. Kimse ayni seyi konusmuyo. Baska bi forum sutesinin kurucusu son 5 6 yildir negatif oldugunu soylemisti. Ve guncel olarak dr lerin vucuttan tamamen atildigina dair konustugunu duymustum. Ama gorunen o ki atilmiyo.
Bünyeye göre de değişiyor olabilir, 25 yıl önce halam kapmıştı, leep oldu ve yaşadığı üzüntülü çok zamanlardan da geçti bu süreçte, şükür ki bir nüks durumu yaşamadı tekrar.

Acaba viral yukun azligi ve fazlaligiyla mi alakali ki ozel de daha mi hassas bakiliyo bu tamamen benim dusuncem sacmalamista olabilirim🤣
Viral yük olabilir belki de.
Özel de de hatalı testler oluyormuş :)
Benim erkek arkadaşım bir ara bana inanmıyordu, senin test sonucun yanlış bence diyordu, siğil falan da olmayınca :)
Bende moralim iyice bozulmasın diye yeni bir test yaptırmadım, bayağı da pahalı zaten :KK43:

Doktorum da 1 yıl sonra test yapalım, yine pozitif gelirse yine üzüleceksin, şimdilik yeni bir teste gerek yok dedi.

Yok erkeklere test yapılıyor mu bilmiyorum, ben sadece kendim tedavi oldum. Bu hafta tekrar başka doktora gideceğim, bir şeyler öğrenirsem buraya da yazarım. Yani 2 sene üst üste negatif çıkınca attım vücudumdan sanmıştım 😔

Evet, yani ben çok farklı 2-3 doktora gittim ama çok emin konuşmuyorlar. Mutlaka aşı olmamı önerdiler, onun haricinde mutlaka sigara içmememi söylüyorlar. Eşle ilgili bir tedavi hiçbirinden duymadım mesela. Off aklım çok karıştı. Tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum 😔

Benim erkek arkadaşım bir ara bana inanmıyordu, senin test sonucun yanlış bence diyordu, siğil falan da olmayınca :)
Bende moralim iyice bozulmasın diye yeni bir test yaptırmadım, bayağı da pahalı zaten :KK43:

Doktorum da 1 yıl sonra test yapalım, yine pozitif gelirse yine üzüleceksin, şimdilik yeni bir teste gerek yok dedi.
Viral yük konusu aklıma gelmemişti hiç, onu da sorayım doktora. Dediğiniz gibi çok sık test yapmak istemiyor doktorlar.

Kadinlarda yanilma payi cok cok dusuk ama. Viral yukle alakali olabilir. Mesela sey diyenlerde var basta bir tip cikmis devlette ozelde birden fazla. Devlette bakilanda cikmayip ozelde cikan tiplerde oluyo belki. Milletin yazdiklarinin yalancisiyim

Evet, yani ben çok farklı 2-3 doktora gittim ama çok emin konuşmuyorlar. Mutlaka aşı olmamı önerdiler, onun haricinde mutlaka sigara içmememi söylüyorlar. Eşle ilgili bir tedavi hiçbirinden duymadım mesela. Off aklım çok karıştı. Tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum 😔
Ama mantiken dusunun sizde varken ve cinsel yolla bulasiyoken esinizle birliktelik pinpon etkisi yapabilir birbirinize surekli bulas gibi. Dr hicbiri nasil bulastigi ve iliskiye girmeyin esinizle gibi bi yorumda bulunmuyorlar

Ama mantiken dusunun sizde varken ve cinsel yolla bulasiyoken esinizle birliktelik pinpon etkisi yapabilir birbirinize surekli bulas gibi. Dr hicbiri nasil bulastigi ve iliskiye girmeyin esinizle gibi bi yorun
Ozel hastaneye ne kadar odediniz ortalama olarak acaba

Ama mantiken dusunun sizde varken ve cinsel yolla bulasiyoken esinizle birliktelik pinpon etkisi yapabilir birbirinize surekli bulas gibi. Dr hicbiri nasil bulastigi ve iliskiye girmeyin esinizle gibi bi yorun

Ozel hastaneye ne kadar odediniz ortalama olarak acaba
Hpv testi için 2100 lira gibi bir rakam ödedim. Test pahalı maalesef. Smear ücretini bilmiyorum, onu sigorta ödedi. Muayene ücretleri de 1200 civarıydı sanırım.

X