Kolposkopi hpv

Evet smear ile aynı geldi cin1
Geçmiş olsun.. Doktorunuz ne önerdi acaba? Ben de smear Ascus.. Biyopsi sonucu cin 1 geldi.. 40 lı yaşlarımdayım ve ilk kez böyle bişi ile karşılaştım.. Umarım hepimiz atlatırız, çok sıkılıyorum bu duruma..

Geçmiş olsun.. Doktorunuz ne önerdi acaba? Ben de smear Ascus.. Biyopsi sonucu cin 1 geldi.. 40 lı yaşlarımdayım ve ilk kez böyle bişi ile karşılaştım.. Umarım hepimiz atlatırız, çok sıkılıyorum bu duruma..
Çok teşekkür ederim hepimize geçmiş olsun.. 💕
Doktorum izmir'de uğur beye yönlendirdi uğur beyinde bakıp kolposkopi yapmasını istedi önümüzdeki hafta oraya gideceğim yasım 19 ve 1.5 senelik evliyim bebek istedeiğimiz için 3 yada 6 ayda bir takip yapılacakmıs

Çok teşekkür ederim hepimize geçmiş olsun.. 💕
Doktorum izmir'de uğur beye yönlendirdi uğur beyinde bakıp kolposkopi yapmasını istedi önümüzdeki hafta oraya gideceğim yasım 19 ve 1.5 senelik evliyim bebek istedeiğimiz için 3 yada 6 ayda bir takip yapılacakmıs
Neredeyse çocuklarım sizin kadar, maşallah çok gençsiniz.. Çabucak atlatırsınız inşallah, sağlıklı bebişler dilerim..

Umarım sonuclarınız temiz çıkar 🤲 evet takip yapılacak sizde mi biyopsi oldunuz
Evet Kolposkopi yapıldı devlet hastanesinde Smear de yüksek risklilerden biri pozitif yazıyor ama hangisi belli değil 16 18 45 negatif ilişki sonrası lekelenme oluyor bazen geçen senede yaptırdım kolposkopi hvp ait bulgular var gibi birşey yazıyordu offf çok moralim bozuk Smear temiz hpv pozitif demişti doktor

Evet Kolposkopi yapıldı devlet hastanesinde Smear de yüksek risklilerden biri pozitif yazıyor ama hangisi belli değil 16 18 45 negatif ilişki sonrası lekelenme oluyor bazen geçen senede yaptırdım kolposkopi hvp ait bulgular var gibi birşey yazıyordu offf çok moralim bozuk Smear temiz hpv pozitif demişti doktor
Benimde hpv 16 pozitif geldi ve biyopsi yaptırdık her ihtimale karsı ben özel klinkte yaptırdım devlet hastanesi siğil yoksa gerek yok demişti

Hanımlar yardımcı olursanız sevinirim
Ben yaklaşık 8 sene önce hpv yakalandım evliliğimin 2. Ayında çıktı eşimde siğil olarak vardı zaten sonra bendede siğil çıktı.
Doğum esnasında temizlendi siğiller
Sonra smearlar hep temizdi
2 senedir ilişki sonrası kanamalarım oluyor ara ara.
Her sene düzenli HPv Smear baktırırım
Kolposkopi yapıldı geçen sene
SONUÇ
Serviks uteri, biyopsi:
  • Aktif kronik servisit, endoservisit
  • Fokal immatür skuamöz metaplazi
  • Yüzeyel ülserasyon

6 ay sonra Smear verilmesini istedi
Onda da 18.16.45 negatif ama diğerlerinden biri pozitif sayı yazmıyor perşembe günü Kolposkopi yapıldı çok korkuyorum ☹️☹️☹️☹️ böyle olan var mı sonucunuz ne çıktı paylaşırmısınız
SIgilleriniz alindiktan sonra hic test vermediyseniz bu zamana kadar muhtemelen esinizde sizde negatif olmadan birbirinize bulastirmissiniz bunca yil yoksa atiliyor deniyor 2 3 yilda.

SIgilleriniz alindiktan sonra hic test vermediyseniz bu zamana kadar muhtemelen esinizde sizde negatif olmadan birbirinize bulastirmissiniz bunca yil yoksa atiliyor deniyor 2 3 yilda.
Ben her yıl düzenli smear ve hpv testi veriyordum geçen senede ilişki sonrası kanamalarım başladı Kolposkopi yapıldı yara ve hpv ait bulgular vs yazıyordu 6 ay sonra tekrar smear yaptık yüksek risklerden biri çıktı o nedenle tekrar devlet Kolposkopi yaptı ama sonuç 1 ay oldu çıkmadı henüz

Ben her yıl düzenli smear ve hpv testi veriyordum geçen senede ilişki sonrası kanamalarım başladı Kolposkopi yapıldı yara ve hpv ait bulgular vs yazıyordu 6 ay sonra tekrar smear yaptık yüksek risklerden biri çıktı o nedenle tekrar devlet Kolposkopi yaptı ama sonuç 1 ay oldu çıkmadı henüz
Merhaba sonuç çıktı mı

Hanımlar yardımcı olursanız sevinirim
Ben yaklaşık 8 sene önce hpv yakalandım evliliğimin 2. Ayında çıktı eşimde siğil olarak vardı zaten sonra bendede siğil çıktı.
Doğum esnasında temizlendi siğiller
Sonra smearlar hep temizdi
2 senedir ilişki sonrası kanamalarım oluyor ara ara.
Her sene düzenli HPv Smear baktırırım
Kolposkopi yapıldı geçen sene
SONUÇ
Serviks uteri, biyopsi:
  • Aktif kronik servisit, endoservisit
  • Fokal immatür skuamöz metaplazi
  • Yüzeyel ülserasyon

6 ay sonra Smear verilmesini istedi
Onda da 18.16.45 negatif ama diğerlerinden biri pozitif sayı yazmıyor perşembe günü Kolposkopi yapıldı çok korkuyorum ☹️☹️☹️☹️ böyle olan var mı sonucunuz ne çıktı paylaşırmısınız
Çok geçmiş olsun🙏
Gözünüz aydın son mesajınızı da okudum, sonuçlarınız temiz gelmiş şükür.
O halde 2 kez kolposkopi oldunuz değil mi?

Yani ben kaç senedir bir üniversitede prof’a gidiyordum, smear aldırıp her sene de hpv baktırırdım. Son 2 senedir negatif çıkıyordu. Geçen gün özelde başka bir doktora daha görüneyim diye düşündüm orda da testler yaptırdım pozitif çıktı ve geçmişte çıkan tip(yani test doğru çıkmış olarak düşündüm). Nasıl oluyor böyle bir şey anlamadım. Doktorla konuşamadım henüz ama moralim çok bozuk. Atılmıyor demek ki vücuttan kolay kolay 😔

Kızlar biyopsi sonucu cin 1 çıkmış ne demek bu özeldeki doktor hemen leep yapılacak dedi beynimden vurulmuşa döndüm. Cin 1kötü mü

X