Koltuklarını yeniden kaplatan var mı?

ikoncan85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
2.071
14
39
kızlar benim koltukların rengi turuncu olduğu için zamanla kılfları yıprandı kaplatmak istiyoruz aranızda koltuklarını kaplatıp memnun olan var mıbilmiyorumkismile

arkadaşım ben değil ama kardeşim kaplattı bi geçen sene annemin antika koltukları vardı yani hani oymalı falan olurdu ya işte onu güzel bi döşeme yaptırdı harika oldu..
birde evlendiklerinde alınan oturma grubunun iskeleti falan sağlamdı ama onunda sen gibi döşemesi eskimişti burada bi koltukçu ile anlaştılar döşettiler gerçi daha gelmedi bu gün gelecekmiş, bu koltukları kadife yaptırdı hani yeni çıkan koltukların kumaşları varya parlak işte onların mor renginden..
dediğim gibi daha gelmedi ama ilk yaptırdığı takım çok güzel olmuştu umarım buda güzel olmuştur..
eğer koltuklarının iskeleti ve süngerleri yeni ise boşuna alma ve döşet derim..
kardeşimin süngerleri yeni olduğu için 600 liraya anlaştılar, süngeri yeni olmasa idi fiyat artacaktı.
umarım sana yardımcı olabilmişimdir sen araştır ve işinin ehli birini bul derim...

evet kızlaarr bende salon koltuklarının yüzleri belkide süngerleride bir derece sertlik artsın diye süngerleride değişecek..
yeni kumaş kaplattıracağımm..
fiatlar nasıl..
herkes yenisini al daha iyi diyor ama benim koltuklarımm süper ben çok sveiyorum sadece kumaş değişecek..

fiat bilen varsa bilgilendirsin aşağı yukarı..

birde resim olursa süper olurr.. sevgiler.

Ankarada oturan arkadasım.Ben bi tane döşemeci biliyorum Bahçelievlerde işinin ehli.Babadan oğula bahçelinin yerlisi herkes bilir.Numarasını vereyim bi görüş istersen

DÖNMEZ Mobilya DÖŞEME
Ali DÖNMEZ
0312 221 01 94

ben az öncede yazmıştım kardeşimin koltuk takımları geldi süppeeer olmuş valla yeni gibi koltuğun yapısı iyi ve sağlam olursa bence almaya değmez kardeşim sıradan oturma grubunu iki uzun iki tekli kolları döşemeli değil hani bilinen tahtalılar varya umarım anlamışınızdır 600 liraya kaplattı kumaşını ben çok sevdim resim demişsiniz inanın koymayı bilmiyorum başka arkadaşlar var ise onlar koyarsa iyi olur..

anladım canım teşekkür ederim benim koltuklar çok yeni yani yeni almam sadece eşimle beraber renginden sıkıldık turuncunun modası geçti bide silmekten renkleri soldu biraz ikoncanın evi diye bak geçen sayfalara görürsün canım en kısa zamanda düşünüyoruz istanbuldan arkadaşlar var ise fikir verecek bekliyorum arkadaşlar

bende düşünüyorum arkadaşlar kaplattırmayı. çünkü benimde kltuklarımın döşemesi silmekten ve 5 senedir hep salonu kullandığımız için çok yıprandı . artık kumaşın özellikle oturma yerleri aşındı yakında yırtılacak gibi duruyolar. deniz ve mehtapın evi diye bakarsanız orada görürsünüz. gerçi orada yıpranmış görünmüyolar da.ben de fiyat merak ediyorum. ve ne kadar sürede teslim ediyolar. ama benimkiler 2 üçlü bir tekli. ve ben deri istiyorum . çalışıyorum ve silmek işi pratik olsun diye. en azından kollar ve iskelet kısımlarını deri yaptırayım diyorum

kızlar benim koltukların rengi turuncu olduğu için zamanla kılfları yıprandı kaplatmak istiyoruz aranızda koltuklarını kaplatıp memnun olan var mıbilmiyorumkismile

Canım, benim koltuklarımın tamamı 20 yıllık ve tam 3 kez kaplattım. Ne zaman yenilemeye kalksak sağlamlıklarından dolayı vazgeçiyoruz. Burada var fotoğrafları bakabilirsin.

evim020x.jpg
[/QUOTE]

evim022.jpg
[/QUOTE]

yanlış bulmadıysam kaplamasını değiştireceğin koltuklar bunlar....

metalleri falan olduğu için vede ayrıca yataklı model olduğu için her koltukçu güzel yapamayabilir...iyice araştırmadan yapma derim....

izmirde seçenek sorsaydın söylerdim...bizde geçen yıl annemin antika koltukları yeniden kaplattık...çok güzel oldular....

bunlar daannemin koltukarının eski ve yeni hali resimleri

yeni
kkasalon3.jpg

eski
kkasalon8.jpg
[/QUOTE]

her koltukcu güzel yapamıyor.bence ıyıce arastırmak lazım.bizde salon takımını kaplattık ama kumasın payını azıcık koymus adam oturup kalktıkca kumas yırtıldı geldı.hiç esnemedi.

benim koltuklarımda 6 senelik oldu
bizde sürekli salonda oturuyoruz koltuklarımın ilginçtir ortülerinde yıpranma olmadı ama minderli bir takım olduğu için sanırım ezildi iyice ve renginden de sıkıldım
bende koltuk takımımın modeli çok seviyorum ve kasasıda oldukça sağlam
yeni almaya kalksam aynı para ama kıyamıyorum bayıla bayıla almıştım
bende en azından bir süre idare etsin ve değişiklik olsun diye örtü aldım üzerine onları attım oldukçada güzel durdu
koltuklarında yıpranma olmadıysa ve sadece renginden sıkıldıysan sende üzerine bir örtü atabilirsin hem değişiklik olur hemde daha az masraf yapmış olursun
hazır örtülerin satıldığı yerlerden almıştım bende kenarlarını dikmekle falanda uğraşmadım
4 tane de yastık aldım değişik renklerde çok güzel durdu
tavsiye edebilirim

aslında deri yaptırmak istiyorum deri nasıldır acaba kızlar kullanışlımıdır kullanan var mı acaba

aslında deri yaptırmak istiyorum deri nasıldır acaba kızlar kullanışlımıdır kullanan var mı acaba

Birincisi, derinin iyisini bulup kaplatacaksın ki dayanıklı olsun.
İkincisi, oldukça pahallıya malolur ve kaplayan kişi işi bilmiyorsa paran boşa gider.
Üçüncüsü, sıcakta terden yapışırsınız koltuğa, soğukta da donarsınız.
Eşimin bürosundaki koltuklar deri, oradan biliyorum.

20.00 tl yeni araştırdım gerçek deri fiyatları koltuk takımını döşetmeye kalkarsan aşağı yukarı fiyatları bunlar
suni deri istiyorsan kışın üşür yazında koltuklara yapışırsın canım tabii daha ucuza gelir
suni derinin fiyatları en son baktığımda metresı 20-25 tl arasıydı
bir koltuk takımına yaklasık 20 metre kumaş gittiğinden hesaplarsan
birde işçilik 600-800 den başlıyor

Son düzenleme:
benim koltukların kol koyacak kısmı deri silme işi çok kolay oluyor bende salon takımımı kaplatmak istiyorum berjerli salon takımı kadife mor istiyorum ama nasıl olur bilmiyorum

600TL çok değil mi kızlar, piyasada 600-700TL ye çok şık kol kısımları deri, kalanı krem kumaştan köşe koltuk takımları var.

Biz eski koltuk takımlarımızı 5 senelikken kaplatmıştık, sonra da bi 5-6 sene daha kullandık. Fiyat ve işçilik iyiyse olabilir.

Veya ikeadan aynı ölçü minder kılıfı bulup sadece minderleri değiştirerek, minderleri pastel renkli battaniye ile sararak veya yastıklar alarak çok güzel hava katabilirsiniz koltuklara.

evet kızlaarr bende salon koltuklarının yüzleri belkide süngerleride bir derece sertlik artsın diye süngerleride değişecek..
yeni kumaş kaplattıracağımm..
fiatlar nasıl..
herkes yenisini al daha iyi diyor ama benim koltuklarımm süper ben çok sveiyorum sadece kumaş değişecek..

fiat bilen varsa bilgilendirsin aşağı yukarı..

birde resim olursa süper olurr.. sevgiler.

arkadaşım ben yaklaşık 9 ay önce yaptırdım yatak odası mobilyamın rengi değişti ilaveler yapıldı salonumdada konsolun diğer parçaların rengi değişti koltuklarımı kapladı süngerine varana kadar değiştirmiş yeni almışım gibi süper oldu hepsi ve en önemlisi çok komik bir rakam tuttu bana göre işinin ehli biri internetten GÖZDEPER diye girersen ulaşırsın kolay gelsin vereliniortak

X