Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri Kombi faturam nasıl daha az gelir?

onun nedeni kapatıp actıgınızdan kaynaklanıyor kapatıp actıgınızda daha fazla dogalgaz harcıyorsunuz kullanmadıgınız zamanlar en dusuk ayara getirmeniz eve geldiginizdede ihtiyacınız olan ısıyı ayarladıgınızda dogru kullanmıs olursunuz ancak eve gelmediginiz gunler için tamamen kapatmanız daha uygun olacaktır

Doğrudur. Soğuyan evi ısıtmak için harcanan enerji sürekli aynı sıcaklıkta tutmak için olandan daha fazladır.
Kullanmadığınız odaların peteklerini kapalı tutun. Evi de sabit ısıda tutun.

Ben aldım ama denemeye fırsat olmadı, petek arkası aliminyum folyo gibi yansıtıcılar satılıyor, bunlar duvarda oluşan ısı kaybını azaltır.

Ayrıca en önemlisi izolasyon. Dış cephe izalasyonu olan evimde eski evimdeki komşulardan yaklaşık 1 ay sonra yakmaya başladık yaklaşık 1 ay önce kullanmayı bıraktık. Ve hep onlardan düşük ödedik. Çünkü ev soğumuyor.

bende bu konuda dertliyim.. ilkdefa kombi kullanıyorum. evimiz güney cephe 2+1 ,yalıtımlı ama zemin kat altı boş komple garaj yani.. gece gündüz devamlı yanıyo küçük çocuğum var. içerde 22derecenin üstüne çıkmığımızı daha görmedim. günde 17mküp felan yakıyoruz fazlası vardır azı yoktur.. hatta ailecek sadece bi odada yatıp kalkıyoruz, çift petek var orası tam açık, gecede kapıyı kapayıyoruz.. diğer tüm petekler yarım kapalı.. hatta mutfak bile yarım kapalı. sadece koridordaki tek petek tam açık.. kombi mutfakta içerde yani.. varmı bi formülü şu işin.. petekleri tammı kapatmalı ozamanda petekler iyice soğuyacak , odada iyice soğuyacak.. malum küçük çocuğum var odaların hepsine gir çık yapıyoruz bütün gün..
buyıl ekonomik yönden çok temkinli gitmemiz gerekiyo.. varmı bi öneriniz.. geçmiş sayfaları okudum hepsini yapıyoruz zaten..

X