Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri Kombi için acil yardım eder misiniz ?viesman & bosh

KOKUNNHUZURR

Minik mucizem‍‍‍
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2013
785
419
Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bulamadım Yardımcı olursanız sevinirim.

VİESMANN 24 kcal almayı düşünüyorduk fakat 2400 tl ye fakat zamlanmış 2650 tl olmuş buda bizi zorlayacak bosh marka düşündük kullananlar var mı yardımcı olur musunuz?

ev yeni bina 135 m2 büyüklüğüne göre de değişiyor sanırım yardımlarınızı bekliyorum :KK16:

En Büyük TÜRKİYETürkiye şartlarında gerilim/gaz basınçı düşümü nedeni ile en iyi kombi markası bence Buderus

İç tarafta kullanılacaksa (mutfak gibi) Buderus Logamax Plus GB072 24 K (20.640kcal/h) Yoğuşmalı Kombi
Dış tarafta kullanılacaksa (balkon ) Buderus GB 032 24 K Balkon Tipi Yogusmali Kombi

Not: Yoğuşmalı kombiye sizin evde gerek yok diyenlere, hadi ordan deyin..

Bu arada Buderus'la bir gönül bagım yok :)

En Büyük TÜRKİYETürkiye şartlarında gerilim/gaz basınçı düşümü nedeni ile en iyi kombi markası bence Buderus

İç tarafta kullanılacaksa (mutfak gibi) Buderus Logamax Plus GB072 24 K (20.640kcal/h) Yoğuşmalı Kombi
Dış tarafta kullanılacaksa (balkon ) Buderus GB 032 24 K Balkon Tipi Yogusmali Kombi

Not: Yoğuşmalı kombiye sizin evde gerek yok diyenlere, hadi ordan deyin..

Bu arada Buderus'la bir gönül bagım yok :)

:)Teşekkür ederim yorumun için buderus da duydum evet iyi diyorlar :) balkon tipi olacak balkona koyduracağım:)

aslında kombilerle ilgili bir bilgim yok.ama bosch için çok iyi şeyler duymadım.

kombi çok önemli.
alabildiğinizin en iyisini alın derim.
evet pahalı.şartlarda belli olunca çok zor ama:KK43:

ucuz alıp daha sonradan faturalarda misli misli çıkıyor maalesef.

aslında kombilerle ilgili bir bilgim yok.ama bosch için çok iyi şeyler duymadım.

kombi çok önemli.
alabildiğinizin en iyisini alın derim.
evet pahalı.şartlarda belli olunca çok zor ama:KK43:

ucuz alıp daha sonradan faturalarda misli misli çıkıyor maalesef.

Haklısın almışken iyisi diyorum ama abim biraz çok bilmiş ve herşeyi karışırda o bosh yaptıralım diyor ben istemiyorum çünkü sonuçta parasını ben ödeyeceğim bir ay fazla öderim en fazla haklısınız

Haklısın almışken iyisi diyorum ama abim biraz çok bilmiş ve herşeyi karışırda o bosh yaptıralım diyor ben istemiyorum çünkü sonuçta parasını ben ödeyeceğim bir ay fazla öderim en fazla haklısınız

evet en fazla 1 ay fazla ödersiniz.faturanızda el yakmaz.
evleneceksiniz sanırım.evlendiğiniz eve mi alınacak?
eğer öyleyse nişanlımla buna karar verdik.bunu istiyoruz diyebilirsiniz.

Arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bulamadım Yardımcı olursanız sevinirim.

VİESMANN 24 kcal almayı düşünüyorduk fakat 2400 tl ye fakat zamlanmış 2650 tl olmuş buda bizi zorlayacak bosh marka düşündük kullananlar var mı yardımcı olur musunuz?

ev yeni bina 135 m2 büyüklüğüne göre de değişiyor sanırım yardımlarınızı bekliyorum :KK16:

Biz demirdöküm nitron serisini kullanıyoruz memnunuz aslında ama eşim babasının evine tesisat yapılacağı için onu onlara verip ben bosch exclusive alacağım diyor, anlıyor bu konudan. Viesmann hakkında bilgim yok.
bizim evde 140 m²

Son düzenleme:
evet en fazla 1 ay fazla ödersiniz.faturanızda el yakmaz.
evleneceksiniz sanırım.evlendiğiniz eve mi alınacak?
eğer öyleyse nişanlımla buna karar verdik.bunu istiyoruz diyebilirsiniz.

kimsenin kırılmasını istemiyorum ama onlar kırıyorlar :) öyle yapacağım artık biz ödeyeceğiz nasıl olsa deyip iyisini almak:) evleneceğiz evet kendi evimize alacağız:)

Son düzenleme:
Biz demirdöküm nitron serisini kullanıyoruz memnunuz aslında ama eşim babasının evine tesisat yapılacağı için onu onlara verip ben bosch exclusive alacağım diyor, anlıyor bu konudan. Viesmann hakkında bilgim yok.
bizim evde 140 m²

bende bosh exclusive yi bi araştırayım :) bakalım teşekkür ederim canım

kimsenin kırılmasını istemiyorum ama onlar kırıyorlar :) öyle yapacağım artık biz ödeyeceğiz nasıl olsa deyip iyisini almak:) evleneceğiz evet kendi evimize alacağız:)

hayırlı olsun:) çok güzel heyecanlar:) işte bu yüzden bazı şeyleri görmezden gelin.
yok yok kırılmaz kimse.öyle düşünmeyin.
kırılan olursa da çok büyük bir mevzu değil.o telaşede unutulur gider:))

çünkü çok ucuz bişey değil.bir günlük iki günlükte değil.yıllarca kullanacağınız bişey.

Bosch alman markası Almanlarda bu konuda hayli tecrübeli bosch servisi yaygın felan ama hiç kullanmadım.
Vailant kullanıp memnun kaldığım bir kombi sanırım viesmandan ucuz değildir

hayırlı olsun:) çok güzel heyecanlar:) işte bu yüzden bazı şeyleri görmezden gelin.
yok yok kırılmaz kimse.öyle düşünmeyin.
kırılan olursa da çok büyük bir mevzu değil.o telaşede unutulur gider:))

çünkü çok ucuz bişey değil.bir günlük iki günlükte değil.yıllarca kullanacağınız bişey.

Teşekkür ederim :) kötüyse bir daha alırız diyemeyiz tabiki malum dügün borcu :)

bizde gecn yıl baya bir kombi araştırması yapmıstık. Bosch servisini bence iyi araştırın, bize önermemişlerdi. Viessman teyzem aldı, 6 ay içinde 3 defa arıza verdi. artık şansına mı öyle oldu bilemiyorum. Buderus u cok iyi diye duymustum. Biz en sonunda Baymak da karar kıldık. Ve iyiki almışız diyorum.

bizde gecn yıl baya bir kombi araştırması yapmıstık. Bosch servisini bence iyi araştırın, bize önermemişlerdi. Viessman teyzem aldı, 6 ay içinde 3 defa arıza verdi. artık şansına mı öyle oldu bilemiyorum. Buderus u cok iyi diye duymustum. Biz en sonunda Baymak da karar kıldık. Ve iyiki almışız diyorum.

viesmann önerende var kafam çok karıştı ya:KK43:

viesmann önerende var kafam çok karıştı ya:KK43:

canım çok sıkıntı yapma.annemlerin kullandığı kombinin markasını hatırlamıyorum ama hiç memnun değil.
ama aynı markayı başka bir arkadaşı kullanıyor çok memnun.
biraz şans işi.
tabi siz araştırmanızı yapın ama ben neyi çok araştırsam illa ki arızalanır:)

şans biraz.çok sıkma canını:KK66:

Biz yeni evimiz için viesman aldık çünkü en çok onu tavsiye ettiler.Bizimkisi yoğuşmalı vitodens 100 serisi kullanalı 2 ay oluyor çok sessiz çalışıyor bu da çok iyi.Evimiz net 115 mt ve en üst kat tüm cepheler açık ve apt yeni olduğu için oturan daire çok az yani soğuk(fakat mantolama yapılmış ve güneş görüyor).Aylık 300-400 arası ödedik hermetik bir kombiyle fiyat nasıl olurdu bilmiyorum.Şuana kadar herhangi bir problem yaşamadık sıcak su gayet iyi tabi uzun süredir kullananlar ne derler bilemiyorum.Bosh almaktansa viesman diyorum.

Biz yeni evimiz için viesman aldık çünkü en çok onu tavsiye ettiler.Bizimkisi yoğuşmalı vitodens 100 serisi kullanalı 2 ay oluyor çok sessiz çalışıyor bu da çok iyi.Evimiz net 115 mt ve en üst kat tüm cepheler açık ve apt yeni olduğu için oturan daire çok az yani soğuk(fakat mantolama yapılmış ve güneş görüyor).Aylık 300-400 arası ödedik hermetik bir kombiyle fiyat nasıl olurdu bilmiyorum.Şuana kadar herhangi bir problem yaşamadık sıcak su gayet iyi tabi uzun süredir kullananlar ne derler bilemiyorum.Bosh almaktansa viesman diyorum.

siizin kullanmış olduğunuza kötü yorum yapanlarda var galiba şans işi :)

X