Kombi yakmayan yurtdısındaki komsumu dava edebilir miyim

Efsun18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2017
408
204
Selam kızlar komşum maalesf yutdısımda yasıyor yeni taşında alt katıma alt katım hep boştu tam sevindim ev tutuldu diye baktık ki yurtdısındalar sadece yazın geliolar.en son konustul bana o zaman kiracısın merkezi sistem bir eve taşın ben mecbur degilim yakmaya enayi sandınız bizi vs gibi konustu.Şimdi benim sorum ben dava açabilir miyim bu komşuya ?Dava acsam benim lehime mi olur.Çünkü hiçbir sekilde oturmadıgım evde kombi yakmam diyor bu yüzden bireysel ısıtmalı ev aldım diyor

Komşunuz sizce haksız mı?
Siz bir sebepten kış boyu annenizin evine taşinsaniz mesela kombiyi açıp mi gidersiniz?
Bence enerjinizi ve paranızı binanızın yalıtımını iyileştirmeye harcayın.
Döşemelerde ısı yalıtımı diye arastirin,birkaç ayrı yerden fiyat alın. Konu komşuyla,asla bitmeyecek mahkemelerle falan uğraşmayın hiç

Komşunuz sizce haksız mı?
Siz bir sebepten kış boyu annenizin evine taşinsaniz mesela kombiyi açıp mi gidersiniz?
Bence enerjinizi ve paranızı binanızın yalıtımını iyileştirmeye harcayın.
Döşemelerde ısı yalıtımı diye arastirin,birkaç ayrı yerden fiyat alın. Konu komşuyla,asla bitmeyecek mahkemelerle falan uğraşmayın hiç
Mahkeme acarsam kazanırız belki

Fake konudur inşallah.

Duymadığı evde niye kombi yaksın insan.
Üst katımda amca var, açmıyor kombisini bu sebeple dava etsem mahkemede gülmekten anlatamam sanırım derdimi.
Fake degil canım arkadasım kk hesabı yok bu yüzden benden rica etti akıl almak için bende buraya yazalım fikir alıroz desüm ama ben hiç ugrasma desim zaten kendisi de okuyor yorumları

Fake degil canım arkadasım kk hesabı yok bu yüzden benden rica etti akıl almak için bende buraya yazalım fikir alıroz desüm ama ben hiç ugrasma desim zaten kendisi de okuyor yorumları
Bi sorun o arkadaşa bakalım, sırf komşusu daha az fatura ödesin diye oturmadığı evin kombisini cayır cayır yakıp haybeye fatura ödemek ister miymiş?

Uğraşmalık bi durum yok zaten, hiçbir hakimin önüne o dilekçeyi çıkaramazsınız, çünkü böyle bir şey yok.

Bi sorun o arkadaşa bakalım, sırf komşusu daha az fatura ödesin diye oturmadığı evin kombisini cayır cayır yakıp haybeye fatura ödemek ister miymiş?

Uğraşmalık bi durum yok zaten, hiçbir hakimin önüne o dilekçeyi çıkaramazsınız, çünkü böyle bir şey yok.
Vallahi cnm deprem vs zatwn psikolojim allak bullak oldu rica etti actım konuyu bende aynı görüsteyim sizlerle yine de ss alıp attım

Arkadaşınıza 😉 söyleyin dava açsın.
BU ÜLKE MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL. Hak var, hukuk var. Yukarıdakiler de memlekete gittikleri zaman kombiyi kapatan insanlardır kesin ondan öyle diyorlar bakma sen onlara 😂

Selam kızlar komşum maalesf yutdısımda yasıyor yeni taşında alt katıma alt katım hep boştu tam sevindim ev tutuldu diye baktık ki yurtdısındalar sadece yazın geliolar.en son konustul bana o zaman kiracısın merkezi sistem bir eve taşın ben mecbur degilim yakmaya enayi sandınız bizi vs gibi konustu.Şimdi benim sorum ben dava açabilir miyim bu komşuya ?Dava acsam benim lehime mi olur.Çünkü hiçbir sekilde oturmadıgım evde kombi yakmam diyor bu yüzden bireysel ısıtmalı ev aldım diyor
Dalga mı geçiyorsun bacım? O zaman oda sizi yakıyorsunuz diye dava etsin aynı şey nasılsa :)

Arkadaşınıza 😉 söyleyin dava açsın.
BU ÜLKE MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL. Hak var, hukuk var. Yukarıdakiler de memlekete gittikleri zaman kombiyi kapatan insanlardır kesin ondan öyle diyorlar bakma sen onlara 😂
Vallwhi canım konu arkadasımın cok şükür ben merkezi sistem oldugu için sorun yok ama benve de adam oturmadıgı evde neden kombi acsın cok sacma kendisine dedim zatenno da yorumları görüyor deli kız işte😂

Bir ara haberlerde söylenmişti üst komsu kombi açmayan alt komşuya dava açabiliyor diye.Benim alt komşu da yakmiyo geçen yıl dondurdu bizi,sordum öğrendim öyle haberdeki gibi değilmiş uygulama, özel mülkiyet yakmak zorunda değil diye cevap almıştım

Dalga mı geçiyosunuz? gidin bir dava açmaya kalkın da nereleriyle güleceklerini bilmeden kovalasınlar sizi. Bu enerji krizinde millet oturmadığı eve doğalgaz yakacak boş eve, para ödeyecek enerji yakacak hanım üşümesin diye. Allah akıl fikir versin

Kombisini hiç açmayan veya evinin belirli odasında kaloriferlerini açanlar ise tasarruf etmek isterken kendilerini mahkemede bulabilirler! Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Avukat Feyza Nur Alsancak; "Hukuki düzenlemelere göre, kat maliklerinin kombisini yakmayan komşuya karşı dava açma hakkı bulunmaktadır
Sabah gazetesinden alıntıdır arkadaşlar çok da gülmeyin yani soruyu soran arkadaşa

X