Kombi yakmayan yurtdısındaki komsumu dava edebilir miyim

Kombisini hiç açmayan veya evinin belirli odasında kaloriferlerini açanlar ise tasarruf etmek isterken kendilerini mahkemede bulabilirler! Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Avukat Feyza Nur Alsancak; "Hukuki düzenlemelere göre, kat maliklerinin kombisini yakmayan komşuya karşı dava açma hakkı bulunmaktadır
Sabah gazetesinden alıntıdır arkadaşlar çok da gülmeyin yani soruyu soran arkadaşa
Merkezi sistem ve yakıt parasının ortak olduğu durum için geçerli bağımsız kombiler için değil. İnternette bir coşku saldılar ama üstte bir üyenin daha yazdığı gibi dava açmaya yükselince gerçek bu :)

Kombisini hiç açmayan veya evinin belirli odasında kaloriferlerini açanlar ise tasarruf etmek isterken kendilerini mahkemede bulabilirler! Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Avukat Feyza Nur Alsancak; "Hukuki düzenlemelere göre, kat maliklerinin kombisini yakmayan komşuya karşı dava açma hakkı bulunmaktadır
Sabah gazetesinden alıntıdır arkadaşlar çok da gülmeyin yani soruyu soran arkadaşa
Canim. Bu arkadasimin Konsulat yurtdisinda Ama Sadece yazin tatile geliyor Senin dedigin farkli Yani

Bu konuyu daha oncede konustuk bilgi sahibi arkadaslar merkezi sistem icin gecerli dedi.

Fakat daha once yasadigim apartman bireysel kombiydi ve 2 alt komsumu alti ve uatu sikayet etmisti kombi yakmiyor diye. Ispatladilar da dogalgaz sayacindan yakmadigini ben tasindiktan sonra alt komsu arayip kazandik davayi ceza aldi demisti.

Bu konuyu daha oncede konustuk bilgi sahibi arkadaslar merkezi sistem icin gecerli dedi.

Fakat daha once yasadigim apartman bireysel kombiydi ve 2 alt komsumu alti ve uatu sikayet etmisti kombi yakmiyor diye. Ispatladilar da dogalgaz sayacindan yakmadigini ben tasindiktan sonra alt komsu arayip kazandik davayi ceza aldi demisti.
Evet bireysel olunca öylemimiş söyledim ama arkadasım yasa cıkmıs vs dedi

Siz kendiniz oturmadığınız, yatırımlık bir eviniz olsa sırf komşu üşümesin diye kombi açar mısınız evde?

Bizde eşimle eve çok geç saatlerde geldiğimiz için açmıyoruz. Ancak bunu kibarca alt ve üst komşumuza açıkladık. Kendileri, haklısınız evde durmazken neden aylık bin 2 bin fatura ödeyesiniz diyerek hak verdi 🤷 komşu var, komşu var.

X