Sivilceli Ciltler Komedonlara karşı Differin Jel Günlüğüm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Eriss

Geççek geççek💫
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
726
565
Merhabalar😊

Direk konuya gireyim lafı uzatmadan kapalı beyaz komedonlar dan muzdarip olan kişilerden biri de benim. Hem genetik hem de pko yüzünden yüzümden hiç eksik olmalıdilar sagolsunlar. Çok inatçı olan bu komedonlar kolay kolay geçmiyor. Cilt bakımına gittim temizlediler hepsini 1 ay sonra tekrar çıkmaya başladı.Malum vücut üretiyor sürekli. Sirkeli su denedim iyi geldi ama uzun vadede cildi tahriş ediyor. Son umudum doktorun verdiği differin jel oldu. Bunu kullananlarda olduğu gibi benimde kafamda soru işaretleri vardı. İnternetten yorumları okudum ama çok açıklayıcı değildi. Bende gün gün differin jelin yüzümde oluşturduğu değişimi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydalı olur.

1.gun

Öncelikle bu jeli gündüz kullanmayın. Çünkü cildi hassaslastirdigi için güneş lekeleri yapıyor. Gece yüzümü temizleyici jel ile iyice temizledim. Makyajınız var ise güzelce çıkarıp temizleme jeli ile iyice yıkayın. Yüzüm kuruyunca nohut tanesi büyüklüğünde kremi yüzüme sürdüm. Bende yanak kısımlarında çok var özellikle oralara iyice yedirdim. Kesinlikle ama kesinlikle göz çevresine ve ağız çevresine sürmuyoruz. Kremi sürdükten sonra ellerimizi iyice yıkıyoruz. Ben başka birsey kullanmadan nemlendirici falan direk uykuya geçtim. Sabah kalktığımda ilk iş temizle jelim ile yüzümü iyice temizledim. Kuruyunca bolca nemlendirici sürdüm. Dışarı çıkacağım zamanlarda kesinlikle güneş kremi kullanıyorum. Bunu sakın unutmayın. Hatta ilk gün 5 dk balkona çıktım güneş kremi sürmeden ne olacak zaten direk güneş vurmuyor diye ertesi gün hafif güneş lekelerinin çıktığını gördüm. O kadar etkili benden söylemesi.

2. Gün

Yukarda anlattığım aynı rutine devam ettim. Akşam sürdüm jeli sabah yüzümü temizleyip bolca nemlendirici sürdüm. Evde olduğum için güneş kremi kullanmadım hiç güneş görmüyor çünkü havada kapalıydı. İlk günden etkisini gösterdi diyebilirim. Öncelikle burnumda siyah noktalar vardı anında azalmıştı çok rahat fark ediliyor. Komedonlar için ise önceden parmaklarıma dokunduğumda deri altında hissettiklerimi artık hissetmiyorum sanki kurutuyor gibi. Ama büyük yüzeyden belli olanlar için henüz bir fayda goremedim ama zaten büyükler için 1 günde de birsey beklemiyorum.

3. Gün

Siyah noktalarda etkisi gerçekten çok iyi burnum parlamaya başladı 😊 komedonlar için bugün pek fark yok gibi büyükler duruyor küçük deri altındaki puturler dün olduğu gibi bugünde pek fark edilmiyor. Ancak dün yağlı yediğimden mıdır bilmem yüzümde ilk defa kırmızı sivilce gibi şeyler çıktı. İçi boş çok rahatsız etmiyor sanki jelin tepkisi gibi geldi bana birkaç gün sonra geçer diye umuyorum. Ama dediğim gibi hafif kizarik gibi sivilce gibi durmuyor bile. Onun dışında cildim hassas olduğu için hafif kizariklar var komedonlarin olduğu yerde. Ancak ne ağrı ne soyulma olmadı daha.

4. Gün

Bugün Pko dan dolayı ve adetim yaklaştığı için her zaman deli gibi coşan komedonlarim jele direnmeye çalışıyor gibi. Düne göre bir azalma olmadı ama dediğim gibi adet yaklaşınca daha da artıyor ona rağmen jeli kullanmadan önce makyaj yapmadan çıkamazdım dışarı çok kötü görünürdu ama şuan çıksam rahatsız olmam. Komedonlar yatisiyor gibi inanamıyorum gerçekten 💪😁

5. Gün

Bugün cildimde biraz daha hassasiyet fark ettiğimden ve dışarı çıkacağım için geceden sürmedim jeli. 1 gün dinlensin yüzüm. Evet hemen geçsin bitsin istiyorum ama cildim yoruluyormus gibi hafif kizariklar var. Nemlendirici ve güneş kremi sürüp dışarı çıktım.

6. Gün

Bugün yanaklarımda yine hafif kizariklar vardi ve sabah uyandığımda yanma oluştu. Nemlendirici krem sürdükten bir süre sonra gecti. Biraz yavaş ilerliyor gibi çok bir fark göremedim dünden beri. Oluşan kırmızı sivilcelerde geçti.

Son düzenleme:
8. Gün

Size tavsiyem iki üç birsey olmuyor diye fazla sürmeyin. İki gündür yüzüm kıpkırmızı. Oldukça kurudu o kadar nemlendirici sürmeme rağmen. Nemlendirici sürerken bile acıyor. Soyulmalar başladı. Nohut tanesi büyüklüğünde sürdüm ama ona rağmen çok geldi bana hassaslasmis baya cildim. Kizariklar geçene kadar suremeyecegim malesef. Nemlendirici ve güneş kremi kullanıyorum sadece. Komedonlar geçiyor gibi kizarikliktan pek anlaşılmasa da geçecek gibi duruyor sürdüğüm yerler.

Be de carsamba gunu gidecegim cildim yagli yagli yuzde olabilecek hersey mevcut😬 sivilcelerden cok beni en cok rahatsiz eden beyaz komedonlar cenem komedon icinde bir suru krem kullandim dr gozetiminde bi faudasi olmadi tedradox kullanmistim gercekten ise yariyor hepsi eriyip gitmisti ama ilac bitti komedonlar geri geldi. Bahsettiginzi kullanmadim hic bir doktor bana onlar gcmez demisti sanirim dogru kremlerle kisa sureli antibiyotik tedaviyle gecwcek gibi degil yani bence kullanmayi biraktiginizda tekrarliyor.Belki bir mucize olur ve gecerler bakalim soracagim recete ederse faydasi varsa banada versin takipteyim

Geçmiş olsun size de 😔Başımıza bela bu komedonlar makyajla da kapanmıyor büyük dert. Vücut ürettiği için metabolik olarak bende tamamen geçeceğini sanmıyorum ama bazı komedonlar uzun süredir var yenileri bazen geçiyor da bunlar geçmiyor en azından onlar kurusun diye başladım. Biraz azalsa o da birseydir. Öyle hemen artacağını sanmıyorum arttıkça çıkan yerlere daha sonra azar azar uygularım diye düşündüm. Hemen etki ediyor zaten. İnşallah sizinki de geçer ya da en azından çoğu gider. Kesin bir çözüm bulursanız haber verirseniz sevinirim.😊

Doktorun demiştir yada reçeteyi okuduysan bu krem 10 12 haftada etki gösteriyor öyle 3 5 günde pek bi şey bekleme

Doktorun demiştir yada reçeteyi okuduysan bu krem 10 12 haftada etki gösteriyor öyle 3 5 günde pek bi şey bekleme

Bende beklemiyorum ama sıfır etki de diyemem. Cildim çabuk tepki verdi siyah nokta ve komedon da gözle görülür şekilde azalma var. Ama yoğun sürmedigim yerler olduğu gibi duruyor. Bakalım dediğiniz gibi devam edeceğim inşallah geçer.

Geçmiş olsun size de 😔Başımıza bela bu komedonlar makyajla da kapanmıyor büyük dert. Vücut ürettiği için metabolik olarak bende tamamen geçeceğini sanmıyorum ama bazı komedonlar uzun süredir var yenileri bazen geçiyor da bunlar geçmiyor en azından onlar kurusun diye başladım. Biraz azalsa o da birseydir. Öyle hemen artacağını sanmıyorum arttıkça çıkan yerlere daha sonra azar azar uygularım diye düşündüm. Hemen etki ediyor zaten. İnşallah sizinki de geçer ya da en azından çoğu gider. Kesin bir çözüm bulursanız haber verirseniz sevinirim.😊
Merhaba bana sivilceler icin oximix jel 3 hafta kullanmami sonrasinda 5 gunde 1 kez acnemix kullanmami soyledi doktor twmizleyici olarakda osmo markasini onerdi osmoyu ilk defa duydum bioderma serisini kullanıyordum artik fauda goremiyorum dedim bunu kullananlar memnun dedi bilemedim acikcasi ne kadar etkili

Merhaba bana sivilceler icin oximix jel 3 hafta kullanmami sonrasinda 5 gunde 1 kez acnemix kullanmami soyledi doktor twmizleyici olarakda osmo markasini onerdi osmoyu ilk defa duydum bioderma serisini kullanıyordum artik fauda goremiyorum dedim bunu kullananlar memnun dedi bilemedim acikcasi ne kadar etkili
Merhaba kullanmadım o ürünleri ama acnemix de differin gibi sanırım cildi soyuyor. Güneş kremi ve nemlendiriciyi eksik etme. Bende sürmeme rağmen güneş lekeleri çoğaldı. 1 ay denemen gerek ise yarayıp yaramadığını görmek için. Bende bioderma temizleyici kullanıyorum gayet memnunum. Nemlendirici de la roche posay ondan da memnunum. Osmoyu duymadım ama 🤔

Merhaba kullanmadım o ürünleri ama acnemix de differin gibi sanırım cildi soyuyor. Güneş kremi ve nemlendiriciyi eksik etme. Bende sürmeme rağmen güneş lekeleri çoğaldı. 1 ay denemen gerek ise yarayıp yaramadığını görmek için. Bende bioderma temizleyici kullanıyorum gayet memnunum. Nemlendirici de la roche posay ondan da memnunum. Osmoyu duymadım ama 🤔
Evet oyle dedi cildi soyuyormus bakalim sonuclari yazarim osmada kararsizim eczaciya danisacagim aklimda efaclr var cunku bakalim ne tavsiye edecek

Evet oyle dedi cildi soyuyormus bakalim sonuclari yazarim osmada kararsizim eczaciya danisacagim aklimda efaclr var cunku bakalim ne tavsiye edecek
Ben effaclar kullanıyorum ama öyle kuruttu ki cildimi o bile yeterli gelmedi bepantol onarıcı krem sürmek zorunda kaldım. Soyulmalar bitti ama yüzümün bir tarafında kırmızı hani sivilce sikarsinda iz kalır ya öyle şeyler var umarım geçer yoksa eskisinden beter yüzüm şuan . Sana tavsiyem ilk günler azar azar sür bekle biraz hemen etki ederse kurumaya başlıyor zaten etmezse devam edersin ama az kullanmanda fayda var cildin hassas sa hemen tepki veriyor yoksa dışarı çıkamazsın o yüzle 😔

Ben effaclar kullanıyorum ama öyle kuruttu ki cildimi o bile yeterli gelmedi bepantol onarıcı krem sürmek zorunda kaldım. Soyulmalar bitti ama yüzümün bir tarafında kırmızı hani sivilce sikarsinda iz kalır ya öyle şeyler var umarım geçer yoksa eskisinden beter yüzüm şuan . Sana tavsiyem ilk günler azar azar sür bekle biraz hemen etki ederse kurumaya başlıyor zaten etmezse devam edersin ama az kullanmanda fayda var cildin hassas sa hemen tepki veriyor yoksa dışarı çıkamazsın o yüzle 😔
😮Effeclarin asit orani biodermadan fazla o zaman uff ben ne kullanacagim o zaman hem cok iyi temizlesin hemde hassasiyet olmasin istiyorum

8. Gün

Size tavsiyem iki üç birsey olmuyor diye fazla sürmeyin. İki gündür yüzüm kıpkırmızı. Oldukça kurudu o kadar nemlendirici sürmeme rağmen. Nemlendirici sürerken bile acıyor. Soyulmalar başladı. Nohut tanesi büyüklüğünde sürdüm ama ona rağmen çok geldi bana hassaslasmis baya cildim. Kizariklar geçene kadar suremeyecegim malesef. Nemlendirici ve güneş kremi kullanıyorum sadece. Komedonlar geçiyor gibi kizarikliktan pek anlaşılmasa da geçecek gibi duruyor sürdüğüm yerler.
Canim ne durumdasın ben cilt temizleme fircasi aldim.Sabah kalktgimda eczacinin israrli tavsiyesi uzerine acnecinemide temizleyici ve nemlendirici aldim ilk once fircayla temizleyip sonra bioderma sebium misel suyla yuzumu siliyorum ainra nemlendiriciyi uyguluyorum boraz bekleyip dr verdigi cleocin .t solisyonu suruyorum aksama kadar kaliyor.aksam tekrar misel suyla silip nemlendirip cleocin suruyorum yatmadan oncede temizleme nemlendirme ve oximon jeli suruyorum suan soyulma yok sadece hafif gerilme kuruluk oluyor ama nemlendirciyi biraz fazla suruyorum komedonlar erimedi fakat gorunumu cok azaldi zaten birkac gunde yaratabilecegi etki ancak bu kadar babasarilolur.Ciildim ilk defa bu kadar temiz gorunume kavuştu bu sekilde uc hafta devam edecegim sonrasinda doktorun verdigi diger soyucu ilacla 5 ay devam edecegim

😮Effeclarin asit orani biodermadan fazla o zaman uff ben ne kullanacagim o zaman hem cok iyi temizlesin hemde hassasiyet olmasin istiyorum
Benim cildim çok hassas bana hiçbir yan etkisi olmadı. Bide la roche bebekler için bile kullanabilir olarak üretiliyormus. Hassas ciltler için olanı al. Küçük kitleri var istersen al bir dene memnun kalırsan büyük olanini alırsın

Canim ne durumdasın ben cilt temizleme fircasi aldim.Sabah kalktgimda eczacinin israrli tavsiyesi uzerine acnecinemide temizleyici ve nemlendirici aldim ilk once fircayla temizleyip sonra bioderma sebium misel suyla yuzumu siliyorum ainra nemlendiriciyi uyguluyorum boraz bekleyip dr verdigi cleocin .t solisyonu suruyorum aksama kadar kaliyor.aksam tekrar misel suyla silip nemlendirip cleocin suruyorum yatmadan oncede temizleme nemlendirme ve oximon jeli suruyorum suan soyulma yok sadece hafif gerilme kuruluk oluyor ama nemlendirciyi biraz fazla suruyorum komedonlar erimedi fakat gorunumu cok azaldi zaten birkac gunde yaratabilecegi etki ancak bu kadar babasarilolur.Ciildim ilk defa bu kadar temiz gorunume kavuştu bu sekilde uc hafta devam edecegim sonrasinda doktorun verdigi diger soyucu ilacla 5 ay devam edecegim
Canım benim durumum kötü. Çünkü cildim 1 haftadır çok fena. Yanaklarıma sürmüştüm oralar kıpkırmızı yanik gibi oldu. Elimi suremiyorum. Güneşe çıkmadığım halde lekeler çok arttı. Benim cildim tepki verdi ilaca sanırım bıraktım kullanmayı. Günde 5 kez la roche nemlendirici sürdüm. Sol taraf geçti sağ tarafta hala biraz kizariklık var. Neyseki geçiyor iz kalmayacak gibi ama kalır diye çok korktum. Bıraktım differini fazlasıyla soydu inceltti yüzümü. Bende alerjik reaksiyon oluşturdu. Yüzümün iyileşen tarafında cildim parlak ışıl ışıl duruyor ama az kullandığım için komedonlar biraz küçülmüş ama sanıyorum tekrar eski halini alacak. Cilt temizleme fırçasını çok hafif uygula cildin tahriş olmasın. Birde iyi bir güneş koruyucu al. Ben geçen sene la roche kullanıyordum ama leke çıkmasına engel olmamıştı. Bu hafta heliocare spf 90 diye bir krem aldim. Kokusu sürmesi cildi ışıl ışıl yapması iyi. İki üç kere sürdüm lekelere de engel olursa yazarım buraya. Cildin soyuldugu için leke çıkma ihtimali artıyor hergun güneş kremi kullanmani öneririm.

Canım benim durumum kötü. Çünkü cildim 1 haftadır çok fena. Yanaklarıma sürmüştüm oralar kıpkırmızı yanik gibi oldu. Elimi suremiyorum. Güneşe çıkmadığım halde lekeler çok arttı. Benim cildim tepki verdi ilaca sanırım bıraktım kullanmayı. Günde 5 kez la roche nemlendirici sürdüm. Sol taraf geçti sağ tarafta hala biraz kizariklık var. Neyseki geçiyor iz kalmayacak gibi ama kalır diye çok korktum. Bıraktım differini fazlasıyla soydu inceltti yüzümü. Bende alerjik reaksiyon oluşturdu. Yüzümün iyileşen tarafında cildim parlak ışıl ışıl duruyor ama az kullandığım için komedonlar biraz küçülmüş ama sanıyorum tekrar eski halini alacak. Cilt temizleme fırçasını çok hafif uygula cildin tahriş olmasın. Birde iyi bir güneş koruyucu al. Ben geçen sene la roche kullanıyordum ama leke çıkmasına engel olmamıştı. Bu hafta heliocare spf 90 diye bir krem aldim. Kokusu sürmesi cildi ışıl ışıl yapması iyi. İki üç kere sürdüm lekelere de engel olursa yazarım buraya. Cildin soyuldugu için leke çıkma ihtimali artıyor hergun güneş kremi kullanmani öneririm.
Aaa gercektenmi benim oyle soyulma falan olmuyor evet komedonlar duruyor ama oncekine gore bi parca daha iyi tabiki bir gun aksatsam eski haline donerler benimkilerde

Merhaba benim yüzümde de kapalı komedon var ve kistik sivilce hatta onların lekeleri falan ne ararsanız krem işe tarafı mı acaba

X