Komşu komşuu .

46M6

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
1.771
2.686
aileemlerin yaşadığı dairenin alt katına bir aile taşındı. çiftin çovukları var. buaraya kadar her şey normal. lakin; kadın cins mididr nedir anlamaadık sürekli sikayette. yan taraftaki daieyi : " oğlum saat 9 da uyuyacak ses yapıyorsunuz diye uyarıyormuş ( 12 de camdan baktık ışıklaırı açıktı. ) kaldı ki şikayet ettiği yan komsusunun 2 tane küçük çocuğu var.
geldiği gün anneme uyarı da bulunmuş halı silkelemeyin diye tamam demişler.
geçen gün çıka geldi balkonuma saç, şeker kırıntı gelmiş diye. hayır hava zaten kötü . annem evde yardıma kmse yokken o haliyle halı silkeleyemeyez. her şeyi geçtim saç teli tarifini vermeyeyim ama bizim eve ait olamaz. kadın resmen kafaya taktı apartmanı. gecen gün eve geliyordum bir komsuyla konusurken beni tanıyınca maskeden hemen bi sustu. ne dediğini duymadım. böyle insanlara sinir oluyoum. ailem kaç yıldr bu aparymanda oturuyor. hiçkimse şikayetçi olmamıştır be varken de yokkende. hatta herkes birbirini bilir tolere edilir. şaştım kaldım. nasıl tolere edilir bu komsu?

DİPNOT : ARKADAŞLAR BİZ DE HALI SİLKELEMİYORUZ ARTIK TAHMİN EDERSİNİZ Kİ. AYRICA YAŞLI BAŞLI KADIN HALIYI KENDİ BAŞINA NASIL ÇIKARSIN ?! VERDİĞİM ÖRNEKTEN KASIT ŞU; BİZİM APARTMANIMIZ BÖYLE ŞEYLERİ DERT ETMEZDİ. KİMSENİN KİMSEYLE KIRGINLIĞI KÜSKÜNLÜĞÜ YOKTU. ŞİMDİ YAPMADIĞIMIZ ŞEYLE SUÇLANDIK. OLAY BU. LÜTFEN GÜZEL OKUYALIM YORUMA HEMEN GEÇMEYELİM.

Son düzenleme:
Var boyle sorun çıkaranlar, büyük ihtimal önceki yerlerden de bu sıkıntılardan dolayı anlasamadi kimseyle kaçıp gelmiştir. Mutlu etmek zor bunları. Allah yardımcınız olsun.

kafadan çatlak sanırım,allah yardımcınız olsun
biz küçükken apartmanda herkes halısını belirli aralkklarda silkelerdi. eski usül işte anlarsınız türk kadını temizlk tipi. alt katımız ev sahibimiz olmasına rağmen birgün bile şikayet etmezdi biz de onu sikayet etmedik. bunu bize bastan söyledi biz de yapmadık. ama ben inadına yapıcam eve gideyim :KK70:

Halı silkelememek için kimsenin uyarısına ihtiyaç olmamalı ama, demek ki daha önce silkeliyormuş üst kattakiler (aileniz veya diğer komşular)

Kadın neden kafayı taksın durduk yerde apartmana , demek ki apartman kurallarına ters gelen birşeyler oluyor.

Güzellikle konuşarak ,karşılıklı anlayış ile orta yol bulunur bir şekilde.

İyi de normali halı silkelememektir zaten.
Ses konusunda da akşam saatlerinde normalin üstünde gürültü yapılmamalı.

Ev sahibi olmak halı silkelemeyi normalleştirmez.
Siz yapmıyorsanız da belki yan taraftan ya da üst kat silkiyordur.
ses olayı bizden değil. yan komsusun 2 küçük çocuğu var. kendi çocuğu olmasına rağmen 2 küçük çocuğu gürültüyle suçlaya kendisi. üstelik 9 da uyuyorlarsa 12 de neden ışıkları yanıyor?

ses olayı bizden değil. yan komsusun 2 küçük çocuğu var. kendi çocuğu olmasına rağmen 2 küçük çocuğu gürültüyle suçlaya kendisi. üstelik 9 da uyuyorlarsa 12 de neden ışıkları yanıyor?
9 da çocukları uyuyordur belki kendileri uyumuyordur .

Çocuklar erken yatıyor diye ebeveynlerin erken yatma zorunluluğu mu var ?

Halı silkelememek için kimsenin uyarısına ihtiyaç olmamalı ama, demek ki daha önce silkeliyormuş üst kattakiler (aileniz veya diğer komşular)

Kadın neden kafayı taksın durduk yerde apartmana , demek ki apartman kurallarına ters gelen birşeyler oluyor.

Güzellikle konuşarak ,karşılıklı anlayış ile orta yol bulunur bir şekilde.
hanımefendi apartmanımız bir evi 40 yıldır burda yaşayan insnaların oturduğu bir apartman. hadi bizle sıkıntısı var diyelim ki yok yapmayın dediği hiçbir şeyi yapmadığımız halde bze iftr atıyor. küçüükk çocukları ses yapıyorlar diye annesine babasına şikayet eden biri normal mi?

Anlayışsız insan her zamn öyledir.Gece biz üç katliyiz abartmıyorum gece 2 de çocuk koşma sesi geliyordu üst kat zannediyordum.Asla şikayet etmedim çünkü benim de çocuklarım var ister istemez bizim de sesimiz gidiyordur.Sonra taşındılar ses devam etti meğerse 3 katın cocugumuş yoksa boş yere günah alacaktık.

Anlayışsız insan her zamn öyledir.Gece biz üç katliyiz abartmıyorum gece 2 de çocuk koşma sesi geliyordu üst kat zannediyordum.Asla şikayet etmedim çünkü benim de çocuklarım var ister istemez bizim de sesimiz gidiyordur.Sonra taşındılar ses devam etti meğerse 3 katın cocugumuş yoksa boş yere günah alacaktık.
ya bir de çocuktur nasıl şikayet edilir ki? e bize de geliyor sesleri yaramazlar biraz biz kaç yıldır şikayet etmedik gelir gelmez bu komsunun şikayeti bana takıntılı olduğunu gösterdi.

Çocuk
Çocuklar 9 ' da uyuyordur. Anne baba uyumuyordur muhtemelen..

aileemlerin yaşadığı dairenin alt katına bir aile taşındı. çiftin çovukları var. buaraya kadar her şey normal. lakin; kadın cins mididr nedir anlamaadık sürekli sikayette. yan taraftaki daieyi : " oğlum saat 9 da uyuyacak ses yapıyorsunuz diye uyarıyormuş ( 12 de camdan baktık ışıklaırı açıktı. ) kaldı ki şikayet ettiği yan komsusunun 2 tane küçük çocuğu var.
geldiği gün anneme uyarı da bulunmuş halı silkelemeyin diye tamam demişler.
geçen gün çıka geldi balkonuma saç, şeker kırıntı gelmiş diye. hayır hava zaten kötü . annem evde yardıma kmse yokken o haliyle halı silkeleyemeyez. her şeyi geçtim saç teli tarifini vermeyeyim ama bizim eve ait olamaz. kadın resmen kafaya taktı apartmanı. gecen gün eve geliyordum bir komsuyla konusurken beni tanıyınca maskeden hemen bi sustu. ne dediğini duymadım. böyle insanlara sinir oluyoum. ailem kaç yıldr bu aparymanda oturuyor. hiçkimse şikayetçi olmamıştır be varken de yokkende. hatta herkes birbirini bilir tolere edilir. şaştım kaldım. nasıl tolere edilir bu komsu?

DİPNOT : ARKADAŞLAR BİZ DE HALI SİLKELEMİYORUZ ARTIK TAHMİN EDERSİNİZ Kİ. AYRICA YAŞLI BAŞLI KADIN HALIYI KENDİ BAŞINA NASIL ÇIKARSIN ?! VERDİĞİM ÖRNEKTEN KASIT ŞU; BİZİM APARTMANIMIZ BÖYLE ŞEYLERİ DERT ETMEZDİ. KİMSENİN KİMSEYLE KIRGINLIĞI KÜSKÜNLÜĞÜ YOKTU. ŞİMDİ YAPMADIĞIMIZ ŞEYLE SUÇLANDIK. OLAY BU. LÜTFEN GÜZEL OKUYALIM YORUMA HEMEN GEÇMEYELİM.
Onun gibi şirret birisi varmı basgelecek yoksa sustukça tepenize biner

Onun gibi şirret birisi varmı basgelecek yoksa sustukça tepenize biner
yani bu zamana kadar seessiz sedasız yaşamısız hiç böyle şirretliklerle uğraşmadık en sonunda biri patlayacak ama hangi daire olucak bilemedim.

Normal olan hali silkelememektir, 40 yil oturmaniz ev sahibi olmaniz veya birbirinizin pisligini temizlemeyi normallestirmeniz hali silkelemeyi normallestirmez. Size geldiyse hak verir biz degiliz haklisiniz der kibarca gonderirsiniz
istedigi saatte isigini yakabilir belki karanlikta uyuyamiyor.
Kadin pis balkona susup otursunmu anlamadimki hem tepesinden hali sallandirip hem neye patlayacaksiniz?

X