Komşu meselem lütfen akıl verin

damlacross

Savaşacağım tek şey içimdeki diğer ben...
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
1.222
4.775
Merhabalar dün itibariyle komşunun şuursuzluğu beni rahatsız etti lütfen bana yardımcı olur musunuz ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum 🙏

Eşimle yaklaşık 1 buçuk senelik evliyiz ailelerimizden uzakta başka bir ilçede görev yapıyoruz çok küçük bir yer burası kırsal bir kesim,buraya geldiğimizde evimizi dizerken yan komşum çay,kahve vs. yapıp gelmişti böylelikle tanışmış olduk.Bu tanışma zamanla biraz daha ilerledi birbirimizle komşuculuk oynadık kısaca.Fakat ilk başta normal olan kadın gitti samimiyetin verdiği şeye dayanarak haddini aşmaya başladı.Son yaşadığımız olaya gelecek olursam, 28 haftalık hamileyim burada doktor 2 saat uzaklıkta yani biz her ay 2 saat yol gidip geliyoruz kontrollerimiz için ve yolları çok kötü eşimle daha hamileliğimin ilk başından beri memlekette doğum yapacağım konusunda hem fikir olduk.Memleketteki doktorum 28 haftadan sonra kabul etmediğini doğum için gelecek olursam o haftada gelmem gerektiğini söyledi.izinlerimizi ona göre ayarladık eşim doğumdan iki üç gün önce gelecek bir ay kalacağız sonra evimize dönecektik.Benim gideceğimi duyan komşum 'iki ay öncesinden doğumamı gidilir eşin nasıl izin veriyor hiç mi son aylarını görmek istemiyor ben olsam asla izin vermem' diyerek beni durmadan laflarıyla taciz etmeye başladı .Taciz diyorum artık çünkü iki ay içerisinde o kadar çok sık yaptı ki bunu.(Durumu anlatıyorum anlamak istemiyor artık sana ne be kadın seni ne alakadar eder demeye getirdim en son onu bile anlamak istemedi hala aynı sözlere devam ediyor)ben gidip gelmeyi kestim iki aydır kapıları açmadım,aradığında müsait olmadığımı söyledim.Bu kişi eşimle beni asansörde yakaladı ve demesin mi eşime sen bunu nasıl iki ay önceden gönderiyorsun iki ay var daha iki ayyy ! Annesi buraya gelecekti burada doğum yapacaktı kırk uçurmaya gidecektiniz asıl memlekete öyle daha iyi olurdu demesin mi eşim sert bir şekilde doktor kabul etmiyor,ailelerimiz memlekette burda kimse yok herkes kendi işine baksın dedi bu seferde bizi kimseden saymıyor musunuz biz insan değiliz heralde dedi o sırada evimize gelmiştik direk eve girip kapıyı şiddetli kapattık.İkimizde hala çok sinirliyiz samimi olmak bir şeyler paylaşmak insanlara nasıl bu denli hayatımıza karışmak hakkı veriyor diye çok pişman olduk eşim sonra kapısına tekrar gidecekti ama ben halledecegim dedim çok üzgünüm dünden beridir gece uyuyamadım eşimi bırakıp gittiğim için sanki kötü bir şey yapıyorum diye içim içimi yemeye başladı sürekli ağlamak istiyorum bu kadın benim dengemi alt üst etti.Binbir hevesle bebeğimin eşyalarını hazırladık memlekete götürmem için beraber planlar yaptık kucagımıza alacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz hayaller kuruyoruz ama benim içimde kocaman bir öküz oturdu sürekli ağlamak istiyorum hamileliğin verdiği bir duygusallık mı ben mi abartıyorum bu olayı lütfen ne yapmam konusunda bana yardımcı olur musunuz,mesaj atmak istiyorum sen ne hakla bu şekilde konuşuyorsun diyip ağzıma geleni sayıp bir daha kapımı çalma diyip engellemek istiyorum ki doğumdan sonra geldiğimde kapıma gelecek yüzü olmasın ne yapayım bana fikir verir misiniz şimdiden teşekkür ederim 🌸

Hamileliğimin son ayında eşim rahatsızlandı ve hastanede yattı. Komşunuzun tabiriyle son zamanlarımızı göremedi. Allah sağlık versin. Böyle uygun görmüş böyle karar vermişsiniz. Komşunuza afedersiniz mok yemek düşer. Eşiniz de siz de gerekli tepkiyi göstermişsiniz, bunun üzerine yüzsüz gibi hala sırnaşırsa dediğiniz gibi görüşmek istemiyorum dersiniz. Hadsiz insan çok, azıcık yüz vermeye gelmiyor. Hemen hayatınızla ilgili ahkam kesmeye başlıyorlar.

gerçekten komşunuzu bu kadar dikkate alıp içerleyip bir de konu mu açtınız ?

had bilmeyen insanlar böyle konuşunca gereken tepkiyi zamanında verin ,dış kapının dış mandalı olarak kalsın , en başta konuştuğunda güzel güzel anlatmak yerine “sana ne “ diyemediniz mi ?

Hayretler içinde okudum ama komşunun dediklerini değil sizin tepkilerinizi. Sıradan işgüzar komşu işte. He diyin bildiğinizi okuyun. Hadi siz
Hamilesiniz ya eşiniz, tekrar kapısına gitmeye kalkmak falan.
Sabaha kadar uyuyamamak, ağlamak. Sakin olun. Sizin için en iyisi neyse onu yapın.

Boşverin siz canınızı sıkmayın Allah akıl fikir versin o kadına da. Bide hâlâ yüzsüz yüzsüz konuşuyor. Eşinizde sizde en doğrusunu yapmışsınız...

Bunları düşünmeyin bebeğinize odaklanın eşiniz sizi her gün göremeyecek ama arada bir fırsat buldukça gelir hem ömür boyu değil ki bu ayrılık Allah'ın izniyle yine evinize döneceksiniz...
Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza. ❤️

gerçekten komşunuzu bu kadar dikkate alıp içerleyip bir de konu mu açtınız ?

had bilmeyen insanlar böyle konuşunca gereken tepkiyi zamanında verin ,dış kapının dış mandalı olarak kalsın , en başta konuştuğunda güzel güzel anlatmak yerine “sana ne “ diyemediniz mi ?
İnanın söylüyorum sana ne diyorum demediğim laf kalmadı ama kadının yüzü camla sıyrılmış anlamıyor ve evet hamilelik yüzünden mi bilmiyorum çok canımı sıkıp üzüldüm.

Bu kadar kafanıza takmanıza gerek yok.
Kendinde had bulmuş söylemiş sizde cevabını vermişsiniz tekrar kapısına gitmenin de anlamı yok.
İletişimi kesin gitsin. Bu tür her şeye burnunu sokan insanlarla samimi olunmaz.

Merhabalar dün itibariyle komşunun şuursuzluğu beni rahatsız etti lütfen bana yardımcı olur musunuz ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum 🙏

Eşimle yaklaşık 1 buçuk senelik evliyiz ailelerimizden uzakta başka bir ilçede görev yapıyoruz çok küçük bir yer burası kırsal bir kesim,buraya geldiğimizde evimizi dizerken yan komşum çay,kahve vs. yapıp gelmişti böylelikle tanışmış olduk.Bu tanışma zamanla biraz daha ilerledi birbirimizle komşuculuk oynadık kısaca.Fakat ilk başta normal olan kadın gitti samimiyetin verdiği şeye dayanarak haddini aşmaya başladı.Son yaşadığımız olaya gelecek olursam, 28 haftalık hamileyim burada doktor 2 saat uzaklıkta yani biz her ay 2 saat yol gidip geliyoruz kontrollerimiz için ve yolları çok kötü eşimle daha hamileliğimin ilk başından beri memlekette doğum yapacağım konusunda hem fikir olduk.Memleketteki doktorum 28 haftadan sonra kabul etmediğini doğum için gelecek olursam o haftada gelmem gerektiğini söyledi.izinlerimizi ona göre ayarladık eşim doğumdan iki üç gün önce gelecek bir ay kalacağız sonra evimize dönecektik.Benim gideceğimi duyan komşum 'iki ay öncesinden doğumamı gidilir eşin nasıl izin veriyor hiç mi son aylarını görmek istemiyor ben olsam asla izin vermem' diyerek beni durmadan laflarıyla taciz etmeye başladı .Taciz diyorum artık çünkü iki ay içerisinde o kadar çok sık yaptı ki bunu.(Durumu anlatıyorum anlamak istemiyor artık sana ne be kadın seni ne alakadar eder demeye getirdim en son onu bile anlamak istemedi hala aynı sözlere devam ediyor)ben gidip gelmeyi kestim iki aydır kapıları açmadım,aradığında müsait olmadığımı söyledim.Bu kişi eşimle beni asansörde yakaladı ve demesin mi eşime sen bunu nasıl iki ay önceden gönderiyorsun iki ay var daha iki ayyy ! Annesi buraya gelecekti burada doğum yapacaktı kırk uçurmaya gidecektiniz asıl memlekete öyle daha iyi olurdu demesin mi eşim sert bir şekilde doktor kabul etmiyor,ailelerimiz memlekette burda kimse yok herkes kendi işine baksın dedi bu seferde bizi kimseden saymıyor musunuz biz insan değiliz heralde dedi o sırada evimize gelmiştik direk eve girip kapıyı şiddetli kapattık.İkimizde hala çok sinirliyiz samimi olmak bir şeyler paylaşmak insanlara nasıl bu denli hayatımıza karışmak hakkı veriyor diye çok pişman olduk eşim sonra kapısına tekrar gidecekti ama ben halledecegim dedim çok üzgünüm dünden beridir gece uyuyamadım eşimi bırakıp gittiğim için sanki kötü bir şey yapıyorum diye içim içimi yemeye başladı sürekli ağlamak istiyorum bu kadın benim dengemi alt üst etti.Binbir hevesle bebeğimin eşyalarını hazırladık memlekete götürmem için beraber planlar yaptık kucagımıza alacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz hayaller kuruyoruz ama benim içimde kocaman bir öküz oturdu sürekli ağlamak istiyorum hamileliğin verdiği bir duygusallık mı ben mi abartıyorum bu olayı lütfen ne yapmam konusunda bana yardımcı olur musunuz,mesaj atmak istiyorum sen ne hakla bu şekilde konuşuyorsun diyip ağzıma geleni sayıp bir daha kapımı çalma diyip engellemek istiyorum ki doğumdan sonra geldiğimde kapıma gelecek yüzü olmasın ne yapayım bana fikir verir misiniz şimdiden teşekkür ederim 🌸
ne hadsizler var ya

İnanın söylüyorum sana ne diyorum demediğim laf kalmadı ama kadının yüzü camla sıyrılmış anlamıyor ve evet hamilelik yüzünden mi bilmiyorum çok canımı sıkıp üzüldüm.
Bi daha görüşmezsiniz selamı bile kesersiniz olur biter niye ağlayıp üzülüyorsunuz kendinize yazık

Ay cidden takıyor olamazsınız?
Bebege yazık ya elin kadını ne karısır ne hakla yani?
Patavatsızın teki belliki.
Saglıkla kucagınıza alın insallahh.

• Beğen
Reactions: Cac
Gerizekalı mısın sen? IQn tek basamaklı mı? Sanane ya anlamıyor musun? Türkçe bilmiyor musun? İstersen başka dillerde söyleyeyim. Sanane. Sanane ya sanane.... yüzsüz müsün salak mısın çözemedim

Şeklinde bir cinnet geçirirdim ben

Hadsizz kadın. Hiç kafanıza takmayın ilişkiniz daha ilerlemeden anlamış oldunuz ne mal olduğunu.
Sizi asıl üzen yanlış bir şey yapıyorum hissi mi acaba? Çünkü yapmıyorsunuz. Hadi birden bir şey oldu, 2 saat yolu nasıl gideceksiniz ki? O zaman o kadın yardım edebilecek mi acaba! Ki burada zorluğu siz çekeceksiniz, eşin nasıl izin veriyor nedir ya🤦🏻‍♀️
Ben de yurtdışına gittim doğum için. 32. Haftada gittim çünkü ne olacağını bilmiyordum. Uçağa almayabilirlerdi, bebek erken gelebilirdi vs. Her neyse doğumum 42. Haftada oldu. Normal doğumu bekledim ve haliyle hamileliğim de uzun sürdüğü için çok kaldım. Bebeğim 3 haftalıkken döndüm. 2 çocuğumda da aynı şey oldu. Ama insanlar sürekli bana da bunu yaptı. E eşin gelseydi. Sen tek başına kaldın. Eşin gelmiyor mu da gelmiyor mu. Ya eşim ne zaman doğum yapacağımı bilmiyor, adam çalışıyor. Sanki bana çocuklarıma bunlar bakıyor, eşimin vizesini masraflarını bunlar ödeyecekmiş gibi bin bir akıl. Biz böyle uygun gördük diyip kapatıyordum.
Kafanıza takmayın ama mesajınızı da atın. Haddini çok aştığını ve bir daha görüşmek istemediğinizi söyleyin bence.
Sağlıkla kucağınıza alın yavrunuzu🙏🏻

Görüşmeyi kes canım doğumdan sonra bebeğin bakımı ve gelişimi ilgili bir sürü eleştirininde önünü kesmiş olursun.

Yok kilo almıyor, yok süt verdin mi, ac bu çoçuk aç!! Gibi şeyler diyerek seni üzecek belli.

Bazı insanlar geçmişlerinde ne yaşıyorlarsa onları yaşatmaya gayret ediyorlar. Baksanıza kadın takıntılı. Boşverin. Selamı sabahı da kesin gerekirse.

Kendinizi asla kötü hissetmeyin.
Erken doğum yaptım. Kontrole gittiğimde doktor yatış verdi bir anda. Böyle bir şey olsa ne yapacaksınız? Doktorunuz elbet bir öngörüsü vardır. Doğum dediğimiz şey şu kadar kaldı ile sınırlanacak bir şey değil. Allah sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin.

X