Komşu terörü

Bizim kombi oturma odasında 🙈 heran patlar gaz sızar korkusuyla 5 seneyi devirdim . İlk defa böyle bir saçmalıkla karşılaştım bu neyin kafası hangi mantıkla bunu buraya koymuşlar anlamadım . Bu binada komple böyle . Mütahit ev yapmış ama mantığına uyduramamış 🤣🤣
Ay güldüm kusura bakmayın 😂 İlk defa oturma odasında kombi olduğunu duyuyorum ne mantıkla yapılmış😬 oldu olacak dantel örtün üstüne.

İş güvenliği de yerlerde annemler hâlâ Malatya'da deprem bölgesinde yaşıyor, tamire giden yan binalarında dış cephe güçlendirmesinde çalışan iki işçi iskele çökmesi sonucu gözlerinin önünde düşüp ölmüş 🙁 bu ülkede tepeden tırnağa her şey hatalı, her şey yanlış.
İş güvenliğine hiiiiç girmeyelim, yaşadığım bölge köy statüsünden yeni çıkmış haliyle de her metrekaresi imara açılmış bir yer, her yer inşaat inşaat alanındaki uyarıları okuyup gülüyorsunuz çünkü baret takılmalı, iskeleye çıkarken güvenlik kelepçeleri kullanılmalı vs gibi uyarılar şahane gel gelelim uygulamada hiçbiri yok işçiler Allah’a emanet çalışıyor, iş güvenliği uzmanları gelince göstermek için birkaç baret asmışlar ki o baretler de sıfır, müteahhit kim bilir kaç inşaatında konu mankeni gibi asıyor gözü gibi bakıyor baretlere, yani aslında iş birazda insanda bitiyor, illa yazılı kurallar ağır cezalar olması gerekmiyor, inşaat alanında güvenlik önlemlerini insan canına kıymet verdiğimiz için almalıyız, evleri insan canına önem verdiğimiz için sağlam yapmalıyız, komşumuzu insana değer verdiğimiz için rahatsız etmemeliyiz, her birey bencilliğini törpüleyip insana değer verme odaklı davransa toplumda bu davranış kültür haline döner ama biz kendi evinde titiz dışarıda yerlere çöp atmaya çekinmeyen, sadece kendisini düşünen, ne doğaya ne hayvanlara ne de başka insanlara değer vermeyen bencil bireylere dönüştük.

X