Komşu ve 3 çocuğu

prometheus

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.719
7.747
Hickimsenin simdiye kadar sikayet etmemesi 🙄
İnsanlar “benden bilmesinler” diye oralı olmamışlardır.
O çocuk tırnaklarını kapıya sıkıştırabilir, çamaşır mak içine kafasını sokar çıkaramaz, çakmak kibrit eller, prizlere dokunur, ağır bir saksıyı sarsar onun altında kalır, deterjan yutar, klozetten su içer..

Yani aklım dimağım almıyor o kadar küçük çocuk saatlerce nasıl bırakılır. Fikirsiz.
 

prometheus

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.719
7.747
Keşke bu dediklerinizin olabileceği bir ülkede yaşasaydık. En fazla gelip bakıp çocukların durumu iyi deyip anneye iki parmak sallayıp (o da belki) gidiyorlar.
Böyle yapıyor olsalar bile hiçr şey yapmadan beklenmez. O olmaz başka yer olur, belediye, polis, bakanlık vs. En azından insanlar sessiz kalmıyor deyip çocuğu bırakırken korkar aptal kadın. Bu bile bir kazançtır o çocuklar için.
 

-nemesis-

Half evil
Pro Üye
28 Mart 2017
14.077
46.300
Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
Cocuklar evde yalnizken polisi ariyorsunuz onlar aile bakanligini ariyor cocuklari alip götürüyorlar..
 

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.431
1.652
Şikayet edin hadi çocuklar ocakla çakmakla oynasa kendilerine ya da eve zarar verseler ne olacak yazık değil mi? Böyle insanlar aslında zarar ziyan.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 46 gün geçti.

petrapuella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.443
30.274
Diğer arkadaş da demişler 183ü arayıp şikayet edin lütfen. Çocukları almazlar ama az da olsa kendine çeki düzen verir belki.

Yani böylelerinin de tık tık doğuruyor olması kime neyin imtihanı anlamadım gitti. Günah çocuklara bahtları güzel olsun.
 

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
15.243
62.935
İnsanlar “benden bilmesinler” diye oralı olmamışlardır.
O çocuk tırnaklarını kapıya sıkıştırabilir, çamaşır mak içine kafasını sokar çıkaramaz, çakmak kibrit eller, prizlere dokunur, ağır bir saksıyı sarsar onun altında kalır, deterjan yutar, klozetten su içer..

Yani aklım dimağım almıyor o kadar küçük çocuk saatlerce nasıl bırakılır. Fikirsiz.

Ben o cocuklara siddet uygulanmadigina da asla inanmiyorum
 

nelluniverso

Her birimiz kendimize ait bir Evrenin içinde
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
4.667
11.430
İnanınki böyle anneler var maslesef 😔 bazen karşınızda ki insanın normal olmadığını düşünüp karışmakta istemiyorsunuz, bazende çabanız boşa gidiyor.
Benim üst komşum vardı , karı koca eğitimli insanlardı, çocuğu (3,5 yaşında) banyoya kilitlerdi adam. Banyo penceresinin baktığı boşluk ortak olduğu için çocuğun ağlama sesleri yankılanırdı, yalvarırdı kapıyı açın korkuyorum diye. Adam yarım gün çalışırdı, hanım bankacıydı akşam gelirdi, eski eşim karışma dedi ama duramadım, birgün kadını işten sonra kahveye çağırdım , olanı anlattım. Aldığım cevap şu oldu “ bizim ortak terbiye yöntemimiz bu, kimseyi ilgilendirmez “
yuh. o çocuk büyüyünce kim bilir ne hale gelecek
 

H3RA_

Guru
Pro Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
6.326
28.032
Müge Anlı’da Şiyar diye bir çocuğun konusu işlenmişti. Çocuk üvey babanın eziyetleri yüzünden ölmüştü. Anneside kocasının ağzına bakıyordu. Pislik mahlukatlar…
Onlarda da eve polis gelmiş ama çocuk alınmamıştı. Tecavüz, şiddet hepsi vardı.
Hatta bunların çıktığı bir eve gelen temizlikçi evin duvarları kan içindeydi diye anlatmıştı. Kaç defa şikayet edilmişler üstelik.
Böyle bir durumda bile devlet o çocukları onların elinden çekip almadıysa bu konuda ne yaparlar ki.
 


Milana22

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.898
59.172
Çocukları böyle bırakıp gittiğinde önce 182 yi arayın onlar polis gönderir zaten , sonra da gelen ekibe bunu hep yaptığını söyleyin , bir daha bırakmaya cesaret edemez beyinsiz
 

aydingelini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2018
4.500
9.859
27
Kesinlikle bidaha öyle bişey olduğunda polise haber ver kuzum. Böyle olmaz yazık günah ya blki kapısına polis gelince aklı başına gelir
 

gulendam_34

inanmak yolun yarısıdır :)
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2012
11.547
11.560
Ya ben tuvaletteyken oğlum 2 dk ağlasa içim yanıyor
Bu nasıl anne?
Paçavra ya kadın resmen
Bi haltmış gibi 3.yü doğurmuş
Pislik
doğum ne zaman yaptınız :)
hiç haberim olmadı Allah ım analı babalı büyütmeyi nasip etsin:KK200::KK200:
koklayın benim için
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2290 gün geçti.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.363
29.790

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 119 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.