Komşu ve 3 çocuğu

ALLAHIM gerçekten evlat hasretiyle yanıp tutuşanlara nasip etsin
Gerçekten bunu gibiler haketmiyor
ALLAH ıslah etsin

Kendi kaç kardeş bu kadının.kontrolsuz üreme olmuş onunkisi.sırf çiftleştirmek için evlendirmişler.bu kadar gereksiz insan varken.çoğaltmak gereksiz sehirde kuş uçmaz kervan geçmez kırsal yerde gibi yaşıyorlar.

Müge Anlı’da Şiyar diye bir çocuğun konusu işlenmişti. Çocuk üvey babanın eziyetleri yüzünden ölmüştü. Anneside kocasının ağzına bakıyordu. Pislik mahlukatlar…
Onlarda da eve polis gelmiş ama çocuk alınmamıştı. Tecavüz, şiddet hepsi vardı.
Hatta bunların çıktığı bir eve gelen temizlikçi evin duvarları kan içindeydi diye anlatmıştı. Kaç defa şikayet edilmişler üstelik.
Böyle bir durumda bile devlet o çocukları onların elinden çekip almadıysa bu konuda ne yaparlar ki.
Siyara içim çok acidi mahvolmustum ya kilolu diye assaliyorlarmis üvey babasi annesini döverken annesini korurken öldü o lanet kadini Allaha havale ediyorum ve lanet herifide

Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
O evde olmadığında polisi arayın gelsin alsınlar çocukları . O da keyifle gezmeye devam etsin . Allahım nasıl anneler var ya

Bu kadını ihbar edin videoya çekin komsularla birlik olup ihbar edin

Aklıma kızım 1- 1,5 yaş civarındayken çöp dökmek için kapıya çıktığım geldi. O sıra annem aradı duydum ama yetişemedim. Eve girince döndüm, naptın diye konuşurken çocuk uyurken mutfağı topladım çöpü atmaya gittim dedim. Annem bana telefondan beri bir kızdı, yanımda olsa belki saç baş dalardı okadar kızdı. Çocuğu evde tek bırakıp nasıl dışarı çıkarsın diye,
ya yataktan düşseydi, ya uyanıp ağlasaydı, korksaydı diye diye yedi beni. Evimiz müstakil bu arada çöp kutusu evin karşısında, asansör falan binmek yok. Çöpü döküp gelmem taş çatlasın 2 dk sürer. Bidaha yapma sakın diye beni tembihleye tembihleye bi hal oldu. Tek evde bırakıp markete, pazara gitmekten bahsetmiyorum. Onu zaten aklımın ucundan geçiremezdim de, çöp dökmek bile mesele olmuştu.
Annem o kadını bilse, napar onu düşündüm şuan😬

2 yas bebek evde nasıl tek bırakılır? Nasil yani ya,kuş uykusu uyuyorlar zaten,yataktan düşse,evde üzerine birşey devrilse ne olacak.
Birde 3.yü doğurmuş kadin ne cesaret.
Oğlum 3 yaşında 1 aylıkti kızım ilkokula başladıgında,uyusada anakucağına oturtup öyle götürüyordum kızımı okula. Hala öğlen uyursa kucaklayıp götürüyorum arabaya,uyanıyor bazen,bazen uykusuna devam ediyor ama nasil bırakılır ya. Ya sokakta bana birşey olsa gidemezsem eve ne olacak?
Eşi bilmiyormu bu durumu yada abisi,bence tüm apartman sakinleri abisiyle yada eşiyle görüşüp anlatın durumu,tekrarı olursa sosyal hizmetleri arayacağınızı söyleyin. Tekrarlanırsa da arayın kesinlikle.

Büyük kizimi otobusle goturuyorum. Oyle bir uzaklikta yani. Her gün bebegimi de bebek arabasina koyup otobuse biniyoruz iniyoruz, bir sürü merdiven var ordan bebek arabasini indirip geri cikariyorum. Ben bundan hoşlanıyorum resmen, nasil annedir bu ya sinirlerim zipladi, cocuklarin ne olursa olsun devlet tarafindan alınmasını istemem ama en azindan belki o kitleyip gittigi zaman polise haber verilse göz dağı olur belki...

Ayy canlarım benim
Evde nasıl bırakıyor o kadar küçük çocuğu ya
Allah korusun bir sey devrilse yangin çıksa düşse kafasını carpsa

Var böyle anneler maalesef. Bizim sokağımızda bir kadın var. Büyük oğlu 10’lu yaşlarda yamyam gibi, sabahın köründen gece 11 12’ye kadar yaz kış pandemi fark etmez, çocuk daima sokakta. Anormal bir çocuk devamlı hayvan sesleri çıkarıyor, çığlık atıyor, küfürleşiyor, cinsel temalı konuşuyor, çocuklara taşla saldırıyor. Bir kere uyardım, elini cinsel organına götürüp hareket çekmişti.

Annesi camdan “Ğerizekağlı al şu parayı ekmeğ al” diyor. Başka türlü seslenmez, devamlı çocuklarına hakaret ediyor. Camdan sokağa bağrışıyor.

Kadının 2 4 yaşlarında ufak çocukları da var, kafasına göre evde bırakıyor kapıyı kitletip gidiyor, camdan ağlaşıyorlar, kapı önlerinde kendi gibi birkaç sokak süpürgesiyle dedikodu ediyor, birkaç kız çocuğu var bazen indirip onlara veriyor küçükleri ilgilensinler diye. Kaç kere araba çarpma eşiğine geldi ufaklara. Anlamadığım sokakta yaşayacaksa bu çocuklar veya eve tıkıp kitleyip gidecekseniz niye doğuruyorsunuz?

Polisi aramıştım; teşrif bile etmemişti. Başka ne yapılır bilmiyorum. Sokağımda 20 apartman ortalama 150 160 daire var, o kadar çocuk var ama 3 5 ailenin çocukları sorunlu. Anneleri de bahsettiğim tiplerdeki kadınlar. Allah aşkına herkes üremesin ya, vallahi yıldım. Çocuklara mı üzülsem, annelerini mi gebertsem karar veremiyorum.

Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
Her cocuk doğuran anne olamıyor malesef yazık günah cocuklara ya içim acıdı

Ben baştan beri hiç içlerine girmedim geçerken selam veririm arada sohbet ederim komşularla ama bunlar çok farklı insanlar arkadan konuşma falan çok fazla geri çekildim. Bikaç komşum ben bakarım demiş ama bırakıp almıyor saatlerce ve sanki kreşe bırakır gibi hergün her an bırakmaya çalışıyor çocuğu onlarda bezdi artık bakmıyorlar
Devlet onlara çok güzel bakar.bakamayacaksın ne demeye ard ardına doğurdun yazık günah be

Devlet onlara çok güzel bakar.bakamayacaksın ne demeye ard ardına doğurdun yazık günah be
Iste ben bundan supheliyim..cok duydum o tarz kurumlarda cocuklarin siddet ve iskence gordugunu..Allahim kimseyi anasiz babasiz birakmasin.. biz anne babalarada akil fikir versin, sabir versin

Bizim eski komşuyu anlattınız sanki. O da böyleydi ve çok iyi bakıyormuş gibi 3. Yü doğurmuştu. Valla bu sitede okuduklarımdan sonra saçma sapan insanların doğumlarına şiddetle karşı çıkmaya başladım

X