Komşu ve 3 çocuğu

Ben size inanamadim. Bu kadar büyük bir sorun varken ortada nasil kimse sikayet etmez. Yok kapi arkasindan sakinlestiriyoruz falan filan. Kapi arkasindan sakinlestireceginize Kirk kere polisi arayabilirdiniz. Madem o kadar sikayetci insan komsu var?
Nerede yaşıyorsunuz Norveç mi? Polis çoğu ihbara gelmiyor. Bu şikayete geleceğini bile sanmıyorum. Gelse de bir şey yapmaz.

Nerede yaşıyorsunuz Norveç mi? Polis çoğu ihbara gelmiyor. Bu şikayete geleceğini bile sanmıyorum. Gelse de bir şey yapmaz.

Nasil ya, gercek olamaz bu. Ben polisi aricam evde cocuklar tehlikede olabilir Anne Baba yok dicem, polis Bana taam aplam, gelir anasi babasi az bekle hele mi dicek?
Böyle mi gercekden?

Evin icindeyken ilgilenmedigini nerden biliyorsunuz o Halde? Anlattiklariniz cok uc seyler Bana Göre.
-Cocogu uyutup digerini okula götürüyor
- uyanik bebegi evde tek birakip saatlerce kapi önünde otturuyor
- cocuklar saatlerce kapiya vuruyor kapiyi acmiyor
- evde aglayan cocuklarla ilgilenmiyor

Bunlarin birini dahi yapmasi, uyarilara ragmen devam etmesi yeterince sebep degil mi polis cagirmak icin.
Hadi polis cagirmadiniz. Esiniz babayla komsu kusura bakma ama durum bu, bi yardima bi destege ihtiyaciniz mi var diye konusmadi mi?

Benim kafamda inanin otturmuyor bu anlattiklariniz.

Okulda ögretmende mi fark etmiyor?
Evin içerisinde ilgilenmediğini biliyorum çünkü yan komşumve duvarlar kağıt gibi malum sesler net geliyor. Bazen çocuk ağladığında kulak verip dinliyorum anne evde mi diye anlamak zor olmuyor. Hala neyi irdelediğinizi inanın anlamadım. Ben bu zamana kadar hep konuşup anlatmaya çalıştım elimden sadece bu geldi 3. Çocuk biraz büyüyene kadar durulmuştu baya bu durumlar şimdi yine yaşanınca başka napabilirim diye sordum sizlere

Evin icindeyken ilgilenmedigini nerden biliyorsunuz o Halde? Anlattiklariniz cok uc seyler Bana Göre.

Bunlarin birini dahi yapmasi, uyarilara ragmen devam etmesi yeterince sebep degil mi polis cagirmak icin.
Hadi polis cagirmadiniz. Esiniz babayla komsu kusura bakma ama durum bu, bi yardima bi destege ihtiyaciniz mi var diye konusmadi mi?

tecavuz edilen cocuklar oluyor kimse farketmiyorlar yillarca, hatta saadet ogretmenin okulunda mudur yillarca yapmamis miydi bir suru cocuga?

Nasil ya, gercek olamaz bu. Ben polisi aricam evde cocuklar tehlikede olabilir Anne Baba yok dicem, polis Bana taam aplam, gelir anasi babasi az bekle hele mi dicek?
Böyle mi gercekden?
İnanın ben çocuklarla ilgili birçok ihbar yaptım, ama polis gelmeye bile tenezzül etmedi. Maalesef öyle.

Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
Burda bende dahil o kadar emek verip çocuk için çırpınıyoruz böyle şeyleri okuyunca ben deliriyorum inanın kuzenim sosyal bakanlıkta çalışıyor şiddet dahil bu tarz şeylerde direk bakanlik el koyuyor çocuklara vakit kaybetmeden arayın inanın o çocuklara iyilik yapmış olursunuz Allah korusun evde kitleyip bırakmak nedir ya yangın çıksa ya bı yerlerine bı şey olsa ne kadar gamsız bir kadın Allah ıslah etsin bir an önce ihbar edin lütfen

İkinciyi evde yalnız bırakıp ağlattığın halde üçüncüyü niye yaparsın. Senin mükemmel (!) genlerin de geleceğe kalmayıversin. Mal.
O kadar katılıyorum ki size 😔 Maslesef genleri böyle mükemmel (!) olanlar sürekli çoğalıyor zaten. O çocuklardan nasıl normal birer birey olmasını bekleyeceğiz sonra.

İşte anlamıyorsunuz susmadın çözüm olmayınca farklı yol arıyorum....

Lütfen daha fazla laf anlatmak istemiyorum size, siz istediğinize inanın

Susmussunuz? Kendimiz dediniz yillarca kavga etmekden Baska bisey yapmamissiniz. Sikayet bile etme geregi duymamissiniz. Gelir gelmez Polis orasini bilemem. Ama siz el elde otturup bakmissiniz. Sizinle birlikte tüm apartman durup bakmis.

İnanınki böyle anneler var maslesef 😔 bazen karşınızda ki insanın normal olmadığını düşünüp karışmakta istemiyorsunuz, bazende çabanız boşa gidiyor.
Benim üst komşum vardı , karı koca eğitimli insanlardı, çocuğu (3,5 yaşında) banyoya kilitlerdi adam. Banyo penceresinin baktığı boşluk ortak olduğu için çocuğun ağlama sesleri yankılanırdı, yalvarırdı kapıyı açın korkuyorum diye. Adam yarım gün çalışırdı, hanım bankacıydı akşam gelirdi, eski eşim karışma dedi ama duramadım, birgün kadını işten sonra kahveye çağırdım , olanı anlattım. Aldığım cevap şu oldu “ bizim ortak terbiye yöntemimiz bu, kimseyi ilgilendirmez “

ay nerden okudum bu konuyu...bu gibi durumları polis ciddiye alıyor mu, gerçekten bir aksiyon alınıyor mu ihmal konusunda bilmiyorum. zira dayak, şiddet veya istismar yoksa kimsenin pek bir müdahalede bulunacağını sanmıyorum ama inşallah yanılıyorumdur. gene de denemekte fayda var. yazık yavruya ya....

Cocuklari evde birakiyor ve abisine cikip cocuklar kapida mi kaliyor yani? Degisik bi tip bence.. belki yakin bi markete filan gidersin cocuk yeni uyuduysa isin aceleyse.. ama saatlerce gidilecekse cocuk mahvolur aglamaktan zaten..senin yapabilecegin birsey yok .. belki sikayet edebilirsin ama bilemiyorum

En doğrusu Alo 183 ya da bulunduğunuz ilçeye bağlı sosyal hizmet merkezini arayarak ihbarda bulunmanız. Kesinlikle bilgileriniz paylaşılmaz, gizli kalır.

Akşam akşam bütün sinirlerim tepeme çıktı Rabbim islah etsin . Benimde 2.5 aylık bebeğim var .kolik bir bebek. Sırf işe gidem komşularımi gece rahatsız etmeyelim diye salonda yatiyoruz. Çünkü 2 saatte bir kalkıyor. Evde yanlız bırakmadığım gibi wc nin önüne bebek arabasıyla koyup öyle ihtiyacımı gideriyorum.

Çocukların aileden alınması öyle kolay değil arkadaşlar.
Ben karşı binamda bir anneyi iki defa şikayet ettim, gelip bakıp gidiyorlar sadece.
Anne çocuklara birkaç gün bağırmıyor sonra aynı tas aynı hamam.

Yerinizde olsam yine de şikayet ederdim. Belki korkar kadın herkes en azından eve kitleyip gitmez.

Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
183 ihbar hattını arayın. Sosyal Hizmetlerde çalışıyorum, isterseniz kimliğinizi gizli tutabilirsiniz. Gelip bakıyoruz aileye, çocuklara.. Kânun kapsamında hareket eder oradaki görevliler

X