Komşu ve 3 çocuğu

Hickimsenin simdiye kadar sikayet etmemesi 🙄
İnsanlar “benden bilmesinler” diye oralı olmamışlardır.
O çocuk tırnaklarını kapıya sıkıştırabilir, çamaşır mak içine kafasını sokar çıkaramaz, çakmak kibrit eller, prizlere dokunur, ağır bir saksıyı sarsar onun altında kalır, deterjan yutar, klozetten su içer..

Yani aklım dimağım almıyor o kadar küçük çocuk saatlerce nasıl bırakılır. Fikirsiz.

Keşke bu dediklerinizin olabileceği bir ülkede yaşasaydık. En fazla gelip bakıp çocukların durumu iyi deyip anneye iki parmak sallayıp (o da belki) gidiyorlar.
Böyle yapıyor olsalar bile hiçr şey yapmadan beklenmez. O olmaz başka yer olur, belediye, polis, bakanlık vs. En azından insanlar sessiz kalmıyor deyip çocuğu bırakırken korkar aptal kadın. Bu bile bir kazançtır o çocuklar için.

Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
Cocuklar evde yalnizken polisi ariyorsunuz onlar aile bakanligini ariyor cocuklari alip götürüyorlar..

Şikayet edin hadi çocuklar ocakla çakmakla oynasa kendilerine ya da eve zarar verseler ne olacak yazık değil mi? Böyle insanlar aslında zarar ziyan.

Diğer arkadaş da demişler 183ü arayıp şikayet edin lütfen. Çocukları almazlar ama az da olsa kendine çeki düzen verir belki.

Yani böylelerinin de tık tık doğuruyor olması kime neyin imtihanı anlamadım gitti. Günah çocuklara bahtları güzel olsun.

İnsanlar “benden bilmesinler” diye oralı olmamışlardır.
O çocuk tırnaklarını kapıya sıkıştırabilir, çamaşır mak içine kafasını sokar çıkaramaz, çakmak kibrit eller, prizlere dokunur, ağır bir saksıyı sarsar onun altında kalır, deterjan yutar, klozetten su içer..

Yani aklım dimağım almıyor o kadar küçük çocuk saatlerce nasıl bırakılır. Fikirsiz.

Ben o cocuklara siddet uygulanmadigina da asla inanmiyorum

İnanınki böyle anneler var maslesef 😔 bazen karşınızda ki insanın normal olmadığını düşünüp karışmakta istemiyorsunuz, bazende çabanız boşa gidiyor.
Benim üst komşum vardı , karı koca eğitimli insanlardı, çocuğu (3,5 yaşında) banyoya kilitlerdi adam. Banyo penceresinin baktığı boşluk ortak olduğu için çocuğun ağlama sesleri yankılanırdı, yalvarırdı kapıyı açın korkuyorum diye. Adam yarım gün çalışırdı, hanım bankacıydı akşam gelirdi, eski eşim karışma dedi ama duramadım, birgün kadını işten sonra kahveye çağırdım , olanı anlattım. Aldığım cevap şu oldu “ bizim ortak terbiye yöntemimiz bu, kimseyi ilgilendirmez “
yuh. o çocuk büyüyünce kim bilir ne hale gelecek

Müge Anlı’da Şiyar diye bir çocuğun konusu işlenmişti. Çocuk üvey babanın eziyetleri yüzünden ölmüştü. Anneside kocasının ağzına bakıyordu. Pislik mahlukatlar…
Onlarda da eve polis gelmiş ama çocuk alınmamıştı. Tecavüz, şiddet hepsi vardı.
Hatta bunların çıktığı bir eve gelen temizlikçi evin duvarları kan içindeydi diye anlatmıştı. Kaç defa şikayet edilmişler üstelik.
Böyle bir durumda bile devlet o çocukları onların elinden çekip almadıysa bu konuda ne yaparlar ki.

Çocukları böyle bırakıp gittiğinde önce 182 yi arayın onlar polis gönderir zaten , sonra da gelen ekibe bunu hep yaptığını söyleyin , bir daha bırakmaya cesaret edemez beyinsiz

Kesinlikle bidaha öyle bişey olduğunda polise haber ver kuzum. Böyle olmaz yazık günah ya blki kapısına polis gelince aklı başına gelir

Merhabalar. Canımı fazlaca sıkan bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Oturduğum binaya 4 yıl önce taşındım yan komşumun o zaman 2 çocuğu vardı birisi okula yeni başlamış diğeri 2 yaşlarında idi. Kadın dışarıdan bakınca iyi bir anne gibi görünsede çok fazla sıkıntı var. O zamanlar büyüğü okula götürmek için küçüğü uyutup giderdi çocuk uyanır saatlerce ağlardı kapı arkasından sakinleştirmeye çalışırdık bikaç komşu kendisinede kızardı geldiğinde çünkü keyfiyetten gelip bakmazdı uyandı mı diye kapı önlerinde otururdu okul dönüşü.

Sonra bir evladı daha oldu çok kez konuşup nasihat vermeye çalıştım 2 numara çocuğundan çok şikayet geldiği için dövüp çocuğu arsızlaştırıyordu iyice yeni doğana iyi bakıcam bunlar gibi ziyan etmiycem diye nutuk atıyordu.
Az önce yine kapılar bina yıkıldı sanki ve bunu yapan sadece küçük bir kız çocuğu sebebi ise annenin kapıyı kilitleyip onu ablayla evde bırakıp gitmesi. Yavrum öyle içli ağlıyor ki içim parçalanıyor. Bazen çocuklar dışarıdan geliyor kapıyı çalıyor zile basıyor yumrukluyor tekmeliyor belki yarım saat o kapı çocuklara açılmıyor. Artık seslere çıldırıp çocuklarla konuşmak için çıktığımda açıp çocukları alıyor içeri.

Nereye gidiyor diye sorarsanız öyle uzağa gidiyor mu alışveriş vs içşn bilmiyorum ama aynı binada abisi oturuyor sürekli bir koşturmaca halinde bir aşağı bir yukarı oraya gidip geliyorlar koloni halinde bazende böyle çocukları bırakıp gidiyor.

Şimdi size sorum şu bu çocuklar şahit olduğum kadarıyla erkek olan hariç (onada bir şey yaptığında eline vurmak gibi şiddetine şahit oldum sadece) şiddet görmüyorlar ama gerekli ilgi ve sevgiyide alamıyorlar. Ben ne yapabilirim bir şey yapılabilir mi sizlere danışmak istedim.
Şiddet sadece vurmak değil şikayet edin

Ne yapılabilir bilmiyorum ama keşke ağzını burnunu kırsanız.
Veya bacaklarını, en azından evde oturur.
Tövbe Allahım neler diyorum.
Şuursuz kadın, üremeden başka bir şeye kafası çalışmayan şuursuz.

X