Komşum normal değil ve beni bıktırdı ne yapmalıyım!?

grknay

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
160
74
24
Arkadaşlar bana yardımcı olun komşum normal değil ve beni gerçekten bıktırdı! 2 yıldır komşuyuz ve bugüne kadar benden istediği şeyler bitmiyor!
  • Dyson süpürgemi istedi ve basma tuşunu bozdu bize yaptırması 3bin tl ye patladı

• Oğlumun bebek arabasını istiyor bunu bir kaç defa istedi bir kere vermiştim onuda kapatmasını bilememiş kenarını kırmış

• Makyaj malzemelerim

• Özel günde topuklu ayakkabılarım

• İnanamayacaksınız ama çamaşır ve kurutma makinemi bile kullanmak istiyor! Kurutma makinesi yokken çocuğunun çamaşırlarının kuruması gerektiğini söyleyerek 2 3 defa kurutmaya atmıştım o kadar aptal bir insan ki içerisine iç çamaşırını koymuş eşimde makinede ki çamaşırlar bizim sanarak kurutmayı boşaltmış çamaşırlarını felan görmüş, böyle bir gerizekalı insan işte siz düşünün! Daha sonrasında kurutma makinesi aldı fakat yakamdan düşmedi level atlayıp çamaşır ver kurutma makinesini yine kullanmak istedi bu sefer kabul etmedim!

• Ben yurtdışına gidiyorum ve her gittiğimde gelirken oğlu ve kendisi için bir şeyler istiyor parasını vereyim diyor ama o para hiçbir zaman verilmedi teklif dahi edilmedi hatta onun bile bokunu çıkartarak benden yurtdışından oğluna bebek arabası getirmemi istedi

• Airfry istedi bahane bulup vermedim

• Size komik gelebilir bir keresinde benden telefonumu bile istemişti bi konuşmayı ses kaydı altına alması gerekiyormuş!

• Bu söylediklerim haricinde un, kabartma tozu, market ihtiyaçlarıda var tabi ama bunların yanında onlar o kadar önemsiz kalıyor ki dile getiremiyorum bile yani artık çok sıkılmış durumdayım kimseyi kıramıyorum hayır diyemiyorum ama artık iyi niyeyim suistimal ediliyor hayatımda böyle bir şeyi daha önce ne gördüm ne duydum bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir şaşırıyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, kendinde olmayan bende ne görürse mutlaka istiyor!

Son düzenleme:
Arkadaşlar bana yardımcı olun komşum normal değil ve beni gerçekten bıktırdı! 2 yıldır komşuyuz ve bugüne kadar benden istediği şeyler bitmiyor!
  • Dyson süpürgemi istedi ve basma tuşunu bozdu bize yaptırması 3bin tl ye patladı

• Oğlumun bebek arabasını istiyor bunu bir kaç defa istedi bir kere vermiştim onuda kapatmasını bilememiş kenarını kırmış

• Makyaj malzemelerim

• Özel günde topuklu ayakkabılarım

• İnanamayacaksınız ama çamaşır ve kurutma makinemi bile kullanmak istiyor! Kurutma makinesi yokken çocuğunun çamaşırlarının kuruması gerektiğini söyleyerek 2 3 defa kurutmaya atmıştım o kadar aptal bir insan ki içerisine iç çamaşırını koymuş eşimde makinede ki çamaşırlar bizim sanarak kurutmayı boşaltmış çamaşırlarını felan görmüş, böyle bir gerizekalı insan işte siz düşünün! Daha sonrasında kurutma makinesi aldı fakat yakamdan düşmedi level atlayıp çamaşır ver kurutma makinesini yine kullanmak istedi bu sefer kabul etmedim!

• Ben yurtdışına gidiyorum ve her gittiğimde gelirken oğlu ve kendisi için bir şeyler istiyor parasını vereyim diyor ama o para hiçbir zaman verilmedi teklif dahi edilmedi hatta onun bile bokunu çıkartarak benden yurtdışından oğluna bebek arabası getirmemi istedi

• Airfry istedi bahane bulup vermedim

• Size komik gelebilir bir keresinde benden telefonumu bile istemişti bi konuşmayı ses kaydı altına alması gerekiyormuş!

• Bu söylediklerim haricinde un, kabartma tozu, market ihtiyaçlarıda var tabi ama bunların yanında onlar o kadar önemsiz kalıyor ki dile getiremiyorum bile yani artık çok sıkılmış durumdayım kimseyi kıramıyorum hayır diyemiyorum ama artık iyi niyeyim suistimal ediliyor hayatımda böyle bir şeyi daha önce ne gördüm ne duydum bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir şaşırıyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, kendinde olmayan bende ne görürse mutlaka istiyor!
Kötü komşu insanı ev/mal sahibi yaparmış.

İmkanınız varsa taşının oradan.
Küçük çocuğunuz yoksa, o kapıyı çaldığında sessiz kalıp açmayın kapıyı.
Ve en son hâlâ anlamazsa tüm yaptıklarını bir bir suratına söyleyip komşuluğunuzu kesin.

İnanılmaz ya şok icerisinde okudum. Genel anlamda çoğumuz komşusundan un , kabartma tozu vs ister dozunda olacak şekilde ancak bu kadarına pes. Ben olsam ya kapıyı acmazdim yada istediklerini binbir bahaneyle de olsa vermezdim. Başkası olsa tartışır yada veremem, benden birsey isteme vs der belki ama bende hayır diyemeyen biri olarak seni anlıyorum bende ancak bu şekilde idare ederdim.

imseyi kıramıyorum hayır diyemiyorum ama artık iyi niyeyim suistimal ediliyor

Burada çok haklı bir şekilde size "vermeyin" demekten başka bir akıl veren olmayacak.
Çünkü en temiz ve basit çözüm bu.
Tamam komşunuz arsızın önde gideni ancak asıl kafa karıştıran sizi kullanmasına bu derece izin vermeniz.
Sınır koyma konusunda ciddi sıkıntılarınız olduğunu düşünüyorum.
Evet, çözüm basit. "vermeyin".
Bahaneye bile gerek yok, "eşyalarımı bundan sonra ödünç vermeme kararı aldım" deyin. Ve bitti.
Ancak bunu diyebilmek için kendini ve sınırlarınız üzerinde çalışmanız gerektiğini düşünüyorum.
Herkes olarak genelleme yapmayayım ancak insanlar genel olarak bencildir. Bunun ileri aşaması ise kötü niyettir.
Sizin hayır diyememe durumunuz hayatta başkalarına ait sorumluluklar altında boğulmanıza neden olur.
Daha ileri aşamada ise kötüye kullanılır.
Sınırlarınız konusunda ciddi olarak düşünmenizi tavsiye ederim.

Görüşmek istemiyorum demek niye bu kadar zor? Kadın ne dese ne istese ikiletmeden veriyorsunuz, vermeyin. Bahane falan bulmadan hayır veremem demeyi öğrenin ya da komşu için çalışın. Size garanti veriyorum, ilk hayır dediğinizde o size küsüp tavır yapacak. Çünkü mecbursunuz sanıyor, asla hayır demez diyor.

Yurt dışından bir şey istediğinde siparişi ver kaldığım otele gelsin deyin veya mağazaya teslim seçeneği işaretlesin. Ya da en güzeli, havaalanında gümrükte sorun çıksın istemiyorum başkasına ait bir eşya var mı dediklerinde yalan söylemek sorumluluk almak istemiyorum deyin.

Neden bu kişiye kendinizi mecbur hissediyorsunuz?
Sizin de hoşunuza gidiyor demek ki

X