komşumun derdi :( avukat arkadaşlar yardım

acembuselik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2014
1.665
1.020
ben iki ay önce taşındım bu binaya. yan komşum 37 yaşında 2 çocuklu bir anne. eşi 2009 yılından bu yana istanbuldan bir kadına takılmış ve aldatırken açık açık belirtmiş seni aldatıyorum ne gurursuz kadınsın çekip gitmiyosun hala evimde oturuyosun diye, bi çok kere dövmüş, sövmüş. balkondan atmaya bile kalkmış. şimdi boşanmışlar ve eşi hiç beklemeden gidip o kadını istanbuldan getirmiş ev açmış evlenmiş.

kadıncağız köyde büyümüş, ilkokul mezunu. şimdi adamın 2 evi var. biri bu evlilik mal mülkün paylaşılması yasasından 6 ay önce alındığı için adama kalmış ev. şu an oturduğu evde mahkeme kararıyla satılığa çıkarılıp para bölüştürülecekmiş. abla her gün gelip ağlıyor, ben nereye giderim çocukların okulu var köye dönemem diye. mahkemeye durumu izah etmiş ama yapılcak bi şey yok demiş mahkeme.

adam kendini asgari ücretten göstermiş boşanırken 600 tl nafaka ve iki çocuğun velayeti bu ablada.. kadın hayatı boyunca çalışmamış şimdi de psikolojii çok iyi değil çalışmaya hazır değilim nasıl çalışayım diyo. ev satılırsa mecbur çalışmaya başlıcak...

çok zor durumda... adam bu mülk davası için 4 tane avukat tutmuş. ablanın parası olmadığı için baronun avukatı bakıyor... ama kimse neden bu adama asgari ücretle 4 avukatın parasını nasıl ödüyorsun diye sormuyor onu anlayamıyorum ve çok kızıyorum! adam turizmci.. primleri bilmem neleri bi sürü para geçiyor eline.. baronun avukatı da ablaya çok yardımcı olmuyomuş dinliyo gibi yapıyo sadece diyo...

abla eşinin şu anki karısına yani kendini aldattığı kadına manevi tazminat davası açmak istiyor, bu mümkün mü? bi de bu evin ablaya verilmesi için hiç bi şey yok mu yapılacak mecbur satılacak mı?

bir de sürekli tehdit ediyor telefonla evden çıkacaksın diye şikayetçi olabilir mi polise gidip..

gerçekten yardımcı olmak istiyorum komşuma

neler yapılabilir mağduriyetinin giderilmesi için. aile sosyal işler bakanlığına gitse yardımları dokunur mu

Ben avukat değilim ama mahkeme belge ister bildiğim kadarıyla ..
Belgeleri var mı ? Belge varsa eşinden de kadından da maddi ve manevi tazminat isteyebilir diye biliyorum .

Hem o kadına hem de eşine maddi- manevi tazminat davası açabilir aldatılılmayı mahkemede ispatlıyamamış mı? Ev yasadan önce alınmışsa birşey değişmez hak iddia edemeyebilir,adamda asgari ücret alıyor ama 4 avukat tutmuş aslında ablanın avukatı ilgilense gelirinin yüksek olduğunu belgelese nafaka miktarı artar,satılan evden ne kadar para kalacak.

biz bu evi 120.000 tl ye aldık bu yaz. onların evinin değeri ne bilmiyorum ki ama 60 bin falan geçer heralde o parayla da napsın ki ev alamaz mecbur kira ama nerde çalışıcak... baronun avukatı ilgilenmiyomuş o da neyin tribinde anlamadım kadıncağız onun 4 avukatı nasıl savunuyo nasıl çalışıyo görsen diyo her seferinde

hay bu adamların....
yazık yaw, kadına da ama özellikle çocuklara
Allah müstahakını versin
yazık

onu bilmiyorum sormadım hiç ama adam bana açık açık söyledi diyo fakat bu delil olmaz heralde
Mahkemeden telefon dökümlerini talep edebilir SMS dökümlerini talep edebilir komşunuzda evliyken o kadınlada görüştüğünü ispat edebilir.

Yazık ya .. bu erkekler nasıl bu hale gelebiliyor ?? Birde çocukları var.. Allah cezasını versin..... Umarım komşunuz ve çocukları için her şey iyi olur

ama asgari ücretle çalışan bir adama 600 tl nafaka verirlermi ki bence vermezler
asgari ücret gün itibari ile 895 TL

ama asgari ücretle çalışan bir adama 600 tl nafaka verirlermi ki bence vermezler
asgari ücret gün itibari ile 895 TL
Evet vermezler siz şimdi yazınca fark ettim aslında demekki asgari ücretten göstermemiş oluyor maaşın 3/1 diye biliyorum.Asgari ücret 900 lira desek 600 kadına gitse adama 300 kalır bu durumda 600 lira imkansız oluyor o zaman.

bilmiyorum ki ama normalde 3 4 bin kazanan bi adam sattığı biletlerden onda bundan

bilmiyorum ki ama normalde 3 4 bin kazanan bi adam sattığı biletlerden onda bundan
600 lira veriyorsa asgari ücret değildir o 900 lira de sen, mümkün değil 600 lira vermeleri çünkü geride kalan adamda yaşam tarzını karşılamak zorunda.

Maaşı resmi olarak asgariyse bişey yapamaz ama o kendisi öyle yazdıysa nafaka değişir. Özel sektörde çoğu kişinin asgariden gözüküyo maaşlar.

Kadınada eski kocasınada tazminat açabilir. Baroyu boşversin adam gibi tuttuğunu koparan birini bulsun 200000 toplam tazminat olsa 30u senin dava bitiminde dese her avukat kabul eder.

Maaşını asgari gösterse bile mahkeme 600 lira bağlamaz ama çünkü geride kalanda geçimini sağlamak zorunda asgari göstermemiş oluyor bu durumda,avukat konusuna gelince sizin fikrinizde güzel avukatla konuşsun anlaşsın çok iyi fikir.Telefon dökümlerinden bile ispat edebilir.

asgari ücret şu anda 1135 tl.
kadına karşı manevi tazmint davasından pek bişey beklemesin oyola hiç girmesin bence. boşanmayla birlikte adama karşı manevi tazminat davası açmadı heralde. keşke o şekilde açsaymış. adama karşı manevi tazminat davası açabilir. tabi zamanaşımı olaylarını danışması lazım.
1-nafaka kaç yılında bağlanmış. adam nafakaları düzenli ödüyormu. öncelikle nafakanın artırılması için dava açabilir. delil olarak çocukların okulda okuduklarına dair belge, kendisine fakirlik ilmuhaberi, işte başka ne gideri varsa belgelesin.durumuna ilişkin tanık göstersin.
adamın gelir durumunu belgelese iyi olur. sanırım adam kendisini şirkette asgari ücretli gösteriyor. buna ilişkin tanık gösterebilir.
davayı adli yardımlı açabilir. dilekçesine fakirlik ilmuhaberi eklesin.

2-ev sanırım sulh hukukta ortaklığın giderilmesiyle satılıyor. ev satılınca mecbur çıkacak ve bu şekilde satılan evler ucuza gidiyor. keşke bu aşamada ailesiyle yaşama şansı olsaymış daha kolay geçinirmiş çünkü o evden satıldığı zaman çıkmak zorunda kalacak.
inşallah oradan gelen parayla kendine küçük bir ev alabilir.

Allah ın belası adam. Hadi o kadına acımıyo peki ya çocuklarına da mı acımıyo koysun kış günü kapıya kalacak mı yanına kadın 600 milyonla ev kirası ısınma gıda elektirik su çocuklar nasıl idare ettirecek ki mecbur çalışacak Allah kolaylıklar versin.Siz iyi yapmışsınız araştırın iyice de yardımcı olun kadıncağıza. Manevi ve maddi tazminat açabilir mi bilmiyorum.

o kadar cesaretli bi kadin degil polise gitmekten bile cekiniyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…