komşumun derdi :( avukat arkadaşlar yardım

o kadar cesaretli bi kadin degil polise gitmekten bile cekiniyo
Eğer cesaretli davranması gerek yoksa hiçbir hakkını talep edemez,satılacak olan ev kredi ile mi alındı peki bu tür durumlarda düşük fiyata satılıyor genelde.

Eğer cesaretli davranması gerek yoksa hiçbir hakkını talep edemez,satılacak olan ev kredi ile mi alındı peki bu tür durumlarda düşük fiyata satılıyor genelde.

kocasi surekli telefonla tehdit ediyo evden cik diye ben karakola gidip sikayet edelim diyorum etmiyo

kadına manevi tazminat davası açamaz pek mümkün olmaz ama adam için ispatlayabilirse belki adama tazminat davası açılabilir ama hakimin de buna inanması lazım

kadına manevi tazminat davası açamaz pek mümkün olmaz ama adam için ispatlayabilirse belki adama tazminat davası açılabilir ama hakimin de buna inanması lazım
Kadınada dava açabilir,hatta açanlar var haberlere bile çıktı kaç kere ve tazminat ödediler.

Kadınada dava açabilir,hatta açanlar var haberlere bile çıktı kaç kere ve tazminat ödediler.
pek mümkün olmuyor ama boşandığı eşine açabiliyor diye biliyorum.hatta avukat olmama rağmen bu konuyu başka bir arkadaşıma da sormuştum olmadı tekrar bakıp dönebilirim.

pek mümkün olmuyor ama boşandığı eşine açabiliyor diye biliyorum.hatta avukat olmama rağmen bu konuyu başka bir arkadaşıma da sormuştum olmadı tekrar bakıp dönebilirim.
KAdınlar kulübünün siyaset bölümünde de paylaşıldı haber bölümünde orayada bakabilirsiniz ama geçmiş sayfalarda kalmış olabilir.:KK54:

eşine açılıyor manevi tazminat diğer türlü kazanma ihtimali pek yüksek olmuyor diye biliyorum
Miktar yüksek olmayabilir ama açıp kazananlar var,internetten bile yazınca çıkıyor eşinin sevgilisinden tazminat kazandı diye 2012 yılından bu yana olan haberler çıkıyor,mesela birisi 10 binlira almaya hak kazanmış,birisi 7 binlira almaya hak kazanmış,birisi 30 binlira kazanmış bunlar 2. Kadından alınan tazminatlar.

Ama artık bu bayanla evli ve siz bosanmissiniz.kanitta yokmuş zaten zor gibi bence.onlarin lehine durum gecikmissiniz.

Manevi tazminat davasi acabilir. Gerekceli kararda yani bosanma ilaminda komsun kusurlu ya da daha az kusurlu bulunmus olduguna dair ibare var mi ? Daha az kusurlu yaziyorsa bu talepte bulunamaz. Ayrica bosanmanin kesinlesmesinden itibaren 1 yil icerisinde acmali davayi, zamanasimindan dolayi reddedilir yoksa.
Çocuklar kaç yaşında birde. Komsunun eski eşinin yaptigi işi daha detayli anlatabilirsen nafaka artırma davasında yol gösterebilirim.
Ev ise ortakligin giderilmesi davasi ile satilacak ve ilk satim eve bicilen degerin % 50'si oraninda acilacak. Anlayacagin evin degeri dusebilir, satisa katilim az olursa tabi. Degerine yakin da gidebilir. Bir sey soracagim cok onemli bu. Evin uzerinde aile konutu serhi var mi? Yoksa komsun derhal gitsin ve bu serhi koydursun. Satisi engelleyebilir. Evin satimi icin dava acilmis mi acildiysa komsuna tebligat gelmis mi?

X