Komşumun hamilelik ve sonrası depresyonu lütfen bu derdi yaşayan varmı?

Yuh:KK57: Bu kadın canına mı susamış?
Hayırlısı ne diyim.
3cü cocugada büyük kızı baktı ve büyüttüde diyebiliriz.. yine hamile ve ikiz olduğunu söyleyince şaka yapıyor sandım şok oldum.. büyük kızlara istemiyoruz diye ağlamışlar

3cü cocugada büyük kızı baktı ve büyüttüde diyebiliriz.. yine hamile ve ikiz olduğunu söyleyince şaka yapıyor sandım şok oldum.. büyük kızlara istemiyoruz diye ağlamışlar
Ama onlara da yazık ya! Yanlışlıkla mı olmuş ikizler?

Acaba vitamin eksikliğinden olabilir mi?hem bebeklerde ikizmiş,iki kat daha fazla vücuttan kayıp demek.folikasit eksikliği bile böyle depresyon yapabiliyormuş.bi aile hekimine gidip kan değerlerini ölçtürün,inşallah hemen toparlanır bebeleriyle ilgilenir.
Tahliller temiz çıktı, eğer vitamin eksikliği olsaydı görürlerdi diye düşünüyorum... inşallah hemen toparlanır

Evet cok kotu birsey lohusa deprasyonu hemen bi psikologa gitsin neden fayda etmiyor ki haplar o kullansin bence bide ikiz bebek cok zor abdest alsin rahatlasin bebeklerini allaha enanet etsin yanına da annesu gelsin biraz yardimci olsun
Psikologa gitmek istemiyor ben deli degilim diyor. Hem devlet bebeklerini elinden alir diye cok korkuyor. Haplar onu dahada kötülestiriyor o yüzden atmiyor.. ailesi bilmiyor zaten burda degiller maalesef

Psikologa gitmek istemiyor ben deli degilim diyor. Hem devlet bebeklerini elinden alir diye cok korkuyor. Haplar onu dahada kötülestiriyor o yüzden atmiyor.. ailesi bilmiyor zaten burda degiller maalesef
Hmm cok zor durum ben hala anlayamadim ama haplar in sakinlestirmesi lazim ama

Ne alaka? Devlet niye psikolojik tedavi görenin bebeklerini alsın? Sahipsiz değil ki etrafı insan dolu bebeklerin. Ayrıca şiddet de görmüyorlar.
Panik atak yüzünden uydurduğu bir şey bu.
İlaçları içtiğinden emin misiniz? Normalde işe yaraması gerekir.
Böyle durumlarda ilaçların kötü geleceğine inanıp içmeyen hastalar var.

İlaç ismi veremem ama ağır anksiyete yaşayan bir yakınım bir antidepresan sayesinde kendine geldi. En az 6 ay düzenli kullanmalı.

="eskaram, post: 42454015, member: 546895"]Ne alaka? Devlet niye psikolojik tedavi görenin bebeklerini alsın? Sahipsiz değil ki etrafı insan dolu bebeklerin. Ayrıca şiddet de görmüyorlar.

İlaç ismi veremem ama ağır anksiyete yaşayan bir yakınım bir antidepresan sayesinde kendine geldi. En az 6 ay düzenli kullanmalı.[/QUOTE]
Haklısınız düzenli olarak kullanmıyor en fazla 2,3 defa kullandıktan sonrada bu bana yaramıyor diye birdaha elini sürmüyor tabiki sizin yazmis ooldugunuz gibi kullanmasi lazim hemen bugun hapi at yarina iyiles oyle olmuyor iste.Sanırım hastanede sen iyileşme göstermezsen bebeklerini Devlet elinden alicak diye korkutmuslar

Ne alaka? Devlet niye psikolojik tedavi görenin bebeklerini alsın? Sahipsiz değil ki etrafı insan dolu bebeklerin. Ayrıca şiddet de görmüyorlar.

İlaç ismi veremem ama ağır anksiyete yaşayan bir yakınım bir antidepresan sayesinde kendine geldi. En az 6 ay düzenli kullanmalı.
Evet haklisiniz, en az 6 ay düzenli kullanilmali, herhalde komsum hemen etkisi olur diye zannediyor ama bizde ona bu durumu anlattik yinede haplarini düzenli atmiyor. Komsum doktorlarin tarafindan gözaltina alindi.. panik atak yüzünden doktorlar ikizleri erkenden aldilar

depresyon ilaclari etkisini hemen gostermez. ilk baslarda evet biraz kotulestirir sonra etki etmeye baslar duzenli kullanmasi lazim. kolay degil. uzerinde durulmasi gereken bi mesele

Genel olarak bulunduğu ülkeye entegre olmuş durumda mı? Dil, yol vs. biliyor mu, arkadaş çevresi var mı? Bunlarda ruh sağlığını çok etkileyen faktörler.

çok geçmiş olsun
kaç yaşında komşunuz kaç çocuğu var ?
hamilelikte mi çıktı rahatsızlığı yoksa daha önce var mıydı psikolojik rahatsızlığı?

Hergün 1 saat dışarıda dolaşsın
İlaçlarını ihmal etmesin
Depresyon+Panik atak çok kötü
Bir doktordan tavsiye almalısınız.

Ben doğumdan sonra çocuğa karşı inanılmaz bağlanmıştım, öyle böyle değil, haddinden fazla... ancak komşunuzun yaşadığı tarzda şeyler yaşamadım.

bir arkadaşımdan duymuştum, çocuğunu sahiplenemeyen, kucağına dahi almayanlar olabiliyormuş.

Acil olarak psikolog belki de psikiyatr !

Nedense bende ilaçları kullanmadığını düşünmeye başladım hani deli miyim dr a gideyim diye düşünüyormuş ya; böyle düşünen biri içmez o ilaçları.

Allah kolaylık versin, çok üzüldüm çocukların hepsine.

Lohusa depresyonu çok sıkıntılı bir psikolojik hastalık. Çok ağır bir vakasıyla ilgili bir belgesel izlemiştim. Kadın kendi çocuklarını öldürmüştü. Allah'ım hatırlamak bile istemiyorum. İlaçları aldığını hiç zannetmiyorum komşunuzun. Niye haber vermiyorlarmış Allah Allah annesini çağırıp alıştırarak anne ben depresyondayım bana biraz yardımcı ol dese annesi ya da kayınvalidesi kalp krizi mi geçirecekler? Kadın rahatsız kimse ilgilenmiyor siz komşusu olarak siz ilgileniyorsunuz. Ayrıca kadın 5 çocuk yapmış yanlış anlamadıysam. Üstüne üstlük sorumsuzluk yapıp doktor değiştirmiyor. İlaçlarını almıyor. Hayır yani kocası ilaç takibini yapsın madem. Ne desem şaşırdım açıkçası.

X