Komşunun kocası

Kadın kocasından kurtulmak istemediği sürece yapabilceğin bisey yok cnm

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok iyi niyetli bir insan olduğunu yazdıklarından çıkarabiliyorum.

Ama lütfen bırak ne halleri varsa görsünler.

Neden mi böyle söylüyorum?

Çünkü ben de senin gibi çok sinirlendim, çok yardım etmeye çalıştım bir arkadaşıma ama sonuç tam bir hayal kırıklığı oldu, benim için.

Kız her gün bana ağlayarak yaşadığı işkenceleri anlatıyordu.

Adamın ailesinden nefret ediyordu, bin türlü şeyden bahsediyordu ben de çok üzülüyordum.

Sonra fark ettim ki bunu düzeltmek için bir çabası yok.

Ne boşanıyor, ne düzelsin diye bir çabası var.

Bir gün yine anlatırken kapısı çaldı, eşi imiş gelen.

Aman Allahım kız bir değişti!

Evlilikleri bana anlatırken imtihan, kocası yanındayken saadet yuvası.

Eşinin ailesi melek!

:KK53: Kaldım işte!

Hatta bir gün ben de ilk defa bir şeye çok sinirlenmiştim eşimin ailesiyle ilgili anlatayım dedim.

Kızın ilk tepkisi, ay inanamıyorum nasıl bir kayınvalide yapar bunu?

İkinci bir şok da o zaman yaşadım.

Çünkü anlattığım şey onun yaşadıklarının milyonda biri idi.

Her neyse çok uzattım sanırım.

Demem o ki yarın öbür gün Hatice de aynı hallere bürünebilir.

Bu kadın için mi bunca telaşlanıp üzüldüm diyebilirsin.

SİZE SON DERECE KATILIYORUM.BENCE KONU SAHİBİ DE SİZİN DEDİKLERİNİZİ YAPMALI.BANA GÖRE İNSANIN KENDİNDEN BAŞKA ÇARESİ YOKTUR BU SEBEPTEN DERDİMİ PEK KİMSEYE ANLATMAMAYI TERCİH EDERİM...İNSANLARA DA GÜVEN KALMAMIŞ ZATEN YARDIM ETMEK İSTERSİN BİR BAKARSIN Kİ KOCASIYLA YAĞLI BALLI OLMUŞ.HİÇ KARIŞMAYIN HERKES NE HALİ VARSA GÖRSÜN...

Iyi geceler hanımlar çok sinirlendim gece gece elim ayağım buz tuttu. Alt katta 12 yıllık evli bir çift var. Kocası haticeyi bir kadınla aldatmış mesajlarını yakalamis. Bunlar yaklaşık 1aydır sürekli kavga ediyorlar. Bu gece yine kavga ettiler . Sanırım haticeye şiddet uyguladı. Çok bağırdı ağladı bende sinirlendim ayağımla 3kez vurdum yere ve bir kaç şey söylendim. Gücü kadına yetiyo ne bu böyle her akşam her akşam ve buna benzer şeyler. Bu seferde haticeyi bıraktı benimle kavga etmeye başladı. Polisi arasın niye vuruyo kocasını arıycam falan. Haticede bana mesaj atmış birşey yok aşağıya vurma diye. Bende mesaj attım baya uzun şimdi yazamiycam bir daha böyle olursa polisi arıycam bi kadın olarak sessiz kalamam bu duruma diye. Adam öyle bi adamki hem aldatıyo hem karısını aptal yerine koyuyo hem el kaldırıyo hemde zorla sahip oluyomuş. Hergün bana gelip anlatıyo bunları. Peki niye ayrılmıyo derseniz 2çocukları var hatice'nin ne annesi ne babası kimsesi yok. Kardeşide yok çok üzülüyorum haline. Kaynanasi kimsen yok senin sen gidersen 50tanesi gelir sen pişman olursun diyormuş. Varya hala sinirden buz gibiyim. Gece gece uyuyamadim ya

bence hatıceye soyle ıs bulsun bı cocuk bakımı olur anaokulu bı an once ıs bulsun,,bundan sonrasına sen karısmamalısın kötü sen olursun

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar karışmıycam bundan sonra o birşey yapmadığı sürece polisi arasam ne olacak ama gece ağladı çocuk gibi çok bağırdı bi anlik tepki verdim vurdum bu ilk olmuyo çoğu gece oluyo artık dayanamadim. az önce geldi vurmamis bu birşey demiş kocasına oda kolunu kiricam bir daha diyecekmisin diye kolunu kırmaya çalışmış. İşte tepkisizde nasıl kalcam bilmiyorum eşim hep der karışma diye tamam karışmıyorum ama bu gibi durumlarda tepkisiz kalamiyorum benden önce eşim koştu kapıya dövüyo diye allahtan bi anda ayağımla vurdum yoksa iş daha çok büyürdü.

Çok iyi niyetli bir insan olduğunu yazdıklarından çıkarabiliyorum.

Ama lütfen bırak ne halleri varsa görsünler.

Neden mi böyle söylüyorum?

Çünkü ben de senin gibi çok sinirlendim, çok yardım etmeye çalıştım bir arkadaşıma ama sonuç tam bir hayal kırıklığı oldu, benim için.

Kız her gün bana ağlayarak yaşadığı işkenceleri anlatıyordu.

Adamın ailesinden nefret ediyordu, bin türlü şeyden bahsediyordu ben de çok üzülüyordum.

Sonra fark ettim ki bunu düzeltmek için bir çabası yok.

Ne boşanıyor, ne düzelsin diye bir çabası var.

Bir gün yine anlatırken kapısı çaldı, eşi imiş gelen.

Aman Allahım kız bir değişti!

Evlilikleri bana anlatırken imtihan, kocası yanındayken saadet yuvası.

Eşinin ailesi melek!

:KK53: Kaldım işte!

Hatta bir gün ben de ilk defa bir şeye çok sinirlenmiştim eşimin ailesiyle ilgili anlatayım dedim.

Kızın ilk tepkisi, ay inanamıyorum nasıl bir kayınvalide yapar bunu?

İkinci bir şok da o zaman yaşadım.

Çünkü anlattığım şey onun yaşadıklarının milyonda biri idi.

Her neyse çok uzattım sanırım.

Demem o ki yarın öbür gün Hatice de aynı hallere bürünebilir.

Bu kadın için mi bunca telaşlanıp üzüldüm diyebilirsin.

SİZE SON DERECE KATILIYORUM.BENCE KONU SAHİBİ DE SİZİN DEDİKLERİNİZİ YAPMALI.BANA GÖRE İNSANIN KENDİNDEN BAŞKA ÇARESİ YOKTUR BU SEBEPTEN DERDİMİ PEK KİMSEYE ANLATMAMAYI TERCİH EDERİM...İNSANLARA DA GÜVEN KALMAMIŞ ZATEN YARDIM ETMEK İSTERSİN BİR BAKARSIN Kİ KOCASIYLA YAĞLI BALLI OLMUŞ.HİÇ KARIŞMAYIN HERKES NE HALİ VARSA GÖRSÜN...
Tamda dediğin gibi oldu canim

Hatice kocasıyla ballı kaymak olmuş olaylar unutulmuş sanırım.
bu konudan çıkaracağımız ana fikir, kimsenin aile hayatına karışmamak gerek. :stop:

Iyi geceler hanımlar çok sinirlendim gece gece elim ayağım buz tuttu. Alt katta 12 yıllık evli bir çift var. Kocası haticeyi bir kadınla aldatmış mesajlarını yakalamis. Bunlar yaklaşık 1aydır sürekli kavga ediyorlar. Bu gece yine kavga ettiler . Sanırım haticeye şiddet uyguladı. Çok bağırdı ağladı bende sinirlendim ayağımla 3kez vurdum yere ve bir kaç şey söylendim. Gücü kadına yetiyo ne bu böyle her akşam her akşam ve buna benzer şeyler. Bu seferde haticeyi bıraktı benimle kavga etmeye başladı. Polisi arasın niye vuruyo kocasını arıycam falan. Haticede bana mesaj atmış birşey yok aşağıya vurma diye. Bende mesaj attım baya uzun şimdi yazamiycam bir daha böyle olursa polisi arıycam bi kadın olarak sessiz kalamam bu duruma diye. Adam öyle bi adamki hem aldatıyo hem karısını aptal yerine koyuyo hem el kaldırıyo hemde zorla sahip oluyomuş. Hergün bana gelip anlatıyo bunları. Peki niye ayrılmıyo derseniz 2çocukları var hatice'nin ne annesi ne babası kimsesi yok. Kardeşide yok çok üzülüyorum haline. Kaynanasi kimsen yok senin sen gidersen 50tanesi gelir sen pişman olursun diyormuş. Varya hala sinirden buz gibiyim. Gece gece uyuyamadim ya
o kaynana hacca da gitmiştir Allah bilir...herkes öyle bir geçer zamanki deki kaynananın insanlık mertebesine erişemiyor tabiii... polisi arayacağım deyin de aradığınız günün ertesi hastanede darp raporu için koşturun... bir işi yapacaksanız kendinize zarar getirtmeyin adam zaten manyakmış

o kaynana hacca da gitmiştir Allah bilir...herkes öyle bir geçer zamanki deki kaynananın insanlık mertebesine erişemiyor tabiii... polisi arayacağım deyin de aradığınız günün ertesi hastanede darp raporu için koşturun... bir işi yapacaksanız kendinize zarar getirtmeyin adam zaten manyakmış
Tasindim o apartmandan ama görüşüyoruz Hatice yle hersey unutuldu adam melek olup çikti.

Kıyamam yavrum benim ya kimsesiz çaresiz halinde eziliyor...Şu anda ağlıyorum...:KK61::KK61:
Allah belasını versin o şerefsiz hayvanın o kayınvalidesi olacak haysiyetsiz canlının da...
Gariban kıza yaptıklarına bak...
Kadının boşaması lazım aslında ama cesaret edemiyor belli ki...

(şimdi baktım da eski konu hortlamış ana yine de üzüldüm kadına...)

Kıyamam yavrum benim ya kimsesiz çaresiz halinde eziliyor...Şu anda ağlıyorum...:KK61::KK61:
Allah belasını versin o şerefsiz hayvanın o kayınvalidesi olacak haysiyetsiz canlının da...
Gariban kıza yaptıklarına bak...
Kadının boşaması lazım aslında ama cesaret edemiyor belli ki...

(şimdi baktım da eski konu hortlamış ana yine de üzüldüm kadına...)
Evt canim eski konu. Ama yinede üzülüyorum ona cunku kimsesiz. Belkide ona mecbur oldugu için koruyor esini. Daha neler yasadida hepsini anlatamiyorum

'Sen gidersen 50 tanesi gelir" lafi neden bu kadar elimi kolunu bagliyorki haticenin?
O 50 kisinin icinde olmasin yeter.
" yav he he " diyip canini kurtarsin hatice.
Yoksa canindan olucak alim Allah.

Bende benzer bi sebepten kendi derdimden çok alt komşumun derdi için konu açtım. Aldatan kumarbaz ve alkolik bir kocası vardı. Kanka gibi ayrı yataklarda yatıyorlardı buda bana gelip ağlıyodu. Küçük birde çocugu vardı kız kimsesiz yabancı uyruklu burda bi tane bile akrabası yok. Öyle olunca sahiplendik kızı yardımcı olmaya çalıştık. Boşan boşan diye çok direttim ve boşanma davasını açtı boşandılar kurtuldu derkennnn, karar kesinleşmeden biz vazgeçtik demişler şimdi yine evliler.. Sonuç olarak ben iki senedir acıdıgımla ve üzüldügümle kaldım. Kızda gayet mutlu şuan, kocası da artık odasında yatıyormuş. (bunu büyük bir mutlulukla anlattı) Allah bozmasın mutluluklarını ne diyeyim, ama bundan sonra da bana gelip aldatıldım diye ağlarsa aynı şekilde davranmayacagım. Sende kendini bu kadar yıpratma bence.. Sana gelip anlatıyor sorunlarını belki ama yine de kocasından vazgeçmeyecektir. Bazı kadınlar çocukları için herşeye katlanıyorlar. Hatice de boşanmaya yanaşmayacaktır.. Ne kadar konuşsan da kar etmez, madem boşanamıyor bırak alttan alsın da kavga çıkmasın bari, dayak yemesin. Ya restini çekip boşanacak ya da susacak. Hem bağırır kavga ederim, hem boşanmam derse daha çok zarar görür..

'Sen gidersen 50 tanesi gelir" lafi neden bu kadar elimi kolunu bagliyorki haticenin?
O 50 kisinin icinde olmasin yeter.
" yav he he " diyip canini kurtarsin hatice.
Yoksa canindan olucak alim Allah.
Nasil desem herseye inanan biri hani kandirmasi kolay. Kadini aptal etmisler. Kocam evlenir ben kalirim diyordu o zaman. Kendine güveni yok. Anne baba yok demek zor geldi.

İste bu yüzden milletin ilişkisindeki sorunları iplemem, sonra sen kotu oluyorsun

X