Komşuya gittim diye eşimle tartışmamız

Eşiniz haklı.
Dizi izleyecekmişsiniz birlikte, adam yalnız izlemek zorunda kalmış kapıdan yardımcı olup çıkmalıydınız.
E zaten ikinizde çalışıyormuşsunuz, beraber vakit geçireceğiniz zamanı komşuya ayırmışsınız.
Benim eşim polis, facebookta kavga eden, instagramı çalınan akşamları arıyordu eşimi. Ben bekliyordum artık bitsin de yemeğimizi yiyelim ya da filmimizi izleyelim ya da konuşmak istediğim konuyu konuşayım diye.

Komşunun eşimle yaşıt oğlu/kızı beni ilgilendirmez.
Ama tam diziye başlayacakken 1 saat sohbete gitse uyuz olurdum.
Üstelik bunu 5 dakika diyerek yapmasına daha çok sinirlenirdim
Hani giderken dese filmi 1 saat erteleyelim mi tamam derim ama bu resmen kandırmak
Veya eşinize komşudan mesaj atmanız vs gerekirdi gecikeceğim diyerek
Hiçbirini yapmamışsınız
Adam resmen ekilmiş, saf saf beklemiş koltukta ha geldi ha gelecek diye :KK70:

Evettt 1 saati bosverr bide eşi yasinda bi cocukla 1 saat lak lakk ayyy ben iniyimm kocam sabaha kadar demedigini birakmazz bikere benimde bi komsum cagirmistii ama esim istemedii aksam aksam ne bu dedii bende tamam dedim komsum kirilmasin diye bahane ettim gitmedim yanii eşim daha onemli eski komsu nerde kalmiss
O kadar da değil evlenince ne oluyor başka erkeklerle konuşmak yasaklanıyor mu eşim tabi ki daha önemli o zaman kimseyle muhattap olmayalım evden kafamızıda cikarmayalım esim mutlu olsun yeter yok yauvv :işsiz: yorumların çok değişik bu kadar kocacı olmayın ki ben çok kocacıyımdır gene de rahatsız etti beni :KK66:

Yani evet, bakınca eşin abartmış gibi duruyor. Benim hiç kıskanç yapım yok, ama burada kaç çalışsan evli, kadın tersine empati yaptığında tamamen okey gerçekten?

Eşinizin yaşında bir kızı olsa, eşinde 5 dk bir mevzuya yardım edicem diyip, sizinle dizi keyfini bırakıp 1 saat komşu da otursa, siz gerçekten gram bozulmaz mıydınız?

Herkese selamlar. Bu akşam eşimle tam dizi izleyecekken alt komşu abla aradı oğlu (eşimel yaşıt) işimle alakalı bi şey soracakmış, kadın oğlu ve kızıyla yaşıyor kızda benle yaşıt. Gel kahve içeriz bizde hem o da soru sorar dedi abla müsait değilim dedim oğlu aldı telefonu anlatamadı pek bende anlamadım dur 5 dk kapıdan bakim konuya tamam dedim. Gel ayakta kalma dedi abla evine çağırdı daha önce de gidip geldiğim biri girdim çocukla konuyu 5 dk konuştum bitti abla lafa tuttu 1 st oturdum. Eve çıktım eşim sinir küpü olmuş ne diye elin evine gidiyosun sanane milletin işinden vs vs dedi nolcak ki dedim sanane ya milletten vs dedi bende asıl sanane iniverdim hallettik sonra kadınla sohbet ettik dedim bubsefer korona var dedi onlarda bizde aşılıyız yine de evden hiç çıkmıyoruz ki maskeyle indim yine de. Sonra baktım surayçt 1 st oldu hala 5 karış konuşmuyor bişey diyorum vevap yok, en son ne ima ediyorsun sen vs diye sinirlenip bağırdım. Ben komşuluk çok olan bi yerde doğup büyüdüm bu ablada öyle ne yapsa getirir falan bi anlık iyi geleyim dedim. Eşimle böyle kötü olmak için sebebe bakın yaa. Sizin yorumunuz nedir çok haksız mıyım?
Konu acil degilse ben sabahi bekledim. Komsu ayip etmiş.
Esin de kiskandi galiba

Herkese selamlar. Bu akşam eşimle tam dizi izleyecekken alt komşu abla aradı oğlu (eşimel yaşıt) işimle alakalı bi şey soracakmış, kadın oğlu ve kızıyla yaşıyor kızda benle yaşıt. Gel kahve içeriz bizde hem o da soru sorar dedi abla müsait değilim dedim oğlu aldı telefonu anlatamadı pek bende anlamadım dur 5 dk kapıdan bakim konuya tamam dedim. Gel ayakta kalma dedi abla evine çağırdı daha önce de gidip geldiğim biri girdim çocukla konuyu 5 dk konuştum bitti abla lafa tuttu 1 st oturdum. Eve çıktım eşim sinir küpü olmuş ne diye elin evine gidiyosun sanane milletin işinden vs vs dedi nolcak ki dedim sanane ya milletten vs dedi bende asıl sanane iniverdim hallettik sonra kadınla sohbet ettik dedim bubsefer korona var dedi onlarda bizde aşılıyız yine de evden hiç çıkmıyoruz ki maskeyle indim yine de. Sonra baktım surayçt 1 st oldu hala 5 karış konuşmuyor bişey diyorum vevap yok, en son ne ima ediyorsun sen vs diye sinirlenip bağırdım. Ben komşuluk çok olan bi yerde doğup büyüdüm bu ablada öyle ne yapsa getirir falan bi anlık iyi geleyim dedim. Eşimle böyle kötü olmak için sebebe bakın yaa. Sizin yorumunuz nedir çok haksız mıyım?
Ben eşinizi haklı buldum. Tamam sizi de anlıyorum ama hadi indiniz ne diye içeri girip birde 1saat oturdunuz? Hayır eşim bekliyor başka zaman abla diyebilirdiniz.Sizin eşiniz aynı şeyi yapsa ne hissedersiniz?

eğer siz, eşinizi yaşıtı bir hanım soru sormak için ayağına aşağıya çağırıp 1 saat sonra geldiğinde sorun etmeyecekseniz bence çok iyi yapmışsınız boşayın hatta. Ama yok bende yeri göğü inletirim diyorsanız gidip gönlünü almalısınız bence.
Bence de empati yapmali ben kafasini kirardim sanirim

Yaw kadının konuştuğu adam eşiyle yaşıt olunca ne oluyor? Kadın kocasını aldatacak olsa illa kocasının yaşıtıyla mı aldatacak. Kocandan 5 yaş büyükle, 5 yaş küçükle konuşursan sorun yok yaşıtsa hmmmm çok ayıp.nasıl kafalarınız var sizin ya
Benim neden ayip oluyor adamin kafa yapisini soyledim diye ayipmi oldu bazi insanlar yaslilardan degil ama kendi yasitlarindan kiskaniyor adam kiskanc olabilir dedim diye ben kotu oldum senin nasil kafan var bunu yazdim bende onu cozemedim

O kadar da değil evlenince ne oluyor başka erkeklerle konuşmak yasaklanıyor mu eşim tabi ki daha önemli o zaman kimseyle muhattap olmayalım evden kafamızıda cikarmayalım esim mutlu olsun yeter yok yauvv :işsiz: yorumların çok değişik bu kadar kocacı olmayın ki ben çok kocacıyımdır gene de rahatsız etti beni :KK66:
Yok tabii oylee ama dediklerim baska şekilde anlaşıldı oyuzden açıklık getiremiyorum mutlu olsun araları bozulmasın eşiyle diye iyi niyetten demeye çalıştım başka erkeklerle konuşmak yasaklanmıyo tabide komşunun cagırmasına yana sinirlendim eşler mutlu olsun güzel vakit geçirsinler diye sinirlendim böyleleri çevremde cok oldu yaşayan evlilikleri bozuldu üzüldüm boşyere başkası için bozulsun istemedim

Bence komşunuza gidip gitmemeniz değil mevzu. Tam anlamıyla zamanlama. Bi de eşiniz endişelenmiş haber almayınca. Benim eşim bana en çok iki kez kızmıştı. İkisinde de evdeydim sadece telefonu sessizde unutmuştum. Apar topar eve gelip kontrol etmişti. Ardından da kızmıştı. O zaman sanane demedim mesela çünkü benim için endişelenmişti. Ben de ondan sorumluyum o da benden sorumlu. Yanı insanlar birbiri için endişelenir bu çok normal. Eşinizin en büyük hatası endişesini kıskançlık kılıfına gizleyip, size suçluluk hissettirmeye çalışmış. Siz de hemen sanane demişsiniz mesela. Oysa ki onane değil yani. O sizden sorumlu. Onun eşisiniz. Bence birbirinize tam açık olun. Gecikecekseniz gecikeceğim diyin. Bu arada komşunuz da münasebetsizmiş. İnsanların rahatsız edilmemesi gereken saat dilimleri vardır. Eğer durum çok acilse eşinizi de çağırsaydı keşke. Çay da yaptım oturur içeriz falan derdi.

Eşinizin tepki gösterdiği asıl sebep sadece komşuya gitmeniz değil ki, o yüzden meseleyi komşuculuğa bağlamaya gerek yok. İkiniz bir plan yapmışken sizin eşinizi ekip üstüne 5 dakika diyip 1 saat kalarak yani kandırarak komşuya gitmeniz. Bu noktada eşinizi haklı buldum. Tepkisini daha yumuşak gösterebilirdi ama tepki göstermekte haksız değil. Dahası bir şeyleri ima eden siz olmuşsunuz

X