Konjenital adrenal hiperplazi ve infertilite

Merhaba kizlar. Dekort 0.25 kullanıyorum. Değerlerim normal ama hamile kalmadım. Tüp bebek yaptrmak istiyorum ama afyon Eskişehir civarı bu hastalık için beni tam aydınlatan hiç bir doktor bulamadım. Kortizon kullanarak bu hastalıkla tüp bebek yaptıran var mı süreç nasıl işledi neler yaptıniz.

Merhaba Bende kah hastasıyım 3 senedir adet olamiyorum ilaci bıraktıgım için smdi tekrardan basladm capa takipliyim 17 alfa 200 du 120 inmiş detacortril ve dekort kullaniyorum birde şeker ilaci matofin size sorum hamile kalmak için 17 alfa kac olması gerekir bide naturallen macun aldm ilaclarla Bana bi etkisi olurmu supelendm

33.haftadayiz simdiye kadar gorustugum 9-10 kadar doktor oldu hepsi sezeryani onerdi.Tip 2 diyabetim var hamileligin basindan beridir insulin kullaniyorum. Cok dikkatli beslensem de bebegin gelisimi onde gidiyor boyle giderse 4 kg yu bulabilir.Son doktorum normal icin acaba mi dese de sezeryan istiyorum.
Nihayet fakultede iyi bir docent dogumuma her kosulda girebilecegini soyledi. Spinal olucakmis. Hayirlisiyla rabbim herkesin kucagini doldursun insallah.
Merhaba ne özellikleriniz vardı hamile kaldınız androjen hormonlarınız yüksek miydi yoksa sadece 17 oh progesteron mu

Bana o zamanlar dr 17 oh progestorunun 0.1 ile 1 arası oldugu zaman gebe kalırsın demıstı benım hesaplanamayacak kadar yuksek gelmısti 0000 yazıyordu kagıtta 0.5 mg dekort ile 2 ay sonra gebe kalmıstım hızlıca dusuruyor

Benim 17 oh progesteron hormonum çok yüksek çıkmadı hatta 00.18 yazıyordu ama sabah saatlerinde vermedim öğleye doğruydu farklı çıkma ihtimali var mı

Günaydın kızlar.

Adetin 21. günü kan testi verdim. Progesteron ve 17 oh progesteron değerlerim şu şekilde çıkmış.

*Progesteron: 7,73

KADIN FOLİKÜLER FAZ :0.15-1.40 NG/ML
LUTEAL FAZ :3.34-25.56 NG/ML (yumurtlama sonrası dönem)
MİD LUTEAL FAZ:4.44-28.03 NG/ML
POSTMENOPOZ :0-0.73 NG/ML

*17 Oh Progesteron: 13,11

Erkek > 18Yaş 1.77 - 10.32 nmol/L
Kadın(Premenopozal) Foliküler 0.33 - 3.24 nmol/L
Luteal 2.85 - 15 nmol/L (yumurtlama sonrası dönem)

Biraz araştırdım da bu forum ve diğer sitelerden yine de tam kavrayamadım.

Test verdiğim kurumun test değerlerine göre 21.gün luteal faz dönemine denk geliyor (yani yumurtlama dönemi sonrası dönem) ve bu aralığa göre progesteron ve 17 oh progesteron değerlerim gayet iyi bir değerde.
Fakat bu forumda ve diğer sitelerde progesteron değerim olması gerekenden düşük. 17 Oh Progesteronumun olması gerekenden fazla gibi görünüyor..

Siz adetin kaçıncı günü test vermiştiniz ve değerleriniz kaç çıkmıştı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim.

Günaydın kızlar.

Adetin 21. günü kan testi verdim. Progesteron ve 17 oh progesteron değerlerim şu şekilde çıkmış.

*Progesteron: 7,73

KADIN FOLİKÜLER FAZ :0.15-1.40 NG/ML
LUTEAL FAZ :3.34-25.56 NG/ML (yumurtlama sonrası dönem)
MİD LUTEAL FAZ:4.44-28.03 NG/ML
POSTMENOPOZ :0-0.73 NG/ML

*17 Oh Progesteron: 13,11

Erkek > 18Yaş 1.77 - 10.32 nmol/L
Kadın(Premenopozal) Foliküler 0.33 - 3.24 nmol/L
Luteal 2.85 - 15 nmol/L (yumurtlama sonrası dönem)

Biraz araştırdım da bu forum ve diğer sitelerden yine de tam kavrayamadım.

Test verdiğim kurumun test değerlerine göre 21.gün luteal faz dönemine denk geliyor (yani yumurtlama dönemi sonrası dönem) ve bu aralığa göre progesteron ve 17 oh progesteron değerlerim gayet iyi bir değerde.
Fakat bu forumda ve diğer sitelerde progesteron değerim olması gerekenden düşük. 17 Oh Progesteronumun olması gerekenden fazla gibi görünüyor..

Siz adetin kaçıncı günü test vermiştiniz ve değerleriniz kaç çıkmıştı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirim.
Merhaba bekar misiniz acaba. adetin 21. Günü progesteron değerinin 10 ve üzerinde olması yumurtlama olmuş olması için önemsenen bir değer. Tabiki bu takiple olmalı her kadın ayın 14.ncu gün yumurtlamiyor. 17 oh ise olması gerekenden baya yüksek.. genel değerlendirme için ya da şikayetiniz ne ise tabiki doktorunuz daha iyi bilecektir ama kah için soruyor iseniz onun teşhisi biraz daha ayrıntılı olarak genetik test, mr vs. İle konuyor. Ben kadın doğum uzmanı endokrin uzmani ve tıbbi genetik bölümü ile ilerlemistim o şekilde çoklu testlerle teşhis konmuştu. Geçmiş olsun

Merhaba bekar misiniz acaba. adetin 21. Günü progesteron değerinin 10 ve üzerinde olması yumurtlama olmuş olması için önemsenen bir değer. Tabiki bu takiple olmalı her kadın ayın 14.ncu gün yumurtlamiyor. 17 oh ise olması gerekenden baya yüksek.. genel değerlendirme için ya da şikayetiniz ne ise tabiki doktorunuz daha iyi bilecektir ama kah için soruyor iseniz onun teşhisi biraz daha ayrıntılı olarak genetik test, mr vs. İle konuyor. Ben kadın doğum uzmanı endokrin uzmani ve tıbbi genetik bölümü ile ilerlemistim o şekilde çoklu testlerle teşhis konmuştu. Geçmiş olsun
Evliyim.

Doktora daha gostermedim bu degerlerin sonuclarini. Bu sebeple sormustum. Rahim filminin raporu daha cikmadi. Onu bekliyorum. Butun sonuclari alip oyle gosterecem. Fakat cevabinizla merakimi giderdiniz. Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.

Evliyim.

Doktora daha gostermedim bu degerlerin sonuclarini. Bu sebeple sormustum. Rahim filminin raporu daha cikmadi. Onu bekliyorum. Butun sonuclari alip oyle gosterecem. Fakat cevabinizla merakimi giderdiniz. Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.
Rica ederim. Kah teshisiniz olursa ve infertilite için tedavi olmaniz gerekirse (inşallah gerek duyulmaz) aklınıza takılan olursa bana msj atabilirsiniz. 5 yıldır uğraşıyorum kah 17 oh tüp bebek vs. Bu konuda pek doyurucu bilgi yok en azından güzel şeyler duyup rahatlamak adına konuşuruz. Tekrar geçmiş olsun

X