Konu annem

Oku oku bitmedi, yarida biraktim. Nedense inanamadim. Anneniz bu kadar safsa siz yol gosterin. Bir insan yasadigi hicbir seyden ders almiyorsa suc kendisinindir.

Olan bana oluyor olaylar zincirleme gelişiyor

Annem güzel bir kadın bırakmak istemeyip tehdit ediyorlar
Ne yapacağımı şaşırdım gğcüm tükenmek üzere

Hayat hep böylemi olacak bilmiyorum

Çok üzüldüm konunuza. Maalesef insanlar böyle. Başka bir şehre taşının orada sizi bağlayan bir şey yok. Eşyalı ev tutun gerekirse düzgün bir mahalle olsun. Büyük şehirde kimse kimseye karışmaz pek o yüzden büyük şehir tercih edin. İkinizde hem çalışın hem kpss'ye hazırlanın. İlk etapta insanlarla mesafeli olun iyice güveninceye kadar. Evlilik kurtuluş değildir önce kendinize güvenin ayaklarınız üzerinde durun. İnsanlar sizin zayıflığınızdan istifade edemez böylelikle. İkinizde işe girerseniz rahat olur geçinmeniz. Akşamları da ders çalışırsınız. Dişinizi sıkıp gayret gösterirseniz inşallah atanınca daha kolay olur sizin için her şey. Oturduğunuz muhit çok önemli ama. Kirası biraz daha yüksek olsun ama ikinizde çalışın yeter paranız

Çok üzüldüm konunuza. Maalesef insanlar böyle. Başka bir şehre taşının orada sizi bağlayan bir şey yok. Eşyalı ev tutun gerekirse düzgün bir mahalle olsun. Büyük şehirde kimse kimseye karışmaz pek o yüzden büyük şehir tercih edin. İkinizde hem çalışın hem kpss'ye hazırlanın. İlk etapta insanlarla mesafeli olun iyice güveninceye kadar. Evlilik kurtuluş değildir önce kendinize güvenin ayaklarınız üzerinde durun. İnsanlar sizin zayıflığınızdan istifade edemez böylelikle. İkinizde işe girerseniz rahat olur geçinmeniz. Akşamları da ders çalışırsınız. Dişinizi sıkıp gayret gösterirseniz inşallah atanınca daha kolay olur sizin için her şey. Oturduğunuz muhit çok önemli ama. Kirası biraz daha yüksek olsun ama ikinizde çalışın yeter paranız
Annemin maaşı yetiyor ben çalışsam yeter aslında

En büyük korkum ben memurkenden başımıza böyle birsey gelmesi işyerimi bilen tehlikeli biriyle nasıl başederim bilmiyorum

Annemin maaşı yetiyor ben çalışsam yeter aslında

En büyük korkum ben memurkenden başımıza böyle birsey gelmesi işyerimi bilen tehlikeli biriyle nasıl başederim bilmiyorum
Merak etmeyin şimdiki durumdan kaynaklı biraz insanların salça olması. Bunlar zor durumda ne koparırsam kar diyolardır. Memur olunca zaten kendi çevreniz olucak düzgün insanlarla muhatap olursunuz. Ama oradan taşının lütfen başka bir şehre

Bdv'de okuduğum en can sıkıcı konulardan biri😔
Büyük şehire taşınmak için neden davayı beklemek zorundasınız, başka şehirde avukatınız aracılığı ile takip edemez misiniz ? Dava günü gider mahkemede bulunursunuz. Bu prosedür farklı mı işliyor anlamadım.

Bdv'de okuduğum en can sıkıcı konulardan biri😔
Büyük şehire taşınmak için neden davayı beklemek zorundasınız, başka şehirde avukatınız aracılığı ile takip edemez misiniz ? Dava günü gider mahkemede bulunursunuz. Bu prosedür farklı mı işliyor anlamadım.
Kendi avukatımız ilgilenmiyor başka avukat ayarlacağız biraz sorunlu bir davaya dönüştü iş, geliş gidişte korona kaparsak işleri hiç halledemeyiz diye korkuyoruz zaten 1 ay kaldı davaya

Merhaba ben anneannemgilde annemle büyüdüm

Annem çok saf biridir, herkesten korkar

Ve herkese inanır

4 yıl üni bitirdi fakat atanamadı

Babamda evlendikten 3 ay sonra vefat ediyor

Sonra anneannemgil

anneme temizlik yapmıyor diye hep dalga geçince

7 yıldır başka şehirdeyi

Buraya geldiğimizden beri çile çekiyoruz

Bu şehirde İlk tuttuğumuz evin ev sahibi anneme sarkıntılık etti

İlk aydan çıktık
Sonra
Onlarım akrabası kapıya gelmişti bunlar böyledir bacım diye konuşmaya

Size ev bulayım dedi siz yabancısınız bulamazsınız dedi

Ev buldu

Fakat eve yerleştikten sonra annemden cinsel şeyler bekledi annemde ters çıkınca anneme tokat attı

Sonra ev sahibiyle konuşup iftira attı

Ev sahibi yaşlı çift hemen karşımızda oturuyordu

Biz gidelim diye sabahın 6sında kapımızı çalıp bizi sürekli rahatsız etmeye başladılar bizde 2 ayda o evden çıktık

Tabi ozamanlar maaşımız 700 tl kiraları 300 tlden yukarı tutamıyorduk çünkü geçinemiyorduk

Bütün bunlar olunca kredi çektik, elimiz düzeldi

Daha sonra 250tli lik ev bulduk, çamaşır makinesi falan kaldırmıyor elektiriği, şofben bile kaldırmıyor

Orda 3 sene kaldık

Yıllarca ketılda ıssıttık suyumuzu elimizde yıkadık çamaşırımızı

Annem dediki bari çalışayım

Pazarda çay ocağına burası kiralık mı diye soruyor ufak biryer

Bir tane adamda 200 tl kirası var diyor

Biz kirayı veriyoruz

Fakat bi baktık adam ordan çıkmaz oldu

Sonra benim okulda olduğum bi gün

Anneme diyorki evini göster

Annemde yok diyor

Sonraki gün iş çıkışı annemi evinizi öğrendim diyor

Şu okulun yanında diyor
Annemde ne istiyorsun diyince
Evlilik istiyorum diyor

Daha sonra o çay ocağınım derneğe ait olduğunu ve kiralanmasının yasak olduğunu öğreniyoruz ve adam

2 sene boyu annemi oyalıyor

En son bunu herkese sorduğumuz halde kimse adam kabadayı diye konuşmuyor bizimle

Bir tane kişiden adamın evli olduğunu yengesini zamanında kaçırdığını

Kadının 4 yıldır iatanbula kaçtığını öğreniyoruz

Anneme dadanan bu adam ise boşanmak istemediği için davaları uzayıp duruyor

Biz bu adam hakkında uzaklaştırma alıyoruz

Fakat bu adam bütün mahlleye mektup yazıp bizim hakkımızda olan olmayan birsürü iğrenç şey yazıp herkese gönderiyor

Mecburen kredi borcumuz olduğu halde

Bu arada 4 tane kedi beslediğimiz halde zar zor başka eve taşınıyoruz

Taşındığımız ev sahibide anneme bu adam hakkındaki bilgileri anlatıyor

Sonra bu adam bu evimizi bulup ev sahibine kötü ayak olduğumuzu söylüyor

Bu adamda çıkalım diye hergün sarkıntılığa başlayınca karşıfaki kiralık müstakile geçiyoruz

Bu seferde komşu kadın annem dul diye

Birde annem temizlik yapmayı bilmiyor, ablası çok olduğu için sen okuyacaksın elini sürmek yok demişler

Komşu bana görücü gelince bunlar pis diyor

Sonra kapımızda çöp koyteynırına çekirdek kabuğunıçu dışarı atıyor

Ev müstakil olunca çöpçüler bizi karışıyor

Annem o sıra ücretli öğretmenlik yapıyor vende üniversite okuyorum

Fakat kadın biz her geçerken demir kapıyı suratımıza çarpıyor

Daha sonra

Ev kömürlü olduğu için

Oduncu yakınımızda olduğundan dolayı 7 tllik odunları tek tek elimizde alıp götürüyoruz

Bu sırada oduncu toplu getirelim daha hesaplı olur diyor

Tamam sabah ikimizde okula gittiğimiz için 7de atın o saaten once atmayın diyoruz

Adam 6da odunu atıyor parayı istemeden gidiyor

Annem odununcunun dükkan kartından arayıp niye parayı istemediniz diyor getiremeye geliyorum, size o saatte uyuduğumuzu söyledim dalgamı geçiyoraunuz diyor

Adamda önemli şeyler konuşcağını söyleyip çağırıyor

Eşinden ayrı, eşini yüzünden intihar ettiğini, prostat kanseri olduğunu söylüyor

Anneme evlilik istermi soruyor

Annem asla diyor bizim mahalle küçğk aynı zamanda komşumuz çok kötü

Sen evimizi biliyorsun kapıya bile gelsen komşu dedikodumuzu yapar diyo

Adamda mahalle muhtatını tanıyorum o komşunuzu attırım diyor

Annem yok yok diyor korkuyor çünkü yarı sokak yarı evde beslediğimiz kedilerimiz var, komşu kadın böyle durumda kedilerimize zarar verebilir

O yüzden annem korkup tamam niyetin ciddiyse tanıma amaçlı konuşalım diyor

Adam anneme 1 ay geziyor adam cinsel hiçbir şey yapmıyor

prostat kanseri olduğu için hiçbir zarar gelmeyeceğini söylediği için annem gğveniyor

Sonra adam bir gün evime gel bak nasıl gğzel dizdim diyor

Annem gidiyor

Meğerse adam evliymiş karısı evi basıp

Polis çağırıyor neyseki annemle sadece kahve içiyor

Kadın hem konut ihlali davası açıyor hem tazminat açıyor

İkisinide kazanıyor

Şimdi 20 bin borcumuz ve denetim cezası alıyor

Sonra annem kadın başına başımıza gelen kalmayınca yeniden evlendi

Fakat bu adamda sürekli amına koduğum diye konuşuyor salak diyor

Annem şimdi boşandı

Bütün yıllar boyu zorla biriktirip aldığımız çamaşı makinesi buzdolabı bu adam ev tuttu diye ona taşımıştık onda kaldı

Şimdi tekli elektrikli ocak

2 bardak 2 tabak 2 çatal kaşık

Bi yer singeri
1 koltuk ile yeniden ev tuttuk

Fakat şimdide annemin eski kocası şehir küçük diye bizi bulacak diye korkuyoruz

Kapımızda yatacak biri

Ve daha önce sabıka kaydı var şiddete meyilli biri

Evden çıkamıyoruz

İşe giremiyorum

Arkadaşlarımla buluşamıyorum

Bu şehirde tek cadde var herkes orda

Bende annem bu kadar travma yaşatınca ilk bukduğum adama tutundum oda bana kötü davrandı elindem zor kurtuldum

çok boşluktayım

Özgğrlüğüm kısıtlı

Çok acı çekiyorum

Önlisans mezunuyum kitaplarım var ama üzğntüden odaklanamıyorum kpss için

Yıllarca çok acı çektik

Sizce nasıl toparlanacağım
Bu kadar mı tüm sapıklar size denk gelmiş,bilmiyorum tuhaf inşallah toparlanırsınız

kanim cekildi yemin ediyorum okurken her cümlende gözlerim kocaman kocaman acildi , yasadiginiz sehri degistirin ve kimseye nereye gittiginizi söylemeyin :KK57::KK57::KK57::KK57:

Oduncu komşunuz attırırım dedi

Kadın zaten bize düşman

Kedimiz var kapıda onlara zarar verirdi zaten sürekli kadın şu kedilerine sahip çık diyordu

Annemde madem evlilik diyip kabul etti adam oduncu ama diğer şubeleride var sürekli ordaki kişi değiştiği için araştıramadık

, pazardaki adam ise dernek başkanıymış

Derneğe ait yeri sırf annemi tavlamak için yadak bir şekildr annemden kira alıyor

adam kira da almış yani.. zıkkım olsun.
yalnız sürekli hata üstüne hata yapılmış.
taşının artık o şehirden yeni bir başlangıç yapın. sizde iş bulun.
mahalle baskısını çok iyi bilirim. denli densiz adamları da.
ana kız yeni bir hayat kurun kendinize artık olan olmuş.

vallahi hic inandirici gelmedi ..ne konu ne olaylarin olus bicimi ne okul..hiiic de yaziklar olsunu uzerime alinmadim
O zaman tekrar pkuyun
adam kira da almış yani.. zıkkım olsun.
yalnız sürekli hata üstüne hata yapılmış.
taşının artık o şehirden yeni bir başlangıç yapın. sizde iş bulun.
mahalle baskısını çok iyi bilirim. denli densiz adamları da.
ana kız yeni bir hayat kurun kendinize artık olan olmuş.
Çok sağolun inanki bende buraya güzel konular açmayı çok isterdim, derdimi yıllardır ilk defa açtım Allah razı olsun yorum yapan herkesten, acılar paylaştıkça hafiflermiş, biraz olsun içimden bir yük kalktı.

Sehir degistirin lutfen. Kazandiginiz para ile buyuk sehirde aadece kira bile karsilayamazsiniz. Calismaniz lazim. Ve evet bu kadar da saf olmayiniz.
Bu kadar adami nasil buldunuz gercekten sasiriyorum ama Turkiye de yasadigimiz icin inanmamazlik da edemiyorum.
Mutlaka is bulun calisin ama once sehir degistirin.

Sehir degistirin lutfen. Kazandiginiz para ile buyuk sehirde aadece kira bile karsilayamazsiniz. Calismaniz lazim. Ve evet bu kadar da saf olmayiniz.
Bu kadar adami nasil buldunuz gercekten sasiriyorum ama Turkiye de yasadigimiz icin inanmamazlik da edemiyorum.
Mutlaka is bulun calisin ama once sehir degistirin.
Annem bakımlı güzel bir kadın

Gören bir daha bakar

Annem özel olarak tanışmayacağı için hep kandırma ve tehdit ile ilerlettiler

İstemeyincede tehdit

Şok içinde okudum.
Yapacağınız en iyi şey şehir değiştirmeniz. Orada rahat edemeyeceğiniz çok belli

X