Konuşma Problemleri Konuşma problemi

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

tunamaan

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2020
1
0
34
3 yaşında oğlum var ve hala konuşamıyor ne yaptıysam konuşturamıyorum doktora götürdüm her yolu denedim oyunlar oynatıyotum akranları ile bir araya getiriyorum kreşe götürüyorum evde eğitici oyuncaklarla oynatıyorum etraftan dua su herşeyi denedim yok artık kafayı yiycem aylardır hayır demeyi öğretemedim dil terapistine götürdüm zihinsel fiziksel işitsel hiç bir problemi yok uykuya dalmada sorunları hala meme me dokunmak emmek istiyor etraftan verme diyorlar ama başka türlü uyumuyor yaklasık bir yıldır çiş problemini çözemedim küçük çişini söylüyor büyük çişini yaptıktan sonra söylüyor sürekli ağlıyor ağlayarak bir şeyleri yaptırmaya çalışıyor ancak umursamıyorum ilk çocuğum yani bir çocuk bu kadar zor olmamalı resmen psikolojim bozuldu ya ne yapacağım lütfen yardım edin kafayı yedim sinirlerime hakim olamıyorum artık

3 yaşında oğlum var ve hala konuşamıyor ne yaptıysam konuşturamıyorum doktora götürdüm her yolu denedim oyunlar oynatıyotum akranları ile bir araya getiriyorum kreşe götürüyorum evde eğitici oyuncaklarla oynatıyorum etraftan dua su herşeyi denedim yok artık kafayı yiycem aylardır hayır demeyi öğretemedim dil terapistine götürdüm zihinsel fiziksel işitsel hiç bir problemi yok uykuya dalmada sorunları hala meme me dokunmak emmek istiyor etraftan verme diyorlar ama başka türlü uyumuyor yaklasık bir yıldır çiş problemini çözemedim küçük çişini söylüyor büyük çişini yaptıktan sonra söylüyor sürekli ağlıyor ağlayarak bir şeyleri yaptırmaya çalışıyor ancak umursamıyorum ilk çocuğum yani bir çocuk bu kadar zor olmamalı resmen psikolojim bozuldu ya ne yapacağım lütfen yardım edin kafayı yedim sinirlerime hakim olamıyorum artık
Önce biraz sakin olun drlar bişey yok demsi rahatlayın faydalı olmak istiyosaniz sakin olmak şart. Çevreden gelen olumsuz yorumlara kulaginizi kapatın ve bol bol konusun. Baskı yapmayın ki hissetmrsin 3 yaş inatlik dönemi bizde su an sabır ediyoruz. Kreşe ne zaman başladı kaç ay oldu

Ayni sorunları yaşıyorum şu an acaba bir gelişme kaydedebildiniz mi eğer sonuç aldıysanız yaptıklarınızı paylaşabilir misiniz

Konuşma terapistine gittiniz mi? 2,5 yaşındayken çocuğumu götürdüm. 1 ay devam ettik terapiste. 1 ayın sonunda inanamadık çok güzel konuşmaya başladı. Gitmediyseniz kesinlikle terapiste gidin. Bazen evde çabalamak yetersiz oluyor ve anne bulanıyor. Uzman desteği şart.

X