Konya Sallandı

Allah yardimciniz olsun, daha beterinden korusun insallah of cok fena ya, bizde bi kac sen once burda yasamistik, bir eski arkadasin dugununde hemde, tek ben ve bi kac kisi hissetisiti dugunde, ama diger bolgelerdek herkes hissedip disariya cikmislardi, yani bu deprem ulke sehir dinlemez, Fransa Strasbourg da bile oldu, hani neden konya olmasin, Allah bu bilemeyiz cumlemizi korusun insallah .

geçmiş olsun Allah can kaybı vermesin tekrarrını göstermesin....

bazen düşünüyorum insan yaradanaın karşısında ne kadar aciz...en son teknoloji en gelişmiş araçlar bile çaresiz kalıyor...

selde o koca tırları bir oyuncak gibi nasıl savurdu?
depremde koca binalar bir kibrit kutusu gibi yıkılıyor...

geçen televizyonda depremden sonra bir çocuğun babasıyla diyaloğunu anlatan şiirsel bir kısa tanıtım izledim..ağladım ...
Allah hiç kimseye böyle acı vermesin.....

(o videoyu izleyen varmı?)

gelmiş geçmiş olsun kızlar ben merkezde değilim hissetmedim ilçedeyim ALLAH yardımcınız olsun çok zor ya :KK43:

canımm çok geçmiş olsun ...
ben bugün duydum ve şaırdım gerçekten...
Rabbim daha büyüğünden korusun birdaha yaşatmasın inşaallah :Saruboceq:

sağolun arkdaşalar
rabbim kimsenin başına afetleri vermesin
hepimizin yardımcısı olsun
aminnn
:Saruboceq:

çok geçmiş olsun hepinizee!

Allah yardimciniz olsun, daha beterinden korusun insallah of cok fena ya, bizde bi kac sen once burda yasamistik, bir eski arkadasin dugununde hemde, tek ben ve bi kac kisi hissetisiti dugunde, ama diger bolgelerdek herkes hissedip disariya cikmislardi, yani bu deprem ulke sehir dinlemez, Fransa Strasbourg da bile oldu, hani neden konya olmasin, Allah bu bilemeyiz cumlemizi korusun insallah .

Gecmis olsun : (

geçmiş olsun Allah can kaybı vermesin tekrarrını göstermesin....

bazen düşünüyorum insan yaradanaın karşısında ne kadar aciz...en son teknoloji en gelişmiş araçlar bile çaresiz kalıyor...

selde o koca tırları bir oyuncak gibi nasıl savurdu?
depremde koca binalar bir kibrit kutusu gibi yıkılıyor...

geçen televizyonda depremden sonra bir çocuğun babasıyla diyaloğunu anlatan şiirsel bir kısa tanıtım izledim..ağladım ...
Allah hiç kimseye böyle acı vermesin.....

(o videoyu izleyen varmı?)

gelmiş geçmiş olsun kızlar ben merkezde değilim hissetmedim ilçedeyim ALLAH yardımcınız olsun çok zor ya :KK43:

canımm çok geçmiş olsun ...
ben bugün duydum ve şaırdım gerçekten...
Rabbim daha büyüğünden korusun birdaha yaşatmasın inşaallah :Saruboceq:

konya gıbı depreme alısık olmayan bı sehır olarak gercekten cok korktuk istanbulun yasadıgı depreme gore bızımkı cok az ama dedıgım gıbı alıskın deılız,halen artcılarıda devam edıyor cok kucuk artcılar oluo ama bazen hıssedıyorum ve insan ister istemez korkuo 2 gun bısey yıyemedım korkudan ama korkunun ecele faydası yok inş Rabbim bidaha boyle felaketler gostermez hıcbırımıze

bıde asılsız haberlerden ıyıce bıktım insanlar arasında ne cabuk yayılıo bılmıyorum,yok şu saatte deprem olcakmıs yok bu saatte yok 1 hafta içinde bunu Allahtan başka kımse bılemez konyalı kardeslerım bu tur laflara inanmayın şuanda oyle bı teknolojimi var depremı onceden bılen 10 yıldır istanbulda buyuk deprem beklenıo ama tarıhını verebılıolarmı Rabbım hepımızı bu tur felaketlerden korusun bızlerı felaketlerle imtihan etmesin:Saruboceq:

konya deprem bolgesı deıl denılıo ama bı suru fay hattı var ve 100 yıdır harekette olmayan fat hattı hareketlenmıs ve konyalılar bılır yazır mah taş ocaklarında uzzun suredır faalıyette olman bı fay hattı daha var Rabbım korusun

bu kadar kucuk sıddette deprem yasamamıza ragmen nıye bu kadar cok artcı yasadık ıyıyemı dalalet kotuyemı bılemıyorum

ıyiye delalet inşallah arkadaşım. Küçük artçıların olması demek büyük depremden korunmak demek. Yani enerji yavaş yavaş küçük küçük gidiyor. Eğer olmasaydı çok büyük deprem bile olabilirdi. Yani enerjinin yavas yavas gitmesi bir anda patlamasından cok daha iyidir.

kızlar inanılmaz dengeyi bozdum hergün neredeyse saat başı artçı yaşıyoruz.gecen arabadan (uğultusundan),uğulayan köpekten ya ucan kustan korkuyorum.hala yetkililer bir acıklamada bulunmadı.daha önce maramara depreminide yasadım....bilmiorum.......korkuyorum.......hakımızda hayırlısı.allahım hepimizi korusun......

arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun.

depremi çok iyi bilirim allah düşmanima vermesin böyle bir afeti.

X