Konya'da gezmek

ayyygul

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2023
15
8
Merhabalar,
Bayramda tatil amaçlı 2 günlüğüne Konya'ya gelmek istiyorum. Trenle gelip Mevlana Ögretmenevinde kalmak istiyorum. İbis Otelde olabilir kararsızım.
*Konya tren garından öğretmenevine,
Ögretmenevinden Şems türbesine,
Öğretmenevinden Mevlana'ya nasıl ulaşım sağlayabilirim, uzaklıklar ne kadar?
*Arefe günü lokantalar kapalı oluyormu?
*Ne yemeliyiz, nerelere gitmeliyiz? Neye dikkat etmeliyiz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

konya memleketim hatta o civarda okudum fakat 1 yıldır gitmiyorum. 1 yıl öncesine kadar dolmuşlar vardı direkt mevlanaya şemse giden

tramvay var kto üniversitesinden veya kongre merkezinin önünden geçen tramvay kullanırsanız daha rahat yolculuk ve geziniz olur

Ecdat parkına mutlaka gidin,Osmanlı kahvecisinde kahve için (cumhuriyet,binkonut dolmuşları gider)
Kelebekler vadisine gidebilirsiniz(fatih ışıklar,özalkent dolmuşu gider)
Mevlana ve Şems türbesi merkezde,ulaşım sorunu yaşamazsınız. Zaten yeni tramvay hattı da yapıldı.
Şifa Restaurant'ta ya da Havzan Etliekmek'te etliekmek yemenizi öneririm.Havzan'in çok şubesi var.Şifa Restaurant Mevlana yakınında. Arefe günü kapalı olur çoğu yer.Açık olan yerlerde vardır ama.

Bedesten çarşısı var Mevlana yakınlarında orayi gezebilirsiniz,tarihi ve nostaljik bir çarşıdır
(Alışveriş için)
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Konyada yaşıyorum. Bir sorun ile karşılaşırsanız bana yazabilirsiniz özelden. Yardımcı olurum.
Ha bir de otobüs ve tramvay yolculuğu için sivil elkart alın unutmayın.

Ecdat parkına mutlaka gidin,Osmanlı kahvecisinde kahve için (cumhuriyet,binkonut dolmuşları gider)
Kelebekler vadisine gidebilirsiniz(fatih ışıklar,özalkent dolmuşu gider)
Mevlana ve Şems türbesi merkezde,ulaşım sorunu yaşamazsınız. Zaten yeni tramvay hattı da yapıldı.
Şifa Restaurant'ta ya da Havzan Etliekmek'te etliekmek yemenizi öneririm.Havzan'in çok şubesi var.Şifa Restaurant Mevlana yakınında. Arefe günü kapalı olur çoğu yer.Açık olan yerlerde vardır ama.

Bedesten çarşısı var Mevlana yakınlarında orayi gezebilirsiniz,tarihi ve nostaljik bir çarşıdır
(Alışveriş için)
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Konyada yaşıyorum. Bir sorun ile karşılaşırsanız bana yazabilirsiniz özelden. Yardımcı olurum.
Ha bir de otobüs ve tramvay yolculuğu için sivil elkart alın unutmayın.
Çok teşekkürler.

X