Kopek besleyenler bakabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

-SWEET MOM-

All is well...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
2.926
2.665
32
Merhaba evimiz musait oldugu icin bi yakinimizin bakamadigi kopegi sahiplendik. Kopek normalde evde yasayan bir kopek ama ben alerjiden dolayi bahcede bakabilecegimizi soyleyerek kabul ettim. Onlarda alisir umuduyla getirdiler sahipleri buradayken hic sorun cikarmayan gezen kopek onlar gidince birden bire saldirmaya basladi mecburen baglamak zorunda kaldik, hatta calisani da disledi, etrafta kim varsa saldirdi. Bu kadar uslu bi kopek nasil yapti anlam veremedim. Baglanmaya aliskin olmayan kopek bu duruma alisabilir mi? Aslinda cok karsiyim ama serbest rahat duracaga hic benzemiyor. Yapabilcegimiz birsey var mi? Onerilere muhtacim

Ee hayvancagizi ailesi terketmis, sizce de biraz ayrilik sancisi cekmesi normal degil mi?

Yetmezmis gibi ev kopegine sen bundan sonra disarda ve bagli yasa demissiniz.

Ailesine soyleyin yatagini getirsinler tum esyalariyla birlikte ve sizde eve koyun, baska türlü bu isirmalar, saldirganliklar bitmez.

Ee hayvancagizi ailesi terketmis, sizce de biraz ayrilik sancisi cekmesi normal degil mi?

Yetmezmis gibi ev kopegine sen bundan sonra disarda ve bagli yasa demissiniz.

Ailesine soyleyin yatagini getirsinler tum esyalariyla birlikte ve sizde eve koyun, baska türlü bu isirmalar, saldirganliklar bitmez.
Elbette normal, baska bir yere vermislerdi orada da durmamis belki bahceyi sever umuduyla bize getirdiler. Evin icinde bakamam hem benim hem cocuklarimin yogun alerjisi var ne yqzik ki

Vicdani rahat etmiş midir acaba bebeklikten beri kucaklarda büyütüp sıkılınca elin bahçesine bağlı duracağı bir hayata onu terkeden insan musvettelerinin😡😡😡😡
Köpek tabii ki ailesinin yanında huzurlu, sakin olacak. Henüz terkedilmemisti ki, neden saldirganlassin, neden üzülsün??
Yazık cidden ya :KK43:
Siz de ev köpeğini bahçede bağlamaya mi aldınız? Evde sevgi veremeyecekseniz derdiniz ne yani, bahçeyi mi koruyacak köpek bütün gece dışarıda:KK43:((
Çok üzüldüm garibana ya. Hayatında bir gece dışarıda ya da bağlı kalmamisken şimdi ne halde .

Vicdani rahat etmiş midir acaba bebeklikten beri kucaklarda büyütüp sıkılınca elin bahçesine bağlı duracağı bir hayata onu terkeden insan musvetteleri 😡😡😡😡
Köpek tabii ki ailesinin yanında huzurlu, sakin olacak. Henüz terkedilmemisti ki, neden saldirganlassin, neden üzülsün??
Yazık cidden ya :KK43:
Siz de ev köpeğini bahçede bağlamaya mi aldınız? Evde sevgi veremeyecekseniz derdiniz ne yani, bahçeyi mi koruyacak köpek bütün gece dışarıda:KK43:((
Çok üzüldüm garibana ya. Hayatında bir gece dışarıda ya da bağlı kalmamisken şimdi ne halde .
lutfen beni suclamayin ciftlik evi olunca bende kirmak istemedim. Aslinda bende kizdim henuz yeni almislar 1 yilda burasi kacinci verdikleri yer

Hayir degilim evin icinde beslemeyecegimi belirtmistim zaten onlarda bahceyi sever diyerekten getirdi
Yahu bacım beyinden eksikliğin mi var? Evde yaşamaya alışmış bir köpek bahçede yapamaz sen onu sahiplenerek iyilik yaptığını mı düşünüyorsun? Aile boyu alerjiniz var köpek sahiplenmişsiniz o hayvana yazık değil mi. Kimden aldıysan geri ver doğru dürüst evde bakabilecek bir aileye versin yavrucağızı.

Elbette normal, baska bir yere vermislerdi orada da durmamis belki bahceyi sever umuduyla bize getirdiler. Evin icinde bakamam hem benim hem cocuklarimin yogun alerjisi var ne yqzik ki

Alerjiniz var iken keske sahiplenmeseydiniz cocugu, yazık o da perisan olmus ordan oraya evlatlik veriliyor surekli.

Belli ki asil aile istemiyor, evinize almanin bir yolunu bulmalisiniz, yok olmuyorsa evine alabilecek, kopek eğitiminden dilinden anlayan bir aileye evlatlik verin ve umarim son yuvasi olur garibin.

Yahu bacım beyinden eksikliğin mi var? Evde yaşamaya alışmış bir köpek bahçede yapamaz sen onu sahiplenerek iyilik yaptığını mı düşünüyorsun? Aile boyu alerjiniz var köpek sahiplenmişsiniz o hayvana yazık değil mi. Kimden aldıysan geri ver doğru dürüst evde bakabilecek bir aileye versin yavrucağızı.
Ben size hakaret ediyor muyum? Oneriniz varsa dinlerim dedim gel de saydir demedim

Evet ya bende iyilik yaptigimi dusundum sahibi agir koah hastasi kiramadim.
E bu adam "ağır KOAH hastası" olana kadar aklı neredeydi? Felç , inme değil ki bu hastalık bir anda gelsin
E siz ve çocuklarınız yoğun alerjiniz olduğunu bildiğiniz halde ne demeye köpek alıyorsunuz????
Şaka misiniz ya, ne garip insanlarsiniz.
Hayir degilim evin icinde beslemeyecegimi belirtmistim zaten onlarda bahceyi sever diyerekten getirdi
Sahibine bunu belirtmen neyi değiştiriyor? Evde bakılan köpeğin yeri evdir, yataktir.
Ailene bahçeyi koruması için köpek almak istiyorsan el bebek gül bebek Büyümüş bir köpek almak yerine bir sokak hayvanı sahiplenseydin. O ev bilmediğinden sizin çiftlikte gönlünce yaşardı.
Resmen mübarek ramazan günü eziyet ediyorsun hayvana ya.
Böyle bir şey olamaz.

Köpek terkedilmiş. Eve alışkın bir köpek şuan hem dışarda hem tasmalı bağlanmış terkedilmiş durumda. Psikolojisi iyi değil, lütfen köpeğe canavarmış gibi yaklaşmayın.

Veterinerden yardım alın, sakinleştirici kullanabilir belki, lütfen önce eve alın köpeği dışarıda kendini çaresiz hisseder korkar.

O nasıl bir aile ki, rahatsızlıklarında ilk gözden çıkardıkları evcil hayvanları oluyor, vicdansızlar. Köpeğin psikolojisinin içine etmişler. Terkedilmiş bir kediyle uğraşıyorum şuan bu konu önüme gelince iyice sinirlendim.

Alerjiniz var iken keske sahiplenmeseydiniz cocugu, yazık o da perisan olmus ordan oraya evlatlik veriliyor surekli.

Belli ki asil aile istemiyor, evinize almanin bir yolunu bulmalisiniz, yok olmuyorsa evine alabilecek, kopek eğitiminden dilinden anlayan bir aileye evlatlik verin ve umarim son yuvasi olur garibin.
Kesinlikle haklisiniz. Sanirim oyle yapacagim,

Köpek bahçeyi sever, gece sıcak evinde uyuyacaksa.
Sizin çocuğunuz bahçeyi sevmiyor mu? Parkı sevmiyor mu?
"Nasılsa bahçeyi seviyor" diye kulübe yapıp eve almazsaniz mutlu mu olur? Bu nasıl bir bakış açısı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X