Kopek besleyenler bakabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E bu adam "ağır KOAH hastası" olana kadar aklı neredeydi? Felç , inme değil ki bu hastalık bir anda gelsin

E siz ve çocuklarınız yoğun alerjiniz olduğunu bildiğiniz halde ne demeye köpek alıyorsunuz????
Şaka misiniz ya, ne garip insanlarsiniz.

Sahibine bunu belirtmen neyi değiştiriyor? Evde bakılan köpeğin yeri evdir, yataktir.
Ailene bahçeyi koruması için köpek almak istiyorsan el bebek gül bebek Büyümüş bir köpek almak yerine bir sokak hayvanı sahiplenseydin. O ev bilmediğinden sizin çiftlikte gönlünce yaşardı.
Resmen mübarek ramazan günü eziyet ediyorsun hayvana ya.
Böyle bir şey olamaz.
Ilk once kabul etmedim ama tekrar aradiklarinda tamam dedim onlarda alisacagini dusunduler.

Ay o kadar üzüldüm ki hayvana 🥺
Önceden güvendiği insanlarla, bildiği ortamdaydı. Şimdi hiç bilmediği yer, hiç görmediği insanlar… bir de o içeriye alışık. Sokaklarda yapamaz ki çok korkar 🥺 şimdi de korktuğu, üzüldüğü için saldırganlaşıyor zaten. Oy benim zavallım 🥺
O hayvanın içeride bakılması lazım. Ve de madem aile boyu alerjiniz var, o köpek saldırmasa dahi oyun için çocuklara gidip edecekti. O zaman ne yapacaktınız ? Ay çok üzücü…

Köpek terkedilmiş. Eve alışkın bir köpek şuan hem dışarda hem tasmalı bağlanmış terkedilmiş durumda. Psikolojisi iyi değil, lütfen köpeğe canavarmış gibi yaklaşmayın.

Veterinerden yardım alın, sakinleştirici kullanabilir belki, lütfen önce eve alın köpeği dışarıda kendini çaresiz hisseder korkar.

O nasıl bir aile ki, rahatsızlıklarında ilk gözden çıkardıkları evcil hayvanları oluyor, vicdansızlar. Köpeğin psikolojisinin içine etmişler. Terkedilmiş bir kediyle uğraşıyorum şuan bu konu önüme gelince iyice sinirlendim.
Bende soktayim ve cok uzgunum gercekten sahiplerinin durabilir demesine guvenerek kabul ettim yoksa neden bi cani uzmek isteyeyim.

Köpek bahçeyi sever, gece sıcak evinde uyuyacaksa.
Sizin çocuğunuz bahçeyi sevmiyor mu? Parkı sevmiyor mu?
"Nasılsa bahçeyi seviyor" diye kulübe yapıp eve almazsaniz mutlu mu olur? Bu nasıl bir bakış açısı?
Yaaa bana neden sanki hayvani zorla alikoymusum gibi davraniyorsunuz yardimci olacaksaniz buyrun

Ben size hakaret ediyor muyum? Oneriniz varsa dinlerim dedim gel de saydir demedim
Sen ev ortamında yetişmiş bir köpeği sahiplenerek bahçeye bağlıyorsan üstüne birde şikayet ediyorsan sana saygı duyamam. Alerjiniz var birde siz bu köpeğe nasıl sahip çıkıyorsunuz nasıl temas kuruyorsunuz? Resmen hayvanı bağladığınızı söylüyorsunuz ne diyerekten sahiplendiniz siz bu yavruyu daha çok eziyet etmek için mi?

Bir mama bir su verince bitiyor mu? Ya bi siktirin gidin ya size o yavruyu sahiplendiren insanında aklını tüküreyim sizin o cehalet kafanıza da tüküreyim sözde iyilik yapmışsın aptal seni

Önceden güvendiği insanlarla, bildiği ortamdaydı. Şimdi hiç bilmediği yer, hiç görmediği insanlar… bir de o içeriye alışık. Sokaklarda yapamaz ki çok korkar 🥺 şimdi de korktuğu, üzüldüğü için saldırganlaşıyor zaten. Oy benim zavallım 🥺
O hayvanın içeride bakılması lazım. Ve de madem aile boyu alerjiniz var, o köpek saldırmasa dahi oyun için çocuklara gidip edecekti. O zaman ne yapacaktınız ? Ay çok üzücü…
bi sure sakindi sanirim sahiplerinin gittigini anlayinca basladi

Sen ev ortamında yetişmiş bir köpeği sahiplenerek bahçeye bağlıyorsan üstüne birde şikayet ediyorsan sana saygı duyamam. Alerjiniz var birde siz bu köpeğe nasıl sahip çıkıyorsunuz nasıl temas kuruyorsunuz? Resmen hayvanı bağladığınızı söylüyorsunuz ne diyerekten sahiplendiniz siz bu yavruyu daha çok eziyet etmek için mi?

Bir mama bir su verince bitiyor mu? Ya bi siktirin gidin ya size o yavruyu sahiplendiren insanında aklını tüküreyim sizin o cehalet kafanıza da tüküreyim sözde iyilik yapmışsın aptal seni
sen konumdan bi cikip gider misin seviyene inmeyecegim

Bana bu konuda saldıran özenti ve şovmen tip gibiler düşünmeden bir köpek alıyor, sonra da nereye bırakacağız diye uğraşıp duruyor. Maksat belli bir gruba dahil olmak. İPhone kullanma takıntısı, cins kedi köpek alma takıntısı, marka kıyafet kullanma takıntısı ve benzeri gibi takıntılar kendilerini elit hissetmek için yaptıkları şeyler. Paylaştığım linkteki iki köpeğin sahibi kadın da nispet yapar gibi can çekişen oğlaklarin başında köpeğinin başını okşuyordu.

Sizinde alerjiniz varmış, neden sahiplendiniz köpeği, uzaktan mı seveceksiniz. Öyle olmaz, sahiplerine söyleyin düzgünce bir yere sahiplendirsinler. Evde düzgün şartlarda bakılması lazım
Ilgilenirim tabi sus diye almadim ama boyle olacagini da tahmin edemezdim

Sizin gibi bilinçsiz, çocuklarına oyuncak olsun diye hayvan sahiplenenleri gördükçe gözüm seyriyor sinirden(!) eve alışmış hayvanı ne demeye dışarıda dan diye çıkardınız? Önce alışması gerekiyor hayvanın yazık hem sahibi terketti hem dışarı atıldı üzerine alışık olmadığı insanlar (çocuklarınız) tepesinde. Alerjimiz var diyorsunuz bir de neden aldınız??? Benim köpeğim poddle anti alerjik ayrıca sadece evde yaşamaya uygun bi hayvan hiç mi araştırma gereği duymuyorsunuz anlamam mümkün değil. Bu hayvanın veterinere gitmesi gerektiğinde ‘ay benim alerjim var’ mı diyeceksiniz? Kış oldu yağmur çamur oldu heryer soğuk, dışarda mı bırakacaksınız? Peki Çiş kaka? Köpekler yaşadıkları alana pislemek istemezler, strese girerler ve havlama ısırma gibi tepkiler verirler keza çocuklarınız da darladıysa ilk heyecanla hepten ölmüştür stresten çok normal bu agresyonları. Siz bu hayvana bakmak istiyorsanız önce bi eğitmen bulmalısınız size gelecek bütün aile bireyleri tek tek çalışacak aylarca belki de ve eve almanız gerekecek çünkü öyle alışmış dışarda yapamaz. Köpek şuanda güvensiz hissediyor ve korkuyor muhtemelen günlerce havlayıp uluyacak.

Kusura bakmayın kendi köpeğim de travmalı çok zor şeyler yaşamış, onun için çok çok hassasım bu konuda.

En kısa zamanda ona güzel bakabilecek bi yuva bulun lütfen eğer şartları sağlayamayacaksanız bu şekilde hayvan bakılmaz.

Bana bu konuda saldıran özenti ve şovmen tip gibiler düşünmeden bir köpek alıyor, sonra da nereye bırakacağız diye uğraşıp duruyor. Maksat belli bir gruba dahil olmak. İPhone kullanma takıntısı, cins kedi köpek alma takıntısı, marka kıyafet kullanma takıntısı ve benzeri gibi takıntılar kendilerini elit hissetmek için yaptıkları şeyler. Paylaştığım linkteki iki köpeğin sahibi kadın da nispet yapar gibi can çekişen oğlaklarin başında köpeğinin başını okşuyordu.
Neden aldiklarini bende biliyorum acikcasi ama neyse herkes anladigi kadar anlamak istiyor. Yardimci olurum dedim ben ve kopek magdur olduk

Ilk once kabul etmedim ama tekrar aradiklarinda tamam dedim onlarda alisacagini dusunduler.
Onlarda bir gram vicdan olsa zaten😡😡😡
Başından attı gitti. Oh , gerisinin ne önemi var.
Valla çok üzüldüm konuya ya. Ağır KOAH hastası ne demeye gitmiş köpek almış kendine. Bilmiyor mu hastalığını? Bilmiyor mu köpeklerin bazen yirmi sene yaşayacağını. Yarınını hesaplamadan neden bir canın günahına giriyor ya. Dünyada ne iğrenç insanlar var :KK43:
Terkedilmek o kadar üzücü ki. Her terkedilen köpek duyduğumda aklıma iğrenç akrabamin terkettiği hayvanın intihar etmesi geliyor

Benim cok yakin bir akrabam bebekken baktiklari köpeği büyüyüp sıkılınca "apartmandan sikayet geldi" diye birine sahiplendirmisler. Adami da tanimiyorlar. Telefon falan da vermemislar (yillaaaar once,telefonlar bu kadar yaygin degilken)
Bir gun gecerken o bolgeden merak edip biraktiklari adamin dukkanina gitmisler. Adam demis ki; "sizin köpek yemedi icmedi,gunlerce agladi. Size de ulasamadik. Cok uzulduk,gozumuzun onunde acliktan öldü "
Köpekler boyle canlilardir.
Yaaa bana neden sanki hayvani zorla alikoymusum gibi davraniyorsunuz yardimci olacaksaniz buyrun
Çünkü şu an zorla alıkoyan sensin :KK43:
Sahibiyle nasıl anlaştığın o hayvanın umrunda değil ki. Şu an hayatının belki de en zor gününü geçiriyor ve bu soğukta onu bahçede bağlı bırakan sizsiniz. Tabii ki esas suçlu terkeden adam. Ama sizin yaptığınız da doğru değil.
Birincisi ev hayvanı sokakta bakılmaz. İkincisi zaten terkedilmek zor. Ama hayvanı içeride - az uyaranin olduğu bir odaya alsaydiniz. Yanında dursaydiniz- agresifse kapıdan konuşup sakinleştirseydiniz, yavaş yavaş size alışmasını bekleseydiniz falan bugün bu halde panik içinde korku dolu olmayaackti. Yine uzulecekti ama belki de alışacakti :KK43:

İki kedimi de sokaktan sahiplendim, hayatımda hiç cins hayvanım olmadı destekli sallayın biraz. Az çok biliyoruz birbirimizin niyetini:KK66:

sen konumdan bi cikip gider misin seviyene inmeyecegim
Senin yüzünden büyük ihtimal kalıcı ban yiyeceğim ama pişman değilim S***** G** (Defol) alerjin varsa kedi köpek sahiplenme o yavruların günahına girme birde utanmadan gelmiş burada köpeği bağlıyoruz diyorsun bakamayacağın hayvanı almayacaksın cahil seni birde gelip şikayet ediyorsun hastalığınız var ne diye aldın hayvanı? CEHALEEETT!!!!!!!!!!

Sizin gibi bilinçsiz, çocuklarına oyuncak olsun diye hayvan sahiplenenleri gördükçe gözüm seyriyor sinirden(!) eve alışmış hayvanı ne demeye dışarıda dan diye çıkardınız? Önce alışması gerekiyor hayvanın yazık hem sahibi terketti hem dışarı atıldı üzerine alışık olmadığı insanlar (çocuklarınız) tepesinde. Alerjimiz var diyorsunuz bir de neden aldınız??? Benim köpeğim poddle anti alerjik ayrıca sadece evde yaşamaya uygun bi hayvan hiç mi araştırma gereği duymuyorsunuz anlamam mümkün değil. Bu hayvanın veterinere gitmesi gerektiğinde ‘ay benim alerjim var’ mı diyeceksiniz? Kış oldu yağmur çamur oldu heryer soğuk, dışarda mı bırakacaksınız? Peki Çiş kaka? Köpekler yaşadıkları alana pislemek istemezler, strese girerler ve havlama ısırma gibi tepkiler verirler keza çocuklarınız da darladıysa ilk heyecanla hepten ölmüştür stresten çok normal bu agresyonları. Siz bu hayvana bakmak istiyorsanız önce bi eğitmen bulmalısınız size gelecek bütün aile bireyleri tek tek çalışacak aylarca belki de ve eve almanız gerekecek çünkü öyle alışmış dışarda yapamaz. Köpek şuanda güvensiz hissediyor ve korkuyor muhtemelen günlerce havlayıp uluyacak.

Kusura bakmayın kendi köpeğim de travmalı çok zor şeyler yaşamış, onun için çok çok hassasım bu konuda.

En kısa zamanda ona güzel bakabilecek bi yuva bulun lütfen eğer şartları sağlayamayacaksanız bu şekilde hayvan bakılmaz.
oncelikle kopegi cocuklara oyuncak olarak kabul etmedim belirtmek isterim. Sadece oglumla oynadilar sahipleri varken ve asla onlar gittikten sonra saldirganlasinca yaklastirmadim.
Onerilerinizi dikkate alacagim

Elbette normal, baska bir yere vermislerdi orada da durmamis belki bahceyi sever umuduyla bize getirdiler. Evin icinde bakamam hem benim hem cocuklarimin yogun alerjisi var ne yqzik ki
Yazık hayvana ya almayın o zaman en baştan evde bakamayacaksanız. Bunun sıcak, soğuk havası var. köpek ev ortamına alışmış üstüne birde sahibinden ayrılmış bahçeye konup bağlanmış çok üzüldüm köpeğe. Daha iyi şartlarda bakılacak birine sahiplendirirsiniz inşallah.

Senin yüzünden büyük ihtimal kalıcı ban yiyeceğim ama pişman değilim S*** G (Defol) alerjin varsa kedi köpek sahiplenme o yavruların günahına girme birde utanmadan gelmiş burada köpeği bağlıyoruz diyorsun bakamayacağın hayvanı almayacaksın cahil seni birde gelip şikayet ediyorsun hastalığınız var ne diye aldın hayvanı? CEHALEEETT!!!!!!!!!!
Ben cahilim sen Cok kulturlusun agzina soylediklerin cok yakisiyor 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X