Köpek korkusu

al bendede okadar benım korktuğum suru olsa keşke.tek köpek bıle yetiyor bana aklım gıdıyor:KK17:ses etmeden uzaklaşırım 1 km olsada :silah:

düşünün artık 15-20 köpekle sabaha karşı ,ıssız sokaktan geçerken karşılaştığınızı..
ben de çok korkuyorum
bu frekanslı uzaklaştırıcı dan alacağım.
yorumunuz için sağolun

Köpeklerin barınaga götürülmesine en cok hayvan haklari federesyonlari karsi zaten bu konuda belediyelere baski yapmaya calisiyorlar ellerinden geldigi kadar barinaklarin iyilestirilmesi yada barinaga götürülmemesi konusunda diretiyorlar belediyeyelere aşilama ve küpeleme isleminden sonra belli yerlere yemek birakmak ve barinaga götürmemek seklinde çözümler öneriliyor
İsterseniz bir arayin size ne önerecekler
http://www.haytap.org
Belediyeden de eger böyle bir hizmet varsa belli alanlara yemek birakmak gibi size yakin daha tenha insanlarin az oldugu bir alana yemek birakmalarini rica edebilirsiniz en azindan o tarafa alisirlar ve karinlari doyar

aradım sinyal sesinden sonra mesaj bırakın diyor, telefonlara çıkmıyorlar.
tekrar denerim akşam üzeri olmazsa :KK43:
sağolun

merhaba, aşağıdaki yoruma detaylı yazdım. her şeyi yaptım çare bulamıyorum valla :KK43:
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim duasını okuyun, onlardan uzaklaşana kadar.
Yaklaşmıyorlar.

2 secenek var.
Ya tehlikeyi yokedeceksiniz, ya da basedeceksiniz.
Belediye ile konuşmalarınız sonucu tehlikeyi yokedememissiniz.bu durumda başetme yollarını bulmali sanki :KK66:

Kolaylıklar dilerim size.umarım kısa sürede çözümü bulursunuz.buraya da yazın ki diğer arkadaslara da fikir olsun :KK66:

merhaba,
tabi tabi çözüm bulursam mutlaka yazarım. beni tanımadan burada yorum yapanlar oluyor, hayvan hakları falan.. ben karıncayı bile incitecek biri değilim,Allah tan korkarım amacım bu hayvanlara zarar verilsin, acı çeksinler değil ki.. amacım korkum için çözüm bulmak.

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim duasını okuyun, onlardan uzaklaşana kadar.
Yaklaşmıyorlar.

merhaba, dünya dua üzerine kurulu belki hafifler korkular..
yorumunuz için sağolun , yarın sabah deneyeceğim.
düşünün karşılaşacağımdan ne kadar eminim ve korku içindeyim :KK43:

Bizim mahallede sürü halinde gezerler. Her köşeye mahalleli mutlaka su ve mama koyuyor. Ondan mı bilmiyorum, daha hiç saldırı gibi bir şey yaşanmadı. Her sabah durağa giderken 10-15 köpek aynı yerde duruyor, çoluk çocuk seviyor( okula gidenler sanırım), gece de çok zaman yanlız geçmek zorunda kaldım aralarından. İlk zamanlar salavat getiriyordum, o kadar korkmuştum. Şimdi seveceğimi anlıyorlar hemen doğrulup yanıma geliyor bir kaçı. Bana kızanlar kesin olacak ama bence mahalleli ile ilgili biraz da. Hayvan açsa sinirlidir zaten. Bizim mahalleli çocuklara bile alıştırmış elinde mamayla geziyor çocuklar. Köpek aynı köpek, daha hav sesi duymadım.

yazdıklarınız da haklı olabilirsiniz, hayvanları çok seviyor olabilirsiniz ama dediğim gibi vahşileşmiş hayvanla evcil hayvan aynı değildir. bi insanın köpek veya başka bir hayvan korkusu olması ve bunu yenememesi de çok normaldir.
ben beyaz masayı aramasaydım alınan 2 köpeğin birinin aşısı yapılmayacaktı, biri de acılar için de hasta diye kıvaranacaktı bunu da atlamayın lütfen. zaten artık toplayıp , atmıyorlar köpekleri eskisi gibi.
ama yaşam alanı ve barınak düzenli bir hayat sunacaksa tepedekiler bunu yapabilir, dediğiniz gibi siz veya ben yapamam
yorumunuzdan kendime ve korkuma ve köpeklere çözüm bulamadığımı üzülerek belirtmek isterim..
mutlu günler..
Tepemizde ki insanların bir şey yapabilmesi için, toplumun ses çıkarması gerek tabii ki. Vahşileşmiş hayvanlar tabii ki beni de korkutur, ama o hayvanların neden ve kim tarafından vahşi olduğunu anlamak gerek .
Dediğim gibi toplum olarak herkes üzerine düşen görevi yapmış olsaydı bugün günümüzde hala vahşi köpek kavramı ile karşılaşmamış olurduk. Maalesef.
Sizede Mutlu günler dilerim .

merhaba,
tabi tabi çözüm bulursam mutlaka yazarım. beni tanımadan burada yorum yapanlar oluyor, hayvan hakları falan.. ben karıncayı bile incitecek biri değilim,Allah tan korkarım amacım bu hayvanlara zarar verilsin, acı çeksinler değil ki.. amacım korkum için çözüm bulmak.
Korkunuzda haklısınız. Sabah olmasını bile istemez insan.ben anlıyorum sizi.saldırgan köpek laftan da anlamaz.hele sürüyse. İnşallah iki taraf için de zararsız bir çözüm bulunur.

merhaba, dünya dua üzerine kurulu belki hafifler korkular..
yorumunuz için sağolun , yarın sabah deneyeceğim.
düşünün karşılaşacağımdan ne kadar eminim ve korku içindeyim :KK43:
Ben öyle bir çetenin saldırısına uğradım.
Tek köpek de olsa korkarım hala.
Bir hocam bu duayı önermişti.
Ne zaman bir köpek görsem uzaklaşana kadar okurum, hiç yaklaşmadılar bana.
Asla onların tarafına bakmam, o kadar korkarım.
Faydalı olacaktır Allah'ın izniyle.

Bizim mahallede sürü halinde gezerler. Her köşeye mahalleli mutlaka su ve mama koyuyor. Ondan mı bilmiyorum, daha hiç saldırı gibi bir şey yaşanmadı. Her sabah durağa giderken 10-15 köpek aynı yerde duruyor, çoluk çocuk seviyor( okula gidenler sanırım), gece de çok zaman yanlız geçmek zorunda kaldım aralarından. İlk zamanlar salavat getiriyordum, o kadar korkmuştum. Şimdi seveceğimi anlıyorlar hemen doğrulup yanıma geliyor bir kaçı. Bana kızanlar kesin olacak ama bence mahalleli ile ilgili biraz da. Hayvan açsa sinirlidir zaten. Bizim mahalleli çocuklara bile alıştırmış elinde mamayla geziyor çocuklar. Köpek aynı köpek, daha hav sesi duymadım.
Bence de doğrusu bu.
Hayvanlara su ve mama verilse saldırmazlar sanırım.

merhaba, ne güzel yazmışsınız.. keşke bizim mahalle de böyle olsa. bu köpek sürüsü mahalleye geleli 10 gün falan oldu ama, mahallenin diğer normal köpekleri de birleşti kendi aralarında, sabaha karşı haylayıp, hırlayıp durup atışıyorlar. bizim mahalleye bu kadar köpek fazla bence.
kedilere çok güzel bakılıyor, ama köpekler sevilmiyor mu ne anlamadım

Ben öyle bir çetenin saldırısına uğradım.
Tek köpek de olsa korkarım hala.
Bir hocam bu duayı önermişti.
Ne zaman bir köpek görsem uzaklaşana kadar okurum, hiç yaklaşmadılar bana.
Asla onların tarafına bakmam, o kadar korkarım.
Faydalı olacaktır Allah'ın izniyle.

Geçmiş olsun, bir daha yaşamazsınız inşallah
yüreğime su serptiniz inşallah işe yarar ama kaçıran aleti de alacağım kesin karar verdim
sağolun.

15-20 köpekten herkes korkar. belediyeyi arayıp şikayet etmeniz lazım. ama onlar da alıp başka bi yere bırakıyor ya da barınağa götürüp çok kötü koşullara terkediyor.

15-20 köpekten herkes korkar. belediyeyi arayıp şikayet etmeniz lazım. ama onlar da alıp başka bi yere bırakıyor ya da barınağa götürüp çok kötü koşullara terkediyor.

ettim 2 tanesini almışlar aşısız ve hasta diye. eskisi gibi toplayıp, barınağa koymuyorlar artık kanun değişmiş.
kendi çözümümüzü üreteceğiz artık düşünüyorum valla kara kara ( ya mahallece uzak bir yere yemek konulacak onu gündeme getireceğiz, bir de frekans uzaklaştırıcı alacağım)
sağolun..

Belediyeyi aradinizmi belli alanlara sokak hayvanlari icin yemek birakmak gibi bir hizmetleri varmiymis varsa sizin o tarafa yönlendirmeye calisin ...

aradım,yokmuş öyle bir hizmetleri
sadece aşısız ve hastaları alıp ,iyileşince geri bırakıyorlarmış :KK43:

X