Köpek korkusu

Bizim mahalle köpek mahallesi, bütün mahalleli de beslediği için herhalde başıboş köpekleri getirip atıyorlar. 5-10 arası değişiyor sürü sayısı, bize havladıklarını hiç görmedim ama yabancı birine ve kendilerini sevmeyen tiplere karşı çok agresifler. Biz sağlık durumları için arıyoruz belediyenin veteriner hizmetlerini, bazen yaralanıyorlar aradığımızda gelip alıp tedavi ederek geri bırakıyorlar.

Ben de korkuyorum köpeklerden ,sevimli minnoş olanlarından bile :) bu korkumu yenmek için köpek sahiplenmeye karar verdim .yakın zamanda bahçeli bir eve geçme gibi bir durumum var .o zaman köpek için uygun bir ortam oluşur hem de ben çok sevdiğim bu minnoslardan bir daha korkmam .

Başı boş köpeklerden korkmakta çok haklısın ,ne yapacakları belli olmuyor .dikkatli olmak gerek ,sevmek için yaklaşanlara bile zarar verebiliyorlar .bunun için bulunduğun yerin belediyesinden yardım alabilirsin .

ben de de yenemediğim köpek korkusu var ve hem iş yerimde hem de evimin çevresinde çokça köpek var.Bunu bana kim söylemişti hatırlamıyorum ama ardarda besmele çekince saldırmadıklarını defalarca test ettim ve olayladım.

Önce barınağa atıyorlar, fazla şikayet oldukça barınak çoğalıyor ve toplu biz zehirlenmeyle nufüs azaltılıyor.
Siz dalgami geciyosunuz . Sizi parcalarim ben insanmisiniz siz nebicim konusuyosunuz. Keske toplu zehirme yapsalar sizin gibilere o hayvanalarin tirnagi edemezsiniz!

Veliefedinin oradaki köpek sürüsündenmi bahsediyorsunuz acaba çünkü benim yolumda orası ben araçla geçiyorum inanın arabaya bile saldırıyorlar korkudan camı kapatıyorum o denli havlayan köpekler o yolu yürürken geçme fikri korku filmi gibi Allah yardımcınız olsun ben de çok korkarım köpekten:KK17:

Önce barınağa atıyorlar, fazla şikayet oldukça barınak çoğalıyor ve toplu biz zehirlenmeyle nufüs azaltılıyor.
Keşke bazı insanlarada bu uygulamayı yapsak ...

Sizin bu uygulamayı desteklediğinizi düşünmüyorum . Düşünen insanlarlada aynı havayı solumak istemıyorum .

Size de tekme atsalar . Taş atsalar . Aç bıraksalar sizlerde saldırggan olursuunnuz . Korkunuz küçük yaşta gelen hayvan sevgisi eksikliğinden geliyor .

Geçen işyerime bir kız çocugu ve babası geldi . Benım işyerınde beslediğim bir kedım var çok güzel birşey sürekli kendını sevdiririr gelen müşterilere. Neyse ben adamla ilgilenıyorum kız çocuguda 7 yaşlarında benım minnoşta yanımda gezınıyor . Kız babasına durmadan baba tekme atayım mı , baba vurayım mı deyip dururken bir anda sinirlendim aldım kızı karşıma.
Deidm güzelim neden vurmak ıstıyorsun naptı sana bu kedı ?
Verdiği cevap - annem pis onlar elleme dedi dedi .. Ya bir insan bunu neden der ?
Ben bebekliğimden beri binbirtürlü hayvanla buyudum !
Daha doğru düzgün 1 kere hastaneye kaldırılmadım . Yaşadığım kaza hariç .
Kolay kolay hastalanmam bile .
Hatta şuda var bir kere bile bir hayvan saldırmadı . At hariç :KK70: :KK70: Atın altında kaldım doğru :KK70: :KK70: Ama yıne de çok severım . Onlara çok güzel yaklaşırım . O hırçın pitbullar bile 2 tatlı söz karşısında fıkır fıkır ya .. Tamam sizden hayvanlarla benım gibi muhattap olun demıyorum ama lütfen zehirlenmelerine izin vermeyın .
Besleyın .

Allah aşkına çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılayın . Yem alın sokaktakı hayvanlara vermesını sağlayın . Barınaklara götürün .

Esesım canım benım çok geçmiş olsun . Keşke sana yakın yerde otursa o köpeklerin hepsini izaya getirirdim . İnan o yavrucaklarda böyle olmak istemezler ama biz insanoğlu onları şuan hiçe sayıyoruz.
Döven , aç bırakan insanlar yüzünden bu hayvanlar bu halde.
İnan mahalleme ilk taşındıgımda hayvanalr o kadar sinirliydiler ki . Hergun elime kasaptan aldıgım etler kemiklerle onlara bişey yaptım . Ve yemın ederım 1 hafta içinde benı gördüklerinde kuyruklarını sallıya sallıya bana koştular sevdirmek için çıldırdılar.
Sende böyle şeyler yapsan ? İlk başta uzaktan ver . Sadece verdiğini , sevildiğini görsünler .. İnan senı koruyacaklar bile.

Beni küçükken de ısırdı köpek
Köpek gibi vardı zaten
O gün de karanlıkta ısırdı
Çok korkuyorum canım
Sahibine kaç defa söyledim
bu köpeklerle ilgilenmiyorsunuz
Belediyeye verin barınağa diye
Ama nafile
Mahalleli hepimiz rahatsızız
Ama çözüm yok

Onlar iyi insanlara bişey yapmaz onların da yaşam alanı, biz işgal ediyoruz saldirirlarsa mutlaka siz kotusunuz.ironi yapıyorum tabiki. Bana köpekler saldirmisti derdimi paylaşmak için yazmıştım da manyağın biri böyle cevap vermişti. Akıl yoksunu. Şikayet edin medeni ülkelerde köpekler sokakta gezmez He medeni ülkelerde hayvan barınakları da düzgün olur ama o kadar da duyar kasmaya gerek yok hayvan beni parcaladiktan sonra

Çünkü Allah bir tek seni yarattı insan denen varlık. Her şey sen yaşa sen ye sen iç diye var. Biri akıl yoksunu mu demişti. Buradan o akıl yoksunu dediğiniz kişi bana çok merhametli göründü de. Duyar kasmaya ne gerek var dimi barınak düzgün olsun olmasın sizin gibi merhametsizlerin umrunda mı değil.

Konu sahibi senin için çok üzüldüm. Herkesin korkusu başka biz korkmuyoruz diye sana korkma demek çok anlamsız biliyorum. Bunun tek suçlusu belediyeler. Benim yaşadığım yerde asla böyle şeyler olamaz çünkü belediye ve tabi ki biz insanlarda yemek ve sularını eksik etmeyiz. Köpek korkusunu bi sahipli köpekle vakit geçirerek belki yenebilirsin. Umarım bi çözüm bulabilirsin. O köpekleri insanlar vurarak tekmeleyerek saldırgan hale getiriyolar ama ülkemizde hayvan hakları olmadığı için yapabileceğimiz sınırlı.

Bence bu iş böyle çözülmez. Çok Haklısınız ama devlet duyarsız insanlar duyarsız. Size bir zarar verse Allah korusun onun cezasını kim verecek ya da suç kimin olacak ? Bunu kimse düşünmüyor
Bende çok korkuyorum ya şikayet edin ya da kullanmayın o yolu

Hem de hiç kimse düşünmüyor,
Onlardan ben de korkarım bir araya gelince birbielerinden güç alıp sürü psikolojisiyle hareket ediyolar

Köpek kovucu sinyaller gönderen aletler var onlardan alabilirsin

aynen maalesef.. araştırdım bir kaç tane var memnun olunan marka, alacağız artık ne yapayım..

Beni küçükken de ısırdı köpek
Köpek gibi vardı zaten
O gün de karanlıkta ısırdı
Çok korkuyorum canım
Sahibine kaç defa söyledim
bu köpeklerle ilgilenmiyorsunuz
Belediyeye verin barınağa diye
Ama nafile
Mahalleli hepimiz rahatsızız
Ama çözüm yok

Çok geçmiş olaun çok üzüldüm. Hala bile ne kadar nazik konuşuyorsunuz kalbinizin güzelliği gibi evlatlariniz olsun insallah. Cok dogru sahibinde ve insanlarda bitiyor iş. Bakamayacaksan almayacaksin. Sokakta hayvanlara vurup onlari saldirgan hale getirmeyeceksin. Ama bu toplumda bu egitim seviyesinde cok zor..

Çok geçmiş olaun çok üzüldüm. Hala bile ne kadar nazik konuşuyorsunuz kalbinizin güzelliği gibi evlatlariniz olsun insallah. Cok dogru sahibinde ve insanlarda bitiyor iş. Bakamayacaksan almayacaksin. Sokakta hayvanlara vurup onlari saldirgan hale getirmeyeceksin. Ama bu toplumda bu egitim seviyesinde cok zor..

Kesinlikle öyle
Sahibine aç kalıyorlar dedim
Ama oralı olmadı

Günlerce hapis hayatı
Ya da sokakta duruyorlar
Kendi olmuyor bile
Yazık hayvanlara

Ya alıyorsan adam gibi bak
Başkalarına zarar verme

Teşekkür ederim
Beni çok doğru anladın

Köpek fobim arttıkça arttı
Kimse yaşamasın
Çok üzücü bir durum
:KK43:

Barinak da cozum degil. Izmirde her yerde kopek vardir, ama ustune bassaniz sesleri cikmaz, hepsi kisir, aşılı, kupeli. 20 kopegin 19unu toplasalar 1 disi kalsa 10 tane yavrulayabilir. Veteriner yok mu aramizda,bir yol gosterse, bir kopegin kisirlastirilmasi,asilari ne kadar tutuyor, dernekler veterinerlerle anlasma yapsa,her zaman maddi destek vermeye hazirim. Mama toplayip beslemek cozum degil,inanilmaz hizla cogaliyorlar

merhaba, yorumunuz için sağolun..mantıklı, veteriner varsa aramızda yorum yazabilir mi detaylı, nereye başvuru yapılabileceğini. bu sorunu yaşayan ve bu yorumları okuyan herkese yardımcı olacaktır

Ben çözüm bulamadım
Haberlerde izliyorum zehirliyor insanlar
Çok üzülüyorum
Sahipleri sahip çıksa bu hayvanlara
Açlıktan millete saldırmaz
Sahibi oralı bile olmadı
Ben ikiz bebeklerini kaybettim
Çözüm bulamadım
Ve bu beni derin yaraladı

ne hayvanlar aç kalıp ölsün, ne de insanlar korkup saldırıya maruz kalsın.. :KK43:
sizlere de geçmiş olsun :KK43:

X