Körellmis ask tekrar ateslenir mi?

Toxicant

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2010
603
726
Selam kizlar!
Bir kac gün önce yine bir Konu acmistim ve aslinda cok umutsuzdum evliligmle ilgili.
Simdi biraz farkli düsünmek istiyorum, tabi esimin destegi ile. Bilmiyorum basarabilecekmiyiz ama denemekte fayda var.
Sorum su.....Su an esimi koca olarak sevemiyorum,....acaba büyük ugrasla, terapi, hobby, baska ortam vs vs. ayni zamanda esimin gayretle kendi eksiklerini yerine getirse, yine bir ask/sevgi olusabilir mi?
Bir kitab okuyorum su an, türkceside vardir sanirim. Kendi tercümemle "Kendini seversen, kiminle evlenisen evlen mutlu olursun" gibi.
Abartik mi yoksa mümkün mü?

Selam kizlar!
Bir kac gün önce yine bir Konu acmistim ve aslinda cok umutsuzdum evliligmle ilgili.
Simdi biraz farkli düsünmek istiyorum, tabi esimin destegi ile. Bilmiyorum basarabilecekmiyiz ama denemekte fayda var.
Sorum su.....Su an esimi koca olarak sevemiyorum,....acaba büyük ugrasla, terapi, hobby, baska ortam vs vs. ayni zamanda esimin gayretle kendi eksiklerini yerine getirse, yine bir ask/sevgi olusabilir mi?
Bir kitab okuyorum su an, türkceside vardir sanirim. Kendi tercümemle "Kendini seversen, kiminle evlenisen evlen mutlu olursun" gibi.
Abartik mi yoksa mümkün mü?

Çok enteresan!akannehir
Koca olarak sevmediğiniz bir adam için üzüldüm sadece..:çok üzgünüm:
Madem sevmiyorsunuz neden hala evlisiniz ki?
Öyle kitapla,seminerle kocaya aşık olmayı da ilk defa duydum..
Aşk, bir kurallar bütünü değildir ki..
Ya vardır ya da yoktur..:nazar:

bence çok zort.ablam aynı sebeple 12 yıllık evliliğini 2 çocuğa rağmen bıtırmek üzere.1 yılı aşkın evlılık terapisine gittiler eniştem sevıyor ablamı hala ama ablam bıttı sevgim dıyor başka bişey demıyor.onu çok seviyorum ama koca olarak değil diyor:KK43:

görücü usulü ilemi evlendiniz ve ne kadar süredir evlisiniz? çok enteresan gerçekten

Burada eşinizden soğuma sebepleriniz önemli.Gerçekten hiç affedemeyeceğiniz şeylermi geçti aranızda?Biraz daha açıklarsanız eminimki arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.Baştan berimi sevginiz yoktu yoksa sonradanmı bitti?

Slm Laale!

Evet bende esim icin üzülüyorum ama benim icinde hic kolay bir durum degil...inanki belki ben ondan fazla düsünüp caba sarf ediyorum.
Neden mi ayrilmiyorum?
Oglumuz var ve o cok güzel bir baba. Cok ahlakli, güler yüzlü, hic kötü niyeti olmayan, yalani olmayan, saymakla bitmez aslinda.
Burda bir kac cümleyle hikayamiz anlatilmaz. Biz zaten bir ayrilik yasadik, bir sene ayri kaldik, ben bosanmayi actim vs yani aslinda benim icin bitmisti ama bazi olaylardan dolayi beni tekrar ikna etti ve ben bu 2. sansi vermeliydim kalpten istemesemde ilerde ogluma bunun hesabini verebilmeliyim.
Bilmiyorum anlatabildim mi.
Evet haklisin ask matematik degil, zaten bu kitab daha cok evlilik terapisi gibi bisey ve teorileri gercek hayatta uygulamak imkansiza yakin.

@D-Gabbana Icimdeki hislerimi degistiremiyorum, ne yapsam olmuyor. Ah keske imkanim olsada ablanla dertlessem:-)
Ablana en hayirlisini diliyorum cok zor bi durum.

Derin83 hayir tanisarak oldu. Zaten baska bir konuda yazmistim, ask evliligi olmadi, daha cok mantik ve onu insan olarak sevmem.

@Edasu
Deminde yazdigim gibi... herseyi yazsam roman olur tabi. Biz arkadas olarak tanistik ve benim tipim degildi, yani beni cekmiyordu. Onu tanidikca, karekterini ögrendikce, bir sevgi olustu. Daha öncede asklar yasadigim icin, bu sefer böylesi daha saglikli olur diye düsündüm. Yani bu erkek tam evlenilcek bir dedim kendime.
Tabi evlendikten sonra maske düsüyor. Ben esim icin baska sehir tasindim ve burda kimseyi tanimiyordum. Beni isinden dolayi cok yalniz birakiyordu, gelince ilgilenmiyordu. Evlenmeden önce beni rahatsiz ettigi icin horlamasini tedavi ettirecegni söylemisti ama yapmadi. Bir kac ay sabr ettim ama benimde tikim var ses olunca uyuyamiyorum, ayrica esimin horlamasida anormal:p
Neyse sonra artik ya esim koltuga ya ben gidiyordum, bu durum 3 sene gibi devam etti. Tabi bununla birlikta cinsellikte sifira indi diyebilirim. Ufak defek baska seylerde var.
Ben cok yollar denedim biseylerin degismesi icin ama kendisi cok gamsiz davrandi.
Uzun lafin kisasi aslinda önemli seyler sayilmaz ama nasil tarif etsem......
Su an kendimi emekli nine gibi his ediyorum. Zamanim evde, cocugumla oturmakla geciyor (arkadas cevrem yok burda), esim eve gelince elbette yorgun yemek yer ya koltukta uzanir yada bilgisayarda hesap isi yapar.
Zaten cok sohbet eden biri degil, cok monoton biri. Varligi bile belli olmuyor aslinda.
Kullagini cekince yani bu böyle olmuyor diye isyan edince bir müddet ilgileniyor ama sonra yine fis.
Annem bana dörtdörtlük olmaz diyor hep duyariz böyle laflari, ama benim istedigim sey abartik degil ki.
Kafam cok karisik, kusura bakmayin sacmaladiysam.

ben sizi anlıyorum... ben de 7 yıllık beraberliğimi bitirmiştim. sonra 1 yıl çıktığım adamla evlendim ohh çok da mutluyum:))) aşk yok heyecan yok kıskanma merak etme önemseme yok ee böyle olunca onun ne kadar mükemmell insan olması gözüne pek de görünmüyorr... çocuğun olduğu için mücadele ediyorsun..
ağzınla kuş tutsa inan ki cazip gelmiyor. eşim çokk da mükemmel değildir ama aşığım öutluyum. aşk olmayınca karşı tarafın mükemmeliği gözüne görünmüyor. aşk olması için o mücadele edecek sinemaya götürecek elinde çiçekle gelecek yemeğe çıkacaksın süprizler yapacak stilini değiştirecek size sık sık iltifat edece hayatınıza renk getireck ki bir şeyler ateşlensn umarım başarırsınız.

Er-ca sana o kadar hak veriyorum ki. Esimle cok acik konusuyorum son zamanlar, amacim onu kirmak degil ama dürüst olmak, yalani hic sevmem ve rol yapamam.
Kendisinede "yoluma altin döksem bisey degismiyo" dedim ama o pes etmek istemiyor bende hic umudum olmasa bile devam ediyorum simdilik. Son söyledigin cümleye gelince....diyelim ki cok ilgilenecek, süprizler, gezmeler vs ne zamana kadar? ben yanimda kipir birini istiyorum, benimle dans eden, müzik dinleyip söyleyen mesela ama bunlar karekter meselesi.
Birde su var simdi cok degisse bile, ben ona hep süpheli bakmicakmiyim acaba rol mü yapiyor ve ne zaman eski monotonluga baslicak diye?
Belki birseyler tamir olabilir ama ask gelebilir mi?
Hem bu tamirler icin cok sabir ve mücadele gerek, bunu basarcaz mi?
Büsürü soru iste....

işte o kişiliğini değiştiecek mücadele edecek.. rol yapmadığını kanıtlayacak çok yol katedecek çok yorulacak ama aşk kapıyı çalacak...
ama onun bu yola baş koyması içinden gelerek yapması bunu yaşam biçimi haline getirmesi gerek. enerjisini ortaya koymalı.

yani şimdi eşiniz belliki sizi cok seviyor. Ama evlilik ortak paydalarda buluşmaktır. Aklınızı okuyamaz her zaman ne istediğinizi bilemez ama sarfettiği çabaları takdir etmeniz lazım. Ahmeti alıp şekle sokup Mehmet yaratamazsınız. Size sevgisini lafla değil icraatla göstersin ama bu konu aklınızı bu kadar mesgul etmesin. ortada aldatma durumu yok sanırım. Burda boşanmak istesek bir sürü sudan sebep buluruz önemli olan kurtabilmek. Hayalinizdeki koca olmasada size ve oğluna bağlı bir baba olması bile o kadar önemliki şu zamanda..
Eğer evdeyseniz işe girebilirsiniz. Yada elişleri örgü ile ilgili birçok site var toplaşıp birşeyler örüyorlar örebilirsiniz yardım etkinlikleri düzenleniyor onlar için hazırlanabilirsiniz.
Aklınızda eşinizin eksik yönlerini düşünmek yerine birşeyler üretmek olursa daha faydalı olur size naçizane fikrim budur...

Slm Laale!

Evet bende esim icin üzülüyorum ama benim icinde hic kolay bir durum degil...inanki belki ben ondan fazla düsünüp caba sarf ediyorum.
Neden mi ayrilmiyorum?
Oglumuz var ve o cok güzel bir baba. Cok ahlakli, güler yüzlü, hic kötü niyeti olmayan, yalani olmayan, saymakla bitmez aslinda.
Burda bir kac cümleyle hikayamiz anlatilmaz. Biz zaten bir ayrilik yasadik, bir sene ayri kaldik, ben bosanmayi actim vs yani aslinda benim icin bitmisti ama bazi olaylardan dolayi beni tekrar ikna etti ve ben bu 2. sansi vermeliydim kalpten istemesemde ilerde ogluma bunun hesabini verebilmeliyim.
Bilmiyorum anlatabildim mi.
Evet haklisin ask matematik degil, zaten bu kitab daha cok evlilik terapisi gibi bisey ve teorileri gercek hayatta uygulamak imkansiza yakin.

@Edasu
Deminde yazdigim gibi... herseyi yazsam roman olur tabi. Biz arkadas olarak tanistik ve benim tipim degildi, yani beni cekmiyordu. Onu tanidikca, karekterini ögrendikce, bir sevgi olustu. Daha öncede asklar yasadigim icin, bu sefer böylesi daha saglikli olur diye düsündüm. Yani bu erkek tam evlenilcek bir dedim kendime.
Tabi evlendikten sonra maske düsüyor. Ben esim icin baska sehir tasindim ve burda kimseyi tanimiyordum. Beni isinden dolayi cok yalniz birakiyordu, gelince ilgilenmiyordu. Evlenmeden önce beni rahatsiz ettigi icin horlamasini tedavi ettirecegni söylemisti ama yapmadi. Bir kac ay sabr ettim ama benimde tikim var ses olunca uyuyamiyorum, ayrica esimin horlamasida anormal:p
Neyse sonra artik ya esim koltuga ya ben gidiyordum, bu durum 3 sene gibi devam etti. Tabi bununla birlikta cinsellikte sifira indi diyebilirim. Ufak defek baska seylerde var.
Ben cok yollar denedim biseylerin degismesi icin ama kendisi cok gamsiz davrandi.
Uzun lafin kisasi aslinda önemli seyler sayilmaz ama nasil tarif etsem......
Su an kendimi emekli nine gibi his ediyorum. Zamanim evde, cocugumla oturmakla geciyor (arkadas cevrem yok burda), esim eve gelince elbette yorgun yemek yer ya koltukta uzanir yada bilgisayarda hesap isi yapar.
Zaten cok sohbet eden biri degil, cok monoton biri. Varligi bile belli olmuyor aslinda.
Kullagini cekince yani bu böyle olmuyor diye isyan edince bir müddet ilgileniyor ama sonra yine fis.
Annem bana dörtdörtlük olmaz diyor hep duyariz böyle laflari, ama benim istedigim sey abartik degil ki.
Kafam cok karisik, kusura bakmayin sacmaladiysam.

Yazık çok yazık..
Başlarken yapılmış hata zaten bu evlilikte bence...
Eşinizden ilgi,alaka beklemek ne kadar doğru tartışılır bu durumda..
Benim kocam beni sevmediğini,sadece iyi anne,iyi insan olduğum için evlendiğini söyleseydi o saatten sonra onun yüzüne bakmazdım..
Ayrıca boşanınca babalık ya da annelik sona ermiyor madem bu kadar mükemmel baba zaten evladını ayrılsanız bile onu ihmal etmez ki..
Sizin için de zor durum elbet ama siz bu zorluğu bile bile girmişsiniz bu işe.. Şu anda yakınmak yerine ya eşinizi olduğu gibi kabul edecek ya da bu işi bitireceksiniz..
Eşiniz de bir garip adam!
Sevilmediği yerde niye durur ki bir insan?

Slm Laale!

Ilk sana cevab vermek istiyorum zamanim biraz kisitli.
Baslarken yanlis olmus diyorsun...belki dogru, bende kendimi cok sucluyorum ama büyük bir askla evlenen ciftler cok mu mutlu? Insan ayni evi paylasinca hersey degisiyor. Ben onu insan olarak ve karekterini severek evlendim, bu daha mantikli gelmisti bana.
Ben esimden bunlari su an beklemiyorum, yazmistim zaten kendisine "yoluma altin döksen göremiyorum" gibi ama kendisi cok umutlu ve basarabilcegmizi düsünüyor. Ben ona hatalarini defalarca söyledim oda onlari oratdan kaldircagni söylüyor. Ben ona kendini benim icin degistirme, bu zaten dogru olmaz ve uzun sürmez diyorum.
Evet bende onun yerinde olsam cogu seyi kaldiramazdim, onun bu tuhaf mi desem, zayif mi desem yoksa cok sevdiginden mi davranisi bende anlamiyorum.
Tabi birde bir gercek var oda oglumuz, insan ister istemez en cok onu düsünüyor. Haklisin babalik ayrilsakta devam eder ama ben bir 5 sene sonra olabilcek seyleride düsünüyorum ve esimde öyle.
Ilerde baska beraberlikler yasicaz, ben uzak bir sehirde olcam, ne kadar pozitif düsünsekte real gözden bakmali, o zaman ne kadar iyi baba kalabilcek?
Elbette sadece iki yol var bizim icin, bende zaten neyin daha agir bastigini cikarmaktayim.

herkezin kaderi baska,bence yasadiklariniz cok normal.olabilecek seyler.hepimiz hata yapabiliriz,cocuk icin bile bunlar görmezden gelinebilir.biz bazen hep karsi tarafin biseyler yapmasini bekliyoruz ya bizde birseyler yapabiliriz aslinda.siz kendiniz biseyleri degistirin.düsünün her gün dayak yeseydiniz,ama esiniz sizi 10 kere arasa sevdigini söylese güllerle gelse sevgi sözcüklerine bogsa ne kiymeti var?

Sevgi bir ateş gibidir.Sürekli ilgilenmek ister,nasılki ateşe odun atmazsanız bir müddet sonra söner,sevgide öyledir,bir müddet sonra biter.Sizinde eşinizden istediğiniz aslında biraz ilgi.Aslında fiziksel anlamda hiç elektrik almadığın bir insanla evlenmeyeceksin.Ama elektrik almadan evlenip, sana karşı olan illgi ve sevgisinden,güzel huylarından dolayı sonradan çok da sevebilirsin.Gördüğüm kadarıyla eşinizin affedilmeyecek bir hatası yok.Sadece sizin kalbinizde ona karşı duygularınız ölmüş.Sevgi yeniden ateşlenirmi derseniz,bana göre bir vazo kırıldıktan sonra ne kadar yapıştırırsanız yapıştırın hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır.Ancak burada eşinize çok iş düşüyor.Size daha evvel göstermediği ilgi ve alakayı göstermesi lazım.Böyle devam ederse kalbinizi tekrar kazanamaz.Çok gayret edecekki birşeyler düzelsin.Sizin burda yapmanız gereken eşinizle açık açık ondan beklentilerinizi ben diliyle konuşmanız.Çocuğunuz için bunu yapmak zorundasınız.Eşinize kırıldığınız sizi üzen şeyleri açıkca söyleyin,içinize atmayın.Eşiniz buna rağmen hiçbir şekilde size karşı değişmez,çaba sarfetmezse sizde o zaman kesin bir karar verirsiniz.Şunu da bilinki sizin gibi olan çok kadın var.Malesef hayatta herşey bizim hayal ettiğimiz gibi olmuyor,elimizdekilerle yetinmesini,mutlu olmayı bilmemiz gerekiyor.Ben sizi inanın çok iyi anlıyorum.Burada açık açık yazamıyorum ama ben de sizin gibi evliliğimde bazı sıkıntılar yaşıyorum ve en sonunda şiddetli bir depresyona girdim.Şu an ilaç tedavisi görüyorum.Benim de çocuklarım var.Ben de hep onlar için kendi mutluluğumu feda ettim.Evlilik çok sabır ve fedakarlık istiyor.Gemileri yakmak kolay ama iş o gemiyi yürütmek. Biz size boşanın veya boşanmayın diyemeyiz.Bunun kararını ancak siz verebilirsiniz.Yalnız bu kararı acele vermemek,iyi düşünüp tartmak lazım.Boşandığınız zaman daha mı mutlu olacaksınız yoksa çocuğum arada kaldı diye daha mı çok üzüleceksiniz.pişmanlık duyabilirmisiniz.Tekrar 2. bir evlilik yapsanız beklentilerinizi bulabilecekmisiniz.Çocuğunuza üvey baba iyi davranacakmı?Bunları lütfen iyi düşünün,gerekirse bir uzmandan psikolojik yardım alın.Kendinize iyi bakın ,sevgiyle kalın.

Slm Edasu!
Haklisin benim durumumda olan cok ama cok beraberlikler var. Bu erkek veya kadin fark etmiyor. Mesela benim annem....zaten belki hersey burda basliyor. Annemde, abim ve bende, babamdan hic ilgi görmedik. Babam ilk almanyaya geldigi zaman ne oldum delisi olmus, aslinda o zamanlar tüm almanyaya yeni gelenler ayni seyleri yasamislar. Ya bi alman dostlari olmus yada pavyona felan gitmisler. Babamda yapmis bunu gencliginde. Icki icermis eve gelmezmis vs. Bu bir kac sene sürmüs. ben dünyaya geldigimde kadin islerini birakmis sade kahvesi kalmis ama annem depresyona girmisti bile, hemde agir bir sekilde. ben hasta bir anneyle büyüdüm, annem cogu zaman ilaclardan uyusuk yatardi, kücük yasat olmama ragmen benimle dertlesirdi baban söyle yapti, böyle yapti diye. Evin icindede hep kavga olurdu, yine kahveden gec geldin diye. Yani ben sevgiye ac olan bir anneyle büyüdüm. Su an aynisini yasiyorum. Bende bir ara depresyona girdim ve ilac tedavisi oldum, sonra guatr cikti (oda üzüntüden olabilirmis). Simdide yine depresyona yakinim sanirim, yüzümde sivilceler artti tuhaf alerjik biseyler cikti ensemde, kafamda.
Annemde yillarca "sizi babasiz birakmamak icin ayrilamam" diyordu. Ama bu dönem beni ve abimi cok etkiledi. Abim artik bize düsman gibi, sürekli eskileri konusuyor ve annemi ve babami af edemiyor. Abim 71 dogumlu ayrica ve hala bunlarin etkisinde.
Uzun lafin kisasi.....aileler cocuklar icin bosanmiyorlar ama cocuklar herseyin farkinda, sürekli kavga olmasada annenin yüz ifadesinden bile anliyorlar. ben ogluma hasta bir anne, mutsuz bir anne, depresif bir anne olmak istemiyorum.
Evet kocam bana bugüne kadar ne küfür etti, ne el kaldirdi, ne kumari nede kari durumlari var.
Iyi bir insan ama yasadiklarimiz beni cok soguttu ve artik herseyi sorguluyorum.
Elbette bende senin gibi acaba bir sonrasi daha mi iyi olacak diye düsünüyorum. Haklisin tedavi heleki bana sart ama almanyada yasiyoruz ve bir alman doktor bir türkün sorunlarini ne kadar anliyabilir ki?
Almanlar icin aldatmak normal sayilir mesela.
Neyse simdilik bu kadar:-)

bisey sormak istiyorum
aranızda yas farkı var mı? anlattiklarinizdan sanki esinizin sizden daha buyuk oldugunu cikardim, siz dolu dolu yasamak isterken o evine gelip sakince oturup kendi halinde takilmaktan pek memnun gorunuyor yani yaslilar gibi

X