korkuyorum ve ne yapmalıyım bilmiyorum

Korkma ya otur evinde. Herşey olacağına varır zaten. Panik yapma boş yere.

Birdaha yüzüne bakmadan kafa selamı verip geçin.
Panik atak cumlelerinize yansimaz. Panik olmak yansır.
Panik atak denilen şey kriz anıdır.
Sjz ona cevapları panik ataginiz olduğu için değil dalginliginizla karışık paniklik yaşadığınız için verdiniz.
Hastaliklarimizi daha net bilirsek daha iyi önlemler alırız.
Panik ve pimpirik biri olmak ayrı şey panik atak geçiren biri olmak ayri şey

Ben de olsam böyle durumda panik olurdum ortalık sapık kaynıyor çünkü Allah korusun sizi bizi herkesi kötü insanların şerrinden babaanneniz biraz gelsin kalsın sizde en azından yalnız olmadığınızı anlar kız arkadaşlarınızı çağırın en azından gözetliyorsa da yalnız olmadığınız kanaatine varsın. Evden taşınmamak için de alt komşunuz madem bir aile biraz samimiyet kurmaya bakın en azından seslendiğinizde size bakacak biri olsun bişey yaptığınızda bir tabak indirin baktınız iyi insanlarsa samimiyet kurun inanın komşu çok önemli yazlığımızda kızım merdivenlerin girişindeyken pusetten düştü kimse çıkıp gürültümüze bakmadı ölsen kimsenin umurunda değil yani o yüzden apartman komşunuzun duyarlı biri olup olmadığını öğrenmeye bakın

Evet haklısınız ismiyle çağırılan kişi olduğumu teyit etmek amacıyla belkide yalan söyledi mahcup göstermek icin ve bende söylemiş bulundum. Panik atağım olduğu için böyle olaylarda sağlıklı düşünemiyorum hiç. Ailemle pek bağlarım kuvvetli değil yani arasam babamı gelir ama aramak hiç istemiyorum. Babanem yakında oturuyor sayılır onda kalıyorum bu ara. En azından kendimi unutturabilirim belki. Bu adamın bana söylediği şeylerden ben daha önce ikisinin bir araya gelip hakkımda konuştukları izlenimine kapıldığım için bir şeyler planlıyor olmalarından korkuyorum. Benim evhamlı olmamdan dolayıda böyle düşünüyor olabilirim bilmiyorum ama ufacık bir olaydan huzurumu kaybetmemin bu kadar kolay olması beni çok yordu
Bu kadar korkmayin bu tipler polisten çok korkarlar babam komiser nişanlimda polis deyin apartmandaki herkese duyurun ara sira polis arkadaşlarını yolluyor beni kontrol ediyorlar iyimiyim diye deyin o çağıranda polis ti deyin

Yani bana ufacık bir olay gibi gelmedi. Yani korkunuz yersiz değil, kendinizi ufacık şeyi büyütüyorum diye suçlamayın.
Bence haklılık payınız var yani. Biraz kendinizi unutturun, umarım sizi aklından siler. Çünkü takıntılı birine benziyor ve lütfen bu olaydan birkaç kişiye bahsedin haberlerde neler neler okuyoruz Allah korusun.

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız ve desteğiniz için. Bu iki insanın benimle ilgili niyeti haberlerde gördüğümüz kaçırma, şiddet, tecavüz, gasp, soygun, cinayet vb. şeylerden birisi. Ben bir şeyler planladıklarına, daha önce ve bu olay sonrasında hakkımda konuştuklarına eminim. ve bende seçtikleri bir kurbanım muhtemelen yani niyetleri ne bilemiyorum ama kötü bir şey olduğu kesin. Bugün karakola gittim “endişeni anlıyoruz ama şu an için bir şey yapamayız bir şey yaşadığınız zaman bizi arayın gereken neyse o zaman yapalım içinizi ferah tutun bir şey olmaz” gibi şeyler dendi bana. Her karakol aynı mı olur bilmiyorum ama bu gittiğim karakolda ciddiye almadılar beni. Canımızın değeri yok mu bu ülkede diye sorguluyorum artık bana bir şey yapıldıktan sonra ben polisi arasam bile en fazla yapılanın cezasını çekecekler ( o da şaibeli, görüyoruz bazılarının nasıl serbest bırakıldıklarını ) yani manası yok ben yaşadıktan sonra. bana bunun hesabını kim verecek polis mi devlet mi. Ben durumdan bir kaç arkadaşıma ve sevgilime bahsettim sevgilim bir süre benimle kalıp onlardan biriyle karşılaşmayı bekleyecek konuşmak için. Sevgilime zarar gelirse diyede korkuyorum

Birdaha yüzüne bakmadan kafa selamı verip geçin.
Panik atak cumlelerinize yansimaz. Panik olmak yansır.
Panik atak denilen şey kriz anıdır.
Sjz ona cevapları panik ataginiz olduğu için değil dalginliginizla karışık paniklik yaşadığınız için verdiniz.
Hastaliklarimizi daha net bilirsek daha iyi önlemler alırız.
Panik ve pimpirik biri olmak ayrı şey panik atak geçiren biri olmak ayri şey

Ben hem panik ve evhamlıyım hemde panik atağım var yani dediğiniz gibi ilk karşılaşmamdaki konuşmada dalgındım ve panikledim sonra panik atağım tuttu ve kendimi kontrol etmeye çalışarak bir şeyler düşündüm önlem almak için ve ikinci kez konuşma yaptım fakat yinede sağlıksız bir karardı

Bu kadar korkmayin bu tipler polisten çok korkarlar babam komiser nişanlimda polis deyin apartmandaki herkese duyurun ara sira polis arkadaşlarını yolluyor beni kontrol ediyorlar iyimiyim diye deyin o çağıranda polis ti deyin

Bir daha karşılaşır mıyım bilmiyorum ama karşılaşırsam bir şey söylese bile kafa selamı verip geçicem eğer zor durumda kalırsam dediğiniz gibi yaparım

Ben de olsam böyle durumda panik olurdum ortalık sapık kaynıyor çünkü Allah korusun sizi bizi herkesi kötü insanların şerrinden babaanneniz biraz gelsin kalsın sizde en azından yalnız olmadığınızı anlar kız arkadaşlarınızı çağırın en azından gözetliyorsa da yalnız olmadığınız kanaatine varsın. Evden taşınmamak için de alt komşunuz madem bir aile biraz samimiyet kurmaya bakın en azından seslendiğinizde size bakacak biri olsun bişey yaptığınızda bir tabak indirin baktınız iyi insanlarsa samimiyet kurun inanın komşu çok önemli yazlığımızda kızım merdivenlerin girişindeyken pusetten düştü kimse çıkıp gürültümüze bakmadı ölsen kimsenin umurunda değil yani o yüzden apartman komşunuzun duyarlı biri olup olmadığını öğrenmeye bakın

babanem yaşlı malesef gelip bende kalamaz biraz unutkanlığı var o yüzden kendi konfor alanının dışına yani evinden çıkamıyor pek. alt katım aile ama apartmanda karşılaşsak bile bir kez olsun merhaba bile demediler çok suratsızlar bende çekiniyorum o yüzden onlara bir şey demeye

Adam tekrar konuşmak isterse yavaş yavaş uzaklaşın yani yüz bulamasın yavaş yavaş. Ben konuşmak görüşmek istemediğim insanlara bunu net belli ediyorum, bazen duymazdan geliyorum. Onlar da uzaklaşıyor. Bir de evinizin kapısını kilitledikten sonra bir şey olmaz inşallah. Ama kapınızı çalarlar olur ya böyle bir şey olursa açmayın kapıdan sorun ne istediğini. Bir de alt katlarda oturuyorsanız pencerelerinize demir taktırabilirsiniz yani ben olsam korksam böyle bir şey düşünürdüm yalnız kalıyorsam. Paniklemeyin , insanlık hali zil bozuksa sizin suçunuz ne ,yaptırırsınız, yani bunun için suçlarlarsa sakın suçlu gibi davranmayın ne var yani olabilir .Bazı insanlara yumuşak davranınca yüz buluyorlar , yumuşak davranmayın bence

Evim 3. apartmanın içine beni girerken görseler bile hangi kata çıktığımı bilemezler benim evimin salonu sokağa baksa bile pencereler balkon kapısı açık otursam dahi kalın perdelerimi hep kapalı tuttum taşındığımdan beri hatta balkonada perde yaptırmıştım evin içi gözükmesin diye yani daha öncede görmemişlerdir 3. Katta oturdugumu o açıdan içim rahat ama tek korkum akşam vakti yemek yapacak oluyorum bir şey eksik oluyor markete gitmem gerekiyor. Gecede çıkmam gerekebiliyor mesela ilacım bitiyor astımım tutuyor nöbetçi eczaneye gidecek oluyorum. Yani gece vakti takip edip sıkıştırırlar diye korkuyorum çok. Bir daha gündüz falan karşılaşırsam muhattap olmadan yoluma devam edeceğim yüz göz olmamak için

ikinci kez o adamla muhatap olmanız yanlış olmuş.Görmemezlikten gelin seslense bile bakmayın..Rahatsiz etmeye devam edersede şikayet edicem sizi diye tehdit edin.Dahada çirkinlesirse yuksek sesle bagırin adama sokakta etraftaki komşularda durumu anlar uzaklaşır belkide..
Valla beb mahallede sinir oldugum tanimadigim kadinlarin rahatsiz edici bakışlarina ters bakiyorum ceviriyolar kafalarini bir dahada cekiniolar bakmaya laf olmasa ne bakiyonuz diyicemde dedikodu olur :)

X