Korunurken Hamile Kalan Var Mi ?

--------------------------------------------------------------------------------

YAA KIZLAR BENDE BUGUN FORUMDA BÖYLE BİR BAŞLIK VARMI DİYE BAKICAKTIM YOKSA AÇICAKTIM.Kızlar ben çocuk istiyorum ama 8 aydır zorunlu olduğu için ilaç içiyorum korunmam gereklı.O Yüzden eşim hep korunuyordu yanı prezervatfl acaba eşi bu şekilde korunupta hamile kalan varmı çevrenizde.Bu ay adetım geçti merak ediyorum acaba bişeyler varmı

--------------------------------------------------------------------------------

YAA KIZLAR BENDE BUGUN FORUMDA BÖYLE BİR BAŞLIK VARMI DİYE BAKICAKTIM YOKSA AÇICAKTIM.Kızlar ben çocuk istiyorum ama 8 aydır zorunlu olduğu için ilaç içiyorum korunmam gereklı.O Yüzden eşim hep korunuyordu yanı prezervatfl acaba eşi bu şekilde korunupta hamile kalan varmı çevrenizde.Bu ay adetım geçti merak ediyorum acaba bişeyler varmı

bu şekilde korunup hamile kalanı ben kendi adıma söliyim balım duymadım...(defolu diilse kalman imkansız gibi)ama yinede bi acık kapı bırakmak lazım....

Tatlım,

Bu konuda kesin bir kararın olduğunu okumamıştım...Sağlığın mı elvermiyor ?:çok üzgünüm:
Anlatmak istermisin ? Yani ben ilk okuduğumda sadece bir süreliğine istemediğin izlenimine kapıldım ama "sevdiğin insanla bu konuda karara vardık" demişsin...

Benim bundan 10 yıl önce bir yıl süren bir evliliğim olmuştu. O zamanlar gerek psikolojik olarak gerek diğer sağlık sorunlarım olmadığı için bebek istiyorduk(ama yaşımız genç olduğu için ve okulum olduğu için en az 3 yıl erteleme kararı almıştık). O zaman doğum konrol hapıyla korunmuştuk. Bazı hassas dönemlerde de(bağırsak problemleri vb) eski esşim kondom kullanmıştı. Sonuçta gebe kalmamıştım. Ayrıca yaşım çok genç olduğu, internet kullanıp bilgilere kolay ulaşılmadığı, yaşıtlarımın hepsi bekar olduğu ve dolayısıyla etraftan -kazara oldu, hamile kaldım- söylemlerini duymadığım için, kafamda hiçbir sorun yoktu. Korunuyordum, hamile kalamazdım. Ola ki kaldım, gencim, sağlıklıyım, eski eşim benden de sağlıklı, biraz zorlanır ama bakarız diye düşünüyorduk.

Ayrıldıktan sonra uzun bir süre tekrar sevmekten korktum. 2,5 yıl önce sevdiğim insana rastlayan kadar. Arada geçen bu sürede birçok hastalık gelişti bende. Şu anda sevdiğim insanla %90 aynı hastalıklara sahibiz.
Benim korkularım vb belki ileride geçebilecek sorunlarım dışında ömür boyu hayatımda olacak ve iyileşemeyecek ancak daha kötüye gidecek rahatsızlıklarım onda da büyük oranda mevcut. Bu durumda birbirimizi dengeleme şansımız yok çocuk büyütmek için.

Birbirimizi seviyoruz ve hiçbir çocuğun kendi kendine büyüyemeyeceğini de biliyoruz. Kendimizde olan eksiklikleri bildiğimiz için tanışmadan önce de çocuk iste(ye)miyorduk. Bu durumda bu korkular çok yersiz değil sanırım.

Tabii ancak yaşayan anlar, kimseyi kınamam, ben de 10 yıl önce çıkıp biri böyle konuşsaydı anlayamayabilirdim.a.s.

Balım,

Yaşadıklarını...sağlınla ilgili problemleri bilmiyordum...umarım istemeden de olsa seni incitecek bir kelime kullanmamışımdır.:çok üzgünüm: Doğru söylemişsin, ancak yaşayan anlar. Senin neler hissettiğini senden iyi hiçbirimiz bilemeyiz. Dilerim Rabbim yüzünü güldürür.
Standart korunma yöntemleri haricinde bir de spiral taktıranlar var ama detaylı bilgi sahibi olmadığım için kimseye öneremiyorum. Yan etkileri var mı - sağlığın tehlikeye girer mi iyice araştırmak lazım.

hayır lunetkacım, sanırım ben de biraz anlatmak, rahatlamak istedim. Çünkü sadece"çocuk iste(ye)miyoruz" dediğimizde; insanlar sanki bencillik yapıyoruz, üşengeçlik ya da ne bileyim havadan konuşuyor sanıyor. Bu da beni, daha önce çocuk iste(yebil)miş bir insan olarak üzüyor.
Allah belki de sevdiğim insanı da beni de gördü ve birbirimizi bulmamızı sağladı. Eğer birimiz isteyip de diğeri iste(ye)mesydi hep bir kırgınlık ya da ne bileyim içinde kalmışlık olurdu diye düşünüyoruz.

Kesin yöntem denilen tiplerin bağlanması ya da erkeklerde yolların kapanması gibi var, ama bunlarda da %100 olamayabiliyormuş ve bu bir hayat neler göstereceğini kimse bilemez, dediğim gibi biz ikimiz de aynı durumda olduğumuz için bu imkansız. Günün birinde-Allah göstermesin- ayrılırsak, ikimiz de sağlıklı insanlarla çocuk sahibi olmak isteyebiliriz. Bu yüzden bunu yapamayız.
En azından birkaç yöntemi bir arada(hap,kondom,takvim) kullanarak daha tedbirli olabiliriz umarım...

X