Kötü bir anne miyim ?

Milletin hastaliginin cetelesini mi tutcaksin . Hastaysa hasta. Sen de hamilesin.hem de bi de tam cildirma zamanlarinda bi bebegi daha olan hamile.. 9 ay hastasin. Sana onlar baksn bi zahmet corba yapsin...
Zaten bide griptim serçe parmağını bile kimildacak halim yok oğlum zaten aşırı harekeli canı sağolsun uyku yok yeme yok stres yapıorum bide gidip ona bakacakmışım kızı var onun çocuklarıyla ilgileniyor hep bizim kapıyı bile çalmaz hamile kaldigimda iyi b.k yedin falan dedi kapattım telefonu günlerce ağladım aman ya konuşmaya değmez görünüşte melek ama gel sen bi de bana sor

Ya siz iyi misiniz ?
İnanın vaktim yok ama o masum yavru için yazıyorum.
Hiç Pedagoji nedir araştırdiniz mi ????
Birincisi 1 yaşında çocuk disipline edilmez.
İkincisi öyle bir anlatmışsınız ki sanki düşman var karşınızda.
Bakın benim kızım da 11 aylık.
Ve ınanin hiç durmuyor.
Bence çok normal.
Piaget in döngüsel tepkiler diye bir dönemi var. Kızınız sürekli aynı tepkiyi ifade ediyor çünkü BU DÖNEMDE ....
ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama çocuk normal davranışını yapıyor.
İşinizi bırakıp kızınizla ilgilenin veya onun eline de bişeyler verin. Kendinize bir kanguru tarzı bişey alıp kızıniz la beraber yapın.
Ama uzlaşma yoluna gidin lütfen kızıniz düşman değil.
Olabilir yapabilir yani ne var bunda. .
Benim ki hiç hiç durmuyor . Daha bir gün disipline edeceğim diye uğraşmadim
Zamanı gelince zaten öğrenecek.
Çocuklar annelerinden sevgi almalı bu dönemde.
Kızıniz daha çok küçük.
Sizinle iletişim kurmak istiyor. Oyunlar oynayın onu doyurun
Muhtemelen zaten ev işi vs derken çocuğu ötelediginiz için böyle.

Bence yalniş biliyorsunuz. Bu yaşta çocuklar gayet disiplin edilebiliyor. Hayir kelimesini gayet iyi anliyorlar ve anlamalilar.

Ben bu yaşta asker hayati yaşasinlar demiyorum fakat çocuklar bu yaşta bile gayet zekiler. Sürekli anne babanin tepkisini ölçüyorlar.

En basit benim kizim bez değistirmede aninda karn üstüne dönmeyi seviyor. Biz ona "hayir" deyip tekrar sirt üstüne getiriyoruz. 10 defa yaptiği şey şimdi 2 defa yapiyor. Hatta bize bakarak yapiyor :)

Ha elbette her konuda hayir denilmemeli fakat işte baze konularda denilmeli. Çocuklara sinir çizilmeli. Onlar içinde önemli bu. Hiç disiplin vermedigin bir çocuk için 2-3 yaşinda birden bu disiplini vermekte o çocuk için iyi değil.

Kadın ısrarla sorunun sadece emzik olmadığını,1 yaşındaki kızının başka çocukları ısırıp dövdüğünü söylüyor. Hala "Oyun istiyor atsın emziği ne olacak" deniyor.
Demek ki çocuğun milleti ısırıp parçalaması hiç sorun değil.
Sürekli şikayet ettiğimiz saldırgan çocukların nasıl yetiştirildiği ortaya çıkmış bulunmakta.
Kardeş eşini sıkı bir şekilde uyar. Çünkü ben parkta orda burda 1-2 yaşındaki çocukların saldırganlıklarını/şımarıklıklarını hayretler içerisinde izliyorum.
2 yaşındaki çocuk yumruk atıyor inanılır gibi değil.
Seneye büyük kızım anaokuluna başlayacak çok tedirginim vahşi çocuklardan ben bile korkuyorum. Kızım nasıl korkmasın?
Sen çok iyi bir annesin. Bildiğin yolda yürümeye devam et.

Ben kızıma terbıye vermek için uğraşmıyorum ki
Ben bi köpek eğiticisi değilim
Yarın bğyüdüğünde topluma ayak uydurup insanları dışlamaması için uğraşıyorum
Sanmayın ki doktora gitmedik
Bu kendi başıma aldığım bir karar değil
Çocuğumu yerden yere vurmuyorum
Defalatca tutup suratıms fırkattığı rmziği geri atsın diye tekrar eline tutuşturmuyorum , olan bu

emziğini yda önüne koyduğunuz yemeği fırlatıyorsa tabiki tepi verebilirsiniz ama bir yandanda yere fırlatma isteğini karşılamanız lazım bence. top attırın yere madem baba seviyor böyle oynamayı, bıkana kadar topu yere atsın babası geri atsın. Top atılır emzik atılmaz diye belki zmnla anlar, yani belki değil zmnla lagılar zaten.

Bu gece kücük oglan üzerimizde tepinip ciglik atarken hic vicdan yapamadim ben.
Biz de insaniz insan diye haykirdim. Gecenin ücünde parti yapalim istiyor.
Melek kanatlarimi indirip yüzümü ve boynumu cirmiklardan ve de isiriklardan korumakla mesgul oldum.
O da bir yasinda. Gececek hepsi gececek daha cok sbair diliyorum hepimize :kahve:

Kadın ısrarla sorunun sadece emzik olmadığını,1 yaşındaki kızının başka çocukları ısırıp dövdüğünü söylüyor. Hala "Oyun istiyor atsın emziği ne olacak" deniyor.
Demek ki çocuğun milleti ısırıp parçalaması hiç sorun değil.
Sürekli şikayet ettiğimiz saldırgan çocukların nasıl yetiştirildiği ortaya çıkmış bulunmakta.
Kardeş eşini sıkı bir şekilde uyar. Çünkü ben parkta orda burda 1-2 yaşındaki çocukların saldırganlıklarını/şımarıklıklarını hayretler içerisinde izliyorum.
2 yaşındaki çocuk yumruk atıyor inanılır gibi değil.
Seneye büyük kızım anaokuluna başlayacak çok tedirginim vahşi çocuklardan ben bile korkuyorum. Kızım nasıl korkmasın?
Sen çok iyi bir annesin. Bildiğin yolda yürümeye devam et.
Bir üye konunun başında neden şiddet eğilimini yazmadığımı sormuş
Kaldı ki ben evladımı karalamak derdinde değilim
Bazen sırf polemik çıkarmak için yapılan yorumlar var ve dünden beride cevap vermeyi kestim
Çünkü oldukça tevazu gösterdim arkadaşlara üstüne basa basa böyle böyle demekle
K Kazen Mune Mune
Tekrar yazıyor ve rıca edıyorum konumun kapatılması için .
Konuya geri dönecek olursam bir yaşında daha ya diye adlandırılan kızım bulduğu çocuğu haşat ediyor
Ve sebepte benim kızımlailgilenmiyor oluşummuş
Benım evımın içinde beni gözetleyen ayrı bir gözü varsa bu arkadaşların gelsinler .
Benim çocuğumun normal olmayan şiddet eğilimi var .
Emzik atıyormuş , kasları için gerekliymiş
Hanımlar ben bebek yapmadan önce yapacağım şeyi bir proje olarak görmedim
Çocuğum benim için üzerinde çalıştığım bir proje değil
Emziği atarken bile insanların canını yakma eğiliminde
Bulduğu her çocuğu yolan , ısıran ağxını burnunu dişleyen bir kızım var .
Pedagoga gidecekmişim..
Konuda haketmediğim ve sarfetmediğim her lafı cımbızla ayıklamayı biliyorsunuz ama ben çocuğumu üstüne basa basa " prdahpga götürdüm " dediğimden kimse söz etmiyor
Artık lütfen şu forumda gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara fikir çözüm sunacaksanız sunun yoksa kimse kimseyi kendi sorunlarına paravan yapmasın .
Tekrar söylüyorum ve son son yazıyorum
Çocuğum benim için bir proje değil
Hayatı , istekleri herşeyini dilediği gibi yapsın ama insanlara değer vererek yapsın
Ben çocuğum mühendis doktor olsun demiyorum

Sana da ayrıca teşekkür ediyorum arkadaşım anlayışın için ..

Mune Mune 'yi etiketlediğiniz de konuyu kapat mı demek istediniz ?

K Kazen Mune Mune
Tekrar yazıyor ve rıca edıyorum konumun kapatılması için .

Daha önce nerede rica ettiniz ? Eski üyesiniz lütfen siteyi daha sağlıklı kullanır mısınız ? Konuyu kapatmak için X bir editörü etiketlemek yerine Konuyu Şikayet etten bildirip kapattırabilirsiniz.

Konu içinde konumu kapatın dediğinizde veya etikette göremeyebiliriz.

X