Kötü izlenimi düzeltmek mümkün müdür ?

corekotlu

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020
523
176
24
Bır süre evvel paylastıgım bır sorunum idi. Tekrar acmak ıstıyorum konuyu izniniz ile. :KK70: takıldıgım seyler henuz var bu konuda , belkı daha once konumu okumamıs arkadaslarım vardır , onlardan da fıkır edınmıs olmaktan memnuniyet hıs edecegım. Daha önceki okuyan dusuncelerını söyleyen dostlara da tekrar tesekkur ederım.
Hayırlı günler bol saglıklar dilerim hepinize hepimize. Bıraz uzun , yormamıs olurum umarim, affola yanlıslarım.
Belki kücüklerim vardır belki büyüklerim , hepinizi beklerim , saygı ve sevgi ile selamlar.

1-1,5 ay vaktı boyunca bakıstıgım bır bey vardı. Calıstıgı dukkana sık gıden birisi idim o da böylelıkle gozume carptı. Daha baska sık gıttıgım yerler var , böyle olay yasamadım, ılk oluyor. Bu beyin adını bir yerden ogrendım açıkcası ıletısıme gıremedım kendısyle dırekt olarak. Sosyal medyasından ekledim o da geri ekledı benı.
Tahmını bırkac gune mesaj attı. Cevabımı verdim, selamladım , sohbet basladi. “Kac gündür gelmiyorsun ya dukkana “ dedi ben de dedim içimden “ aha yokluğum fark edilmiş :)):))” . Bulusma gunu ayarladık o gune dek hep konustuk. Uyanır uyanmaz yazardı epey erken vakıtlrde. Onemserdı en yoğun anında bile.

Bulusma gunu nasıl bir heyecan ve yogun dusunceler kapladıysa beni artık , epeycene yavaş yürümüsüm , yürü git işte ne düşünüyorsun yolda di mi :KK70: :KK70: Biraz geç vardım , haliyle biraz buluşmaya “gelmek istemiyor” benzerı bır ızlenım olusturmusm galıba.

Utancımdan ellerımı nereye koyacağınızı sapıtan ben !! :KK70: elım ceketımın cebınde kalmıs unutmusum elımı orada :KK70: bu da kötü ızlenım vermıs bıraz. Diyeceksiniz neden oyle yaptın, madem cok istiyordun çocuğu, ama n’apiyim cok utanmısım , değisik bir türüm ben de :KK70: :KK70: hoaydaaaa !! Dedim fark ettiğimde , dedim nasıl oturmuşum böyle adamın yanında ya .. :KK70: .. tabi yuzune de pek bakamayınca “gerginsin” dedi.

“Bir gerginligim yok” dediğimde ise , “duruşundan da anlaşılıyor, sesinden de ..” dedi. Rahat bir ortam olusturamamak ıle ılgılı kendını suçlamış olabilir de yani. Aksini iddia ettim, iyiyim dedim ama ....

Biraz hassastır bazı hemcinslerim , vakti zamanında mesaj yazılması konusunda mı diyim , günaydın mesajına önem vermek mi diyim bilemiyorum ama ( onun durumunu tanımlamak icin söylüyorum da ) o da öyledir , önemser. Bunu biliyor idim ama buluşacağımız günün sabahı erkenden çıkmam gerekti dışarı , fazla uyumusum, baktım saat geçti , fırladım dışarı. Dışarıda yazdım ona. O çoktan günaydın demıs saatler evvelınde ya. Ben ona mesaj atarken yanımdan gecmıs .. “gördüm sanı , fark etmedin beni yanındaydım “ dedi. Ben de “aniden çıktım dışarı da..” diyip aceleci halim olduğunu belırttım.

Bulustuk akşam o geç gidişime geldi konu şimdi. Buluştuk , bir yarım saat gec gittim galiba yanına.. ona da görüşmeyi istemiyor izlenimi vermiş olacağım ki şöyle dedi “gelmek istemeyen söylemelı “ vb kelimeler sarfetti. Haklıydı, “ dogru diyorsun ama yanlıs anlasılmadım umarım” diyip konuyu nasıl ele alacağımı sasırdım, zaten o heyecandan elim cebimdeymiş, o ana kadar fark ettiysem ne olayım :KK70:

“Genelde dışarıda karşılaştığımız anlar elınde hep telefon..” tarzı bi cümle kurdu. “Sitemkar, şikayetçi tavırda” değil de “bana geç yazıyorsun hep telefonda olmana rağmen..” der gibi bozulmuş bir ifade kullandı, açıkcası hoşuma gitti ama oyle his ettirmiş olduğuma acayip mutsuz da oldum aynı zamanda.
“Asıkk olduğumuz insanın ilk izlenımı aklımızakazırız unutmayız , gerginsin sende hani, ilk ızlenım onemlı bısey “ dedi.

...
Bazen guzel sözler vs alttan iltifatlasırdık messajlarda. Derdı kı “yüzüme de demelısın bunları” ..yani kelimelerde kalmasın bu sözler manasında. Bende “söylerim ki” diyodum , söylemek hak getire , yüzüne bile bakamadım yani.

Telefonunu arkadaşları yoğun ısrarla arayıp cagırıyolardı. O da gıtmek zorunda kaldı. Bende kalktım yerımden.
Buluşmamız bittigi sıra “gelene kapımız acık” dedi gülüştük. Zaten sohbet sırasında da espiriyle konusuyodu sanırım benim utangaclıgımı cozmek icin. Neyse bende yanından ayrılırken , kotu izlenım verdiğim dusuncesı ıle ( ne biçim bir soru ya ? Dedim sonradan ) bir soru yönelttim, şaka ile karışık .. “yazacak mısın mesaj “ dedim. “Yazmayacağım” dedi , gülüştük. “ yazacağım ya” dedi. Dönüp eve gelınce mesaj attım. Kendımı ıfade edemedıgımı bır daha davetı olursa kendımı açıklamak ıstedıgımı , uzaktan baktıgın o goze yakından bakmanın farklı hıs ettırmesıyle cekıngen davranıslarımı dıle getırdım. Espirili birisidir o. Cevabı şu oldu “ben şiir sevmem uğraşma “ diyip gülme emojisi atmıs. Ben de buna alındım yıne de bellı etmedım. Saat de geç olmustu uyuyakalmıstır dedım sonradan yazmadı cnku. Gunduz uyanıınca bn yazdım cevap alamadım. Neyse o kısımda biraz uzun seyler oldu sürtüsme yaşadık ama kişisel değil anlatsam iyice uzar. :KK70: sıkmayım sizi :KK70: sonra mesajımı görüp cevap yazmamıştı açıkcası cevap verilecek bi mesaj da değildi yani o “dkkat et kendıne” demisti en son. Bende sohbeti mi sonlandırıyor ki ? Dusuncesıyle “sohbet sonu olmasın bu istediginde yaz buradayım konusalım sen dkkat etmelısın ısyerındesın calısıyosun “ dedim ona görüldü attı. Bnde istemiyor mu ki beni diye yaklasım sagladım bu davranısa. Yanlıs yaptm bence. Bır hafta sonra yazacağım gun beni nette arkadaşlıktan cıkarmıs. Yinede yazdım. Anında cevap yazdı hemen. “Konuscak bır sey yok ama söyle dınlıyorum “ deyınce basladım konusmya “merak etmıstım senı. Hemde bazı şeylere düzeltmek isterdım sende duzeltılcek bır seyy yok dıyıp ızın vermezsen yani diye dusundum de kac gündür yazamadım cekındım mesgulsundur dıye” dedim. “Merak edilecek bır sey yok bıldıgın gbı” demiş. Bnde “ıs yerındemısın bugün “ tarzında isle ılglı bırsey yazdım ertesı gun görüldü attı.

Pek uzun zaman gecmedi yınede konuşmayı keselı üç haftaya yakın zaman olcak. Geçen hıkayesıne bı zeka sorusu yazmıs yanıt ne klabılır diye yazmıs bende cevap versem konuşmaya başlardık dedım cevap kolaydı. Yazmadm sonra hıkaye sılındı vaktı gectı. Arkadasım peşinden gidip sımartma dıyodu bıraz paylasmıstm konuyu onunla. Ama kırmıs olabilirim sonuçta Hatalarım var da hep utangaçlıktan zaten sucladım da davranışlarımı ıcten kendıme ayar oldum. fazlasıyla düzeltmek ısterım bu gidisatı ama bılemedım atacagım adım nasıl olmalı .. cevaplarınızı beklerım dostlarım. Tecrubelısınızdır benden paylasırmısınız benımle fıkırlerınızı.

“ bir hafta sonra yazacağım gün beni arkadaşlıktan cıkarmıs demişim, o ara 1 hafta konuşmamıştık , onu belirtmeyi es geçmişim galıba .. “

Sürekli böyle kasıntı mısınızdır. Giriş paragrafı canımı okudu resmen. Salıverin gitsin adamın tavrı hali hareketi hoş değil. Etrafta tonca erkek var diğer konunuzu da okumuştum hep buna benzer şeyler yazdılar kasmayın artık siz de arkadaşlıktan ve hayatınızdan çıkarın bisey yaşanmamış zaten.

Sürekli böyle kasıntı mısınızdır. Giriş paragrafı canımı okudu resmen. Salıverin gitsin adamın tavrı hali hareketi hoş değil. Etrafta tonca erkek var diğer konunuzu da okumuştum hep buna benzer şeyler yazdılar kasmayın artık siz de arkadaşlıktan ve hayatınızdan çıkarın bisey yaşanmamış zaten.
Kasıntı degılım öbür diğer yazımda aniden olaya girdiğimden mevzu karışmış ve karışık yazdığım soylendıgınden hoş giriş yapmak istedim. İcimden geldi. Oyle yazsam da azarlanıyorum böyle yazsamda. Sağ olun zaten demıstım okuyan oncekı dostlara tesekkurler okumayanlardanda fıkır isterim demistim. SAg olun degerlı yorumunuza

Dogru tavırları biraz germıstı benı ne yazıkkı. Yoğun bı cekım vardı aramızda ndense ondan yogunlasmıs takılı kalmıstım konu uzerınde. Sağ olasınız

adam başbaşa kalınca tavırlarınızdan hoşlanmamış demek ki.
eğer hareketleriniz ve konuşma tarzınız bu yazı diliniz gibi karmakarışıksa itici gelmiş olabilir.
adam da daha ilk günden yok geç günaydın dedin yok bilmem ne, ayrıca tuhaf davranmış.

Kasıntı degılım öbür diğer yazımda aniden olaya girdiğimden mevzu karışmış ve karışık yazdığım soylendıgınden hoş giriş yapmak istedim. İcimden geldi. Oyle yazsam da azarlanıyorum böyle yazsamda. Sağ olun zaten demıstım okuyan oncekı dostlara tesekkurler okumayanlardanda fıkır isterim demistim. SAg olun degerlı yorumunuza
Azarlamıyorum hem azarlasam da ben kimim ki? Burdakileri veya hayatınızda giren insanları bu kadar önemsemeyin demek istedim sadece. Çok açıklama yapan insanlar kötü bisey yapmış veya kendini ifade edemiyor imajı veriyor bu da insanları iter çok açıklama yapıp peşinden koşuyorsunuz ilk günden size ters yapan biri için bunlar çok. Böyle çabuk yaşlanırsınız.

X