Kpye para verme. İş haraç kesmeye bağlandı.

Hallimce

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2020
122
69
37
Özetlemek gerekirse eşimin annesi ve kızkardeşi bize kıskançlık yüzünden çok zor günler yaşattılar. Eşim kızkardeşiyle görüşmüyor. Annesi arada aradığında bir iki dk onunla konuşuyor. Eşim aramıyor ne annesini ne babasını.

Babasıyla arası yıllarca çok kötüydü. Sadece şiddet hakaret görmüş. Ne baba sevgisi ne üç kuruş harçlık görmemiş. Kv de kocasını hep kötülerdi eşime. Kv ile aramız bozulduğunda kp bize yanaştı. Arayı düzeltmeye çalıştı oğluyla. Yanaştı yanaştı sonra da büyük bir miktar borç istedi. Eşim o kadar parasının olmadığını söylesene de ısrar kıyamet yakasını bırakmadı. Eşim verebileceği miktarı verdi ama araları bozuldu yeniden.

Bir iki ay geçti o sırada ben doğum yaptım. Ne torununu görmeye geldi ne de arayıp oğlunu hayırlı olsun dedi. Sonra eşime tehdit mesajları atmaya başladı. Para istiyor vermezse rezil edeceğini ve beddua edeceğini söylüyordu. Eşim boyun eğmedi. Babası bir hafta tehditlere devam edip sonra da kafam yerinde değildi diye özür diledi mesajda. Eşim hiçbirisine cevap vermedi.

Sonra eşimin halası araya girdi. Babana aylık az bişey ver de rahat bıraksın diye. Halası yardım ediyordu normalde ama işleri bozulunca o da verememiş. Eşim birkaç ay gönderdi babasına para. Ama artık göndermek istemiyorum çocuğumun rızkını diyor. Anneme söyleyeceğim maaşını paylaşsınlar diyor. Ama kvye söylerse tartışacaklar muhtemelen.

Ne yapmalı ne etmeli. Siz olsanız ne dersiniz ne yaparsınız. Eşim de bana akıl danışıyor. Adamın geliri yok para göndermemeye vicdanım el vermiyor ama yaptıklarını düşündüğümde de aptal mıyız biz diyorum. Eşim kendimi enayi gibi hissediyorum diyor.

Edit: eşim annesine söyledi babasının para istediğini. Beni rahat bıraksın benim başka bir ailem var çocuğum var artık dedi. Annesi herzamanki gibi fırsat bildi bunu eşimle iletişime geçmek için. Dört kere aynı mevzuyu konuşmak için aradı. Hızını alamayıp watsapptan bikaç tane de mesaj atmış. Sen ne dersen onu yapacağım babama para ver dersen vereceğim veriyim mi diyor mesajda. Kaç yaşında kadın 40 yıllık kocasına nasıl davranacağını watsappta oğluna soruyor. Çünkü eline iletişim fırsatı geçti. Kp den kurtulalım derken yine kvnin bela olmasından korkuyorum.

Son düzenleme:
sanırım kayınpederiniz kumar da oynuyormuş. açıkçası benim başımda olsa eşim danıştığında vermemesini isterdim güzel bir dille. çünkü bunca zaman kötü davranmış hakaret şiddet, para almış torununu bile görmeye gelmemiş bir adama ben olsam para göndermem. eşiniz haklı çocucuğunuzun rızkıdır. ama durumunuz vermeye müsaitse ve eşiniz babasına kıyamıyorsa ancak öyle belki verilebilir. Allah yardımcınız olsun iki ucu boklu değnek.

Özetlemek gerekirse eşimin annesi ve kızkardeşi bize kıskançlık yüzünden çok zor günler yaşattılar. Eşim kızkardeşiyle görüşmüyor. Annesi arada aradığında bir iki dk onunla konuşuyor. Eşim aramıyor ne annesini ne babasını.

Babasıyla arası yıllarca çok kötüydü. Sadece şiddet hakaret görmüş. Ne baba sevgisi ne üç kuruş harçlık görmemiş. Kv de kocasını hep kötülerdi eşime. Kv ile aramız bozulduğunda kp bize yanaştı. Arayı düzeltmeye çalıştı oğluyla. Yanaştı yanaştı sonra da büyük bir miktar borç istedi. Eşim o kadar parasının olmadığını söylesene de ısrar kıyamet yakasını bırakmadı. Eşim verebileceği miktarı verdi ama araları bozuldu yeniden.

Bir iki ay geçti o sırada ben doğum yaptım. Ne torununu görmeye geldi ne de arayıp oğlunu hayırlı olsun dedi. Sonra eşime tehdit mesajları atmaya başladı. Para istiyor vermezse rezil edeceğini ve beddua edeceğini söylüyordu. Eşim boyun eğmedi. Babası bir hafta tehditlere devam edip sonra da kafam yerinde değildi diye özür diledi mesajda. Eşim hiçbirisine cevap vermedi.

Sonra eşimin halası araya girdi. Babana aylık az bişey ver de rahat bıraksın diye. Halası yardım ediyordu normalde ama işleri bozulunca o da verememiş. Eşim birkaç ay gönderdi babasına para. Ama artık göndermek istemiyorum çocuğumun rızkını diyor. Anneme söyleyeceğim maaşını paylaşsınlar diyor. Ama kvye söylerse tartışacaklar muhtemelen.

Ne yapmalı ne etmeli. Siz olsanız ne dersiniz ne yaparsınız. Eşim de bana akıl danışıyor. Adamın geliri yok para göndermemeye vicdanım el vermiyor ama yaptıklarını düşündüğümde de aptal mıyız biz diyorum. Eşim kendimi enayi gibi hissediyorum diyor.
Ne kadar vukuatı bol bir ailesiniz.Normal bir ailenin bir omur basina gelmeyecek seyler sizde rutin olmuş

Asla para filan vermeyin.. ana baba olmak dünya ya getirmekle bitmiyor çocuklarını sömüren ailelerde var maalesef tam sizinkiler gibi..ıstediği kadar bağırsın çağırsın tehdit etsin yok sayın ve kesinlikle vicdan azabı cekmeyin sizin düşünmeniz gereken evlatlarınız olacak sizden birşey beklemesin başının çaresine baksın ne o öyle yahu evladimsin bakacaksın tavrı filan çok yanlış

E kumar oynuyormuş kp. Eşinizin gönderdiği para belli ki oraya gidiyor. Siz neyin vicdanını yapıyorsunuz ki?

Ben olsam açıklama bile yapmadan para göndermeyi keserdim.

Yahu 30 yıllık karısı için ben onun kocası değilim diyen, çeşit çeşit imalar yapan, oğluna babasının farklı biri olduğunu düşündürten psikolojisini bozan adama neyin vicdan azabı bu? Ölmez açından merak etme, uyanık ablası da size paslıyor, baksın kardeşine.

Kayın pederin maaşını kayınvalidemi alıyor

Bakın bence siz yanlış insana kin güdüyorsunuz. Eşinizin babası kötü bir baba, eş, dede ve insan. Kayınvalideniz ve dünürünüz de adamdan çekmiş ve eşinizi evin erkeği bellemiştir. Evlenmesi kıskanmış ve size kötü davranmışlardır. Kayınvalide ve görümceyi savunmuyorum, mesafe koymak için sebepleriniz vardır. Ama ben yerinizde olsam bir hastalık bir ihtiyaç olsa kayınvalide ya da görümceye yarıdn ederim, kayınpedere değil. Eşinizin üstünde doğru dürüst bir hakkı yok adamın. Kadının oğluna sen istersen parayı babanla paylaşırım demesi zeytin dalıdır, bunu da yapmayabilirdi. Ki bence eşiniz annesine sende verme anne desin.

Kpnin geliri yok. Kv de kocasına para vermiyor. Aynı evde yaşıyorlar ama.

Parayı ne yapacakmış

Yani evde yiyip içip yaşıyorsa başka para ile ne alacak

Sigara vs alınacaksa para vermesin sigara alsın

Cidden yaşı kaç bilmiyorum ama geliri yoksa harcamasın

Babamı düşündüm evin yeme içmesi dışında ne harcar diye

Arabaya benzin ayda bir berber

Cidden nereye harcayacak ki eşinden her ay düzenli para alsa

Aç ve açıkta kalacaksa göndermeli diye düşünüyorum. Gıda, fatura, kira vs hangisine asıl ihtiyacı varsa...
Babalık yapmamış para beklemesin diyenlere katılmıyorum. O sorumluluğunu yerine getirmemiş vebal almış kul hakkina girmis. Oğlu sırtını dönerse o da aynı şeyi yapmış olacak. Üç günlük dünya için, intikam için ebedi hayat mahfedilmemeli. Kumar oynuyorsa tabii ki vermesin o zaman kendi çekirdek ailesinin hakkına girer. Eğer öyle bir şey yoksa hayati ihtiyaclarina yardım edilebilir

Sizin niki gorunce aklima Müge anli geliyor artik. 😀 o kadar çetrefilli durumlar.
Allah sabir versin hepinize. Esinizle konusun o nasil isterse dinleyin bakalım ne dixej

İyi niyeti suistimaö eden adama erzak bile almam manyağa bak tehtid ediyo falan. Evladına baba olacağına sırtına kambur olmuş yazık.
Vermeyin ne su ne bişey çünkü pislik insanlar bence oksijen israfı.

X