kredi kullanarak birikim yapan varmı kızlar?

ilkduyansenol

kaça bölünebilirim
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2012
5.285
4.036
selam herkese dün * bir bankayla görüştüm maaş müşterisi olduğumuz için faizleri biraz düşük çekip vadeli hesaba yatırıyım kredi taksidide her ay maaşımdan düşsün diye düşündüm.bi tarafım çekme diyor.bu şekilde birikim yapan varmı?36 ay vadeli yapıyım diyorum zaten 3 yıl ne ev alabiliriz nede 2.çocuk yapabilirim.

Son düzenleme:
aslında hesap yaptım 10000 çektiğimde aylık 385 tl ödiycem 36 ay.faiz ise 1 aylık 60 tl falan getiriryo.aynı şeye denk geliyo gibi

Her ay kendiniz bir hesaba para yatırsanız ve bu şekilde biriktirseniz daha iyi olur bence.Hem boşuna faizde ödememiş olursunuz.Ben yıllardır öyle yaparım.

ölede yapabilirim ama bu şekilde garantı taksitler mecburya öle düşünüyorum.ne biliyim kafam çok karışık ya

Faiz ödemek çok cazip gelmiyor bana ev ya da araba almadıktan sonra para biriktirmek için kredi çekmezdim ben.
Her ay maaşınızın krediye ödemeyi düşündüğünüz kısmını kenara koyun unutun o parayı.

selam herkese dün * bir bankayla görüştüm maaş müşterisi olduğumuz için faizleri biraz düşük çekip vadeli hesaba yatırıyım kredi taksidide her ay maaşımdan düşsün diye düşündüm.bi tarafım çekme diyor.bu şekilde birikim yapan varmı?36 ay vadeli yapıyım diyorum zaten 3 yıl ne ev alabiliriz nede 2.çocuk yapabilirim.

faiz ödemek yerine bir bankada şöyle bir seçenek var her ay belli bir mebla kartından (kredi kartı veya debit kart) direk kesiliyor 100-350-500-1000-2000 gibi rakamlar var birini seçiyosun 2 sene boyunca kesiliyor...mesela ben 350 tl olanı yapıyorum 2 sene hiç o paraya dokunmuyorsun 2 sene sonunda sana + 500 tl daha veriyor..yani 2 sene sonra 8.400 tl olacağına 8.900 tl olacak inşallah...daha yüksek meblalarda daha fazla veriyor...

faiz ödemek yerine bir bankada şöyle bir seçenek var her ay belli bir mebla kartından (kredi kartı veya debit kart) direk kesiliyor 100-350-500-1000-2000 gibi rakamlar var birini seçiyosun 2 sene boyunca kesiliyor...mesela ben 350 tl olanı yapıyorum 2 sene hiç o paraya dokunmuyorsun 2 sene sonunda sana + 500 tl daha veriyor..yani 2 sene sonra 8.400 tl olacağına 8.900 tl olacak inşallah...daha yüksek meblalarda daha fazla veriyor...

hiç duymamıştım böle bişey yani para kesinti olayını,daha iyi benim için

hiç duymamıştım böle bişey yani para kesinti olayını,daha iyi benim için

işte sende 10 bin civarı düşünüyomuşsun...her ay 350 tl yatırıyosun 2 sene hiç çekmiyosun veya ekleme yapmıyosun yaparsan faizlerde değişiklik yapıyolar yani...eğer hiç dokunmazsan 2 sene sonunda 8.900 tl oluyor..ben bu şekilde birikim yapıyorum..maaş günü direk oraya yatırıyorum 350 ilk önce...yoksa harcıyorum..bankayı yazıyım sana istersen özelden...

işte sende 10 bin civarı düşünüyomuşsun...her ay 350 tl yatırıyosun 2 sene hiç çekmiyosun veya ekleme yapmıyosun yaparsan faizlerde değişiklik yapıyolar yani...eğer hiç dokunmazsan 2 sene sonunda 8.900 tl oluyor..ben bu şekilde birikim yapıyorum..maaş günü direk oraya yatırıyorum 350 ilk önce...yoksa harcıyorum..bankayı yazıyım sana istersen özelden...

yaz da, anlamadım maaşından mı kesiliyor sen mi yatırıyorsun

Bu hangi banka beni de bilgilendirir misiniz?

385x36=13860 yapar.
10 bin kredi çekip 13860 lira olarak ödeyeceksiniz. Yani toplam 3860 lira faiz olacak yanlış mıyım?

doğru, ben getiriyi faizden düştüm , 10000 her ay 60 tl getirisi oluyor 36 ay sonunda 2160 tl tabii faiz yükselirse 60 da yükselicek üzerine yine ekleme de yaparsam her ay .

kredi çekip faiz ödeyip yatırım yapmak çok mantıksız
elinize para geçtikçe atın vadeliye.. ya da kendinizi sanki kredi ödüyormuş gibi şartlandırıp her ay bi miktar parayla yatırım yapın..
altın alın Euro alın
ama kredi olayına girişmeyin

çok saçma canım bende paran çok ve yatırım yapmak istiyorsan ayda 350 mı yatırmak ıstıyorsun bıreysel emeklılık yap.

yada altın hesabı açtırın aylık oratala 4 gr altın alsın o hesap sızın adınıza

yanı 10 bın kredı cekınce o parayı neyapacaksınız bu sadece bır oyun daha sonra o açığı kapatmak ıcın başka kredı fılan bu böyle surup gıdecek. kredı cekıp para bırıktırılmez.
kredı cekıp ev araba vs alabılrısınız ama bu bence çok saçma.

X