Kreş, anaokulu ( herkesin fikrine ihtiyacım var )

Buradaki mantık öyle değil.
Çocuk öğlen yemeği döktüğü salçalı kıyafetle ya da ayran lekesiyle eve gelecekse, yani öğünün üstünden 5 saat geçmiş, ıslaklığı kurumuş ise neden koyuyorum ben?
Alt için değil gayet şapka beresine kadar yedekle yollanıyor, bu okulun talebi.
Boya lekesi amenna gıkım çıkmaz zaten ama parka çıkmış, her yeri toz çamur içinde tekrar sınıfa girip ders yapmış yetmemiş eve gönderilmiş.
Hijyen bu olayın neresinde?
Bunu yapmayan bir öğretmenin çocuklar bahçeden geldiğinde ellerini yıkatacağını hiç sanmıyorum.

Ayrıca okulda değil gayet evden her gün götürülüyor, çoğu okul böyle

Hijyen ile ne alaka? Cocuklari çok fazla steril ortamda tutmak onlari daha kötü eder. Ne bilim özelikle yazin mesela kizim sanki kumun içinde banyo yapmiş gibi. Saçlarinda kum var. Kiyafeti lekeli çünkü oynayip düştü

Bunu sorun yapmak aklimin ucundan bile geçmedi. "Hoff yine alacale banyo yapacak" diye söylensemde, mutlu oluyorum çocuğumu o şekilde görünce. Eğlendi diyorum. Ve okula ilk başladiğinda evet öglen yemeğinden kalmiş lekeler ile eve geliyordu. Döke saça öğrenecek diyordum ben. Neticede evdede kiyafeti kirlendiğinde hemen değiştirmiyorum.

Okulun herşeyin yedeği istemesi saçma evet. Kizim 2.5 yaşinda okula başladi, ondan öncede kreşe gidiyordu. Iki yerdede bir iki pantalon, bluz ve alt çamaşiri yedekten tutuluyordu, onun 'kutusunda'.

Fark ediyorumda Türkiyede elit olmak çok yanliş anlaşiliyor. Antin kuntin şeyler. Zenginler "back to basics" yaparken, bizimkiler nasil abartsak derdindeler.

Hijyen ile ne alaka? Cocuklari çok fazla steril ortamda tutmak onlari daha kötü eder. Ne bilim özelikle yazin mesela kizim sanki kumun içinde banyo yapmiş gibi. Saçlarinda kum var. Kiyafeti lekeli çünkü oynayip düştü

Bunu sorun yapmak aklimin ucundan bile geçmedi. "Hoff yine alacale banyo yapacak" diye söylensemde, mutlu oluyorum çocuğumu o şekilde görünce. Eğlendi diyorum. Ve okula ilk başladiğinda evet öglen yemeğinden kalmiş lekeler ile eve geliyordu. Döke saça öğrenecek diyordum ben. Neticede evdede kiyafeti kirlendiğinde hemen değiştirmiyorum.

Okulun herşeyin yedeği istemesi saçma evet. Kizim 2.5 yaşinda okula başladi, ondan öncede kreşe gidiyordu. Iki yerdede bir iki pantalon, bluz ve alt çamaşiri yedekten tutuluyordu, onun 'kutusunda'.

Fark ediyorumda Türkiyede elit olmak çok yanliş anlaşiliyor. Antin kuntin şeyler. Zenginler "back to basics" yaparken, bizimkiler nasil abartsak derdindeler.
Konunun elitlikle ne alakası var yahu, nihayetinde o kıyafetleri sadece üstü islandiginda yada tuvalet kaçırdığı da değiştiriyorlar. Kirlendiginde degistirecekler elbette. Türkiye'de misiniz bilmiyorum ama çoğu anaokulunda bu işleri öğretmen yapmıyor zaten,bakıcı anneler yapıyor. Öğretmen söylese üstü pekala degistirilebilir

Konunun elitlikle ne alakası var yahu, nihayetinde o kıyafetleri sadece üstü islandiginda yada tuvalet kaçırdığı da değiştiriyorlar. Kirlendiginde degistirecekler elbette. Türkiye'de misiniz bilmiyorum ama çoğu anaokulunda bu işleri öğretmen yapmıyor zaten,bakıcı anneler yapıyor. Öğretmen söylese üstü pekala degistirilebilir

Yurtdişindayim. Kizim 8 ayliktan itibaren kreşe gidiyor. Ve hiçbir zaman her gün kiyafeti değişmiyordu. Yani her gün yedek kiyafeti vermiyorduk. Sadece altina kaçirdiğinda,.. banyosu yapilip yeni kiyafetler giydirilirdi. Ancak bir iki leke için kiyafet değişmezdi.

Filmgibi her gün yedek kiyafet veriyormuş. Her gün. Dediğim gibi bizde kreşte/okulda her çocuğa ait kutu vardi ve orda yedek kiyafetler konuluyordu. Eğer orda kiyafet azaldiğinda, ekstra getiriyordun o kadar. Atkisina beresine kadar yedek vermek evet antin kuntin işler.

Ve evet bu yanliş elitlik. Çocuk sürekli tertemiz görünmeli,.. Imaj herşey... Yok 2 yaşindaki çocuk için drama dersleri,.. Birsürü göz boyamaca bana sorarsan.

Yurtdişindayim. Kizim 8 ayliktan itibaren kreşe gidiyor. Ve hiçbir zaman her gün kiyafeti değişmiyordu. Yani her gün yedek kiyafeti vermiyorduk. Sadece altina kaçirdiğinda,.. banyosu yapilip yeni kiyafetler giydirilirdi. Ancak bir iki leke için kiyafet değişmezdi.

Filmgibi her gün yedek kiyafet veriyormuş. Her gün. Dediğim gibi bizde kreşte/okulda her çocuğa ait kutu vardi ve orda yedek kiyafetler konuluyordu. Eğer orda kiyafet azaldiğinda, ekstra getiriyordun o kadar. Atkisina beresine kadar yedek vermek evet antin kuntin işler.

Ve evet bu yanliş elitlik. Çocuk sürekli tertemiz görünmeli,.. Imaj herşey... Yok 2 yaşindaki çocuk için drama dersleri,.. Birsürü göz boyamaca bana sorarsan.
Evet herkesin dolabı yada çekmecesi oluyor kiyafetleri için,kirlileri de akşama eve yolluyorlar. Atkı,bere,ayakkabı istediğimiz de oluyordu,başımıza gelmemiş şey değil çünkü. Baştan aşağı çiş yapmış çocuğa dur ayakkabin yok demektense yedekte tutulup gerektiğinde giydiriyorlar

Şimdi aryacım, çocuğun normal ebeveyn gözetiminde kirlenmesi ayrı bir durum, okul bahçe ortamında ya da grupla gittiği etkinlikte kirlenmesi ayrı.

Bizim ülke çok da öyle ‘çocuğum kirlensin ne güzel’ diyeceğin bir yer değil.
O çocuğun oynadığı parka gece adamın biri mi işedi, kustu mu, yere ne iğrençlikler atıldı, cam kırıkları izmaritler var mı bilemiyorsun ki var, her yerdeler!!!
Ondan sadece doğada ya da kendin emin olduğun alanda salabiliyorsun çocuğu özgürce ki son 2 seferki pikniğimizde büyük oğlum en az 60 yerinden bir böcek tarafından yenildi.
1 hafta sonra başka bir yerde yine aynı durum oldu, çocuk 1 şişe ilaç bitirdi anca indi şişlikleri.
Elbette böcek her yerde olabilir ama her toprakla da oynanmaz olduğunun kanıtı oldu bize.

Üst lekesine gelirsek, ben o kıyafetleri zaruri durum için koyuyorsam o durumda kullanılmalı.
Kullanılmıyorsa bir eksiklik, dikkat ve ilgisizlik sezerim.
Keza kullandığı ıslak mendil ayrıdır oğlumum alerjik yapısından, azalmıyorsa o mendil yine aynı şeyi düşünürüm.
Her çocuğa hakkıyla ilgi göstermeyen bir kurum da bana göre iyi değildir.

Filmgibi değil, filmdelisi😂😂
Şuan anaokulunda büyük, hala her gün 2 yedek kıyafetle gidiyor bak kreş değil anaokulu.
Burada genel sistem bu, iki haftada bir okul içi ayakkabıları da geri veriliyor yıkanması adına.

Dediğim gibi leş gibi ülkeyiz ve çoğu kurum hijyene üst seviye dikkat ediyor, hele de şu zamanda etmeli.

X