Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş...

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Sevgi pınarı nerde canım tam olarak birde iyi bir kreşmi sen araştırdınmı acaba
Canım benim karşı komşum var öğretmen. OlduKça pimpirikli biri. Yani terlerse çocuğun peşinden hırkayla gezen derecede. O çok memnun kaldı. Kızı kesinlikle hiç bi gün ben kreşe gitmem diye ağlamadı. Hatta kreş tatilken keşke okulum olsa diye ağlardı. Birgün ateşlenmiş kreşte,ama o dönem ameliyat falan çok rapor alınca izin alamamış okuldan onların bakmasını rica etmiş.başka bi Veli benim komşuma whatsapdan resim atmış orda ki öğretmenlerden biri üstünü ferahlayacak şekilde soymuş kucağında gezdiriyormuş temiz havada ateşi düşürmek için. Muradiye kurumuna bağlı bi okul. Hem İngilizce renkler sayılr kelimeler öğrendi hemde dualar öğreniyorlar. Ama dediğim gibi benim için birinci planda hemen yanımda olması. Gidip bi konuşucam bakalım bende bugün yarın. Adres olarak evcil hayvanlar parkına yakın diyebilirim. Divan konutlarına falan yakın. Birde çekirge caddesinde ilk yuvam var. Kayınvalidemin komşusu kızını Oray'a gönderdi o hırçın herşeye ağlayan kız gitti yerine benim kızı alıp oynatan ablalık yapan bi melek geldi

Aynen çoğu sanatoryum caddesinde toplanmış durumda orası kreş caddesi gibi olmuş

En önemli şey kresin sahibinin neci olduğu.
Bizimki psikolog mesela.
Bu arada benim kızım da 22 aylık, seneye verebilseniz çok iyi olurdu. Ben de çalışıyorum, bakıcı bakacak bu yıl.
Bizim kreş sahibimiz de 30 aydan önce önermiyor

ben size tecrübelerimi anlatayım.
20 aya kadar annem baktı Allah razı olsun. çok da güzel baktı. bir kere ah demedi ağlamadı. ve maşallah hasta da olmadı diyebilir. rutin diş çıkarma dönemi hariç.
ama annemle evim çok uzaktı. sürekli bir problem oluyordu. ya gelince kalması gerekiyordu evi ihmal ediyordu. ya biz çocuğu bırakınca işe geç kalıyorduk. bazen annemin banka falan işleri oluyordu izin almam gerekiyordu bazen de annem bu çocuk çok erken uyanıyor çok yoruluyorum diyordu.
günlerce kreş için çabaladım uğraştım araştırdım, kafamda deli sorularla karar verdim.
bulunduğum ilin en iyilerindendi. çocuk gitti ilk 1 ay ağladı. sonra alıştı koşa koşa gitmeye başladı. temizlikçi ablalara bile koşarak gidiyordu. bu süreçte kaydıraktan düşüp kolunu kırdı. ama öğretmenleri perişan oldu. ağlayıp durdular. bizim yanımızda da olabilir dedik yolladık. sık sık hastalanıyordu. çocuk çok ondan ona ondan ona hastalık hiç bitmiyordu. tabi bu dönemde işten izin almalar, gece hastanelerde zor oluyordu. neyse en sonunda aldık kreşten.
4 aydır falan eltim bakıyor. hastalanma oluyor ama çok nadir.
kreşle kıyaslayınca doğru karar verdiğimi düşünüyorum. altı sırayla açılıyor, yemek sırayla yediriliyor, ilgilenme zor oluyor. ufak tefek kazalarımız oluyordu. şimdi yok bunlar şükür. eğer bakıcı bulma imkanınız varsa kendini ifade edene kadar bakıcıyla devam edin derim.
yoksa da kreşten beklentilerinizi iyi sıralayın. bahçeli bir kreş olsun. nüfusu az olsun. altı bezliyse çok hassas olduğunu dikkat edilmesi gerektiğini söyleyin. alerjisi olan gıdaları sık sık tembihleyin. vücudunu sürekli kontrol edin çocuğun. aniden gidip gelin. diğer çocuklara davranışlarını gözlemleyin. uyku saatlerini kesinlikle şaşmasınlar. kreşe giderken ne olursa olsun sütünü meyvesini atıştırmalığını koyun. hani onların yemeğini yemezse bile faydalı şeyler girsin vücuda. uyku sırasında çoraplarını çıkarsınlar.

Bende evcil hayvanlara yakın oturuyorum hiç denk gelmedim bi bakayım orayada gideyim sağolun fikir için ilkyuvamıda çok duydum orasıylada görüşcem inş haftaya kadar bir karar veririm öğretmenim eylülde okul başlıycsk biran önce doğru bir karar vermem lazım

Bu yazdıklarınızın hepsini düşünüyorum eşimde felaket senaryosu yazma diyor ama sizinde dediğinz gibi olunca oluyor işte, bakıcı işi biraz zor kimse yok güvenebileceğim geçen yıl bakıcı baktı ama hiç memnun kalmadım mecbur devam ettik çok küçüktü çünkü bu yıl gerçkten güvendiğim birisi olsa hiç kreş düşünmezdim hayırlısı olsun yavrum için inşallah çok yıpratıcı yaa:-(

kesinlikle çok yıpratıcı. eğer maddi durumum yerinde olsa ve çok güçlükle işe yerleşmeseydim bırakırdım sanırım. keşke okul çağına kadar annelere esnek çalışma olsa.

belli ki kreşe gidecek kuzucuk. siz bol bol vitaminli şeyler yedirip içirin. hatta eczanelerde doğal şuruplar var onları araştırın, doktora danışın. hasta olamaması için önlem alın. eğer işten izin alma durumları zor olursa bu konu sıkıntı oluşturur en çok. inş umduğunuzu bulabileceğiniz bir kreşe denk gelirsiniz.

Aynen ya sorma valla beni de aldı bi telaş. Google a sevgi pınarı kreş yaz haritadan bi bak bakalım. Eğer ikimiz de Oray'a verirsek ben kızımı kontrole gittim Zamanlarda senin yavruna da bi bakarım sıkıntısı var mı diye

Teşekkür ederim inş öyle olur, izin alma durumu biraz sıkıntılı olabilir ama öğretmn oldugum için inş ders saatlerim esnek olur

Ayy canım sağolasın baktım şimdi de 3-6yaş alıyormuş yaa benim oğlan küçük almazlar:-(

Hadi yaaaa bak onu bilmiyordum tüh. Bi yer daha vardı çok güzel görünüyordu sanatıryımda ben onun adını bi araştırayım sana söyleyim bekle

Bende kreş cenneti tabir edilen bir semtteyim İstanbulda. Araştırırken gezdikçe kafam allak bullak oldu günlerce.
Benim önceliklerim belliydi bu anlamda bahsedebilirim biraz.
Birincisi Milli Eğitim'e bağlı bir yer olmalıydı.
İkincisi sınıflarda kaç çocuk,kaç öğretmen var sorusu idi zira 17-18 çocuğa tek öğretmen yettiren,yettirmeye çalışan kreşler gördüm. Seçtiğim okulda her sınıfta maksimum 12 öğrenci 3 öğretmen vardı. 2si yardımcı öğretmendi ama yeterliydi sayı olarak.
Aylık ders ve yemek programlarını inceledim bunların dışında,sizde sorun ve örnek listeleri isteyin.
Kırtasiye masrafları oluyor,meblağ ve malzeme markalarını sorabilirsiniz. Okuluda gezin hatta mümkünse muhabbeti biraz uzun tutup ortamı koklayabilirsiniz. Ben yeni okula kayıt yaptırırken 1 saat oturdum okul yöneticisinin yanında,ağlama,bağırış ,çağırış varmı,ses yükseliyormu baktım,dinledim.(Tuhaf biliyorum ama ortamı anlayabilmenin bir yoluda bu)

Merhaba ben anaokul ogretmeniydim. Çocuklar doğduğunda işimi bıraktım onları buyutuyorum şimdi.. Öncelikle krese vermen çok doğru bi karar. Çünkü evde bakıcı ile anca tv izler oyuncakkarla oynar.. bakıcı başka bişi veremez.. ama anaokulunda yasitlariyla birlikte büyüyüp,psikomotor gelişimi muhteşem bi şekilde gelisecektir. (Ben evde olmama rağmen 3 günlük oyun gruplarına gönderdim 24 aylık oğlumu ve hala gidiyor 5 yasinda)

Gelelim kreş e gittiğinde sormak istediklerine...
1 okulun konumu bahçesi, mutfagi,sınıfların büyüklüğü, yaş gruplarına uygunlugu
2 kreş öğretmeni ve tecrübesi ,o okulda kaç yıl çalışmış ,yenimi, sürekli öğretmenmi değişiyor, vs..
3 okulun genel ortamı yani mudur psikolog öğretmen aşçı ilişkileri.. Eğer bunlar birbirleriyle çok iyi anlasiyolarsa emin ol ogrencilere de o kadar güzel davranıp eğitim verirler

Bunlari nerden bilicem diye sorucaksin ve haklisinda.. o okuldaki velilerle görüşebilirsin.. imkanın varsa onlarla görüş.. anlatirlar sana.. ve yahutta deneyimli annelerle konuş memnun oldukları okulları sor , gönder sen tecrübe et o okulu..
Zira benim için öğretmen çok önemli.. oğlum. Öğretmenini sevmeseydi asla gönderemezdim..
Yemek konusuna gelince hiç kafana takma.. Çocuklar birbirleriyle beraber her yemeği yiyorlar.. başka bi sorun olursa msj atabilirsin tatlim

İnsanın araştırdıkça kafası karışıyor gerçkten birde küçük olunca oğlum iyice stres yaptım ama bakıcınında evde naptıgını bilemiycem iyice aklım kalcak, dediğiniz gibi kreşte uzun süre kalmak mantıklı bir bahaneyle zaten elimdeki listedeki soruları sorsam sadece 1saat sürer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…