Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş...

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Buradaki kresler cumartesi kapalia genellikle. O yuzden bugun esim izin aldi. Bugun gideceğiz hepsine. Bir sorun bence cumartesi acik misiniz diye ?

Hangi ülke bu ne guzelmis?
Fransa..avrupa ulkesinde her yerde 3 6 yas arasi anaokulu oluyor genel anlamda ucretsiz...

Calisiyorsaniz oglen arasi eve getirme yip kandinde yeniyor onun ucreti isteniyor okul saatleri 08.20 12.00 13.50 16.10 yine calisiyorsaniz oglen alamiyorsunuz kandinde yiyiyor isterseniz sabah 07.00 aksam 19.00 kadar birakabikirsiniz....okul saati disinda bakma gorevlileri bakiyor alt katta oyun odasinda 07.00 giriyor 08.20 de sinifina birakiyorlar aksam 16.10 da okul bitiyor alamadiginiz icin yine oyun odasina goturuluyor 19.00 kadar atistirmalik ta yediriyorlar onun ucreti ni odersiniz ozel oldugu icin...bakici bolumunun
Odenen
Ogle kantin ve bakici bolumu....bunlara vermezseniz digerleri ucretsiz...

Can'ım babası yazdır dedi de işlerim vardı bi türlü gidemedim yarın yada pazartesi artık. Sen ne yaptın
Merhaba canım ben bugün gidip görüştüm kreşlerin hepsiyle ve sevgi pınarına karar verdim kaydını yaptırdım inşallah hayırlı olur, işk yıvam kreşine bayıldım tek kelimeyle ancak evime uzak ve zor olcak bırakmak ama burasıda kötü değil beğendim ben, birde söylemeden geçemiycem buğday kreş denen yer Çok kötüydü gittiğimizde çok dağınıktı çocukların hepsi bir aradaydı nerdeyse ve biz gittiğimzfe bikaç çocuk birbirini hırpaladı ordaki çocuklara çok üzüldüm getçekten:-( kedinlikle kötülemek adına yazmıyorum ama ben hiç begenmedim.

Merhaba canım ben bugün gidip görüştüm kreşlerin hepsiyle ve sevgi pınarına karar verdim kaydını yaptırdım inşallah hayırlı olur, işk yıvam kreşine bayıldım tek kelimeyle ancak evime uzak ve zor olcak bırakmak ama burasıda kötü değil beğendim ben, birde söylemeden geçemiycem buğday kreş denen yer Çok kötüydü gittiğimizde çok dağınıktı çocukların hepsi bir aradaydı nerdeyse ve biz gittiğimzfe bikaç çocuk birbirini hırpaladı ordaki çocuklara çok üzüldüm getçekten:-( kedinlikle kötülemek adına yazmıyorum ama ben hiç begenmedim.
İyi olmuş Can'ım bi yerde karar kılman. Bende köye geldim kışlık hazırlığı yapmaya yarın Arıcam bizim kaydımızı yap diye. Çok daha iyi kreşler vardı evet ama evime sadece 7 bina uzakta benim için inanılmaz avantaj. Seni de sanırım yol konusu cezbetti

İyi olmuş Can'ım bi yerde karar kılman. Bende köye geldim kışlık hazırlığı yapmaya yarın Arıcam bizim kaydımızı yap diye. Çok daha iyi kreşler vardı evet ama evime sadece 7 bina uzakta benim için inanılmaz avantaj. Seni de sanırım yol konusu cezbetti
Evet canım yakın olması bi avantaj oldu çocuk yolda heba olmıycak birde 1saat kadar durduk yiğit(oğlum) dolaşmak istedi dolaşırken kendi grubunun sınıfına girdi orda oynadı 1saat hiç sesini duymadım yemekte yedi çocuklarla tani ilk izlenim olumluydu çockta rahat hissedince karar verdim tabi akşama kadar kalınca biraz sıkılcak ama onada bir çözüm bulcaz inşallah

merhaba arkadaşlar çalıştığım için oğlumu bu yıl kreşe vermek zorundayım ancak benim için çok zor bir karar çok araştırdım fakat bir türlü karar veremiyorum, geçen yıl bakıcı bakmıştı onunla çok zorlandık bu yıl bakıcı düşünmüyorum bu yüzden, oğlum 22aylık olcak, sorum şu ki kreşe gittiğimde sormam geteken öncelikli şeyler neler sizce ben belirledim bazı şeyleri ancak aranızda tecrübeliarkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Birde tabiki ankara keçiörende kreş tavsiyesi verebilirseniz de yok demem:-) benim için çok büyük dert oldu bu:-( insan canının parçasını kinaeye güvenip emanet edemiyor
Ben anaokulunda okulöncesi öğretmeniyim öncelikle sakin olun,çok haklısınız daha çok küçük ben devlet okulundayım ve biz 36 aydan başlayarak alıyoruz. Çok haklısınız endişelenmekte. Ama okulların listesini çıkarıp tek tek gidin görün aklınıza takılan her şeyi sorun. Umarım şefkatli bir öğretmen ile tanışır çocuğunuz....

merhaba arkadaşlar çalıştığım için oğlumu bu yıl kreşe vermek zorundayım ancak benim için çok zor bir karar çok araştırdım fakat bir türlü karar veremiyorum, geçen yıl bakıcı bakmıştı onunla çok zorlandık bu yıl bakıcı düşünmüyorum bu yüzden, oğlum 22aylık olcak, sorum şu ki kreşe gittiğimde sormam geteken öncelikli şeyler neler sizce ben belirledim bazı şeyleri ancak aranızda tecrübeliarkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Birde tabiki ankara keçiörende kreş tavsiyesi verebilirseniz de yok demem:-) benim için çok büyük dert oldu bu:-( insan canının parçasını kinaeye güvenip emanet edemiyor
bugün bir kreşe gittim, fiyakalı bir internet sitesi vardı, gerçekte olan başlarında 25 yaşında bir öğretmen, çocuklar kendi kendine oynuyorlardı...yani gidip bakmak incelemek vs gerek

bugün bir kreşe gittim, fiyakalı bir internet sitesi vardı, gerçekte olan başlarında 25 yaşında bir öğretmen, çocuklar kendi kendine oynuyorlardı...yani gidip bakmak incelemek vs gerek
Aynen dediğiniz gibi bugün birçok kreş gezdim bikaç tanesi çok kötüydü çocuklar kendi başına oynuyordu hatta baxıları birbirine saldırıyodu öğretmen yok ortada ve yaş grupları küçüktü bu çocukların çok üzüldüm onları öyle görünce:-( gözlerim doldu Allahım biz emanet ediyoruz bunlar napıyor dedim Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın inşaallah

Evet canım yakın olması bi avantaj oldu çocuk yolda heba olmıycak birde 1saat kadar durduk yiğit(oğlum) dolaşmak istedi dolaşırken kendi grubunun sınıfına girdi orda oynadı 1saat hiç sesini duymadım yemekte yedi çocuklarla tani ilk izlenim olumluydu çockta rahat hissedince karar verdim tabi akşama kadar kalınca biraz sıkılcak ama onada bir çözüm bulcaz inşallah
Fiyat ne konuştunuz ayıptır sorması canım

Odalardan kamera kayıtları izlemeden ve öğretmenlerle tanışmadan sakın sakın vermeyin. Ve tabi ki hijyen.

Aynen dediğiniz gibi bugün birçok kreş gezdim bikaç tanesi çok kötüydü çocuklar kendi başına oynuyordu hatta baxıları birbirine saldırıyodu öğretmen yok ortada ve yaş grupları küçüktü bu çocukların çok üzüldüm onları öyle görünce:-( gözlerim doldu Allahım biz emanet ediyoruz bunlar napıyor dedim Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın inşaallah
bir taneçocuk ağlıyordu, çoküzüldümona sanki annesiniözlemişti :KK43:

Hayirli olsun arkadasim insallah cok mutlu olur okulunda. Biz de perşembe gunu tum kresleri gezdik. Neler gorduk neler. Icimize hicbiri sinmedi. Is yerime 1 metro dursgi duragi uzaklikta bir kresi cok begendik. Onunda ucreti cok fazlaydi. Dun gittik ortayolu bulmaya calistik ve nihayet kayit yaptirdik. Icim rahat cok sukur. Ama gercekten cok zor islermis. Biz dun kayitla sohbetle gecirirken kizimin emsalleri geziye gittigi icin buyuklerle takildi , evde yemek yemeyen cocuk orada ogle yemegi yedi 3 saat bizi aramadi bile. Ayrildigimizds cok mutlu gorunuyordu. Babasi tekrar gidelim mi okula dedi coook isterim dedi. Dilerim hep boyle gecer.

X