Kre┼čli konu ­čśÉ

Sizce hangisi?

• Ankete Kat─▒lan
    25

Margaret Hale

Guru
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
21 Kas─▒m 2017
7.957
32.003
Merhaba anneler. Kre┼č i├žin iki ya┼č ├žok mu erken? Sizce babaanne mi kre┼č mi? Bu arada her sabah babaannesine g├Ât├╝rmek zorunday─▒z, evlerimiz aras─▒ndaki mesafe 15 km. Kre┼č de g├Ârev yapt─▒─č─▒m okula ├žok yak─▒n. A├ž─▒k├žas─▒ ben ├žok istiyorum ama e┼čim hasta olur diye ├žekiniyor, pek g├Ân├╝ll├╝ de─čil. Hasta olmamas─▒ i├žin ├Ânceden alabilece─čimiz bir ├Ânlem var m─▒? Bir de sizce ├╝├ž g├╝n m├╝ gitmeli yoksa be┼č g├╝n m├╝? Deneyimli anneler, sesimi duyunnnn.

Calcifer

'ÔÇśinsan insan─▒n s─▒─č─▒na─č─▒d─▒rÔÇÖ
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
24 Ekim 2014
34.946
181.610
Merhaba anneler. Kre┼č i├žin iki ya┼č ├žok mu erken? Sizce babaanne mi kre┼č mi? Bu arada her sabah babaannesine g├Ât├╝rmek zorunday─▒z, evlerimiz aras─▒ndaki mesafe 15 km. Kre┼č de g├Ârev yapt─▒─č─▒m okula ├žok yak─▒n. A├ž─▒k├žas─▒ ben ├žok istiyorum ama e┼čim hasta olur diye ├žekiniyor, pek g├Ân├╝ll├╝ de─čil. Hasta olmamas─▒ i├žin ├Ânceden alabilece─čimiz bir ├Ânlem var m─▒? Bir de sizce ├╝├ž g├╝n m├╝ gitmeli yoksa be┼č g├╝n m├╝? Deneyimli anneler, sesimi duyunnnn.
Bence kre┼č. Ben 26 ayl─▒kken verdim. Kre┼č ortam─▒nda hem sosyalle┼čiyor hem de d├╝zeni oluyor. Bu d├Ânemde kre┼člerde en ufak hastal─▒kta ├žocuklar─▒ kabul etmedikleri i├žin kolay kolay da hasta olmaz

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atat├╝rk
Kay─▒tl─▒ ├ťye
31 A─čustos 2018
6.138
14.501
├çocu─čunuz kendini anlatabiliyorsa kre┼če veririm kesinlikle.
Ne kimseye gebe kal─▒r─▒m ne de ├žocu─čumu bir ├žok ┼čeyden mahrum b─▒rak─▒r─▒m.

mertugce35

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Kas─▒m 2017
2.355
2.474
├çocuklu ortama girecek illa ki hasta olucakt─▒r ama bilemeyiz ki ne s─▒kl─▒kta hasta olur yA da olmaz. Belki de ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ ├žok kuvvetlidir s─▒k s─▒k hastalanmaz ya┼čamadan bilemeyiz. Benim de k─▒z─▒m ge├žen hafta ba┼člad─▒ kre┼če ama sizinkinden b├╝y├╝k ┼čimdiye kadar o da babaannesiyleydi. Ben mecbur kald─▒m ├ž├╝nk├╝ almad─▒lar kre┼če. Ne kadar erken al─▒┼č─▒rsa o kadar iyi olur bence can─▒m. Hem i┼č yerinize de yak─▒nm─▒┼č bi┼čey olsa dahi hemen gidebilirsiniz yan─▒na. Karar sizin tabi ki­čĄĚ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čą░

GeyikliGece

gider geyikli gecede uyurduk...
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 A─čustos 2016
10.694
30.424
Kre┼č iyidir bence, ama guvenilir bir kurumsa. Benim oglum cok gelisti kreste.

Babaanne nasil biri , cocuga bir sey katabilecek mi? Benim krese kadar ve pandemi ilk ciktiginda bir sure annem bakti cocuguma. Dil ├Âgretti, her gun duzenli spor yaptirdi, birlikte piyano caldilar vesaire. Yok sadece ozbakim ihtiyaclarini karsilayacak olsa istemezdim. En azindan eslestirme oyunlari oynayip resim cizip kitap dergi karistirtacak, yaninda tv acmayacak profildeyse babaanneyi bir alternatif olarak g├Âr├╝n derim.

Kreste illaki bi hastalik oluyor. Simdi anaokuluna basladi oglum. Ilk haftadan yine hasta oldu bizi de hasta etti hatta. Ilerleyen zamanlarda cok sorun olmuyor.

prometheus

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 Nisan 2008
2.719
7.714
Kesinlikle kre┼č. Hijyen ├Ânlemleri d├╝zg├╝n ┼čekilde al─▒n─▒yorsa okul ├Âncesi ├žocuklar i├žin kre┼č- anaokulu b├╝y├╝k bir nimet. Okulda ├Ânce payla┼čmay─▒, yeme─čini bitiremeyi, oyuncaklar─▒n─▒ toplamay─▒ bilmeyen ├žocu─čum 3 ay olmadan bu al─▒┼čkanl─▒klar─▒ kazand─▒. ├ľ─črendi─či faydal─▒ bilgiler, ─░ngilizce, harf ├žal─▒┼čmalar─▒ da cabas─▒.

Babaanne ile kendi kendine oynayacak, tv izleyecek, kom┼čularla oturacak vs. ├çocu─čun t├╝m e─čitim hayat─▒ b├Âyle ge├žemeyece─čine g├Âre bir yerden ba┼člamak iyidir bence.

filmdelisi

Nirvana
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 Mart 2015
21.603
64.460
33
├çocuklar kre┼čin, okulun ilk y─▒l─▒nda s├╝rekli hasta olacaklar, buna yapacak bir ┼čey yok.
Ne kadar ertelenirse bu durum, ├žocuk i├žin daha k├Ât├╝ asl─▒nda.
┼×uan ba─č─▒┼č─▒kl─▒k sistemini tetikleyici hi├žbir uyarana maruz kalmad─▒ i├žin hasta da olmuyorlar hele ki pandemi ├žocuklar─▒.
Mikroplarla, vir├╝slerle ne kadar erken tan─▒┼č─▒rlarsa o kadar iyi.
S─▒rf bu sebeple vermezlik etmeyin, bu sene de─čilse seneye ya da sonraki seneye elbet ya┼čayacak bu durumu zaten.

Ben daima e─čitimden yanay─▒m, bir anneanne bak─▒c─▒ ya da ba┼čka birinin, ├žocuklara bu i┼čin e─čitimini alm─▒┼č, uzman─▒ olmu┼č ├Â─čretmenlerden daha verimli olabilece─čine inanm─▒yorum.

Nasipp61

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ekim 2019
2.261
1.868
Tabi ki de kre┼č . Hastal─▒k kapacak ├žocuk babaannesinin yan─▒nda da kapabilir . Kre┼čte ├žocuk sosyalle┼čsin geli┼čsin . Babaanne ne verebilir ki ­čĄŽ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileli─čimin 22. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 132 g├╝n kald─▒.

Bu hafta bebe─činizin beyni h─▒zla b├╝y├╝meye ba┼člayacak ve bu b├╝y├╝me bebe─činiz 5 ya┼č─▒na gelene kadar devam edecek. Bebe─činiz d─▒┼č seslerden veya hareketlerden dolay─▒ canl─▒l─▒k g├Âsterebilir. Ani y├╝ksek sesler, y├╝ksek sesli m├╝zik, araba ya da ├žama┼č─▒r makinesi titre┼čimleri bebe─činizin harekete ge├žmesine sebep olabilir. Bebe─činizin boyu yakla┼č─▒k 17-19 cm aral─▒─č─▒nda ve a─č─▒rl─▒─č─▒ yakla┼č─▒k 350-400 gr civar─▒ndad─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 470 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 26.7 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

Alys

Nirvana
Pro ├ťye
6 Aral─▒k 2010
27.210
72.230
A├ž─▒k├žas─▒ ben ├žok istiyorum ama e┼čim hasta olur diye ├žekiniyor, pek g├Ân├╝ll├╝ de─čil. Hasta olmamas─▒ i├žin ├Ânceden alabilece─čimiz bir ├Ânlem var m─▒?

bunu bu tarz konularda hep goruyoruz da,

cocugunuz kac yasinda okula baslarsa baslasin normalden fazla hasta olacaktir, bu konuda yapacaginiz bir sey yok ki,
yani tabi ki takviyelerle cocugun bagisikligini kuvvetlendirmeye calisirsiniz da, cocugun bagisikligi hasta olarak en tabii sekilde gelisecektir. bu bu sekilde olmak zorunda.

bakin mesela kac yasinda yetiskinler olarak farkli memlekete gittigimizde hasta oluyoruz, oranin mikrobu virusu neyse bize yabanci cunku, cocuk da boyle olacak.

O yuzden hazir babaanne alternatifi cepte duruyorken krese gitsin, hastalanip ara verdiginde de babanneden destek alinir.

bulca

Nirvana
Pro ├ťye
28 Ocak 2009
31.829
41.810
Kre┼č daha mant─▒kl─▒ duruyor hem i┼č yerinize yakinmis sizinle gidip sizinle gelir.

Hastal─▒k konusunda illa ki hasta olacakt─▒r yeni bir ortam ┼čimdiden buna kafa yormay─▒n derim.

Haftada 3 g├╝n gitse di─čer g├╝nler kim bakacak babaannemi e─čer siz haftada 5 g├╝n calisiyorsaniz bence 5 g├╝n gitsin.

girlinred

├ľn├╝m├╝zdeki ma├žlara bak─▒caz­čśÄ­čĆć
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Ekim 2012
8.157
14.313
Ka├ž ya┼č─▒nda okula ba┼člarsa ba┼člas─▒n hasta olacak, ne kadar erken giderse hastal─▒klara o kadar al─▒┼č─▒r olay─▒ do─čru de─čil. Herkes bu arg├╝manlar─▒ doktordan m─▒ duydu merak ediyorum. ├çocuklar b├╝y├╝d├╝k├že beslendik├že ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ geli┼čir, okula erken verilirse daha ├žok hasta olur. Bunu doktor s├Âyledi bizzat. 2 ya┼č─▒n kre┼č i├žin ├žok erken oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Evde babaannesi sizin kurallar─▒n─▒z─▒ ├žipnemeyecekse, iyi besleyecek parka ├ž─▒karmaya ├╝┼čenmeyecekse babaanne diyorum. Ha ├žocuklar─▒ ├╝├ž saat uyutan, kahvalt─▒da nutella veren yerler de var onu bilemem

Margaret Hale

Guru
Pro ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
21 Kas─▒m 2017
7.957
32.003
├çocuklar b├╝y├╝d├╝k├že beslendik├že ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ geli┼čir, okula erken verilirse daha ├žok hasta olur. Bunu doktor s├Âyledi bizzat.
Ben de bir yerde b├Âyle okudum. O y├╝zden k├╝├ž├╝k olmas─▒ g├Âz├╝m├╝ korkutuyor. :KK43:

ulasimiz

H─▒z─▒r Senin Kalbindedir Be G├╝zelim..
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
4 Mart 2012
10.571
21.598
Tavsiyem 2.d├Ânem 3 g├╝n oyun gruplar─▒ ile ba┼člatman─▒z.

LeylaAlizada

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Eyl├╝l 2021
14
14
29
Kesinlikle kre┼č
2├žocuk annesi olarak ve ├žocuklar─▒n─▒ vakti zaman─▒nda kre┼če al─▒┼čt─▒rmay─▒p ┼čuan onun pi┼čmanl─▒─č─▒n─▒ ve zorlu─čunu ├žeken biri olarak s├Âyl├╝yorum ki kesinlikle kre┼č
K├╝├ž├╝kken al─▒┼čmas─▒ daha kolay olur hem de
Ben de o─člumu s─▒rf hastalan─▒r diye g├Ânderemedim .
┼×uan 6 ya┼č─▒nda ve okula ba┼člad─▒,inan─▒n ki 1haftad─▒r o kadar zorluk ├žekiyorum.al─▒┼čam─▒yor,benden kopam─▒yor
Çok zor
O y├╝zden ben hata yat─▒m bu konuda siz yapmay─▒n,en iyisi kre┼če ve ├Âyle ortamlara ┼čimdiden al─▒┼čt─▒r─▒n

girlinred

├ľn├╝m├╝zdeki ma├žlara bak─▒caz­čśÄ­čĆć
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Ekim 2012
8.157
14.313
Ben de bir yerde b├Âyle okudum. O y├╝zden k├╝├ž├╝k olmas─▒ g├Âz├╝m├╝ korkutuyor. :KK43:
E yani... dedi─čim gibi aksini savunanlar neye dayan─▒yor bilmiyorum, ├žok da okuyorum forumda, ben ├žocuk doktorundan duydu─čuma g├Âre hareket edece─čim. ┼čimdi k├╝├ž├╝─č├╝ d├Ârt ya┼č─▒nda verece─čim, ├ž├╝nk├╝ hastal─▒kla u─čra┼čmak ├žok zor oluyor. Ha illa ki hasta olacak ama b├╝y├╝k ├žocuk kolay iyile┼čir, rahat atlat─▒r .─░ki ya┼č─▒ndaki ├žocu─čun alaca─č─▒ e─čitim de ne biliyim, seneye oxforda ba┼člamayacaksa ertelenebilir herhalde ­čśé­čśé ┼čimdi gelecek be─čenmedimler