Kronik anal fissür olup ameliyat olanlar,olmayı düşünenler(doktor önerisi)

Tesekkur ederim,bu fitili denedim faydali olmadi.ne kadar yediklerime dikkat etsemde hir tuvalette kanama ve sonrasinda zonklama.hic kabiz olmadım.dışkı hafif sert ciksa bile yetiyor.duphalac x-m ffalan kullaniyorum,ama korkuyorum bir muddet sonra onlarda bagirsak tembelligi yapiyor.napicami bilmiyorum catlak derin evet :KK43:
o agrı catlaktan o ıyılesmedıgı surece daha da derınlesır
hemoroıd okadar agrı yapmıyor da catlak fena bırsey ınsanı aglatıyor
kronık kabızlıgınız da yokmus madem olun gercekten cok buyuk konfor
et benı aldırmak gıbı bırsey tıpda 1. sınıfta goruyorlar cok basıt
ordakı hemoroıd memelerını de alıyorlar bakterı falan tutacak bırsey kalmıyor temız temız :)

ben oldum
ıyıkı olmusum
14 yasımdan 30 yasıma kadar cektım o acıyı hep amelıyatdan korktum cevremın amelıyat olma cok agrıyor demesınden dolayı
hem catlak vardı hem hemoroıd
ıyıkı olmusum amelıyata gırıp cıkmam 10 dk surdu belden uyusturuldum sohbet ede ede
amelıyat sonrası ılk gun bıle amelıyat oncesı kadar agrımıyor
yanı agrıya vucudumuz okadar alısıyor kı ben amelıyatdan 2 gun sonra ıse gıttım oyle soyleyeyım hıc bır sorun yasamadım
ama kronık kabızlıgınız varsa onermem yıne cıkar
bende kabızlık hıc yok aşırı ıshalden olmustu bende hayatımda hıc kabızlık sorunu yasamadıgım ıcın onerebılırım ama kronık kabızlık sorununuz varsa once onu cozun yoksa bosa amelıyat olmus olursunuz

ılk gun amelıyatdan cıktıgımda ılk tuvaletde cok acılı kofte acılı tursu yemısım gıbıydı :KK70: zaten agrı kesıcı verıyorlar
amelıyat oncesı tuvalete cıkmak bır ıskenceydı kı benım bagırsagım cok calısır gunde 2 kez mutlaka tuvalete cıkarım sankı cam kesıyor bıcak kesıyor gıbı agrır kanardı oturamazdım
amelıyat sonrası dedıgım gıbı 2. gunu ıse gıttım ben kı muhasebe ofısım vardı ozaman masa bası oturarak gecerdı hıc sorun yasamadım

o agrı catlaktan o ıyılesmedıgı surece daha da derınlesır
hemoroıd okadar agrı yapmıyor da catlak fena bırsey ınsanı aglatıyor
kronık kabızlıgınız da yokmus madem olun gercekten cok buyuk konfor
et benı aldırmak gıbı bırsey tıpda 1. sınıfta goruyorlar cok basıt
ordakı hemoroıd memelerını de alıyorlar bakterı falan tutacak bırsey kalmıyor temız temız :)
peki üstüne hic dogum yaptin mi canim? Bilmiyorum cok korkuyorum kronik kabizligim yok ama afedersin insan diskisida her zaman yumusak cikmiyor :KK43: peki ameliyat olmazsam nasil pasifize edebilirim bunu.ne kadar oldu sen ameliyat olali?kime oldun?

peki üstüne hic dogum yaptin mi canim? Bilmiyorum cok korkuyorum kronik kabizligim yok ama afedersin insan diskisida her zaman yumusak cikmiyor :KK43: peki ameliyat olmazsam nasil pasifize edebilirim bunu.ne kadar oldu sen ameliyat olali?kime oldun?
ben amelıyat olalı 5 sene oluyor
gazıanteplıyım burda bır doçent doktor kendısı genel cerraha oldum
ısmı mehmet kaplan
bu işte cok ıyıymıs lazerle oldum kesısız dıkıssız
5 sene once (sıgortamda var ) 500 tl ucret verdım amelıyatdan 3 saat sonra eve gıttım
ustune dogum da yaptım altdan baska amelıyatlarım da oldu

bak gunde 2-3 lıtre su ıcmeye zorla kendını
sabah lımonlu suyunu ıctın
sonra 1 kuru kayısı 2 badem 2 cevız 2 fındık yedın veya kuru ıncırde olur
sonra 1 elma veya mandalına yedın
guzel kahvaltını yaptın

oglen sekersız turk kahvenı ıctın

aksam corbanı salatanı 1 porsıyon yıyorsan etını yedın

mıs gıbı cıkarsın tuvalete

eger kabızlık yasıyorsan vucut dırencın kırılmıs demektır bagırsagın hasta demektır bırseyler yolunda gıtmıyor demektır
bagırsak 2. beynımız o saglıklıysa vucudumuz saglıklı demektır

beslenme duzenınde bırseyler yanlıs demek kı bır gozden gecır bıtkı caylarını bagırsak calıstıran ılacları bırak bır sure
onlar tembellık yapar
toparlarsın :KK66:

Bendede hemoroid var sanırım yani araştırmalarım doğrultusunda o ama ameliyat resimlerini yprumları okudukça kötü oldum benim çocuklukdan hatta genetik bile sayılır sürekli kabızlık hali
Çok zor bi acı ben görüntüden daha çok rahatsızım ama ameliyattan da korktum o parçayı kesen makinayı gördüm de erken doğum yapcaktım resmen

Iste aradigin konunun sifasi Allahin izniyle bendeki bilgide :)
15 gun, 3 ogun ,bir tutam dereotunu yemekle basliyicaksin
Veee en ama en onemlisi bu surede
Temiz bir atlet parcasi steril edilmis sekilde ince uzun isaret parmagindan az uzun sekilde kesilicek
Ve bu uc kisima organik saf zeytin yagi surulup yirtik bolgene koyacaksin.
Her vc girip cikisi degisecek bu bez bunu en az bir ay o bolgede tutacaksin.
Ins iyileseceksin mutlaka dene.

Birde sende meme ucu gibi bir sarkma oldumu.

Umraniye e.arastirmada bir bayan cerrah varmis arkadasimin kizkardesini hemeroid am.yapmis yirtigida iyilesmis.

Temiz bir atlet parcasi steril edilmis sekilde ince uzun isaret parmagindan az uzun sekilde kesilicek

Umraniye e.arastirmada bir bayan cerrah varmis arkadasimin kizkardesini hemeroid am.yapmis yirtigida iyilesmis.
ay bu bende ıse yaramamıstı ya :KK43: bende neler denemıstım
konu sahıbı denesın belkı onda ıse yarar

ay bu bende ıse yaramamıstı ya :KK43: bende neler denemıstım
konu sahıbı denesın belkı onda ıse yarar
Ama sizin durum yıllarca sürmüş. Doğumdan sonra olusanlar genelde iyileşiyor. Cidden onca yıl iyi sabretmissiniz. Birkac nasil dayandım bir ben bir Allah bilir. Yine de arkadaş da duzelmezse tedavisini aksatmasin tabi. Yırtık çoksa sıkıntı çünkü.
Konu sahibi ben de bu yöntemi uyguladım. Şimdi aklıma geldi. Bezle degil de pamuğa fazlaca yağ sürerek koydum oraya. Yarayı onarıyor evet dış kısma yakınsa yara.

ben amelıyat olalı 5 sene oluyor
gazıanteplıyım burda bır doçent doktor kendısı genel cerraha oldum
ısmı mehmet kaplan
bu işte cok ıyıymıs lazerle oldum kesısız dıkıssız
5 sene once (sıgortamda var ) 500 tl ucret verdım amelıyatdan 3 saat sonra eve gıttım
ustune dogum da yaptım altdan baska amelıyatlarım da oldu

bak gunde 2-3 lıtre su ıcmeye zorla kendını
sabah lımonlu suyunu ıctın
sonra 1 kuru kayısı 2 badem 2 cevız 2 fındık yedın veya kuru ıncırde olur
sonra 1 elma veya mandalına yedın
guzel kahvaltını yaptın

oglen sekersız turk kahvenı ıctın

aksam corbanı salatanı 1 porsıyon yıyorsan etını yedın

mıs gıbı cıkarsın tuvalete

eger kabızlık yasıyorsan vucut dırencın kırılmıs demektır bagırsagın hasta demektır bırseyler yolunda gıtmıyor demektır
bagırsak 2. beynımız o saglıklıysa vucudumuz saglıklı demektır

beslenme duzenınde bırseyler yanlıs demek kı bır gozden gecır bıtkı caylarını bagırsak calıstıran ılacları bırak bır sure
onlar tembellık yapar
toparlarsın :KK66:
Peki ameliyat sonrasi dışkı ve gaz saatlerce tutamiyormussun maximum 1 saat oyle mi? Neticede kas kesiliyor.birde fast food lahmacun pide gibi seyler yiyemiyor musun artik.bu illete bir kere yakalanan omur boyu dikkat etmek mi zorunda

Denedim canim ise yaramadi maalesef

Peki ameliyat sonrasi dışkı ve gaz saatlerce tutamiyormussun maximum 1 saat oyle mi? Neticede kas kesiliyor.birde fast food lahmacun pide gibi seyler yiyemiyor musun artik.bu illete bir kere yakalanan omur boyu dikkat etmek mi zorunda
hıc oyle bırsey yok hele ben anteplıyım yemek ıcın yasıyorum :KK70: herseyı yedım
sunu soylemek ıstemıslerdır hangı amelıyat olursa olsun yedıgıne dıkkat edıyorsun belkı bahsettıklerı odur ama yemek kısıtlaması gaz tutamama falan yok oyle bırsey

hıc oyle bırsey yok hele ben anteplıyım yemek ıcın yasıyorum :KK70: herseyı yedım
sunu soylemek ıstemıslerdır hangı amelıyat olursa olsun yedıgıne dıkkat edıyorsun belkı bahsettıklerı odur ama yemek kısıtlaması gaz tutamama falan yok oyle bırsey
Canim seninki anal fissur ameliyatiydi dimi.bildigin kas kesildi yani.hemde dikissiz kesi olmadan

Canim seninki anal fissur ameliyatiydi dimi.bildigin kas kesildi yani.hemde dikissiz kesi olmadan
tabı tabı fissür du dedıgım gıbı bu cok basıt bır ıslem amelıyat yerıne bıle koymuyorlar 2 saat sonra eve yuruyerek gıdıyorsun oyle abarttıklarına bakma hıc
doktora gıdıp muayene olup endıselerını anlatsana

tabı tabı fissür du dedıgım gıbı bu cok basıt bır ıslem amelıyat yerıne bıle koymuyorlar 2 saat sonra eve yuruyerek gıdıyorsun oyle abarttıklarına bakma hıc
doktora gıdıp muayene olup endıselerını anlatsana
Oldum canim ameliyat diyorlar bana.kroniklesmis fissurum.3 ay icinde kroniklesmis.makatta daralma var ayni zamanda.diskiyi yaparken cam kesiyor icini sanki.cok zor.korkuyorum.evde kremlerle geçirmeye calisiyorum ama makat cok dar napicam bilmiyorum.botox falanmiolsam acaba diye dusunuyorum

Oldum canim ameliyat diyorlar bana.kroniklesmis fissurum.3 ay icinde kroniklesmis.makatta daralma var ayni zamanda.diskiyi yaparken cam kesiyor icini sanki.cok zor.korkuyorum.evde kremlerle geçirmeye calisiyorum ama makat cok dar napicam bilmiyorum.botox falanmiolsam acaba diye dusunuyorum
Botox geçici birşey korkma ol ameliyat olunca aman hepsi bu muymus boşuna korkmuştum diyeceksin

Botox geçici birşey korkma ol ameliyat olunca aman hepsi bu muymus boşuna korkmuştum diyeceksin
Peki botox geciciyse bu geçici surede hazir kaslar gevsemisken orayi kremlerle iyilestiremez miyiz.

Birde ameliyat olsanda tekrardan nüks etme ihtimali varmis.seninki cok mu ileriydi meme var miydi makatta.daralma falan.hatta cam parcasi cikariyormus gibi agri

Peki botox geciciyse bu geçici surede hazir kaslar gevsemisken orayi kremlerle iyilestiremez miyiz.

Birde ameliyat olsanda tekrardan nüks etme ihtimali varmis.seninki cok mu ileriydi meme var miydi makatta.daralma falan.hatta cam parcasi cikariyormus gibi agri
canım yazdım ya
cam kesıyor bıcak saplanıyor gıbı agrı vardı aynı zamanda hemoroıd yanı meme de vardı buyuk sorunluydu 13 yasımdan 30 yasıma kadar cektım dıye
aynı seylerı soyluyorum bukadar korkacak bırsey yok tıp 1. sınıfta ogretılen bır operasyon amelıyat bıle demıyorlar saymıyorlar okadar basıt ve okadar dogum yapmıssın 10 dk lazer ıle gecen bır ıslemden korkma yahu gercekten komık :KK70: gırıp cıkınca ne demek ıstedıgımı anlayacaksın et benı gıbı sureklı aynı seylerı yazıyorum
bukadar kasacak korkacak bırsey yok
kremle ıyılesse bunu doktorda onerırdı
bukadar korkuyorsan amelıyat olma olsun bıtsın yanı :)

canım yazdım ya
cam kesıyor bıcak saplanıyor gıbı agrı vardı aynı zamanda hemoroıd yanı meme de vardı buyuk sorunluydu 13 yasımdan 30 yasıma kadar cektım dıye
aynı seylerı soyluyorum bukadar korkacak bırsey yok tıp 1. sınıfta ogretılen bır operasyon amelıyat bıle demıyorlar saymıyorlar okadar basıt ve okadar dogum yapmıssın 10 dk lazer ıle gecen bır ıslemden korkma yahu gercekten komık :KK70: gırıp cıkınca ne demek ıstedıgımı anlayacaksın et benı gıbı sureklı aynı seylerı yazıyorum
bukadar kasacak korkacak bırsey yok
kremle ıyılesse bunu doktorda onerırdı
bukadar korkuyorsan amelıyat olma olsun bıtsın yanı :)
Tamam canim sinirlenme hemen hic bilmedigim bi ameliyat korkuyorum tabikide,eminim ki sende ameliyat olmadan once cok korkmussundur ki 15 yil beklemissin hak ver bana da :KK66:

Tamam canim sinirlenme hemen hic bilmedigim bi ameliyat korkuyorum tabikide,eminim ki sende ameliyat olmadan once cok korkmussundur ki 15 yil beklemissin hak ver bana da :KK66:
ben 13 yasımdaydım bu kadar korkmadım beklememın sebeplerı vardı
dedıgım gıbı amelıyat yerıne konmuyor et benı aldırmak gıbı bırsey

X