Saç Rengi ve Saç Boyama Kuaför ve Evde Saç Açmak (Lütfen Tavsiye)

Lisacraw

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
7
0
25
Selam, saçlarımı 3-4 kere şarap kızılına boyadım evde. Gayet güzel tuttu, saçımda yıpranma olmadı. Üzerine bazen koyu kahve, kestane gibi renkler de boyadım ama kızıl bir şekilde hep aradan çıktı.
Bir gün bu renkten sıkıldım, zaten son boyamamın üzerinden birkaç ay geçmişti. Bakır renk bir boya aldım. Yaklaşık bir saat falan beklettim boyayı. Lakin şöyle bir şey oldu: Dibim müthiş açık renk bir bakırdı ama geri kalan (boyalı) kısım aynen șarap renginde duruyordu. Sonra öğrendim ki bu renk açıcı uygulamadan çıkmıyormuș.
Tabi ben bunun üzerine kuaförün yolunu tuttum, bayıldım 250 liraya ombre yaptırdım. Buraların en pahalı ikinci kuaförü aynı zamanda. Çok da güzel oldu, gören herkes bayıldı. Kızıldan turuncuya çok güzel bir geçişi vardı saçımın. Kuaförüm yaklaşık bir ay kadar saçımın esneyeceğinden bahsetti, sonra duzelirmiș.
Sonra olanlar içler acısı. Aradan 4 ay geçti ve saçlarım hala lastik gibi uzuyor. Platine falan acsam neyse, 20 ya da 30 volum maksimum 40-45 dakika saçımda kalmıştı.
Uçları çatallı olmaktan çıktı, bir tel saç 4'e 5'e ayrılıyor. Guzel kıvırcık saçlarım vardı, artık șekil bile almıyorlar.
E sinirlendim doğal olarak ama siz hiç "Ay ben bu saçı yakmisim, gel bakım için indirim yapayım" diyen kuaför duydunuz mu? Aynen, ben de duymadım.
Yani șu an hem kafamda hala 8+ aylik bir şarap kızılı olduğu gibi duruyor hem de saçlarımın uçları felaket durumda. Inanilmaz yanik bir goruntuleri yok, yağlarla falan kurtarıyorum ama "frizz" inanılmaz bir seviyede ve kıvırcık saç kullananlar bilir ki en korkunç şeydir bu.
Kuafore gitmeye korkuyorum, gittim 3 kutu Palette Ultra Yoğun Renk Açıcı sipariș ettim. Hedefim saçın tamamını evde 3 kişi açmak ve evde kendim boyamak.
Hindistan cevizi yağı da sipariș edeceğim șimdi, boyamadan önce iyice bekleteceğim. Sonra saçımı kestireceğim, öyle boyayacağım saçımı. Çünkü açıcı genel olarak saç uçlarının canına okuyormuș, ben de dedim zaten kestirecegim yerleri mahvederse eder. Önce kestirip sonra açarsam yine uçları yıpranır diye düşündüm.
Ne diyorsunuz? Tavsiyeniz var mı? Palette UIL oryal kadar çok yakmıyor dedikleri için böyle bir yol düşündüm.

Son düzenleme:
İlk görsel yağ kullanılmıș hali, ikinci görsel taradıktan sonraki hali.
Ilk gorseldeki rengi gerçekten seviyorum, en son 4 ay önce boyattigim halde hala insanlar iltifat ediyor ve benim de hoşuma gidiyor bu.
Ama üniversite sınavına hazırlanıyorum ve saçıma ayıracak fazla vaktim yok, sürekli mașa ve düzleștiriciyle uğrașamam.
Durumun ne kadar vahim olduğunu gormeniz için yukluyorum, kuaföre gitmek istememe sebebim bu.

Eklentiler

• IMG_20191109_201310.jpg
    IMG_20191109_201310.jpg
    183,3 KB · Görüntüleme: 421
  • IMG_20191109_201140.jpg
    IMG_20191109_201140.jpg
    139,6 KB · Görüntüleme: 343
İlk görsel yağ kullanılmıș hali, ikinci görsel taradıktan sonraki hali.
Ilk gorseldeki rengi gerçekten seviyorum, en son 4 ay önce boyattigim halde hala insanlar iltifat ediyor ve benim de hoşuma gidiyor bu.
Ama üniversite sınavına hazırlanıyorum ve saçıma ayıracak fazla vaktim yok, sürekli mașa ve düzleștiriciyle uğrașamam.
Durumun ne kadar vahim olduğunu gormeniz için yukluyorum, kuaföre gitmek istememe sebebim bu.
Cokda cansiz durmuyor sacin saçı kullu tonlarda istiorsan sonu 1 yada 11 ile biten biyalari alabilirsin kumral istiorsan 7.1 i.1 gibi 9.1 kullu sari ztn platin deil ama benimde oleydi turuncudan kurtulmak icin folyolama sistemi ile guzelce saci actim sonra kullu cila ile tuuruncudan kurtuldm konu olarak acmistim klube turuncudan sariya gecis yontemim die orda resimde ekledm bakabilirsin ama sana tavsiyem once kestir bence yada kes sona boya rahat boyarsın sac açıcın mavi toz olsun ve profesyonel acici spirais et acici ve oksidan ayni marka olsun daha iyi sonuc verirmis blonde me tavsiyem 9 tona kadar aciyor ben kuaf kullandım 5 6 tona kadar aciyormus ama benm ztn sarimsi sac oldugu icn 20 dk da acildi ince tutamlar halinde folyolayarak actim saci boylece ara ara dore turuncu yansimalar olmadi mor sampuanlada destekledm cilasini yaptm derken kurtuldm birazda boyaya cilaya yani findik kdr mavi boya kattım yada igoranin 0.11 turuncu azaltici koydum
Ama kestane sac istiorsan acmana bilr gerek yok koyu renk oldugu icin saci turuncu yerleri bir kac boyada kapatir

X