Çocuk Hastalıkları küçük baş çevresi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhabalar aynı sorun bizdede var benim kızım 30 cm doğdu şuan 2 yaşında 39 anca oldu bir sürü testler yapıldı hiç bir sorun çıkmadı genetik testi yapıldı ve genetik çıktı eşimle bende yaptırdım bizdede mikrosefali çıktı gelişimde hiç bir sıkıntı yok şükür sadece kafası küçük ben artık doktorlara pek güvenemiyorum çünkü hepsi çok farklı konuşuyor çok gezdim doktor doktor insaları biraz fazla korkutuyorlar sakin olun bekleyin siz özellikle gelişimine dikkat edin bu arada kızımın görüntüsü mikrosefali hastaları gibi değil keza bizimde öyle en son gittiğim doktor sadece eğitim dedi her küçük kafalı insanda zeka geriliği olmuyor üzülmeyin sakın
Merhaba lütfen cevap verin bizimde durumumuz sizin gibi oğlum 35 haftada 30 haftaya uyumlu doğdu baş çevresi 28 cm di şimdi 7 aylık ama baş çevresi 35.5 cm bizdende doktorlar genetik test istedi . Allah'a şükürler olsun motor becerileri güzel algısı açık bizi tanıyor gülüyor seslenince bakıyor destekli oturuyor oyuncak tutup ağzına götürüyor yüz üstü yatarken kendini sırt üstüne çeviriyor. Ama sadece kafası küçük ve buna oranla boyu ve kilo şu da düşük boyu kilosu başi hepsi tümden persentil altında. Doktorlar net birşey demiyor. Sizin şu an ki durumunuz nasıl beni lütfen bilgilendirin helak oldum ağlamaktan.

Merhaba lütfen cevap verin bizimde durumumuz sizin gibi oğlum 35 haftada 30 haftaya uyumlu doğdu baş çevresi 28 cm di şimdi 7 aylık ama baş çevresi 35.5 cm bizdende doktorlar genetik test istedi . Allah'a şükürler olsun motor becerileri güzel algısı açık bizi tanıyor gülüyor seslenince bakıyor destekli oturuyor oyuncak tutup ağzına götürüyor yüz üstü yatarken kendini sırt üstüne çeviriyor. Ama sadece kafası küçük ve buna oranla boyu ve kilo şu da düşük boyu kilosu başi hepsi tümden persentil altında. Doktorlar net birşey demiyor. Sizin şu an ki durumunuz nasıl beni lütfen bilgilendirin helak oldum ağlamaktan.
İnanın bende 27. Haftada yım. 24-25 haftaya uyumlu gerilik tespit ettiler mr çektirdim ayni. profa gittim beyin içi gelişimi standart sapma ile uyumlu değil dedi. genetik sonuçlarım daha çıkmadı. Tip fakültesine gittim önce 4 hafta geriden geliyor dediler ertesi gün 2 hafta dediler dünyam şaştı. Böyle bir durum yaşayan var mı gerçekten zor bir durumdayim

İnanın bende 27. Haftada yım. 24-25 haftaya uyumlu gerilik tespit ettiler mr çektirdim ayni. profa gittim beyin içi gelişimi standart sapma ile uyumlu değil dedi. genetik sonuçlarım daha çıkmadı. Tip fakültesine gittim önce 4 hafta geriden geliyor dediler ertesi gün 2 hafta dediler dünyam şaştı. Böyle bir durum yaşayan var mı gerçekten zor bir durumdayim
şu an benzer şeyleri yaşıyorum,2 haftadır ağlamaktan mahfoldum.üstelik bizim fark açılıyor gitgide ,çaresizlik kaldı sadece elimde.doktora bir umut gittikçe perişan halde çıkıyorum her defasında daha da yıkılıyorum:KK43:

şu an benzer şeyleri yaşıyorum,2 haftadır ağlamaktan mahfoldum.üstelik bizim fark açılıyor gitgide ,çaresizlik kaldı sadece elimde.doktora bir umut gittikçe perişan halde çıkıyorum her defasında daha da yıkılıyorum:KK43:
Şuan 29. Haftadayim amniyosentez sonucum daha yeni çıktı. Siz yaptırmış miydiniz? Gen kaybı varmış. Dünyada sadece 80 kişide görülmüş. KIF11 geni önemli olan genmis. Beyinde gerilik epilepsi mikrosefali körlük gibi sıkıntılara sebep olabilirmiş. Bu en iyi senero. Ya da tamamen birilerine bağımlı bir çocuk getireceksin dünyaya dediler. Net bisey diyemeyiz. Diyor proflar ya doğduktan sonra göreceksin ne olacağını yada sonlandiracaksin dediler. Pazartesi eskisehir tip fakültesinde kurula gireceğim. Cok zor bir karar Rabbım yardımcımız olsun sağlıklı gunler

Şuan 29. Haftadayim amniyosentez sonucum daha yeni çıktı. Siz yaptırmış miydiniz? Gen kaybı varmış. Dünyada sadece 80 kişide görülmüş. KIF11 geni önemli olan genmis. Beyinde gerilik epilepsi mikrosefali körlük gibi sıkıntılara sebep olabilirmiş. Bu en iyi senero. Ya da tamamen birilerine bağımlı bir çocuk getireceksin dünyaya dediler. Net bisey diyemeyiz. Diyor proflar ya doğduktan sonra göreceksin ne olacağını yada sonlandiracaksin dediler. Pazartesi eskisehir tip fakültesinde kurula gireceğim. Cok zor bir karar Rabbım yardımcımız olsun sağlıklı gunler
cevabınız için teşekkürler.evet amniyosentez yaptırdım.peki sizde amniyosentez ile hangi genetik testler yapılmıştı biliyor musunuz?

Merhaba bende 34 haftalık doğum yaptım. 29 haftayla uyumlu doğdu hipertansiyondan gelişim geriliğim vardı. 1575 gram kilosu, 42 cm boyu ve 27,5 kafa ölçüsü vardı. Şimdi 4 aylık 5160 gram boyu 65 cm kafa ölçüsü 34,5. Doktor kafa ölçüsü küçük takip edilecek dedi. Sizin takiplerinizin sonucu ne oldu acaba

Merhaba lütfen cevap verin bizimde durumumuz sizin gibi oğlum 35 haftada 30 haftaya uyumlu doğdu baş çevresi 28 cm di şimdi 7 aylık ama baş çevresi 35.5 cm bizdende doktorlar genetik test istedi . Allah'a şükürler olsun motor becerileri güzel algısı açık bizi tanıyor gülüyor seslenince bakıyor destekli oturuyor oyuncak tutup ağzına götürüyor yüz üstü yatarken kendini sırt üstüne çeviriyor. Ama sadece kafası küçük ve buna oranla boyu ve kilo şu da düşük boyu kilosu başi hepsi tümden persentil altında. Doktorlar net birşey demiyor. Sizin şu an ki durumunuz nasıl beni lütfen bilgilendirin helak oldum ağlama

Merhabalar sizinle aynı durumdayım acaba suan ki durumunuz nedir? Cevap verirseniz sevinirim.

Merhaba sizinle ayni durumdayız lütfen ama lütfen bana yazabilir misiniz durumunuz hakkında ben ağla ağla helak oldum. Daha 7 aylığız 30 haftaya uyumlu 28 cm baş çevresi ile doğmuştu şimdi 7 aylık 35.5 cm oldu çok endişeliyim bizdende genetikci test istediler. Allah'ıma şükür algısı bizi tanıması gülmesi oyuncak alıp oynamasi bide destekli oturmasi var. Bide yüz üstü yatarken sırt üstüne dönüyor. Ama Doktorlar ne iyi birşey nede kötü birşey demiyor. Sanki biz aralarda kalmışız gibi
Merhaba şimdi durumu nasıl çocuğunuzun

Lütfen yardımcı olun 26+0 haftalık hamileyim bebeğimin bpd 23+1 gerilik var nasıl doğdu sağlıklı mı

Lütfen yardımcı olun sizin nasıldı durumlar

Merhaba , yardımcı olmak isterim tabiki , süreciniz ne durumda şuanda , kaç haftalık hamilesiniz, dr unuz ne dedi?

Merhabalar
Eski bir konu ama belki goren olur

Oğlum 12.ay kontrolunde 10 kilo, 76 cm ve 44 cm bas çevresi

14.ayda 10 kilo, 78 cm, 44 cm bas çevresi.

Doktorlar birseyler geveliyor ama net hic birsey demiyorlar, kan tahlili vs yapıldı hersey yolunda.

Ama genetik olarak baba tarafinda kafa arkalari dümdüz. Nasil desem, kafalari bombeli değil. Ben buna veriyorum açıkçası. Konuyla ilgili bana bilgi verebilecek biri varsa sevinirim
Merhaba bire bir aynı sorunumuz var sadece bizim 44.5cm başı ne gibi gelişmeler oldu acaba bilgi verebilir misin?

X