Kuduz

Kızımı 2 kez kedi tırmaladi risk var diyip anında kuduz asisina baslattilar.. böyle sinirlerinizi bozmayip aşı olurdum ben kedi olmezse 3. dozda kesiyorlar.

Tamam benim egitimimin ve saha tecrubemin bir onemi yok iki haber okudunuz her seyi biliyorsunuz ok
Kabalaşmaya ne gerek anlamadım. Aynı fikirde olmayınca hemen saldırıya geçiyorsunuz. Sizin eğitiminiz veterinerlikmiş doktorluk değil. Hamile bir kadına aşı yapılıp yapılmayacağına karar verecek ,bu konuda bilirkişi gibi yorum yapacak kişi siz değilsiniz hatırlatayım. Sizin saha tecrübeniz kuduz hayvanlarmıdır diye sormak istiyorum. Neyse.. iki haber okuduk diye herşeyi bilmeyelim,siz bilin yeter.

Ne saldirmasi ben bir hekim olarak yorumumu yapiyorum ustuste neye dayanarak falan diye bana gazete haberlerini ornek veriyorsunuz ben de iyi tamam dedim nerede kabalasmisim kendinize gelin lutfen ayrica Ben karar falan vermedim asi olmayin da demedim soktorunuzla gorusene kadar icinizi rahat tutun dedim once yazdiklarimi okuyun bir zahmet asil siz bana saldiriyor ve terbiyesizce davraniyorsunuz ne gerek var

Size artık cevap vermemem gerekiyor. Belliki konu uzayacak. İlk defa bir üye ile böyle bir diyaloğa giriyorum ve artık sıkıldım tavır ve yorumlarınızdan. Burayı daha fazla meşgul edip konu sahibine sıkıntı vermeyelim.

Çok geçmiş olsun inş tezden çaresi bulunur durumunuzun üzüldüm

Bir bilgim yok malesef. çok geçmiş olsun.

Yetişkin kedim var fena saldırgan dişlerini geçirir sevmeyi yarım bıraktın diye yapmıstır.

Birkaç farklı doktora gidin mutlaka, konu hakkında bi bilgim yok inşallah sorun çıkmaz

Çok üzüldüm hamileyken başınıza böyle bişey gelmesi kötü olmuş
Bence enfeksiyon hastalıkları polikliniğine de gidin , bu konuda onların daha çok bilgisi olur diye düşünüyorum

Cok gecmis olsun cok uzuldum.
Insallah korktugun gibi olmaz hicbir sey.

Jineklogunuza danisin. Benim bildigim kuduz asisinin yan etkisi yok. Aktif ve pasif olmak uzere iki cesidi var, ama hic birinde canli virus verildigini duymadim.

Uzun zamandir kayda gecmis bir kuduz vakasi yok iciniz rahat olsun bazen kediler yapar oyle siz gene Doktorunuza ve veteriner hekiminize danisin cok gecmis olsun

Karantina vakaları var kuduzla ilgili. yabana atilcak bir endişe değil.

O aşıyı vurul bence. Risk almayi göze alamayacağın bir durum çünkü. Sure gecerse geri dönusu yok.

Kedilerde kuduz olma ihtimali milyonda bir gibi ama o riski almaya deger mi bence değmez o yuzden direk bu konuyla ilgilenen bir uzmanla gorusun, nasil yonlendirirse oyle davranin.

Canim cok gecmis olsun. Insallah bi sıkıntı yasamazsin

Kızımı 2 kez kedi tırmaladi risk var diyip anında kuduz asisina baslattilar.. böyle sinirlerinizi bozmayip aşı olurdum ben kedi olmezse 3. dozda kesiyorlar.

Yetişkin kediler birden isirabiliyor huysuzsa benim toromanimda isirior

Aşıyı oldum kızlar..

Kendi doktoruma gittim önce, daha önce böyle bir vakayla karşılaşmadıklarını, bu tip durumlarda devlet hastanesine gitmemin daha iyi olacağını söyledi.

Doğruca devlete gittik, enfeksiyon doktoruna endişelerimi anlattım. Kediden emin değilsen riske atamayız dedi. Aşı canlı virüs değilmiş ama farklı riskleri varmış..

Hayırlısı olsun artık....

Kalbini ferah tut canım, sağlıcakla doğacak...

Kedilerde kuduz virüsü bulunmaz merak etmeyin birşey olmaz
Emin misiniz çocukken bizim sokağımızda vardı kuduz kediye bulaşmıştı çirkin tiftik tiftik deli gibi bişey olmuştu gelip aldılar sonra yakaladılar.
merakımdan soruyorum

pinkpin kuduz aşısında direk ölü virüs diye biliyorum. Bağışıklığınızı güçlü tutun. Üşütmeyin aşırı sıcak soğuk şeyler yiyip içmeyin. Geçmiş olsun tekrardan

Bu ara çifleşme dönemlerine giriyorlar o yüzden olabilir bide kediler ısırır benim kızımda ısırıyor mesela seviyorum resmen sevişiyoruz bi anda ısırıyor sıpa değişik hayvanlar çok takılma bir çok kedi ısırır şunuda söylim bizim evde herzaman kedi vardı sokak kedileri de dahil içli dıslıydık simdiki gibi parazit aşiları falan hak getire annemde hayvan delisi bizde hamileyken de hep ilgilenirmiş hepimiz sağlıklıyız şükür
Zaten kedilerle ilişkin varsa sende bağışıklık vardır korkma

O hasta olmuştur 35 yaşındayım ne duydum ne gördüm ömrüm boyunca kedilerle haşır neşirdim hala öyle heryerim çizik icinde

O hasta olmuştur 35 yaşındayım ne duydum ne gördüm ömrüm boyunca kedilerle haşır neşirdim hala öyle heryerim çizik icinde
Yani sizin karşınıza çıkmamıştır. Ama tüm hayvanlarda olabiliyor.
Konu sahibini ısıran kedinin kuduz olduğunu sanmıyorum kediler ısırabiliyor benim kedimin en sevdiği şey dişlerini geçirmek:) ama olabiliyorlar. Yoksa veteriner neden kuduz aşısını zorunlu tutsun. Demekki kapabiliyorlar. Dikkat etmek lazım.

Hayvanlarda kuduz vakasını drlardan daha iyi bilir diye düşünüyorum arkadaş ayrıca şu kedi tırmaladı ısırdı vakalari nasılda abartılıyor hiç duydunuzmu kedi tırmaladı ısırdı hastalık kaptı falan diye ki öyle olsa ailecek yok olmuş olmalıydık ya neyse pek anliyacağınızı sanmıyorum

Ama kediler de eger kuduz bir hayvanla hasır nedir olduysa gayet güzelce kuduz taşıyabiliyorlar. :)
Bütün memeli hayvanlar için geçerli bu.
Hangi hayvanla haşır neşir olucak kendi cinsiyle bile pek haşır neşir bir cins değil yani bu ihtimalin milyonda 1 olduğunu bile sanmıyorum ama tabiki arkadaş önlemini alsın da hayatı kendine zehir etmesin

Ah ah hamile halinizle asisiz hayvana ne demeye yanasirsiniz ki
Bazi hayvan saldirgan ruhlu olur kuzenimin var durduk yere tirmok atiyo biri gelince odaya kapar misal ustelik baktiginiz kedimi baskasimi ayirtta edemiyorsunuz
Arastirin ozel labaratuar falan bir sorun kandami bakiliyor artik neydeyse bir test yaptirin asidan once vardir muhakkak testi dr da ilginc hamilesin ama hayvani takip et olurse gel demis asidan once tespit yolu vardir muhakkak birinden bilgi alin

Hangi hayvanla haşır neşir olucak kendi cinsiyle bile pek haşır neşir bir cins değil yani bu ihtimalin milyonda 1 olduğunu bile sanmıyorum ama tabiki arkadaş önlemini alsın da hayatı kendine zehir etmesin

İşte hic belli olmuyor gelir de o kilyonda bir ihtimal bulabilir. 10 gün gözlem önemli, zaten hayvana bir sey olmuyorsa 3.dozda bırakıyorlar aşıyı.

Allah korusun sonu kesin ölümle sonuçlandıran bir virüs kendisi :)

Ya nebilim hamile diye arkadaş dert edilebilir çünkü şu anda bile geçmemiş olan tırnak izlerim var hiç kuduz aşısıda olmadım

Gittiğim biyerde çok fazla yarasa vardı malum kuduzu onlar yayıyor. O dönem balkona çıkmıyordum korkumdan:) bu sebeple baya araştırmıştım ya olursa diye. Kanda çıkmıyor uzun süre saklanabiliyor işk olarak boğaza yerleşiyor o sebeple grip oldum zannediyor hastalığı kapan kişi oyüzden ısıran hayvanı takip edin diyorlar ama bunu yapan kişi ısırılan kişi olmamalı uzmanların gelip almaları gözetim altında tutmaları gerekir. Herhalde doktorda ihtimal vermemiş. Ama yine de tedbirli olmak gerekirdi. Hamilesiniz sonuçta hayvanın peşinde mi koşacaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…