Küfürden hakaretten bıktım

Merhabalar.
Ben 23 yaşında üniversite mezunuyum öğrenim hayatım boyunca çalıştım ve kendi ekonomik özgürlüğme sahiptim. Ailemle beni tuttugunu koparan bi kız olarak yetiştirdiler. 3 ay önce yaklaşık 3 yılı geçgindir tanıdıgım aşık oldugum adamla evlendim.

Eşim askeri okulda okuyordu yeni mezundu göreve ataması olacagı sırada darbeden dolayı ataması durduruldu ve sivil üniversiteden mezun etti devlet.
Herşey bununla başlıyor biz o sıralar 1 yıllık falan sevgiliydik aramızda çok sürtüşmeler olurdu fakat psikolojisi bozuk hayatı darmaduman oldu diye ben hep alttan alırdım bu böyle 2 sene sürdü 2018 şubat mart aylarında babasına beni anlattı ve istemeye geldiler . Benim babam çok anlayışlı bi insandır kimseyi gücendirmek istemez o yüzden eşime işiyle ilgili hiçbirley sormadı. İsteme oldugunda biz eşimle daha 2 3 yıl var evliliğe diye düşünüyorduk fakat eşimin babası söz günü babamla düğün tarihi konuştu babam çocuklar bilir biz karışmayalım dediysede sözden sonra hep erkek tarafı düğün için baskı yaptı. Vel hasır eylül ayında evlendik :KK43: çoook seviyordum deliler gibi aşıktık bişey istediği zaman söylemesine görek yoktu ben hemen yapardım gözünün içine bakardım . Fakat balayında beni dövdü. Eşimin annesi düğünde bana ve eşime takı için kurdela takmadı hepsini elden kendisi topladı gelen misafirlerin . Biz şok tabi balayındada eşime takıları sordugum için yerim bu dayağı. Ben bavulumu topladım bırakıp gelirken ağlamaya başladı özür fala diledi . Bende çok zor günlerden geçtik stresliydik ikimiz diye uzatmadm gitmekten vazgeçtim . Balayı bitti evimize geldik şimdi her hafta bir sebepten ötürü küfürler hakaretler işitiyorum boğazım sıkılıyor kafama vuruluyor gecen sefer eşim bunu annesinin yanında yaptı . Son sefer ise dündü . Artık bende kendimi savunmaya başladım ve bende cılız çüssesiz bi kadın değilim gücüm yetiryor. Ben kıyıp kendimi savunamıyorum . Ama o beni yerlerde sürüklemekten hüngür hüngür ağlatmaktan bıkmadı daha 3 aylık evliyiz sevgisizlik ilgisizlik üstüne birde şiddet görmek beni mahvediyor. Bu arada eşim dayak atan bi babaya kayınvalidem ve çocukları sürekli şiddet görmüş ve sürekli kapıya konmuş . Onlr için şiddet çok normal birşey ben bunları yeni öğreniyorum . Babam ne bana ne abilerime nede anneme tek bir tokat attıgını bilmeyiz . Bana yardım edin nolur evlendik eşim 2 ay iş bulamadı benim akrabalarım ona iş buldu çok zor günler gecirdi kendini yetersiz gördü . Ama biliyorum ne olursa olsun ben bunları yaşamayı haketmedim...
Tabi ki haketmiyorsunuz kimse haketmez bunu lütfen önce kendinize saygınız olsun ve bir dk durmayın o evde kim ne diyecek diye düsünmeyin bu yasadiklariniz çok aşağılayıcı eşiniz in psikolojisi iyi diil ve düzelmez bu saatten sonra

balayından sonraki küfürlerini ve şiddetini neden affettiniz. adamlık dövmekle küfürle diye mi öğretilmiş o insana... ailen sana kıyamazken sen kendine nasıl kıyabiliyorsun.
İnan her kavgamızda sana göre adamlık dövmek güç göstemek diye bağırmışımdır ona . Kendime şiddet göremeyi hiç yakıştıramıyorum hatta konduramıyorum bile . 3 ay sabrermemin sebebi aileme döndüğümde babama “baba ben elimden geleni yaptım “ diyebilmekti. Ama görüyorumki boşana

Sorun takı para pul değil verdiğim emek ve sunduğum bi sevgi var çözüm boşanmaksa eninde sonunda bu olucaktır asla kendimi senelerce buna mahkum bırakmayacagım sadece acaba tedavi olabilirmi düzelebilirmi diye düşünüyorum ve buna nasıl ikna ederm diyorum zaten tedavidenden sonuç alamazsam boşanırım . Göz korkutmak için baba evine dönmeyi doğru bulmuyorum zaten baba evine geri dönersem iş tamamen biter ne ailem nede abilerim beni geri bırakmazlar . Geri döneceksem kocamın evine baba evime gitmem zaten. Daha çok yalama olur
Tedavi vs.sürecinde bir kez bile olsa tekrar şiddet göreceğinizi öngörüyorsaniz değmez bence. Çoluk çocuk olursa ilerleyen zamanlarda onlara da yazık olacak. Allah yardımcınız olsun gönlünüzdeki niyeti size kolaylaştırsin. İnşallah hakettiğiniz değeri verir size.

Madem ki tuttuğunu koparan bir kız olarak yetiştin bunu yap.Tut yakasından koparıp at kapıya neyi bekliyorsun hala?Sakin hamileyim deme??

Tedavi vs.sürecinde bir kez bile olsa tekrar şiddet göreceğinizi öngörüyorsaniz değmez bence. Çoluk çocuk olursa ilerleyen zamanlarda onlara da yazık olacak. Allah yardımcınız olsun gönlünüzdeki niyeti size kolaylaştırsin. İnşallah hakettiğiniz değeri verir size.
İkimizde çocuk istemiyoruz ben kprunuyorum çok bi birlikteliğimizde olmuyor . Tedavi görmesini inanın çok ama çok istiyorum

İşin komik tarafı ailem hiç bişey bilmediği için kocamın üzerine titriyorlar benden daha çok belki annem onunla konuşuyordur arıyordur

Bak kuzum daha küçücuksün.40 lı yaşlara geldiğinde o kadar pişman olacaksın ki sana bunları yaşatmasina rağmen yanında kaldığına.Sen bu dünyada ne kadar değerli olduğunu bir fark et önce.Itin teki seni yerlerde sürükleyecek ve sen hala onunla kalacaksın.Yapma bu kötülüğü kendine.Kaldıkça değersizleştiriyorsun kendini.Ne yapsam da gidemiyor nasıl olsa diye düşünüyor.Annesinin yanında bile dövdüğüne göre.Yarın daha neler yapar neler...
Bu arada oğlu sizi döverken annesi ne yaptı çok merak ettim.

Madem ki tuttuğunu koparan bir kız olarak yetiştin bunu yap.Tut yakasından koparıp at kapıya neyi bekliyorsun hala?Sakin hamileyim deme??
Yok hamile değilim. En son kavgamızda kendimi savunmak istediğimde kıyamadım bi erkeğe el kldırmak içime sığmadı o durumdayken bile ama eninde sonunda yapıcam sanırım

Bak kuzum daha küçücuksün.40 lı yaşlara geldiğinde o kadar pişman olacaksın ki sana bunları yaşatmasina rağmen yanında kaldığına.Sen bu dünyada ne kadar değerli olduğunu bir fark et önce.Itin teki seni yerlerde sürükleyecek ve sen hala onunla kalacaksın.Yapma bu kötülüğü kendine.Kaldıkça değersizleştiriyorsun kendini.Ne yapsam da gidemiyor nasıl olsa diye düşünüyor.Annesinin yanında bile dövdüğüne göre.Yarın daha neler yapar neler...
Bu arada oğlu sizi döverken annesi ne yaptı çok merak ettim.
Annesi araya girdi yapma oğrlım etme oğlum dedi benide susturmaya çalıştı kocan konuşurken sus dedi kendi dayak yerken ne yaptıysa banasa onu yaptırmaya çalıştı anlayacağınız . Kaldıkca değersizleşiyorum farkındayım ama baba evine gidip gelip işi iyice laçkalaştırmak istemiyorum çünkü gittiğimde ne ben dönerim nede ailem bırakır

her şeye dayandın artık kendin için yaşa daha gençsin. çocuk falan olmadan kurtul çocuğun olduğunu düşün bu adamın yanında nasıl sağlıklı yetişir.

Gül gibi kızsın daha 23 yaşındasın. Eminim annen baban seni el üstünde tutmuş,iyi yetiştirmiştir. Değer mi bunları yaşamaya? Aşk da sevgi de bi yere kadar.

Yok hamile değilim. En son kavgamızda kendimi savunmak istediğimde kıyamadım bi erkeğe el kldırmak içime sığmadı o durumdayken bile ama eninde sonunda yapıcam sanırım
El kaldirmak sayılmaz bu..kendini savunacaksın.seni döven herife öpücük yollayacak halin yok herhalde.Sana onu döv demiyorum zaten at evden boşan kurtul.
Ben senin annen olsam (eminim annen bilse oda aynısını yapardı)O adama bir dakika bile verme daha derdim.Evlatlari elin beş para etmez serefsizleri evire çevire dövdün diye büyütmuyoruz biz.
Düzelecek diye de bekleme sakın senin ona kiyamadigin gibi onun da sana kiyamamasi lazımdı..degismez adamın vicdanı merhameti sevgisi yok.

İkimizde çocuk istemiyoruz ben kprunuyorum çok bi birlikteliğimizde olmuyor . Tedavi görmesini inanın çok ama çok istiyorum[/QUOTE Anladım belli ki siz seviyorsunuz değer veriyorsunuz, güzel bir niyetiniz var onu da bu kötü hasletlerden kurtarmak istiyorsunuz. inşallah buna layık olur Allah emeklerinizi zayi etmesin.

Baban,annen,kardeşlerin sana kıyamazken,elin adamının bu şekilde dövmesine de tabiki seyirci kalamazlar.Siz durumu bu bahaneyle saklamaya devam ederseniz ve asıl sizin canınıza bir zarar gelirse daha çok üzülür aileniz.Onlara durumu anlatın.Hatta önce babanızla görüşün.Başlarının belaya girmesinden korktuğunuzuda söyleyin.Gereği neyse yapacaklardır.Adam sizi sindirmiş baksanıza.Adım atmaya korkar hale gelmişsiniz.Bırakın şöyle mi olur,bunu mu yapar?gibi soruları sormayı.Karar verin ve dik durun kararınızın arkasında.

Okurken sinirlerim bozuldu. Balayinda dayakla baslayip ardi arkasi kesilmemis. Bunun issizlikle falan alakasi yok. Herseyinin gulluk gulustanlik olsa da onun hep bir bahanesi olacaktir. Sindirilirsin boyle giderse. Kendine ve insanlara guvenin de biter. Herseyden onemlisi psikolojin giderek bozulur ve ilerde toparlanmak daha uzun surer. Neyi bekliyorsun? Lutfen kuzum bunu kendine yapma. O el bir kere kalktiysa bir daha inmez. Burada siddet goren kadinlar da hep kendini senin gibi avutmus ama bakmislar ki sonu yok bu siddetin. Bogazini sıkan, yerlerde surukleyen adamla ayni evde yasama lutfen. Ve bu adama cocuk yapma. Kurtar kendini ne olur...

Bu tür eşekler ne okuldaki ne aile içindeki eğitimden anlamaz gibi geliyor bana milana. Ailesinde şiddet gördüyse bile bi insan başkasına şiddet uygulayamayacağını nasıl bilmez
Bu tür eşekler ne okuldaki ne aile içindeki eğitimden anlamaz gibi geliyor bana milana. Ailesinde şiddet gördüyse bile bi insan başkasına şiddet uygulayamayacağını nasıl bilmez
Bu tamamen ailede ogretilir , benimde oglum var , buyudugunde bir kadina vurdugunu duysam once kendime kizarim yapamamisim diye , daha bebekken ona insanlara saygiyi , siddetin kotulugunu , ofkesine hakim olmayi ve kadinlara saygi duymasini ogretmeye basladim
Bu konudaki adam anasindan da babasindan da ogrenememis bunlari

Değişmiyor boşuna beklemeyin .Tecrübeyle sabit. Eski esimle yasadiklarimi aileme anlatmamistim. Boşanmadan çok sonra anlattim. Oğlum beş buçuk yaşında ona da babasına benzemesin diye agzimi bile acmiyorum dayak konusunda. İlk dayaktan sonra ben de sizin gibi aglayip yalvardigi için cikamadim evden. Ailesi de dayağı normal karşılayan ailelerden. İzne memleketine gittiğimizde kucağımda oğlum varken tartakladi. Babasının dedigi ne olmuş ki ne bağırıyorsun oldu. Annesi çok aglamisti. Bu hyvn seni hep dövüyor mu diye ? En sonunda bosandik çok şükür. Ve ne ben ne de kardeşlerim babamdan tek fiske yemedik bu yasa kadar. Anneme sesini bile yükseltmez babam. Boşanınca anladım ne kadar aptal olduğumu. 4 sene duzelmedi. Boşanın caninizdan olmadan. Değişmeyecek...

Arkadaşlar babam benim kınamdan sonra karşısına alıp konultu her ne sebeple dahi olursa olsun arkamda olduğunu bana açık bişekilde belirtti ve bunu bana söylediğini eşimede söyledi . Sizden yardım isteme in sebebi abilerm bana çok düşkün özelliklede küçük abim 87 doğumlu evli ve 3 yaşında bi oğlu var hiç bir şekilde birini dövdüğünü kavga ettiğini bilmem fakat benim yüzümden abimin yada babamın katil olmasını istemem bunu acik bi şekilde aileme anlatamam bı şekilde şiddeti duyarsa tahmin edersinizki bi abi yada bir baba sakin kalamaz dövüp bırakacaklarından emin olamaıyorumki ayrıca şiddete şiddetle karşılık vermek be derece doğru . Doktora gitmeyi çok düşündüm beraber çok araştırdım ama bu konuyu ona açmaktan çok korkuyorum sinirlenmesinden yada onun gururuna dokunup direk reddetmesinden .

Anne babanız, abileriniz dayak yediğinizi bilmesin diye dayak yemeye devam mı edeceksiniz?
Yarın öbür gün morluklarınızı, patlayan dudağınızı, gözünüzü yanağınızı annenizden babanızdan nasıl saklamaya uğraşacaksınız?
Bir yeriniz kırılsa etse düştüm mü diyeceksiniz abilerinize?

Merhabalar.
Ben 23 yaşında üniversite mezunuyum öğrenim hayatım boyunca çalıştım ve kendi ekonomik özgürlüğme sahiptim. Ailemle beni tuttugunu koparan bi kız olarak yetiştirdiler. 3 ay önce yaklaşık 3 yılı geçgindir tanıdıgım aşık oldugum adamla evlendim.

Eşim askeri okulda okuyordu yeni mezundu göreve ataması olacagı sırada darbeden dolayı ataması durduruldu ve sivil üniversiteden mezun etti devlet.
Herşey bununla başlıyor biz o sıralar 1 yıllık falan sevgiliydik aramızda çok sürtüşmeler olurdu fakat psikolojisi bozuk hayatı darmaduman oldu diye ben hep alttan alırdım bu böyle 2 sene sürdü 2018 şubat mart aylarında babasına beni anlattı ve istemeye geldiler . Benim babam çok anlayışlı bi insandır kimseyi gücendirmek istemez o yüzden eşime işiyle ilgili hiçbirley sormadı. İsteme oldugunda biz eşimle daha 2 3 yıl var evliliğe diye düşünüyorduk fakat eşimin babası söz günü babamla düğün tarihi konuştu babam çocuklar bilir biz karışmayalım dediysede sözden sonra hep erkek tarafı düğün için baskı yaptı. Vel hasır eylül ayında evlendik :KK43: çoook seviyordum deliler gibi aşıktık bişey istediği zaman söylemesine görek yoktu ben hemen yapardım gözünün içine bakardım . Fakat balayında beni dövdü. Eşimin annesi düğünde bana ve eşime takı için kurdela takmadı hepsini elden kendisi topladı gelen misafirlerin . Biz şok tabi balayındada eşime takıları sordugum için yerim bu dayağı. Ben bavulumu topladım bırakıp gelirken ağlamaya başladı özür fala diledi . Bende çok zor günlerden geçtik stresliydik ikimiz diye uzatmadm gitmekten vazgeçtim . Balayı bitti evimize geldik şimdi her hafta bir sebepten ötürü küfürler hakaretler işitiyorum boğazım sıkılıyor kafama vuruluyor gecen sefer eşim bunu annesinin yanında yaptı . Son sefer ise dündü . Artık bende kendimi savunmaya başladım ve bende cılız çüssesiz bi kadın değilim gücüm yetiryor. Ben kıyıp kendimi savunamıyorum . Ama o beni yerlerde sürüklemekten hüngür hüngür ağlatmaktan bıkmadı daha 3 aylık evliyiz sevgisizlik ilgisizlik üstüne birde şiddet görmek beni mahvediyor. Bu arada eşim dayak atan bi babaya kayınvalidem ve çocukları sürekli şiddet görmüş ve sürekli kapıya konmuş . Onlr için şiddet çok normal birşey ben bunları yeni öğreniyorum . Babam ne bana ne abilerime nede anneme tek bir tokat attıgını bilmeyiz . Bana yardım edin nolur evlendik eşim 2 ay iş bulamadı benim akrabalarım ona iş buldu çok zor günler gecirdi kendini yetersiz gördü . Ama biliyorum ne olursa olsun ben bunları yaşamayı haketmedim...
İşsiz adamla evlenilmez
Balayinda dayak vb bitirij gitsin

X