kulak deldirmek insanın haytını bu kadr maf edemezdi

ruyasnck

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2017
143
26
26
2 günonce kulak deldirdim babamlar dindarlar baya annm falan kapalı ama kulak deldirmek günah olmadıgı icin tepki göstermezler sandım
annme ztn soyemıstım sadece deldırcagım gunu soylemedim ama kızmamaıstı annm bnm sort gıymeme dahıl karsmaz ama babam pantolan gıymeme kadr karısır
annmle tartıstık annm bana sırf bundan dolayı vurdu aksada babama soyledı babamdanda azar işittm
suan oara da vermiyolar okulda yemk yıyemiyorum sadece 5 tl var kent kart param bile yok
kardesimde kapalı imanlı olmasına ragmen onada vermiyolar
bide imanlı olcaklar adeletsızlık yapıyolar
yemin ederim cıldırcam
okul bitene kadar para yok ilacimi bile kendim aldm almadı sayesndede 5 tlm kaldı

Maf edemezdi -> mahvedemezdi
Pantolan -> pantolon

Okuluna özen göster, başarılı ol, bir yerlere gel, meslek edin, ayaklarının üzerinde dur. Ondan sonra ister kulağını deldir ister dilini, ister şort giy ister bikini.
ayn ztnkac yıldır sabrediyorum ama derslerimede yansıyo malesf bıktım artık surklı kavga etmekten biraz sevgi gormek istiyorum

Üniversite mi okuyorsun?
Çalışsan mı ?
İzin verirler mi çalışmana ?

Üniversite mi okuyorsun?
Çalışsan mı ?
İzin verirler mi çalışmana ?
hayr lıse 2 verceklerinı pek sanmıyorum 15 tatlde calısmak ıstedım telefonumu yaortmek ıcın gıdersn senı rezıl edp geri gerttirim dedi babam
ama ben yınede is arıyom hafta sonu kurs var diyip calısmak icin

Dindarlığı dış görünüşle çok bağdaştırmıyorum, Allah insanların dış görünüşüne değil kalbine bakar. Bu demek değil ki edep haya olmasın herkes çıplak gezsin, zaten akıllı bir insan kendine neyin yakışacağını bilir. İnsanların kendi takıntılarını dine yorumlamalarını da anlamıyorum. Kulak deldirmek ayıp da değil günah da belki izinsiz yaptırdın diye kızdılar otorite kurmaya çalışıyorlar ama gene de haksızlık, bir de kardeşinle alakası yokken onunla da aranızı bozmak gibi olmuş yaptıkları, senin yüzünden diye düşünmez inşallah. Allah akıl fikir versin, bir süre arkadaşlarından borç alabilirsin yemek için, habersiz birşey yapmamaya çalış, evden ekmek arası yap veya. Yani yaşını bilmiyorum ama öğrencisin galiba üzülme, kendi hayatını kuracaksın ilerde o zaman daha özgür olursun, şimdilik sabırlı ol. Annen baban hatalı bence ama üzerimizde emekleri olduğu için çoğu zaman susuyoruz inşallah hatalarını anlayıp düzeltirler. Yani aç bırakarak cezalandırmak mantıklı gelmiyor bana, tokat da mantıklı değil ama işte ne düşündüler neden böyle tepki verdiler her insanın kafası ayrı bir dünya.

2 günonce kulak deldirdim babamlar dindarlar baya annm falan kapalı ama kulak deldirmek günah olmadıgı icin tepki göstermezler sandım
annme ztn soyemıstım sadece deldırcagım gunu soylemedim ama kızmamaıstı annm bnm sort gıymeme dahıl karsmaz ama babam pantolan gıymeme kadr karısır
annmle tartıstık annm bana sırf bundan dolayı vurdu aksada babama soyledı babamdanda azar işittm
suan oara da vermiyolar okulda yemk yıyemiyorum sadece 5 tl var kent kart param bile yok
kardesimde kapalı imanlı olmasına ragmen onada vermiyolar
bide imanlı olcaklar adeletsızlık yapıyolar
yemin ederim cıldırcam
okul bitene kadar para yok ilacimi bile kendim aldm almadı sayesndede 5 tlm kaldı
ilginç bir aile. kulak deldirdigin bu kadar tepki biraz ilginç. acaba bizsiz gittin diye mi yaptılar ?
bilincsizlik mi? anlayamadım....
yapacagın tek şey okumak. başka caren yok.

İlginçmiş. Biz de muhafazakar bir aileyiz ama böylesini ne gördüm ne de duydum

X